هدر


صنعت غذا از صنایع پیشرو است، مردم را نترسانیم

سرانجام پس از ماه‌ها هجمه‌های رسانه‌ای به زیربخش‌های مختلف صنایع غذایی که نقش مخربی بر روی تولید و افکار عمومی گذاشت، روز جهانی غذا بهانه‌ای شد تا سازمان غذا و دارو و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی همایش مشترکی را با عنوان روز جهانی غذا و با شعار «کشاورزی خانوادگی، تغذیه جهان، مراقبت از زمین» در سالن اجلاس سران برگزار کنند که با استقبال گسترده فعالان روبه‌رو شد. همایشی گه اگرچه با غیبت شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور، مهندس هاشمی استاندار تهران و شافعی، رییس اتاق ایران توام بود، اما سخنان امیدبخش وزیر بهداشت به دل بسیاری از اهالی صنعت غذا نشست.

سرانجام پس از ماه‌ها هجمه‌های رسانه‌ای به زیربخش‌های مختلف صنایع غذایی که نقش مخربی بر روی تولید و افکار عمومی گذاشت، روز جهانی غذا بهانه‌ای شد تا سازمان غذا و دارو و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی همایش مشترکی را با عنوان روز جهانی غذا و با شعار «کشاورزی خانوادگی، تغذیه جهان، مراقبت از زمین» در سالن اجلاس سران برگزار کنند که با استقبال گسترده فعالان روبه‌رو شد. همایشی گه اگرچه با غیبت شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور، مهندس هاشمی استاندار تهران و شافعی، رییس اتاق ایران توام بود، اما سخنان امیدبخش وزیر بهداشت به دل بسیاری از اهالی صنعت غذا نشست.

دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این همایش صراحتا اعلام کرد: صنعت غذای کشور یکی از صنایع پیشرو بوده و مدیران آن همواره به وظایف و نقش موثر خود در پیشگیری و رعایت بهداشت واقف بوده‌اند. وی تاکید کرد: در مقوله غذا در وزارت بهداشت نکته‌ای وجود ندارد که از مردم پنهان کنیم، در عین حال مردم را نباید ترساند، چراکه هر نوع اطلاع‌رسانی نابه‌جا در این حوزه می‌تواند آسیب‌های روانی به دنبال داشته باشد و بی‌تردید این امر خلاف بهداشت و پیشگیری است و نباید با اعصاب مردم در این خصوص بازی کرد.
وی افزود: بحث غذا و هوا را باید به صورتی علمی و جدی پیگیری کنیم و اجازه ندهیم به نگاه‌های سیاسی آلوده شود. از جریانات و گروه‌های سیاسی و همچنین همکاران خود در وزارت بهداشت و مجلس خواهش می‌کنم که اجازه دهند اظهار نظر در حوزه غذا و سلامت مردم از سوی مراکز اصلی آن یعنی مراکز تحقیقاتی و دستگاه متولی آن یعنی وزارت بهداشت اعلام شود که صرفا نگاه علمی به مبحث دارند و از منظر علمی قضاوت می‌کنند. هاشمی ضمن اشاره به اقدامات دولت در حوزه محیط زیست و همچنین سلامت افزود: اگر دولت قدم‌های موثری در حوزه هوا برداشته و بنزین را به بنزین مرغوب‌تری تبدیل کرده باید از آن تشکر کرد. این چنین اقدامات در شرایطی که دولت به شدت نیازمند منابع مالی‌ست در خور تقدیر است. وزیر بهداشت تاکید کرد: در حوزه غذا نیز اگر سخنی گفته یا اقدامی انجام می‌شود همه موظفند که رعایت حقوق مردم را داشته باشند، از حاشیه‌پردازی پرهیز کنند و اجازه دهند امور در مسیری منطقی و علمی پیش رود.
به گفته وزیر بهداشت در حال حاضر بیش از 12 هزار واحد به تولید مواد غذایی و آشامیدنی مشغولند و 45 هزار پروانه نیز برای تولید مواد غذایی و آشامیدنی صادر شده است. 25 درصد درآمد خانوارها صرف تامین مواد غذایی می‌شود. بنابراین نقش این صنعت در کشور بسیار مهم است؛ اگرچه که اغلب تولیدات این صنعت در داخل کشور است. صادرات 1.3 میلیارد تومانی صنعت غذا باید ارتقا یابد. حضور در بازارهای بین‌المللی بی‌تردید در ارتقای کیفیت محصولات داخلی نیز تاثیرگذار است. همچنان که در حوزه دارو علاقمند به حضور شرکت‌های ایرانی در مجامع بین‌المللی هستیم از حضور صنعت غذا نیز در این بازارها استقبال می‌کنیم و هر کمکی از دستمان برآید مضایقه نخواهیم کرد. هاشمی افزود: وزارت بهداشت در جهت صیانت از سلامت ایرانیان و توجه به امر پیشگیری و بهداشت برنامه‌های متعددی در دستور کار دارد. 50 درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند، بنابراین باید تغییر الگوی مصرف در چربی‌ها ایجاد شود. حذف چربی ترانس از مواد خوراکی باید صورت گیرد. البته طی یک دهه گذشته اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است، امیدواریم این 5 درصد باقی مانده نیز حذف شود. لازم است قندهای ساده و نمک در منابع غذایی محدود شود. بی‌تردید این امر کار اصلی صنایع غذایی است. وی آمار مرگ و میر ایرانیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: بیماری‌های قلبی - عروقی رتبه نخست را در شاخص تعداد سال‌های از دست رفته عمر دارند. تغذیه و ترکیب آن اعم از چربی، شکر، قند و نمک می‌تواند در افزایش یا کاهش مرگ و میر موثر باشد. هاشمی نسبت به افزایش مصرف روغن در کشور هشدار داد و گفت: طی سال‌های 87 تا 90 حدود 20 درصد به مصرف روغن کشور اضافه شده است. مصمم هستیم به کمک مردم این مسیر را تغییر دهیم. به نحوی که تا سه سال آینده مصرف روغن در کشور کاهش یابد. وی ادامه داد: طبق توصیه سازمان جهانی بهداشت میزان دریافت روزانه شکر در افراد باید حداکثر 10 درصد کالری دریافتی باشد. این در حالیست که آمار مصرف شکر طی سال 87 تا 90 نشان داد که این میزان دریافتی از 21.1 به 23.9 کیلوگرم افزایش یافته است. مشخص است که چنین رقمی مطلوب نیست و در این زمینه ما بیش از 30 درصد اضافه مصرف داریم. بنابراین باید به سمت محدود کردن مصرف شکر حرکت شود.
هاشمی افزود: مصرف نمک در ایرانیان نیز بیش از استانداردهای جهانی است به طوری که ایرانی‌ها 5/2 برابر بیشتر از استانداردهای جهانی نمک مصرف می‌کنند. سیاست وزارت بهداشت در جهت کاهش سالانه 10 درصد نمک دریافتی است. بنابراین صنایع غذایی باید به نوآوری و فرمولاسیون‌های کم نمک توجه بیشتری داشته باشند. وزیر بهداشت برچسب گذاری مواد غذایی را اقدامی دانست که باید بسیار زودتر از اینها اجرایی می‌شد و گفت: اطلاع از وضعیت سلامت مواد غذایی حق مردم است. امیدواریم تا یک سال و نیم آینده علائم هشداردهنده بر روی تمام محصولات غذایی نصب شود. در کنار این موضوع دولت و مجلس باید در بحث مالیات و عوارض سیاست تشویقی برای محصولات سبز و کم عوارض داشته باشند.


تعیین فهرست فراورده‌های خوراکی و آشامیدنی آسیب رسان سلامت
وزیر بهداشت از تعیین فهرست فراورده‌های خوراکی و آشامیدنی آسیب رسان سلامت خبر داد و گفت: این فهرست به مقامات مسئول تحویل داده شده است. امیدواریم عوارض جدی بر کالاها و اقدامات آسیب رسان سلامت اعمال شود. وی توسعه و گسترش پایش محصولات غذایی را از دیگر برنامه‌های وزارت بهداشت خواند و گفت:‌ درصدد هستیم نظارت عمومی بر محصولات غذایی را فراهم کنیم. در حال حاضر عمدتا سخت‌گیری‌هایمان در مورد مواد غذایی به زمان قبل از عرضه به بازار و ارائه پروانه بهداشتی مربوط می‌شود. این در حالیست که محصول باید در طول زمان در بازار پایش شود.
وزیر بهداشت پایش باقیمانده سموم و آفت‌کش‌ها در محصولات غذایی را از دیگر برنامه‌ها خواند و گفت: در این زمینه از وزارت جهاد کشاورزی تشکر می‌کنم. چرا که اقدامات موثری در زمینه نوع سموم به کار رفته و همچنین کنترل میزان آنها انجام شده است.


نصب چراغ راهنمایی روی موادغذایی از 94
دکتر رسول دیناروند، رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برچسب‌گذاری فرآورده‌ها و محوصلات غذایی گفت: درج چراغ راهنمای تغذیه‌ای تا 18 ماه آینده در تمام فرآورده‌های غذایی اجباری خواهد شد. وی در این رابطه گفت: ضابطه جدید برچسب‌گذاری فراورده‌های غذایی در امر نظارت مردم بسیار کمک‌کننده خواهد بود. به این ترتیب میزان شکر، نمک، چربی و اسید چرب ترانس روی محصولات غذایی برای مردم مشخص خواهد شد. طوری که رنگ قرمز در مورد هر یک از این عوامل نشان‌دهنده آن است که فرد باید در مصرف آن فرآورده مراقبت کند. رنگ زرد نشانه هشدار بوده و رنگ سبز هم به معنی آن است که این فرآورده مطلوب بوده و نگرانی از بابت مصرف آن وجود ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو به عنوان بخش کوچکی از وزارت بهداشت متولی وظایف سنگینی است، اظهار کرد: این وظیفه سنگین عمدتا وظایف نظارتی را شامل می‌شود. بخشی از وظایف نظارتی ما متوجه کالاهایی است که صرفا باید ایمنی و سلامت آنها را تضمین کنیم. بخشی متوجه فرآورده‌هایی است که برای پیشگیری از بیماری‌ها مهم هستند؛ بخشی هم مربوط به کالاهایی است که در درمان بیماری‌ها مصرف می‌شود، اما بخش دیگر مربوط به فرآورده‌های غذایی است.


یک‌چهارم هزینه‌های خانوار کشور صرف «غذا» می‌شود
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به ابعاد گسترده غذا در دنیا ادامه داد: تقریبا یک‌چهارم هزینه‌های خانوار در کشور صرف غذا می‌شود. از نظر تولید ناخالص ملی نیز غذا همین سهم را دارد. اگر از نگاه وزارت بهداشت به غذا بنگریم، بعد سلامت آن روشن خواهد شد.
دیناروند با اشاره به معضل بیماری‌های غیرواگیر در دنیا و همچنین در ایران ادامه داد: علت اصلی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و... عمدتا به شیوه زندگی وابسته است که البته بخش عمده‌ای از آنها به تغذیه مربوط می‌شود. ثابت شده اگر کشورها تنها حوزه غذا را اصلاح کنند، می‌توانند 10 سال به عمر مردم‌شان اضافه کنند که این امر با هیچ اقدام دارویی و درمانی میسر نیست.


امنیت غذایی با هراس از سلامت محصولات غذایی ایجاد نمی‌شود
عباس رجایی، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به اهمیت سلامت غذایی باید این نکته را توجه کرد که اگر می‌خواهیم غذای سالمی داشته باشیم باید قبل از ورود به مزرعه اقداماتی را انجام دهیم و این مساله نیز با ایجاد سرو‌صدای رسانه‌ای نمی‌تواند حاصل شود. وی با بیان این‌که نمی‌توان با ایجاد هراس که محصولات غذایی ایران سلامت کافی را ندارند، موجب ایجاد امنیت غذایی شد؛ چرا که این مساله تنها باعث می‌شود مردم نسبت به مصرف محصولات خارجی گرایش پیدا کنند. رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که زمانی که بحث غذا مطرح می‌شود باید مجموعه فرآیند‌های تولید غذا مدنظر قرار بگیرد، گفت: نمی‌توان برای تولید غذا تنها به یک بخش توجه کرد؛ چرا که هر کشوری به لحاظ شرایط زیست محیطی و جمعیتی که در آن ایجاد شده است به دنبال رفع تامین غذا است.
وی با بیان این‌که روزی صحبت می‌شد که اگر به مساله‌ی آب توجه نشود، کشور با بحران آب روبه‌رو می‌شود که امروز پس از گذشت چند سال به این نقطه یعنی بحران شدید آب رسیده‌ایم. رجایی ادامه داد: این هشدار را می‌دهیم که اگر به مساله‌ی غذا نیز توجه جدی نشود، باید چند سال آینده با چالش‌هایی روبه‌رو شویم. رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نگاهی ایجاد شده است که تولید غذا و کشاورزی در داخل را به نقد بکشد، به‌طوری که این مساله تا نزدیکی‌های دیوار هیات دولت نیز رسیده است، اما باید جلوی این امر گرفته شود چرا که بخش عمده‌ای از غذای کشور باید در داخل تامین شود.


سهم 15 درصدی صنایع غذایی در اشتغال کشور
بر پایه این گزارش، مهندس کاوه زرگران، دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی نیزگفت: در حال حاضر صنایع غذایی ایران با بیش از 11 هزار واحد تولیدی و 36 هزار واحد توانمند در یک زنجیره یکپارچه با هدف ارتقای صنعت غذا فعالیت داشته و سهم 15 درصدی صنایع غذایی در اشتغال کشور دارند. وی با بیان این‌که صنعت غذای ایران توانسته به یک بلوغ ویژه دست یابد، گفت: صنعت غذای ایران یکی از بزرگ‌ترین منابع برای ایجاد اشتغال و تامین سلامت جامعه در کشور است. وی ادامه داد: این صنعت توانسته 12 درصد کارگاه‌های صنعتی و 15 درصد سهم اشتغال را در اختیار بگیرد؛ به‌طوری که تاکنون 430 هزار شغل در این صنعت ایجاد شده است. دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی با بیان این‌که رونق این بخش می‌تواند تاثیر زیادی در خروج رکود غیرتورمی داشته باشد، گفت: این صنعت نقش زیادی در بازار ایران و بازار جهانی داشته است و امیدواریم بتوانیم با همین اراده با کشور‌های دنیا همکاری بیشتری داشته باشیم.


سرمایه‌گذاری 15 هزار میلیارد ریالی در صنعت غذا
محسن جلال‌پور، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران نیز گفت: طبق آخرین آمار تا پایان سال گذشته 16 درصد از سرمایه‌گذاری‌ها به مبلغ 15 هزار میلیارد ریال در صنایع غذایی صورت گرفته است. وی با بیان این‌که صنعت غذایی کشور وابسته به تولیدات است، اظهار کرد: این صنعت 15 درصد از اشتغال و 2.9 درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده‌ است و از آنجاکه حلقه تولید و کشاورزی محسوب می‌شود می‌تواند تاثیر زیادی در اقتصاد کشور داشته باشد. وی با بیان این‌که 16 اکتبر هرساله به عنوان روز جهانی غذا معرفی می‌شود، گفت: در سال 2014 این روز با شعار تغذیه جهانی و حفاظت از زمین نام‌گذاری شده است.


آغاز برچسب‌گذاری فرآورده‌های غذایی با استفاده از چراغ راهنمای تغذیه‌ای
طرح تحول نظام سلامت در حوزه غذا و دارو با برچسب‌گذاری فراورده‌های غذایی و استفاده از چراغ راهنمای تغذیه‌ای آغاز شد. دکتر هدایت حسینی، ‌مدیر کل نظارت بر فراورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در همایش روز جهانی غذا، گفت:‌ بحث برچسب گذاری فراورده‌های غذایی یکی از مباحث ما در وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروست. با توجه به نیاز مصرف کنندگان در سنین مختلف و همچنین به دلیل تنوع مواد غذایی در کشور، مبحث برچسب گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این موضوع در دنیا نیز مورد توجه واقع شده است.
وی در این باره ادامه داد: برچسب گذاری یک پل ارتباطی میان مصرف کننده و تولید کننده است که امکان اطلاع رسانی سریع را به مصرف کننده می‌دهد. از طرف دیگر این موضوع سبب می‌شود که قدرت انتخاب مصرف کننده در تهیه مواد غذایی افزایش یابد. به این ترتیب می‌توان غذاهای سالم تر را راحت تر انتخاب کرد. مدیرکل نظارت بر فراورده‌های غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت در این باره افزود: همچنین این موضوع این پشتوانه را به سازمان‌های نظارتی می‌دهد که توان کنترلی خود را ارتقاء دهند. هدایت حسینی گفت: برچسب گذاری فراورده‌های غذایی دو ویژگی مهم دارد. ابتدا آنکه از الگوهای پیشرفته تغذیه‌ای در جهان در این زمینه استفاده شده است. اگر این برچسب گذاری و زمان بندی اجرایی شود بی تردید یکی از پیشرفته ترین کشورها در امر برچسب گذاری خواهیم بود. در مجموع این دستور العمل طی یک سال کاری با حضور نمایندگان صنعت و وزارت بهداشت نوشته شده است.
مدیرکل نظارت بر فراورده‌های غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت همچنین گفت:‌ این دستور العمل در سه مرحله اجرایی می‌شود. مرحله نخست آن از امروز است که با رونمایی از ضابطه جدید برچسب گذاری مواد غذایی آغاز می‌شود. این مبحث توسط وزارت بهداشت به صنعت ابلاغ خواهد شد. بخش دوم آن نیز از ابتدای سال 94 است و بر این اساس باید جدول ارزش تغذیه‌ای یا چراغ راهنمای تغذیه‌ای به صورت انتخابی درج شود. 18 ماه پس از آن نیز هم جدول ارزش تغذیه‌ای و هم چراغ راهنمای تغذیه‌ای بر روی فراورده‌های تغذیه‌ای اجباری خواهد شد. وی گفت: به این ترتیب حدود شش فاکتور شامل چربی، اسید چرب ترانس، نمک، قند و کالری به شکل چراغ راهنمای سه رنگ (سبز، قرمز و زرد) روی محصولات درج خواهد شد. رنگ سبز حاکی از آن است که فرآورده مذکور مثلا در مورد نمک محدودیت مصرف ندارد، رنگ زرد نشان احتیاط و رنگ قرمز نیز نشان محدودیت مصرف است. مدیرکل نظارت بر فراورده‌های غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت اظهار کرد: با ابلاغ این دستور العمل به صنعت وارد مراحل اجرایی آن می‌شویم.


تقدیر از برترین‌های حوزه سلامت
گفتنی است در این همایش از شرکت‌های پگاه گیلان به واسطه تولید (نوشیدنی کفیر)، پگاه فارس (ماست پروبیوتیک)، پگاه تبریز (پنیر پروبیوتیک کم چرب)، پگاه همدان (ماست پروبیوتیک)، زرماکارون، روغن زیتون احسان نمونه شیراز، روغن زیتون بکر (سبزینه تک)، تکدان (پرتقال هویج)، ارژن (نوشیدنی کفیر)، رامک (ماست پروبیوتیک)، مزرعه سبز نی‌ریز (سس انار)، نوش تاک شیراز (سرکه انار)، تهران قباد (ماست ساده)، مانا (ماکارونی فیبر دار، عالیفرد (آب انار)، آذر کام شمس (دوغ پروبیوتیک بدون چربی)، کشت و صنعت رژین تاک، شرکت فرآورده‌های روغنی ایران (نینا)، شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز)، میهن، تهران گوار، نوین زعفران، پاک آب سبلان، پارس مینو، آرد تابان، فیلکس شرق، سپاهان دانه پارسیان و مجموعه سیلوی 300 هزار تنی اکبری تقدیر به عمل آمد و به مدیران این واحدها تندیس سیب سلامت و سرآمدی اهدا شد.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه