هدر

«اقتصاد سبز» گزارش می‌دهد:

نمایشگاه IBA 2015؛ از تولید تا تجارت

سرویس بین‌الملل/ شیما نصیری: نمایشگاه بین‌المللی صنایع نان و شیرنی آلمان (IBA) که هر 3 سال یکبار در شهر مونیخ برگزار می‌شود، امسال نیز پس از سال 2012 میلادی مورخ 21 لغایت 26 شهریورماه (12 تا 17 سپتامبر 2015) دایر خواهد بود.
سرویس بین‌الملل/ شیما نصیری: نمایشگاه بین‌المللی صنایع نان و شیرنی آلمان (IBA) که هر 3 سال یکبار در شهر مونیخ برگزار می‌شود، امسال نیز پس از سال 2012 میلادی مورخ 21 لغایت 26 شهریورماه (12 تا 17 سپتامبر 2015) دایر خواهد بود.
این نمایشگاه یکی از مهمترین و ارزشمندترین نمایشگاه‌های حوزه نان و شیرینی در جهان به‌شمار می‌رود، چراکه در هر دوره از برگزاری گردش مالی بیش از 500 میلیون یورویی را به خود اختصاص می‌دهد. این رقم در مقایسه با گردش مالی در سایر نمایشگاه‌های بین‌المللی مرتبط از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و البته قراردادهای تجاری بلندمدتی را نیز طی سال‌های آتی به‌دنبال خواهد داشت. در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که در طول 3 سال گذشته که از آخرین دوره برگزاری این نمایشگاه می‌گذرد، بیش از 55 درصد از قراردادهای منعقد شده در آن تا امسال تمدید شده و دوره‌های همکاری و مشارکت میان شرکت‌کنندگان در سطح بین‌الملل همچنان ادامه پیدا کرده است. به‌طوری‌که طبق یک نظرسنجی دوره‌ای که برگزارکنندگان نمایشگاه IBA انجام داده‌اند، بیش از 86 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند در سال 2015 مجددا به این نمایشگاه آمده و حضور پررنگ‌تری خواهند داشت.
 
تجارت یا تولید؟
با وجود آنکه بیش از 50 درصد این نمایشگاه 6 روزه به ارایه جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌های مربوط به صنعت نان و شیرینی از سراسر دنیا اختصاص دارد، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند جنبه تجاری و مبادلات مالی و اعتباری آن رنگ و بوی دیگری دارد. در واقع اکثر شرکت‌کنندگان در کنار عرضه تولیدات و محصولات صنعتی، جنبه تجاری و مبادلات چندجانبه را در این نمایشگاه پررنگ‌تر  می‌بینند.درصورتی‌که در بسیاری از نمایشگاه‌های بین‌المللی مشابه، تولیدات و فناوری‌ها، مباحث مالی را به دنبال خواهند داشت اما در این نمایشگاه بیش از این‌که تولیدات خودنمایی کنند، رایزنی‌های تجاری و تبادلات اطلاعات تخصصی در این زمینه به‌علاوه برگزاری کنفرانس‌های یک روزه با مضامین مختلف اقتصادی به چشم می‌آیند.
 
برنامه‌های اجرایی IBA 2015
یکی از مزیت‌هایی که این نمایشگاه نسبت به سایر نمایشگاه‌های بین‌المللی صنعت نان و شیرینی دارد، آن است که «کنگره بین‌المللی صنعت نان» یک روز قبل از مراسم افتتاحیه (مورخ 20 شهریور‌ماه، 11 سپتامبر 2015) با جمع کثیری از بزرگترین نانوایان و قنادان کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود که درخصوص مباحث تخصصی پخت نان و مراحل نگهداری آن و همچنین ارایه استراتژی‌های یک تجارت مالی سودمند در این صنعت به بحث و تبادل‌نظر می‌نشینند.این درحالی است که تولیدکنندگان، کارشناسان و اساتید مطرح این صنعت نیز در این کنگره به ارایه آخرین و جدیدترین دستاوردهای صنعت نان و تکنولوژی‌های نو در این حوزه می‌پردازند که در به‌‌روزرسانی اطلاعات و معلومات شرکت‌کنندگان نقش بسزایی را ایفا می‌کند.  در طول 6 روز برپایی نمایشگاه تخصصی صنعت نان و شیرینی شهر مونیخ، کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای تخصصی با موضوعات مختلف ماشین‌آلات و تجهیزات پخت نان و شیرینی، مراحل پخت و نگهداری مواد اولیه، به‌کارگیری طعم‌دهنده‌های خوراکی، کاربرد فناوری‌های روز صنعت نان و شیرینی، چگونگی بهره‌وری از سیستم‌های تهویه مطبوع در کارگاه‌های تولیدی و همچنین چگونگی برخورداری از یک استراتژی و برنامه بلندمدت مالی با حضور اساتید و متخصصان برجسته حوزه برگزار می‌شود که به بار علمی و تخصصی آن دوچندان افزوده است.
 
گذری به نمایشگاه IBA 2012
نمایشگاه بین‌المللی نان و شیرینی IBA برای نخستین‌بار در سال 1949 میلادی در شهر مونیخ برگزار شد که به سرعت توانست جمع کثیری از شرکت‌ها و سایر تولیدکنندگان فعال در این حوزه را از سراسر جهان به‌سوی خود جذب کند و از این‌رو هر 3 سال یک‌بار به‌صورت متوالی به فعالیت خود ادامه داده است. معرفی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذ‌اری که بیش از 40 درصد این نمایشگاه را به خود اختصاص داده، از جمله مهمترین شاخص‌های جذب مخاطبان عنوان شده است. این نمایشگاه در سال 2012 میلادی با حضور بیش از یک‌هزار و 255 شرکت‌کننده از 58 کشور جهان برگزار شد که بیش از 70 هزار بازدیدکننده از 164 کشور از آن استقبال  کردند.نمایشگاه  IBA 2012   با موضوعات و محورهای مختلف همچون ماشین‌آلات و تجهیزات مورد‌نیاز صنعت نان و شیرینی، انواع تنور و لوازم جانبی آن، انواع مواد طعم دهنده و نگهدارنده، سیستم‌های تهویه مطبوع، انواع سینی‌های نوین در تولید نان‌های صنعتی، مواد و سیستم‌های شوینده لوازم مرتبط با این حوزه، ماشین‌آلات تولید بستنی، ماشین‌آلات تولید بستنی و قهوه و همچنین کلیه نوآوری‌های صنعت نان و شیرینی با هدف تبادل اطلاعات، ارایه جدیدترین فناوری‌های روز و فروش محصولات برگزار شد. همچنین حدود 59 درصد از شرکت‌کنندگان از کشورهای خارجی بوده و 41 درصد از آن به شرکت‌کنندگان آلمانی اختصاص پیدا کرده است.
نمایشگاه  IBA 2012 از لحاظ تجاری و مالی به 9 بخش تقسیم‌بندی شده است که عبارتند از:
-45 درصد تجهیزات و تکنولوژی‌های مربوط به تولید و بهره‌وری
-20 درصد مواد اولیه و خام
-11 درصد تدارکات، راه‌حل‌های بسته‌بندی و فرآیندهای بهینه‌سازی
-7 درصد فروش
-5 درصد لابراتوار و تجهیزات اندازه‌گیری
-4 درصد شوینده و بهداشتی
-3 درصد فناوری اطلاعات
-3 درصد خدمات
-2 درصد تکنولوژی‌های انرژی، تهویه و تهویه مطبوع  
(شماره 50 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه