هدر

شهرام فخار، بنیانگذار مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای «پدر خوب» خبر داد:

رونمایی از معماری جدید «پدر خوب»

فکر خلاقی دارد و یک دم از خلاقیت و نوآوری نمی‌آساید. مداوم از تحرک طرح‌های جدید، برندسازی و اشتغالزایی سخن می‌گوید. رکوردار گشایش شعب فست فود است و با وجود آنکه روزگاری نزدیک به یکصد شعبه را مدیریت می‌کرد، بازهم به‌دنبال توسعه و نوآوری است. در طول زندگیش چندین‌بار دچار مشکل شد و روند توسعه‌ای‌اش متوقف گشت، اما از هر ناملایمتی پلی ساخت تا همواره کارآفرین نمونه کشور باشد. 
فکر خلاقی دارد و یک دم از خلاقیت و نوآوری نمی‌آساید. مداوم از تحرک طرح‌های جدید، برندسازی و اشتغالزایی سخن می‌گوید. رکوردار گشایش شعب فست فود است و با وجود آنکه روزگاری نزدیک به یکصد شعبه را مدیریت می‌کرد، بازهم به‌دنبال توسعه و نوآوری است. در طول زندگیش چندین‌بار دچار مشکل شد و روند توسعه‌ای‌اش متوقف گشت، اما از هر ناملایمتی پلی ساخت تا همواره کارآفرین نمونه کشور باشد. 
شهرام فخار، بنیانگذار نخستین رستوران زنجیره‌ای فست فود ایرانی که به‌عنوان مبتکر غذاهای تنوری بدون روغن (فرآیند سرخ‌کرده) نام «پدر خوب» را جاودانه کرده است بازهم از توسعه و تحرک و پیشرفت در آستانه سال 95 سخن می‌گوید.پس از دریافت نمره قبولی از مصرف‌کنندگان، مالک برند «پدرخوب» سال 94 رستوران «شلتوک» را با غذاهای محلی شمالی راه‌اندازی کرده است و برای سال 95 هم به‌دنبال ایجاد یکصد شعبه «کارن» است. با هم ماحصل گفت‌وگو با این نابغه صنعت فست فود را می‌خوانیم.
 
«پدر خوب» در حال حاضر دقیقاً چند شعبه فعال دارد؟ 
هم‌اکنون 34 شعبه فعال داریم که تا چند روز دیگر 5 شعبه دیگر گشایش می‌یابد. همچنین در عید نوروز یک شعبه در عسلویه افتتاح خواهد شد. 
 
پس به این ترتیب نه تنها تاکنون ورشکسته نشده‌اید، بلکه دوباره رو به توسعه شعبه نیز آورده‌اید؟
بله، هم‌اکنون مجموعه ما برند «شلتوک» را نیز مدیریت می‌کند که انشاءالله تا سال آینده 4 شعبه دیگر نیز گشایش خواهد یافت. 
در حال حاضر تمام فضاهای رستورانی ما بالای 3 هزار مترمربع می‌باشد. در حال ساخت کارخانه برای کیترینگ «پدرخوب» نیز هستیم. بعضی مواقع برای بزرگ شدن احتیاج است که یک مقدار یا یک گام به عقب بردارید و بعد حمله کنید. دوباره ما حجم کاریمان بسیار بالا رفته است. 
 
تا همین چند سال پیش 89 شعبه فعال «پدر خوب» داشتید چه شد به یکباره حدود دو سوم آنها غیرفعال شد؟ 
درست است تا سال 91 حدود 89 شعبه فعال داشتیم که یکسری از دوستان و عزیزان ما که در صنعت غذا بودند با برخی شیطنت‌ها مشکلاتی برای ما پدید آوردند، اما خوشبختانه «پدر خوب» دوباره حرکت رو به رشدش را آغاز کرده است. 
البته حضور برخی افراد ضربه‌هایی به مجموعه «پدر خوب» وارد کرد، اما هیچ‌گاه به ورطه ورشکستگی نیفتادیم و خلل‌های ایجاد شده را رفع کردیم. بعد از یک دوره 7 تا 8 ماهه دوباره به شرایط اول برگشتیم. هم‌اکنون با ورود نیک‌نژاد، مدیرعامل سابق «بوف» و «ولمزی» که در زمره بزرگان صنعت غذا قرار دارد، «پدر خوب» دوباره به ریل توسعه برگشته است. 
در واقع با حضور مدیرعامل جدید و استقرار تیم جدید روند توسعه‌ای و پیشرفت «پدر خوب» را از سر گرفته‌ایم. 
از ابتدای سال 95 هم برند جدید مجموعه به عنوان «کارن» رونمایی خواهد شد. 
 
«کارن» هم مجموعه رستوران فست فود هست؟ 
بله «کارن برگر» واقعاً فست فود واقعی  است یعنی مثل «پدر خوب» و «شلتوک» slow food نیست و سریعاً غذا و برگر و سیب‌زمینی و هات‌داگ را آماده می‌کند. 
 
در «شلتوک» که انواع غذاهای سنتی را ارایه می‌دهید؟ 
بله «شلتوک» محلی برای عرضه غذاهای محلی شمالی است و بیشتر هم به‌صورت نوستالژی کار کردیم مثلاً ما عرقیات سنتی داریم، چای و دمنوش داریم باقلا قاتوق، میرزاقاسمی، ترشی تره، ماهی‌های سوف و ماهی سفید اعلا عرضه می‌شود و در یک محیطی الهام گرفته از گیاه «شلتوک» ایجاد شده است. 
 
در «کارن» فست فود و برگر عرضه می‌شود؟
بله، برای «کارن» هم به‌دنبال توسعه یکصد شعبه هستیم. 
 
از 34 شعبه فعلی «پدرخوب» چند شعبه متعلق به خودتان است و چند شعبه اعطای نمایندگی است؟ 
حدوداً 5 تا 6 شعبه متعلق به مجموعه است و باقی نمایندگی  است و بیشتر هم روی شهرستان تمرکز کرده و مشغول فعالیت هستیم. 
 
یکی از سؤوالاتی که برای خوانندگان ما در جامعه صنعت غذا مطرح است این‌که چگونه برند موفقی مثل «پدر خوب» از 70 تا 80   شعبه به 50 تا 60 شعبه تا همین یکی دو سال پیش می‌رسد و بعد هم همینطور روند کاهش تعداد شعب طی می‌شود، تفکرتان چه بوده شعب را گزینش می‌کنید یا این‌که اقتصادی نبودند؟ 
سؤوال بسیار خوبی مطرح شد در یک مقطع زمانی بنده تفکر افزایش شعب داشتم ، زمانی  هم بی‌محابا طی 44 روز 14 شعبه افتتاح کردم، رکوردار افتتاح شعب بودیم که در کل مثبت است اما این رویه در ایران  جواب نمی‌دهد، از فست فود و مشکلات آن سررشته‌ای نداشته باشیم اما کارشناس و صاحب رأی شویم. متأسفانه در ایران رویه بر این است که کارگر خودروسازی آنالیزگر صنایع غذایی می‌شود. از این‌رو به این نتیجه رسیدیم که داشتن 30 شعبه موفق بهتر از 89 شعبه مشکل‌داراست و این بازنگری را در مجموعه انجام دادیم.
 
ولی هم‌اکنون باز هم به‌دنبال توسعه کمی شعب هستید؟ 
درست است اما هم‌اکنون فوندانسیون را محکم‌تر بسته‌ایم، کیترینگ و سازماندهی بهتری انجام دادیم تا بتوانیم سرویس و کار مجموعه هدفمندی را دوباره برنامه‌ریزی و طراحی کنیم که این اتفاق اتفاق میمونی است که با حضور اعضا و دوستانی که آمدند و در خدمتشون هستیم و مشغول فعالیت هستند اتفاقات و خبرهای خوبی در راه است. 
 
در واقع می‌توانیم بگوییم از معماری جدید «پدر خوب» درسال 95 رونمایی می‌شود؟ 
بله، درست است در این مجموعه ما هم‌اکنون به تمام شعب خدمات‌دهی می‌کنیم دیگر تمام شعبه‌ها را داریم سرویس می‌کنیم، در مورد بحث ورشکستگی هم، هم‌اکنون هر فردی یک ریال طلب دارد بیاید و 1000 ریال بگیرد. این برند متعلق به ایران است، نه شهرام فخار، من هم‌اکنون حاضرم برای اعتلای «پدر خوب» خودم کنار بروم، چرا که برند ملی محسوب می‌شود. 
 
«پدر خوب» با جشنواره معروفش شناخته شد جشنواره‌ای که به‌خصوص در سال اولش چهره‌های سرشناس هنری و ورزش رو گردهم آورد و یک کارناوال و گردهمایی بزرگ بود از مشاهیر، اما دومین جشنواره فروغ اولی را نداشت، آیا برگزاری جشنواره‌های «پدر خوب» ادامه خواهد یافت؟
بله ما هم‌اکنون برای برگزاری جشنواره سوم «پدر خوب» در نیمه نخست سال 95 برنامه‌ریزی کرده‌ایم. 
 
یعنی احتمال دارد تابستان 96 سومین جشنواره برگزار شود؟ 
بله، تابستان سال 93 برگزار شد. این‌بار هم برای تابستان 95 برنامه‌ریزی کرده‌ایم. 
 
دوسالانه است؟ 
بله، دوسالانه است به‌دلیل این‌که کار،کار بزرگی است. 
 
آیا استارت این جشنوراه خورده است؟ 
نه، ولی طی چند روز آینده مقدمات برگزاری جشنواره استارت زده خواهد شد و اسپانسرهای خوبی را معرفی خواهیم کرد. 
 
شهرداری با عناوین مختلف از رستوران‌ها و فست‌فودها عوارض و مالیات اخذ می‌کند اما به تازگی شاهد نصب بیلبوردهایی در سطح شهر هستیم که هشدار می‌دهد فست فود نخورید و این پارادوکس را چگونه می‌توانید حلاجی کنید که از یک طرف تبلیغ می‌کنید که نخورید و از یک طرف عوارض مالیات می‌گیرند و سنگ‌اندازی می‌شود و این‌که چطور در تمام دنیا مصرف سرانه بالای فست فود وجود دارد اما در ایران کشفیات جدید رخ داده اعلام می‌شود مضر و سرطان‌زا است؟
باید اشاره کنم که شهرداری با توجه به عملکرد بیلبوردهایش اگر تبلیغاتی نباشد رسالت فرهنگ‌سازی و سلامت محوری را در پیش می‌گیرد برخی پیام‌های تبلیغاتی سلامت محور نظیر مصرف کم نمک و روغن بسیار مفید است اما این‌که اشاره صریح به عدم مصرف فست فود می‌شود جای سؤوال دارد. در حالی‌که مصرف یکبار در هفته فست فود برای شما هیچ مشکلی به‌وجود نمی‌آورد. شاهد این امر این است که به دفعات منع مصرف نوشابه گفته می‌شود اما برند اول دنیا و مردم عادت به مصرف دارند، فست فود مضر است و نمک مضر است، ولی نمک در تمام غذاها وجود دارد، شکر هم مضر، اما در شیرینی و شکلات وجود دارد آیا شیرینی و شکلات هم مضر است این‌که برخی از همکاران ما تخلف می‌کنند را نباید به پای کل صنعت نوست با خاطیان باید برخورد جدی شود.
 
اما پدر خوب یکی از ویژگی‌هایش این است که از روغن در پروسه تولید استفاده نمی‌شود؟ 
دقیقاً همین‌طور است و شاید یکی از دلایل اقبال مصرف‌کنندگان هم همین باشد. 
 
(شماره 57 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه