هدر

مدیرعامل کشت و صنعت طیور «زرتاج» در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز»:

پیچاندن نسخه دلال‌های صنعت طیور با یکپارچه کردن زنجیره تولید و سندیکای واحد

امروزه فن‌آوری اطلاعات (‌IT‌) به‌ عنوان علمی که هدف آن گسترش تولید و حفظ امنیت  است، توسعه شایانی یافته و کاربرد آن به میزان چشم‌گیری زندگی بشر را متأثر کرده است.
امروزه فن‌آوری اطلاعات (‌IT‌) به‌ عنوان علمی که هدف آن گسترش تولید و حفظ امنیت  است، توسعه شایانی یافته و کاربرد آن به میزان چشم‌گیری زندگی بشر را متأثر کرده است.
 یکی از حوزه‌هایی که فن‌آوری اطلاعات درآن تأثیر بسزایی داشته مدیریت پرورش طیور است که در کشورهای پیشرفته جهان بیش از گذشته خود را نشان داده است. سیستم‌های مدیریتی فن‌آوری اطلاعات به‌عنوان بستری مطمئن و غیر‌قابل انکار برای گسترش صنعت دام و طیور به‌شمار می‌آید. در همین ارتباط ماهنامه «اقتصاد سبز» با تاجیک از کارشناسان اقتصادی صنعت طیور و مدیرعامل کشت و صنعت طیور «زرتاج» گفت‌وگویی داشت که ماحصل آن به‌صورت یک تحلیل اقتصادی پیشروی خوانندگان است.
صنعت پرورش طیور طی چند دهه گذشته دستخوش تغییرات گسترده‌ای گردیده است. در شرایط تولید صنعتی، پرنده دیگر قادر به تحمل تغییرات دما و شرایط آب و هوای نامناسب نخواهد بود. فاکتورهای مهمی از قبیل کیفیت هوا، رطوبت نسبی، نور، آب و دان از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند که بدون توجه به این فاکتورها پرورش صنعتی طیور میسر نخواهد شد. امروزه در سالن‌های مدرن پرورش طیور سیستم‌های کنترل کننده الکترونیکی بدون دخالت نیروی انسانی در شرایط مختلف محیطی و پرورشی، نیازهای طیور را با مصرف حداقل انرژی به‌طور پیوسته و مستمر بر‌آورده می‌سازند.در بررسی مزرعه‌ای به‌عمل آمده، عمده‌ترین دلایل ثبت شده در‌خصوص کاهش شیب منحنی رشد گله‌های پرورش مرغ گوشتی نسبت به منحنی رشد استاندارد بعد از 30 روزه‌گی، پائین بودن امکانات سالن به‌ویژه در ارتباط با  تهویه و در نتیجه آن درگیری گله با انواع آلودگی‌های میکربی و باکتریایی است. اساس و مبنای علمی و اقتصادی پرورش طیورگوشتی ضریب تبدیل غذایی است. در کشور ما صنعت مرغداری بر پایه مدیریت سنتی بوده و فن‌آوری اطلاعات هیچ نقشی در پرورش طیور نداشته و در نتیجه بازدهی و خروجی مرغداری‌های ایران در مقایسه با کشور‌های خارجی ضعیف ارزیابی می‌شود. در اروپا رشد نهایی پرورش مرغ گوشتی بر پایه فن‌آوری اطلاعات از 48 روز به 38 روز تقلیل یافته و ضریب تبدیل برابر 5/1 تا 75/1 است، اما در اکثر فارم‌های گوشتی ایران دوره پرورش 54 تا 60 روز و ضریب تبدیل بین 2 تا 2/2 است. که ضریب تبدیل 75/1 در دوره پرورش 38 روزه برای یک مرغدار ایرانی رقمی رویایی است. 
 
مشکلات اساسی موجود در زمینه پرورش طیور:
الف - عدم استفاده از فن‌آوری‌های روز دنیا در صنعت طیور‌.
1 –  سنتی بودن 90 در‌صد از فارم‌های پرورش طیور. 
2 -  عدم اطلاعات کامل و دقیق سازمان‌های مربوطه از وضعیت، مشخصات، زمان، تعداد دوره پرورش و تولید سالیانه ازمرغداری‌های کشور. 
3 -  عدم دانش و آگاهی تولید‌کنندگان از نحوه پرورش به‌صورت علمی و اقتصادی و نداشتن دانش فنی و تخصصی بیش از 65 در صد تولید‌کنندگان در سراسر کشور.
 4 – طبق آمار و اطلاعات منتشره 65 در صد از تولید‌کنندگان صنعت مرغداری ایران بی‌سواد هستند. در صورتی‌که در حال حاضر 85 در صد از تولید‌کنندگان دامپروری کشورهای پیشرفته جهان بالای لیسانس در زمینه دامپروری هستند.
5 -  عدم دسترسی به ضریب تبدیل غذایی مناسب و مطلوب و بهره‌وری در واحد سطح به‌دلایل فوق الذکر. 
ب –  وجود دلال و واسطه در زنجیره تولید مرغ گوشتی:
 1 - نه گروه صنفی در زنجیره تولید گوشت مرغ از فروش جوجه یک‌روزه، نهاده‌ها، دارو، واکسن، ویتامین، مرغ زنده، مرغ کشته به‌عنوان واسطه و دلال دخالت مستقیم دارند. و سود آنها در این واسطه گری‌ها بدون هیچگونه ریسک و دغدغه خاطری حتمی بوده و بیشتر از سود مرغدار است. آن هم اگر مرغدار دچار بیماری یا افت قیمت فروش در زمان ارایه به بازار نگردد. و متضرر نشود. 
پ – عدم برنامه‌ریزی علمی، اقتصادی و نظارت و کنترل در بازار تولید و عرضه گوشت مرغ.
1 – مشکل صنعت طیور به چند دهه گذشته بر می‌گردد که در آن زمان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم و شیوه‌های علمی برای آینده این صنعت اتخاذ نشده است.
2 – زیر‌‌بنا و ساختار صنعت پرورش طیور گوشتی در کشور علمی، اقتصادی و مطابق با استانداردهای روز جهانی نیست.
 
تنها راه خروج از این بحران و راهکار پیشنهادی علمی و کاربردی در ارتباط با صنعت پرورش طیور گوشتی:
الف -  ایجاد تشکل، سندیکا یا هر نهادی (‌از تولید‌کنندگان‌) با اختیار تام، مستقل، پشتیبانی مالی با نظارت وزارت جهاد کشاورزی با شرح وظایف ذیل.
1 – جمع‌آوری و بروزرسانی دقیق کلیه اطلاعات آماری، علمی، تخصصی، شامل مشخصات مرغداران، پروانه‌های بهره‌برداری، تعداد‌ سالن‌های موجود، ظرفیت، وضعیت، امکانات تأسیساتی، ماشین‌آلات و ... در سراسر کشور توسط یک سامانه هوشمند صنعت طیور.
2 – یکپارچه ساختن صنعت طیور و ایجاد مدیریت متمرکز با شیوه‌های علمی کاربردی و ارایه زمینه مصرف درست در بازار که با ایجاد زنجیره تولید بتواند قیمت و تولید در بازار داخلی را کاملآ فراهم، کنترل و نظارت کرده  و حتی تا مرحله صادرات نیز پیش ببرد.
3 – اقدام به بازسازی مرغداری‌های سنتی با فن‌آوری روز در جهت بهینه‌سازی سوخت، افزایش بهره‌وری در واحد سطح، کاهش ضریب تبدیل غذایی و تولید انبوه در سراسر کشور طبق اطلاعات دقیق و موثق دریافتی از سامانه. 
4 - کلیه اطلاعات مالی، آماری مراحل فوق دقیقا و به‌طور لحظه‌ای توسط سامانه مذکور جمع‌آوری، محاسبه، گزارش و اجرا گردد.     
5‌–  حذف واسطه و دلال به‌طور کلی از صحنه تولید (‌از جوجه یک‌روزه تا مرغ زنده).
6‌–  تهیه جوجه یک‌روزه، نهاده‌های دامی، دارو، واکسن به‌طور مستقیم از تولید‌کنندگان و تحویل به مرغدار‌.
7- خرید مرغ زنده از مرغدار با قیمت کارشناسی و در نظر گرفتن سود متعارف و نیز کشتار و توزیع در سراسرکشور با قیمت تمام شده‌.
8–  تلاش در یکنواخت کردن سالیانه قیمت‌های جوجه یک‌روزه، نهاده‌های دامی، دارو، واکسن و مرغ زنده.
9‌– کنترل و نظارت دقیق و مداوم تولید، قیمت نهاده‌ها از طریق سامانه در جهت استمرار و افزایش تولید بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده.
(شماره 52 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه