هدر

«اقتصاد سبز»گزارش می دهد:

قدرت‌نمایی« بولر» در کارخانه آرد « مانا»

سوم آذرماه جاری کارخانه آرد مانا میزبان دست‌اندرکاران صنعت آرد و نان ایران بود، کارخانه‌ای که با آخرین تکنولوژی « بولر» تجهیز شده است به‌گونه‌ای که برای صنعت آرد ایران آبروداری کرده است.  همایشی که در آن مدیران ارشد بولر خاورمیانه و آفریقا، مرتضوی دبیر انجمن صنفی آردسازان مدیران بازرگانی دولتی ایران، دکتر کریمی ریاست کارگروه ارتقای کیفیت گندم آرد نان و مدیران کارخانجات آردسازی حضور داشتند. 
سوم آذرماه جاری کارخانه آرد مانا میزبان دست‌اندرکاران صنعت آرد و نان ایران بود، کارخانه‌ای که با آخرین تکنولوژی « بولر» تجهیز شده است به‌گونه‌ای که برای صنعت آرد ایران آبروداری کرده است.  همایشی که در آن مدیران ارشد بولر خاورمیانه و آفریقا، مرتضوی دبیر انجمن صنفی آردسازان مدیران بازرگانی دولتی ایران، دکتر کریمی ریاست کارگروه ارتقای کیفیت گندم آرد نان و مدیران کارخانجات آردسازی حضور داشتند. 
پیشرفت مشتری پیشرفت « بولر» است
در ابتدای این همایش شریف نظام مافی مدیرعامل منطقه خاورمیانه افغانستان، پاکستان، ترکیه، ارمنستان و ایران شرکت بولر که مدیریت این همایش را برعهده داشت ضمن اعلام راه‌اندازی مرکز خدمات تخصصی بولر در منطقه شهریار گفت: به‌نظر بنده خدمات پس از فروش برای یک کارخانه از تجهیز آن مهمتر
 است. وی تأکید کرد: پیشرفت مشتری پیشرفت بولر است این مرکز قطعات موردنیاز و اورژانسی کارخانجات را دپو می‌کند تا کارخانه یک ساعت هم از کار نایستد. 
در ادامه این همایش آندریاس فلوکیگر مدیرمنطقه خاورمیانه و آفریقا شرکت بولر با ابراز خشنودی از استقبال آردسازان از این همایش گفت: به‌دلیل تعهدات شرکت بولر در قبال مشتریانش، در سخت‌ترین شرایط (سال‌های تحریم) عقب نشینی نکردیم بلکه کار خود را در این کشور گسترش دادیم و امیدواریم این روابط بیش از پیش گسترش یابد.
 
« بولر» ؛شرکتی هوشمند که قابلیت جهانی شدن دارد
دکتر علیرضا کریمی، رییس کمیته ارتقای کیفیت، آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی، که پس از سال‌ها دوری از فعالان این صنعت در این همایش حضور داشت با تأکید بر این‌که عرق ملی و حس وطن‌پرستی شریف نظام مافی در کلام وی هویدا است گفت: برای من به شخصه قابل تحسین است که شریف نظام مافی برای این‌که پرچم ایران پشت تریبون و در عکس‌ها کامل قرار بگیرد در تلاش است.وی گفت: بولر شرکت هوشمندی است که قابلیت جهانی شدن را در طی حضور چند ساله‌اش در عرصه صنعت نشان داده است. کریمی در ادامه انتخاب ایران به‌عنوان کشوری با قابلیت‌های اقتصادی و نیروی انسانی از دیگر هوشمندی‌های بولر خواند و افزود: این شرکت با در نظر گرفتن استعدادها و ارزش‌ها وارد کشورمان شد و در هر مرحله آنچه که موردنیاز بوده معرفی و مستقر کرده است. 
 
اعتبار سنجی بنگاه های آسیابانی توسط « بولر»
در ادامه سید محمدرضا مرتضوی، رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنایع‌غذایی ودبیرانجمن صنفی آرد سازان کشور با بیان این‌که استقبال افراد از اینگونه همایش‌ها نشان‌دهنده پویایی صنعت آرد ایران و علاقه به پیشرفت این صنعت است گفت: اینها همه دلایل قاطعی است که کشور ایران ارزش توجه و سرمایه‌گذاری را دارد.وی به حضور محصولات شرکت مانا طی سالیان متوالی بر سفره‌های ایرانیان اشاره کرد و گفت: تجهیز این کارخانه با تکنولوژی‌های به‌روز و مدرن بولر سرمنشأ ایده‌هایی نو برای دیگر فعالان صنعت آرد خواهد بود. مرتضوی با بیان این‌که کشور ایران بستری مناسب و هموار برای سرمایه‌گذاری است گفت: برخی از اقتصاددانان بعد از مذاکرات 1+5 و اضافه شدن ایران به اقتصاد جهان آن را همانند برداشته شدن دیوار بین شرق و غرب دانسته‌اند که این وضعیت این امکان را به‌وجود می‌آورد که در کشورمان شاهد حضور سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های بزرگ خارجی باشیم. رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنایع‌غذایی ایران یکی از مشکلات اساسی آردسازان را بهره‌های 30 درصدی بانک‌ها دانست گفت: بانک‌ها در ایران به بدترین شکل ممکن با آردسازان رفتار می‌کنند و ما به‌عنوان مسلمان به بانک‌ها 30 درصد نزول می‌دهیم که این بهره توان مالی‌‌مان را مستهلک کرده و نه تنها چیزی به ما اضافه نمی‌کند بلکه جیب برخی از افراد سودجو که در این میان قرار دارند را پر می‌کند.  وی در ادامه گفت: ما از مهندس نظام‌مافی و شرکت بولر می‌خواهیم که هر بنگاه آسیابانی را اعتبارسنجی کنند تا ما بتوانیم به‌جای آنکه 30 درصد سرمایه خود را به‌دور اندازیم، در جهت نوسازی کارخانه‌هایمان با تجهیزات بولر اقدام کنیم. من مطمئن هستم که اگر این طرح پیاده شود حضور شرکت بولر در صنعت آردسازی چندین  برابر می‌شود.
 
لزوم نوسازی کارخانجات آردسازی در دوره پساتحریم 
جعفرایزدیار، رییس انجمن کانون آردسازان کشور در این گردهمایی به نقش تحریم در مشکلات به‌وجود آمده در صنعت آردسازی اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته به‌دلیل مشکلات تحریم و به‌دلیل تصمیم‌گیری‌های دولت اخیر فعالیت اقتصادی کارخانه‌های آرد خیلی رو به رشد و رضایت‌بخش نبوده است. با توجه به این، حجم بازسازی زیادی در کارخانجات موردنیاز می‌باشد. بنابراین از هرگونه تسهیلات و تکنولوژی شرکت بولر در دوره پساتحریم استقبال می‌شود.  وی در ادامه افزود: اگرچه شرکت بولر در دوره تحریم در کنار ما بوده اما مشکلات ارزی، خریدهای ما را محدود کرده بود به‌همین دلیل کارخانه‌ها آردسازی نیاز به بازسازی جدی دارند و ما به‌دنبال آنیم که اعتباراتی برای این‌کار در نظر گرفته شود طبیعتاً در این میان شرکت بولر نقش مهمی را در این‌کار خواهد داشت. رییس انجمن صنفی آردسازان با بیان این‌که مذاکراتی برای ایجاد یک مرکز آموزشی ویژه آردسازان با همکاری شرکت بولر انجام شده است گفت: ایجاد یک مرکز آموزشی مخصوص فارسی‌زبانان با همکاری شرکت بولر داده شده و این مرکز آموزشی می‌تواند به صنعت آرد کمک کند. 
(شماره 54 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه