هدر

جمشید مغازه‌ای، دبیر انجمن صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات خبر داد:

رشد 100 درصدی مشارکت کنندگان خارجی در نمایشگاه شیرینی و شکلات

نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات بی‌شک در زمره موفق‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی کشور به‌شمار می‌رود که هرساله از رشد کمی و کیفی بسیاری برخوردار بوده است. 
نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات بی‌شک در زمره موفق‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی کشور به‌شمار می‌رود که هرساله از رشد کمی و کیفی بسیاری برخوردار بوده است. 
مدیریت موفق در برگزاری این نمایشگاه به‌همراه دید صادراتی معقول تولیدکنندگان این بخش در مجموع کارنامه پرباری را برای نمایشگاه شیرینی و شکلات رقم زده است. البته این روزها این صنعت پرمزیت قادر به استفاده از تمام ظرفیت‌هایش نیست و به‌دلیل مشکل در تأمین مواد اولیه و برخی مشکلات در راه صادرات در عمل قادر به استفاده از همه پتانسیل‌هایش نیست. جهت اطلاع از آخرین وضعیت نمایشگاه و این صنعت پای صحبت‌های جمشید مغازه‌ای، دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات نشستیم که در ادامه می‌آید.
 
لطفاً مختصری در رابطه با نمایشگاه، میزان مشارکت‌کنندگان و متراژ برگزاری نمایشگاه توضیح دهید؟ 
امسال نسبت به سال‌های گذشته فضای نمایشگاهی ما در حدود 7 هزار مترمربع افزایش داشته و تقریباً از 30 هزار مترمربع سال گذشته به 39 تا 40 هزار مترمربع افزایش پیدا کرده است. در واقع 10 هزار متر فضای کل و 7 هزار متر فضای مفید اضافه شده است و در مجموع در 12 سالن برپا شده و در همان سه بخش سال‌های گذشته شامل محصولات، مواد اولیه و ماشین‌آلات در حال برگزاری است. خوشبختانه استقبال امسال بسیار خوب بوده و از این رو با کمبود فضا و سالن روبه‌رو شده‌ایم، چرا که توان این صنعت بسیار بالاتر از شرایط فعلی است. حدود 360 شرکت داخلی و 76 شرکت خارجی از 20 کشور دنیا شرکت کرده‌اند که این کشورها شامل امارات، چین، هند، ترکیه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و... می‌باشد. میزان مشارکت‌کنندگان خارجی ما نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافته و نمایندگان کشورهای ترکیه و ایتالیا به‌صورت پاویون حضور دارند. 
 
آیا امسال نیز همانند سنوات گذشته هیأت‌های خارجی بازدید‌کننده در نمایشگاه حضور دارند و آیا برنامه ای در این خصوص دارید؟ 
انجمن از سه هیأت دعوت کرده است که هیأت‌هایی از کشورهای آلمان، ایتالیا و لبنان می‌باشند. آلمان و ایتالیا جزو شرکای صنعتی ما محسوب می‌شوند، چرا که برخی از ماشین‌آلات صنعتی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات از این کشورها وارد می‌شود و لبنان نیز به‌عنوان گلوگاه ورود کشورهای آفریقایی و بازار جهانی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. مدت‌ها در تلاش هستیم تا تعرفه ترجیهی مناسبی را میان لبنان و ایران با توجه به همه اشتراکات قومی، مذهبی، فرهنگی که داریم برقرار کنیم که متأسفانه تا به این لحظه موفقیتی در این خصوص حاصل نشده که امیدواریم با حضور در این نمایشگاه این اتفاق رخ دهد. 
 
در طول چند ماه گذشته شکر بحران بسیار بزرگی را برای صنعت شیرینی و شکلات رقم زد، برای آنکه بتوان تبعات منفی این بحران‌ها را مهار کرد، چه راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنید و برای آنکه شیرینی و شکلات بتواند همانند سال‌های قبل در صدر جدول صادرات قرار گیرد چه ابزارهایی لازم است؟ 
در اصل ما شاهد دو بحران عظیم هستیم که در زمینه آرد، گندم و شکر با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و همانطور که مطلع هستید براساس سیاست‌های دولت این دو کالا یعنی آرد و شکر به‌علاوه روغن و شیرخشک از داخل کشور تأمین می‌شود و به‌دلیل این‌که امکان ورود این چهار قلم کالا برای ما وجود ندارد به ناچار بایستی که از داخل این مواد را تأمین کنیم. مواد داخل هم یا از منابع ذخیره و استراتژیک دولت است و یا از طریق تجاری است که در بازار شکر نقش داشته‌اند. در ابتدای سال به‌دلیل افزایش ناگهانی قیمت گندم از 800 تومان به 1150 تومان به تبع همین موضوع قیمت آرد نیز از 1150 تومان به 1800 تومان رسید و از آنجایی‌که نزدیک به 50 درصد از محصولات ما با آرد گندم تولید می‌شود و این مسأله تهدید بزرگی برای تولیدکنندگان کشور به‌شمار می‌رود. در مورد شکر پیش‌بینی می‌کردیم که با این بحران روبه‌رو شویم که متأسفانه شکر به‌موقع وارد کشور نشد و قیمت شکر نیز روزبه‌روز بالا می‌رفت و در نهایت در آن مقطع شکر بسیار کمیاب شد. اعتراضات ما در حوزه بورس نیز بوده است، چرا که در مورد شکر میزان کف اختصاصی را یک هزار تن اعلام کردند که این میزان بسیار زیاد است، چرا که تولیدکننده‌ای قادر به خرید این حجم نیست و طبیعتاً دوباره تجار به سراغ خریدهای دیگری می‌روند که همین موضوع باعث به‌وجود آمدن دلالان در این حوزه می‌شود. با توجه به تمام اعتراضاتی که در این مورد صورت گرفت خوشبختانه این میزان به روزی 50 تن کاهش یافت و با توجه به تمامی مسائل مربوط به رکود و کمبود نقدینگی که شرکت‌ها با آن روبه‌رو هستند امکان این میزان خرید نیز وجود نداشت، ضمن آنکه تولیدکنندگان دسترسی آسانی هم به بورس نداشتند. در حال حاضر با توجه به محموله‌های شکری که وارد کشور شده است کمی بحران کمتر شده و قیمت شکر کاهش پیدا کرده است. 
 
آخرین آمار گردش مالی شیرینی و شکلات و آخرین میزان تولید چقدر است؟ 
صنعت شیرینی و شکلات صنعت بزرگی است و بزرگی آن به‌دلیل اشتغالزایی بالا، ارزآوری، ارزش افزوده، تراز مثبت سالانه و گردش مالی‌اش می‌باشد. در سال گذشته یک میلیون و چهارصد و هشتاد هزارتن تولید داشتیم و به‌صورت میانگین اگر قیمت هرکیلو را 3 دلار محاسبه کنیم رقمی تقریباً 15 تا 16 هزار میلیارد تومانی به‌دست می‌آید که گردش مالی بسیار بزرگی محسوب می‌شود. ارزآوری نیز در سال گذشته در حد 400 تا 500 میلیارد دلار بوده است. از سوی دیگر باید در نظر داشت که متأسفانه این صنعت زیاد جدی گرفته نمی‌شود و این صنعت را با صنایع بزرگی همچون خودرو و غیره مقایسه می‌کنند، در حالی‌که میزان بدهکاری این صنعت به بانک‌ها در مقایسه با صنایع بزرگ بسیار کمتر است. 
 
آیا موانع واردات مواد اولیه نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است؟
ترخیص کالاها به‌نوعی آزاد شده، البته مشروط به آنکه سیستم گمرک قطع نباشد، متأسفانه قطعی سیستم گمرک مربوط به 24 یا 48 ساعت نیست و گاهی اوقات به 10 روز نیز می‌رسد که این موضوع باعث وقفه در کار می‌شود، اما هم‌اکنون آن حجم مشکلات بزرگ و پیچیده سال‌های قبل کمتر شده است. 
 
چند درصد از نیاز صنعت شیرینی و شکلات وارداتی است؟ 
در بهترین شرایط تولید، نزدیک به 300 میلیون دلار واردات داریم. میزان واردات آنگونه که وزارت صنایع و معادن اعلام کرده در حدود  2 میلیون و هشتصد هزار تن است و بررسی‌های خود ما نشان می‌دهد که رقم 2 میلیون و دویست هزار تن صحیح‌تر است، این در حالی است تولید رسمی ما امروز حدود یک میلیارد و پانصد هزار تن می‌باشد و این آمار نشان می‌دهد که نیمی از ظرفیت تولیدی ما خالی است. این صنعت نزدیک به 65 هزار نفر اشتغالزایی داشته که از این حیث نیز اهمیت بسیاری دارد. 
 
لطفاً کمی در مورد روغن مصرفی در صنعت شیرینی و شکلات توضیح دهید؟
در مورد قضیه پالم که صنعت لبنیات را بسیار درگیر کرد، اما به این میزان گریبان صنعت شیرینی و شکلات را نگرفت، چرا که در برابر لبنیات نیاز ما به روغن بسیار اندک است، اما امسال تعرفه روغن‌های مخصوص این صنعت را از 5 درصد به 50 درصد رساندند که این مسأله ضربه بسیار بزرگی به تولید زد. این روغن‌های مخصوص صنعت شیرینی و شکلات دارای پالم و اسیدهای چرب بالایی است، اما کاملاً فاقد ترانس است که ترانس خطرناکترین ماده برای بدن است و پالم حاوی ترانس صفر است. متأسفانه در کشور آن دانش فنی لازم برای ساخت روغن‌های تخصصی وجود ندارد و یا اگر که تحت عنوان روغن‌های تخصصی ساخته شود، حاوی ترانس است.
 
(شماره 62  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه