هدر

مدیر روابط عمومی شرکت «پگاه‌تهران» :

دغدغه‌ای مهم‌تر از افزایش سرانه مصرف شیر نداریم

جمله کوتاه اما پرمحتوای «شیر یعنی زندگی» سالیان سال است که بر تارک شرکت صنایع شیر ایران نقش بسته است و

جمله کوتاه اما پرمحتوای «شیر یعنی زندگی» سالیان سال است که بر تارک شرکت صنایع شیر ایران نقش بسته است و

کلیه شرکت‌های وابسته به این مجموعه با تلاش و جدیت دوچندان سعی در انعکاس محتوای این شعار در زندگی روزمره مردم دارند. به جد می‌توان گفت شرکت صنایع شیر ایران تنها بنگاه اقتصادی است که در کنار تولید محصولات سلامت‌بخش بحث مهم سلامت شهروندان را نیز در برنامه کاری خود دارد.
 گفت‌وگو با عباس موسوی، مدیر روابط عمومی شرکت «پگاه‌تهران» که اصلی‌ترین دغدغه این شرکت را فرهنگ‌سازی مصرف شیر قلمداد می‌کند را با هم می‌خوانیم:

لطفا کمی در رابطه با برنامه‌های فرهنگ‌سازی مصرف شیر در مجموعه «پگاه‌تهران» توضیح دهید.
فرهنگ‌سازی مصرف شیر در اولویت کاری شرکت همچون دیگر شرکت‌های تحت پوشش صنایع شیر ایران قرار دارد، از همین رو 4 تا 5 کلاس دانشکده شیر در این مجموعه به فرهنگ‌سازی مصرف شیر اختصاص دارد. در این کلاس در حدود 45 دقیقه تا یک ساعت سفیران سلامتی در مورد فواید مصرف شیر صحبت می‌کنند، علاوه بر این شرکت «پگاه‌تهران» در راستای آشنایی لایه‌های ابتدایی جامعه یعنی کودکان و در سنین بالاتر دانشجویان اقدام به بازدید مدرسه‌های مقاطع مختلف شهر تهران از خط تولید شرکت کرده است و تا به امروز نیز بالغ بر 900 الی یکهزار دانش‌آموز در این طرح شرکت و ضمن پرسش و پاسخ در زمینه تغذیه سالم و کسب جایزه با فواید مصرف شیر نیز آشنا خواهند شد.


شرایط حضور در این طرح چیست؟
شرایط خاصی ندارد فقط از طریق ثبت نام در سایت شرکت «پگاه‌تهران» و یا ارسال نامه مکتوب حضور خود را اعلام خواهند کرد. البته لازم به ذکر است که با توجه به استقبال چشمگیر این بازدید تا چند ماه آینده رزرو شده است، همچنین برنامه‌ای جهت فرهنگ‌سازی برای عاملین فروش شرکت برنامه‌ریزی کردیم چراکه ارتباط مستقیم با مصرف‌کنندگان در سطح شهر تهران خواهند داشت.


لطفا در رابطه با حضور شرکت «پگاه‌تهران» در مراسم صبحانه دیابتی‌ها نیز کمی توضیح دهید.
در اصل حضور در مراسم صبحانه دیابتی یکی از یکصد برنامه‌ای بود که «پگاه‌تهران» در آن حضور داشت برای مثال ما در همایش‌های شهرداری تهران، هفته سلامت، روز جهانی شیر، روز جهانی پوکی استخوان، روز جهانی غذا، زنگ شیر مدارس، جشن رمضان و ده‌ها همایش سلامت‌محور حضور داریم و علاوه بر اینکه در غرفه ایستگاه سلامت سفیران سلامت به هموطنان مشاوره‌های رایگان تغذیه‌ای می‌دهند و با ارایه بوروشور، سی‌دی‌های آموزشی و نمونه‌ محصولات شیری از بازدیدکنندگان و علاقمندان هم پذیرایی به عمل می‌آید. شایان ذکر است در مراسم صبحانه دیابتی‌ها که با حضور دکتر هاشمی، وزیر بهداشت برگزار شد از ایشان درخواست کردیم که به صنعت شیر و مشکلات آن توجه ویژه داشته باشند.


تمامی این اقدامات مستلزم صرف هزینه‌های بسیار است؟
بله، ولی اعتقاد دارم این هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است جدای از هزینه، فرهنگ‌سازی برای مردمی که مصرف لبنیات را جزو هرم غذایی تلقی نمی‌کنند کمی سخت است اما تلاش برای سلامتی همه همنوعان به ویژه فرزندان دلبندمان (دانش آموزان) این آینده‌سازان فردای ایران، با تمام فراز و نشیب و سـختی‌هایش  بسیار شیرین و دلچسب است و باعث آرامش درونی می‌شود.


بنده از فحوای کلام شما اینگونه برداشت می‌کنم که وضعیت مصرف شیر در جامعه از مرز خط قرمز و بحران هم گذشته، آیا درست است؟
بله، دقیقا همینطور است. آمارهای تکان‌دهنده حاکی از اوضاع بحرانی حاکم در کشور هستند چراکه شکستگی‌های سالانه ناشی از پوکی استخوان یکی از موارد پرهزینه و یکی از عوامل مرگ و میر در سالمندان و بعضا میانسالان است. پوکی استخوان که از آن به عنوان قاتل خاموش یاد می‌شود غالبا در سنین بالا بروز پیدا می‌کند درحالیکه زمینه‌های ایجاد آن از عادت غذایی نامناسب و مصرف اندک فرآورده‌های لبنی در دوران کودکی و نوجوانی آغاز شده است. سن ابتلا به پوکی استخوان در ایران حدود 40-35 سال و در کشورهای اروپایی حدود 70 سال است و وضع مردم ایران از نظر بیماری‌های استخوانی و عمر دندان‌ها از متوسط جهان کمتر است. 90 درصد مردم ایران دارای کمبود دریافت کلسیم هستند و شیر مهم‌ترین منبع کلسیم و ویتامین ب2 در بدن است. مصرف لبنیات باعث افزایش رشد، هوش، قدرت فراگیری، توان کار، طول عمر، سلامتی جسم می‌شود. شیر ارزان‌ترین راه تامین پروتئین‌ حیوانی در کشور است. مصرف فرآورده‌های لبنی در سنین ابتدایی زندگی می‌تواند بنیان مستحکمی برای عادت به مصرف این نوع فرآورده‌ها در سال‌های بعد باشد. مصرف سرانه فرآورده‌های لبنی در ایران کمتر از 70 کیلوگرم است درحالیکه در اروپا این عدد بین 350 تا 500 کیلوگرم در سال است. آخرین پژوهش‌ها نشان می‌دهد مصرف فرآورده‌های شیری سبب کاهش بیماری‌های قلبی-عروقی، رشد جسمی، کاهش فشار خون، ممانعت از بروز دیابت، کاهش ابتلا به سرطان و کاهش وزن و ده‌ها بیماری دیگر می‌شود.


حداقل مصرف لبنیات در روز چه میزان است؟
براساس توصیه متخصصان تغذیه مصرف روزانه 3 لیوان شیر، 40 گرم پنیر و 1 لیوان ماست سبب تامین بخش قابل توجهی از نیازهای تغذیه‌ای بدن می‌شود.


در پایان اگر سخنی دارید بفرمایید.
پوکی استخوان تنها به علت مصرف بسیار پایین فراورده های شیری در کشور ایجاد شده است پس شاید واقعا لازم است تا بیدار شویم همه دست به دست یکدیگر دهیم، هر ایرانی یک سفیر سلامتی باشد تا با پیشگیری از این بیماری و سایر بیماری‌های وابسته به میزان و نحوه مصرف فرآورده‌های لبنی از طریق ارتقای فرهنگ مصرف شیر «سلامتی، شادابی و طول عمر» را به هم‌میهنانمان هدیه دهیم. از همکارانم متشکرم و دست مسوولانی را که در جهت فرهنگسازی مصرف شیر، این موهبت الهی و سلامت مردم، ما را حـمایت و یاری می‌کنند به گرمی می فشارم.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه