هدر

حشمت‌ا... نظری، سخنگوی خرید تضمینی گندم در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز» اعلام کرد:

برنامه‌ریزی گسترده بانک کشاورزی برای خرید تضمینی گندم

وقتی در سال 84 خبر تغییر بانک عامل خرید تضمینی گندم رسانه‌ای شد برای خیلی از کارشناسان بخش کشاورزی غافلگیر کننده بود، چرا که منطقی نبود بانک تخصصی که کشاورزان اقصی‌نقاط کشور به دلایل گوناگون با آن مراوده داشتند، به ناگاه از وظیفه‌ای منع شود که ساختارش را سال‌های سال ایجاد کرده بود. 
وقتی در سال 84 خبر تغییر بانک عامل خرید تضمینی گندم رسانه‌ای شد برای خیلی از کارشناسان بخش کشاورزی غافلگیر کننده بود، چرا که منطقی نبود بانک تخصصی که کشاورزان اقصی‌نقاط کشور به دلایل گوناگون با آن مراوده داشتند، به ناگاه از وظیفه‌ای منع شود که ساختارش را سال‌های سال ایجاد کرده بود. 
به‌هرحال انتزاع و نزدیکی شرکت بازرگانی دولتی به جهادکشاورزی یکی از ثمراتی که داشت بی‌شک همین اتفاق میمون در بخش کشاورزی  یعنی ورود مجدد بانک کشاورزی به پروسه خرید تضمینی گندم بود که به‌طور حتم دستاوردهای آن در همین سال نخست هویدا خواهد شد. جهت اطلاع از آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و عملکرد بانک کشاورزی پای  صحبت‌های حشمت‌ا... نظری عضو هیأت مدیره و سخنگوی خرید تضمینی گندم نشستیم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:
 
حشمت‌ا... نظری  در یک نگاه 
متولد: 1335 – سمنان تحصیـلات: لیســــانس و فوق لیسانس مالی 
سوابق اجرایی: از سال 1362 با سمت حسابرس وارد بانک کشاورزی و پس از سه سال به‌عنوان معاون سرپرستی مشغول فعالیت شد. 
بعد درسال 1367 به‌عنوان کارشناس اداری بانک به تهران منتقل و سپس به‌عنوان معاون اداره سازمان روش‌های بانک منصوب و از سال 1372 به‌عنوان رئیس اداره سازمان منشأ خدمات بسیاری بود. از نیمه سال 1373 به‌عنوان رئیس حسابداری کل بانک فعالیت ‌کرد، از سال 1377 تا 1381 به‌عنوان مدیر مالی و پشتیبانی بانک منشأ خدمات ارزنده ای بود و از سال 1381 تاکنون به‌عنوان عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی فعالیت می‌کند.از ابتدای سال‌جاری نیز علاوه بر عضویت در هیأت مدیره به‌عنوان سخنگوی طرح خرید تضمینی گندم مشغول خدمت است.
 
خرید تضمینی گندم پس از سال‌ها به بانک عامل اصلی‌اش برگشت، به‌عنوان نخستین پرسش بفرمایید دلیل تغییر بانک عامل در حدود یک دهه گذشته چه عواملی  بوده است و بر چه مبنایی دوباره به بانک کشاورزی رسید؟
در اصل مبنا و سنخیت فعالیت‌های بانک کشاورزی بر مبنای مباحثی نظیر همین خرید تضمینی محصولات کشاورزی استوار شده است و تا سال 1384 هم کار خرید تضمینی گندم بر عهده بانک کشاورزی بود، اما از سال 1385 این امر به‌دلایل مختلف به بانک ملت و در ادامه به بانک سپه واگذار شد و از دی‌ ماه 1393 با توجه به این‌که شرکت بازرگانی دولتی ارتباط بیشتری را با وزارت جهادکشاورزی برقرار کرد، از این رو ارتباط بیشتری میان مدیران بانک و شرکت بازرگانی دولتی برقرار شد و مهم‌تر از همه درخواست خیلی‌ها این بود که کارخرید تضمینی، کار بانک کشاورزی است. 
همه این عوامل منجر به آن شد که اواخر سال 1393 تفاهمنامه‌ای میان بانک و شرکت بازرگانی دولتی منعقد شود و به این ترتیب پس از 10 سال عاملیت خرید دوباره به بانک کشاورزی بازگشت. 
 
دوری 10 ساله بانک کشاورزی چه تبعاتی به‌همراه داشت؟
یکی از تبعات، غیرقابل استفاده ماندن ساختار ایجاد شده بانک کشاورزی برای خرید در برخی مناطق بود و کشاورزان در این مناطق با مسایلی برای فروش گندم خود روبه‌رو شدند. همانطور که مستحضر هستید بانک کشاورزی دارای حدود 1920 شعبه است که 1200 شعبه دقیقاً در مراکز تولید و خریدی که شرکت بازرگانی دولتی کار خرید، را انجام می‌دهد مستقر است. 
از این رو در این سال‌ها کشاورزان ناگزیر بودند در بانک‌های غیرتخصصی حساب‌هایی را ایجاد کنند تا بتوانند وجوه محصولات فروخته شده را دریافت کنند. 
لازم به ذکر است بیش از 90 تا 95 درصد تولیدکنندگان کشاورزی از مشتریان بانک بوده و عموماً افرادی هستند که داخل بانک یک یا دو حساب دارند، حتی تعدادی از آنها «کشاورز کارت» دارند و از خدمات بانک برخوردار هستند. 
 
امسال برای رفاه کشاورزان در پروسه خرید تضمینی چه خدماتی اندیشیده‌اید؟
هم‌اکنون در بانک کشاورزی با توجه به نرم‌افزاری که دارد و سامانه‌هایی که تدارک دیده، دیگر کشاورز برخلاف دهه‌های گذشته نیازی به مراجعه به بانک ندارد. در واقع کشاورزان از طریق بانکداری مجازی و درگاه‌های بانک، پول محصولاتشان را به صورت الکترونیک و به فاصله چند ثانیه در کارت بانکی‌شان واریز شده مشاهده می‌کنند. 
 
یعنی چند ثانیه پس از تحویل محصول پولشان واریز می‌شود؟ 
پس از کامل شدن لیست هر منطقه و اعلام بازرگانی دولتی به فاصله چند ثانیه مبلغ واریز می‌شود. 
با توجه به این که بانک‌های سپه و ملت نیز از سامانه‌های پیشرفته بانکی بهره می‌برند، ممکن است پیرامون ویژگی‌های نرم‌افزار بانک کشاورزی توضیح دهید.
 نرم‌افزار بانک کشاورزی، نرم‌افزاری بین‌المللی است که درون بانک بومی شده و در کنارش سامانه‌های مختلفی طراحی شده است. 
این سامانه از تمام درگاه‌های موجود نظیر تلفنبانک، خودپردازها، شعبه، اینترنت و... برای کشاورزان قابل وصول است. دستگاه‌های خودپرداز سیاری را خریداری کردیم تا درصورتی که در هر محل دچار مشکل شدیم سریعاً این خودپردازها به آن مناطق ارسال شود تا کشاورزان هیچگونه نگرانی بابت دریافت مطالباتشان نداشته باشند. البته امروز با کاربردهای فراوان تلفنبانک و اینترنت بانک دیگر خودپردازها کارکرد دهه 80 خود را ندارند. 
 
در واقع دیگر نیازی به ایجاد شعب سیار ندارید؟
تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم و در هر منطقه نیاز احساس شود کمتر از 5 ساعت حاضر خواهیم شد. 
 
خرید تضمینی گندم در سال 94 از چه زمانی کلید خورد و تاکنون چه اقداماتی داشتید؟
قبل از آغاز پروسه خرید گندم (قبل از عید) مانور مشترکی را با شرکت بازرگانی دولتی انجام دادیم تا سامانه بانک کشاورزی را چک کنیم، چرا که یکی از ویژگی‌های سامانه این است که علاوه بر خدمات‌دهی به کشاورزان گزارش‌های لازم را به مسئولان می‌دهد تا از وضعیت مراکز مختلف باخبر شوند. همچنین در اداره مرکزی بانک ستادی را زیرنظر یکی از اعضای هیأت مدیره تشکیل دادیم و در هر استان مدیر استان به‌همراه ‌یکی از همکاران، ستاد ویژه‌‌ای را تشکیل دادند و جلسات مختلفی را به صورت حضوری و یا ویدئو کنفرانس برگزار کردند. کار خرید گندم دقیقا از نیمه دوم فروردین‌ماه آغاز شد و با توجه به اقلیم و آب و هوای مناطق مختلف از نیمه جنوبی کشور کار خرید انجام شد. هم‌اکنون خرید تضمینی در 8 استان کلید خورده و تا تاریخ 5 اردیبهشت 94 از طریق 176 مرکز از 647 مرکز فعال شده موجود، در استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه و هرمزگان خرید تضمینی گندم را انجام می‌دهیم و به‌تدریج با به بهره‌برداری رسیدن گندم مراکز دیگر فعال خواهند شد. 
 
ممکن است بفرمایید تا این تاریخ چه میزان محصول خریداری و چه مقدار از مطالبات کشاورزان پرداخت شده است؟
ما تا 5 اردیبهشت، 2693 میلیارد ریال برای 29 هزار و 635 محموله‌ای که تحویل مراکز خرید شده پرداخت کرده‌ایم.
 
چند تن محصول خریداری شده است؟
241 هزار و 11 تن تا این تاریخ محصول خریداری شده است. 
 
لطفاً عملکرد بانک کشاورزی را در سال 93 تشریح کنید. 
ما در سال 93 به اهداف کلیه برنامه‌ها و حتی فراتر از آن دست یافتیم. ما پیش‌بینی می‌کردیم که در سال 93 حدود 240 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم که این رقم به حدود 253 هزار میلیارد افزایش یافت. خوشبختانه طبق برنامه‌ای که محقق شد و مصوباتی داشتیم در زمینه وصول مطالبات و کاهش ریسک اعتباری هم سال خوبی را داشتیم و 8/1 درصد ریسک اعتباری بانک کشاورزی کاهش یافت. 
بانک کشاورزی سال گذشته در حدود یک میلیون و 503 هزار فقره تسهیلات پرداخت کرد. 
 
بانک کشاورزی در سال 94 در زمینه اعطای تسهیلات با چه اولویت‌هایی عمل می‌کند؟
تلاش داریم در سال 94 اختیارات مدیریت‌ها و شعب را هم از نظر کمی و هم کیفی افزایش دهیم. 
در راستای حمایت از زنجیره‌های تولید حرکت خواهیم کرد، چرا که توسعه زنجیره های تولید در راستای کاهش قیمت تمام شده و ارتقای ارزش افزوده نقش به‌سزایی خواهد داشت. در زمینه سرمایه در گردش پیش‌بینی کرده‌ایم که 65 تا 66 درصد منابع بانک در سال 94 برای حفظ وضعیت موجود در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد. آب و خاک هم با توجه به اولویت‌های دولت و وزارت جهادکشاورزی در اولویت تسهیلات‌دهی بانک قرار دارد. 
همچنین در این راستا کماکان توسعه آبیاری تحت فشار و مکانیزاسیون در اولویت‌ ما خواهد بود. 
 
لطفاً پیرامون آخرین وضعیت جذب منابع از صندوق توسعه ملی و برنامه‌های سال جاری توضیح دهید. 
حدود 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال 93 از محل صندوق توسعه ملی جذب کردیم و امیدواریم تاپایان خرداد سال 94 صد درصد منابع مربوط به سال 93 را پرداخت و جذب کنیم. 
برای سال 94 هم خوشبختانه بخشی از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار بخش کشاورزی قرار خواهد گرفت. هم‌اکنون در حال مذاکره و تبادل قرار داد با این صندوق‌ هستیم و امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم منابعی که در اختیار بانک قرار می‌گیرد را در قالب سرمایه در گردش و ایجاد طرح‌های جدید اختصاص دهیم.طرح‌های شیلاتی، آب و خاک، کشت‌های گلخانه‌ای در اولویت تسهیلات‌‌دهی بانک از این محل قرار خواهد داشت.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه