هدر

دبیر‌کل موسسه حلال جهانی اعلام کرد:

«حلال» راهی به‌سوی بازار مشترک اسلامی

زهرا گیو: 2میلیارد مسلمان در حدود 200 کشور جهان زندگی می‌کنند. حجم اقتصاد این جمعیت بالغ بر 2 هزار میلیارد دلار است.  این تجارت موجب رونق اقتصاد میلیون‌ها نفر و بنگاه اقتصادی در سطح جهان می‌شود.
زهرا گیو: 2میلیارد مسلمان در حدود 200 کشور جهان زندگی می‌کنند. حجم اقتصاد این جمعیت بالغ بر 2 هزار میلیارد دلار است.  این تجارت موجب رونق اقتصاد میلیون‌ها نفر و بنگاه اقتصادی در سطح جهان می‌شود.
 امروز نه تنها 57 کشور اسلامی، بلکه غیر‌مسلمان‌ها هم به رستوران‌های حلال روی آورده‌اند.به مناسبت روز جهانی حلال (17 رمضان مصادف با 13تیر 1394) برج میلاد برای دومین‌بار میزبان این مراسم بود. در ابتدای برنامه دکتر عبدالحسین فخاری دبیرکل موسسه حلال جهانی ضمن خیرمقدم گزارشی از عملکرد سالیانه موسسه را به استماع حاضرین رساند.دراین گزارش وی به معرفی کتاب دایرکتوری حلال (هزاره حلال) و نخستین نشریه «حلال نشان برین» اشاره کرد و افزود: در سال گذشته گروه‌های همکار حلال رشد چشمگیری یافت و توانستیم کارگروه‌های گردشگری حلال، پوشاک حلال و کنسرسیوم صادراتی حلال را تشکیل دهیم. وی افزود: دو تفاهم نامه همکاری در مناطق تجاری ارس و بندرانزلی به امضا رسید و پروپوزال‌هایی برای مناطق آزاد قشم و جزیره هنگام به عنوان قطب گردشگری حلال آماده شد و استانداردسازی حلال در این مناطق از دیگر فعالیت‌های موسسه در سال گذشته بوده است.از اقدامات دیگر مؤسسه در سال گذشته اعطای نشان حلال به هتل‌هایی در سراسر کشور بود.در‌خصوص فعالیت‌های برون مرزی موسسه دکتر فخاری به ثبت موسسه در کشور ارمنستان اشاره کرد و افزود: نخستین مؤسسه غیر ایرانی کشتارگاهی در ایروان بود که موفق به دریافت نشان حلال گردید. همچنین دبیر کل موسسه حلال جهانی به امضای توافق همکاری با دانشگاه الزهرا به‌عنوان قطب همکاری علمی حلال اشاره
 کرد. دکتر فخاری اعلام کرد: در 8 سالی که فعالیت خود در حوزه حلال را آغاز کرده است صنعت حلال به پیشرفت‌های خوبی داشته ولی کافی نیست. وی از روز حلال به‌عنوان روز مسلمانان و روز دین، روز پیامبر اکرم و روز قرآن یاد کرد. ایشان در‌خصوص تجارت جهانی حلال و پیش‌بینی در این حوزه گفت: در سال 2018 حجم تجارت جهانی به صنعت حلال 10 هزار میلیارد دلار افزایش می‌یابد. در ادامه برنامه حجت‌‌الاسلام طارمی معاونت علمی دانشنامه جهان اسلام چنین گفت: جوهر پیام حلال اینست که با جوهر وجودی انسان سازگار باشد و یکی از آنها بحث خورد و خوراک و منابع غذایی حلال است. وقتی در فناوری کالا استانداردهای بهداشتی را رعایت کنیم این یعنی «حلال»  حلال زیستن یعنی درست انتخاب کردن و به اقتضای وجودی خود پاسخ مثبت دادن، خداوند می‌فرماید: از نیکویی‌ها بهره ببرید. اگر کالایی را قبل از انقضا به مشتری ندهید این یعنی «حلال» و نه فقط ذبح اسلامی. 
 
محصول حلال محصولی است با برترین امتیازات برای مصرف کننده
سپس خانم دکتر زاهدی معاونت دانشگاه الزهرا در سخنانی اعلام کرد: هر سال تحصیلی 500 هزار پایان نامه نوشته می‌شود که 2500 پایان نامه در دانشگاه الزهرا نوشته می‌شود و منابع مالی و فرهنگی زیادی صرف این موضوع می‌شود.سیاست کلی دانشگاه الزهرا اینست که موضوع پایان نامه‌ها در رابطه با هدفمندی جامعه باشد و یکی از موضوعات اولویت‌دار در دانشگاه الزهرا بحث «حلال» است.بحث بازاریابی و اقتصاد نیز از جمله اولویت‌های این دانشگاه است. امروز دانشگاه الزهرا بازار جهان اسلام را هدف قرار داده تا بتواند کمکی به صنعت ایران باشد. 
این دانشگاه با 10 هزار دانشجوی موجود پتانسیل خوبی برای تأثیرگذاری در خانواده‌ها و صنعت کشور و به‌ویژه موضوع حلال جهانی را دارد. در نمایشگاه جانبی که در کنار همایش تشکیل شده بود شرکت‌های: گل‌ها، زرمارکارون، آیدین، سوهان آنا، نشریه «اقتصاد سبز» - شرکت آفتاب راهبر ایرانیان (ناشر کتاب هزاره حلال) - انجمن گوشت ایران - زعفران عباس‌زاده - سبزی ایران (سبزان) - شرکت راما اسپا - خبرگزاری فودنا - خبرگزاری فودپرس - شرکت پگاه ایران - رستوران پدر خوب - آژانس پیشواز آسیا و .... حضور داشتند و از میهمانان پذیرایی کردند.در پایان مراسم از شرکت‌هایی که در حوزه حلال فعالیت شایانی انجام داده بودند قدردانی شد و تندیس «حلال» را دریافت کردند.
 
شرکت‌هایی که نشان «حلال» را دریافت کردند عبارتند از: 
برج میلاد - مهندس شریفی مدیریت برج میلاد - به عنوان نماد گردشگری حلال
دانشگاه الزهرا - به عنوان نخستین دانشگاه در حوزه قطب علمی حلال
انجمن خدمات مسافرت و هوایی - آقای کرمانی
اتحادیه پوشاک - آقای یوسفی‌فر - (کارگروه لباس، مد، چرم و پوشاک) 
گروه صنعتی زرماکارون - آقای افشین پژوه -  به‌عنوان نگین صنعت ماکارونی کشور
صنایع شیر پگاه ایران - دکتر دبیریان
کترینگ قریشی - آقای جوادی
هتل پارک ارومیه – به‌عنوان نخستین هتل دارای آرم حلال
هتل بزرگ شیراز - هتلی با سازه ای بسیار زیبا 
مؤسسه آفتاب راهبر ایرانیان به مدیریت زهرا گیو به عنوان ناشر هزاره حلال 
مجموعه رستوران‌های پدرخوب - شهرام فخار – به‌عنوان بزرگترین مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای در حوزه حلال
سولیکو - مهندس فلاحتی 
شرکت گل‌ها - دکتر کریمی تفرشی - به عنوان سلطان ادویه (نماینده ایشان خانم کامرانی)
مجتمع وسک کازین - آقای کاشانی - کشت و صنعت کشور ارمنستان
مرکز ماساژ راما اسپا - خانم اسماعیلی
موسسه راهبرد مسیر آینده - کنسرسیوم‌های صادراتی حلال
شرکت دلپذیر - اولین شرکت دارای نشان حلال (1383) مهندس صادق‌زاده
مجموعه هواپیمایی قشم
شرکت سبزی ایران (سبزان) - مهندس فتح الهی - به عنوان مرد صنعت ایران و فعال در حوزه حلال
خبرگزاری فودنا - آقای علیان‌نژاد - به عنوان نخستین خبرگزاری فعال در حوزه حلال
(شماره 49 مجله اقتصاد سیز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه