هدر

مدیرعامل شرکت« آرد اطهر» در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز» :

آرد یارانه‌ای روند ارتقای کیفیت آرد را کند می‌کند

گروه صنعتی اطهر، با هدف دستیابی به فرآیند تولید آردهای تخصصی و ارتقای سلامت، بهداشت و تغذیه جامعه، فعالیت خود را از سال 1369 شروع کرده و در گام بعدی با به‌روزرسانی تکنولوژی ماشین‌آلات خط اول تولید و نصب و راه‌اندازی خط دوم با آخرین تازه‌های تکنولوژی روز دنیا بیش از پیش در بازارهای هدف داخلی و خارجی حضوری فعال و فراگیر دارد. 
گروه صنعتی اطهر، با هدف دستیابی به فرآیند تولید آردهای تخصصی و ارتقای سلامت، بهداشت و تغذیه جامعه، فعالیت خود را از سال 1369 شروع کرده و در گام بعدی با به‌روزرسانی تکنولوژی ماشین‌آلات خط اول تولید و نصب و راه‌اندازی خط دوم با آخرین تازه‌های تکنولوژی روز دنیا بیش از پیش در بازارهای هدف داخلی و خارجی حضوری فعال و فراگیر دارد. 
جهت اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها و فعالیت‌های شرکت پای صحبت‌های جواد فشنگچی مدیرعامل این شرکت نشسته‌ایم که با هم می‌خوانیم: 
 
به‌عنوان نخستین پرسش لطفا آخرین وضعیت آرد کشور را تشریح نمایید؟
بعد از دی‌ماه سال 1389 و با توجه به اجرایی شدن مرحله اول هدفمندکردن یارانه‌ها، تحول اساسی در صنعت آرد ایجاد شد که نقطه عطفی در زمینه بهبود کیفیت آرد بود؛ اما متأسفانه به‌دلیل اجرا نشدن مراحل بعدی، آرد تولیدی از نظر کیفیت حتی به حالت قبل از مرحله اول یارانه‌ها نزول پیدا کرده است.
 
در رابطه با گندم‌های وارداتی و نحوه نگهداری آنها در بنادر کمی توضیح دهید، آیا با توجه به روند موجود ساخت سیلوهای فلزی مقرون به صرفه است؟
بهترین نوع سیلو برای صدمه ندیدن گندم و حفظ آن از لحاظ کیفی و میکروبی سیلوهای نگهداری مکانیزه  و ذخیره‌سازی استاندارد می‎باشد؛ اما به‌دلیل نبود تعداد سیلوهای کافی در بنادر شمالی و جنوبی کشور، به ناچار گندم‌های وارداتی گاهاً در انبارها غیر‌استانداردی که به‌منظور نگهداری مواد‌غذایی ساخته نشده‌اند؛ تخلیه و بارگیری می‌شوند که احتمال آلودگی آنها نیز وجود دارد.
 
جنابعالی چه پیش‌بینی برای قیمت سبوس در 6 ماه دوم سال دارید؟
به‌دلیل حذف چراگاه‌های طبیعی در نیمه دوم سال و مصرف بیشتر سبوس، قیمت آن هر‌ساله در حدود 10 الی 20 درصد افزایش می‌یابد؛ که پیشنهاد می‌شود به‌دلیل صدمه دیدن و دپو شدن سبوس‌ها در نیمه اول سال، دولت تدابیر لازم را جهت مهیا شدن شرایط صادرات سبوس در نیمه اول سال به کشورهای همجوار فراهم کند.
 
 در رابطه با تهیه مواد اولیه با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
مشکل خاصی وجود ندارد شاید می‌توان در این مورد تنها به عدم تأمین نقدینگی از سوی بانک‌ها اشاره کرد.
 
بسیاری از تولیدکنندگان آرد با مشکل بی‌کیفیتی گندم و بیماری‌های مختلف آن از جمله «سن‌زدگی» مواجه هستند در این رابطه چه نظری دارید؟ و چه پیشنهادی برای برون رفت از این معضل دارید؟
همان‌طور که در بحث صادرات آرد و واردات گندم پژوهشکده و سازمان استاندارد کشور، کنترل‌های لازم را انجام داده و در مورد گندم‌های وارداتی که میزان سن‌زدگی آنها بیش از حد مجاز باشد؛ اجازه ترخیص و و ورود به کشور داده نمی‌شود؛ در مورد گندم‌های داخلی نیز، وزارت کشاورزی باید اقدامات لازم را در جهت مبارزه با سن‌زدگی و جلوگیری از بی‌کیفیتی آنها اجرا کند.
 
‌ باتوجه به شناسایی ارقام و واریته‌های مختلف گندم چرا برنامه جامعی برای کشت گندم صورت نمی‌گیرد و حجم عظیمی از گندم مورد‌نیاز کشور از استرالیا، قزاقستان و روسیه تأمین می‌شود؟ آیا گندم‌های خارجی را می‌توان کاشت و بومی‌سازی کرد؟
با توجه به موقعیت جغرافیای ایران که به کشور چهار فصل معروف است؛ می‌توان انواع مختلف گندم با میزان گلوتن‌های مختلف را کاشت و بومی‌سازی کرد؛ برای این منظور مراکز مسؤول، مانند مرکز تحقیقات کشت گندم (آبی و دیم) کشور با توجه به نیازهای متفاوت صنعت آرد، از نظر صنعتی و نانوایی می‌توانند با برنامه‌ریزی جامعی برای کشت گندم، به این مهم دست پیدا کرد. 
 
‌ لطفا در رابطه با سند چشم‌انداز توسعه در صنعت آرد کشور و دلایل عقب‌ماندگی از اهداف آن را توضیح دهید؟
وجود آردهای یارانه‌ای باعث کند شدن روند ارتقای کیفیت در تولید آرد و عقب‌ماندگی از اهداف صنعت آرد شده است و ارایه راهکارهای از طرف دولت مانند آزاد‌سازی کامل آرد مسلماً اثرات مثبتی در افزایش کیفیت و ضایعات کمتری در این صنعت خواهد داشت.
 
لطفا کمی در رابطه با گروه صنعتی اطهر، علت نامگذاری، حجم تولید و فعالیت‌های آن توضیح دهید؟
انتخاب نام اطهر به معنای پاک‌تر، از منظر پاکیزگی در صنایع غذایی نشان دهنده اهمیت بیشتر این موضوع می‍‌‌‌باشد؛ هم‌اکنون کارخانه آرد اطهر، با تولید 200 تن آرد در روز مشغول فعالیت بوده و به‌زودی بعد از راه‌اندازی خط دوم تولید به‌صورت مجزا با ظرفیتی بالغ بر 400 تن، در مجموع 600 تن آرد با کیفیت و تخصصی مورد نیاز تمام مصارف را تولید و عرضه خواهد کرد.
 
با توجه به اهمیت گروه صنعتی اطهر به سلامت جامعه، و مسأله آرد و نان کامل، کمی بیشتر در مورد آرد کامل و و فواید آن توضیح دهید؟
با توجه به نیاز بدن انسان به فیبر، آرد کامل یکی از بهترین منابع تأمین‌کننده فیبر بدن می‌باشد؛ و در سال‌های اخیر مصرف آرد کامل، در سطح جهانی افزایش چشمگیری داشته است؛ بنابراین عرضه نان با استفاده از آرد کامل اهمیتی دو‌چندان پیدا می‌کند؛ همچنین شایان ذکر است نان‌های که از آرد کامل تهیه شده‌است از نظر ضایعات نیز دارای حداقل دورریز می‌باشند در‌صورتی که در مورد سایر نان‌ها، میزان دورریز و ضایعات آنها در حدود 30 درصد می‌باشد.
 
‌ با توجه به مطرح شدن این موضوع از نظر شما استفاده از نان سالم تا چه حد بین مردم فرهنگ‌سازی شده است؟
متأسفانه در این زمینه اقدامات لازم و اطلاع‌رسانی کافی از طرف سازمان و ارگان‌های مسؤول، غذا و دارو یا اداره بهبود تغذیه، صورت نگرفته است.
 
‌ بسیاری از فعالان نان سنتی اعتقاد دارند نول‌کشی بیش از حد از آرد سبب می‌شود تا نان با کیفیت تولید نشود در این رابطه چه نظری دارید؟
یقین طرح این موضوع در صنعت نان منبع علمی ندارد؛ آرد نان از لایه بیرونی گندم استخراج می‌شود؛ و به‌دلیل آن‌که از نظر ساختاری لایه‌های بیرونی گندم در معرض نور بیشتر خورشید قرار گرفته‌اند، دارای پروتئین بیشتر و رنگ تیره‌تری هستند؛ و لایه‌های‌ درونی گندم رنگ روشن‌تر و پروتئین کمتری دارند. بنابراین با توجه به آنکه نول‌کشی از قسمت درونی گندم صورت می‌گیرد، این موضوع تأثیری بر کیفیت آرد نان  ندارد.
 
روند برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
با توجه به انحصار 30 ساله صنعت آرد، کارخانجات آرد برای رقابت هر‌چه بیشتر و رونق این صنعت نیازمند حضور در این گونه عرصه‌های رقابتی و نمایشگاه‌ها هستند که متأسفانه با وجود‌ تقریبا 370 کارخانه آرد در کشور در نمایشگاه اخیر تنها در حدود 10 کارخانه آردسازی حضور داشتند. امیدواریم در نمایشگاه‌های پیش‌رو حضوری فراگیر و  رقابتی‌تر را شاهد باشیم.
(شماره 54 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه