هدر

مدیرکل دفتر گلخانه‌های وزارت جهاد‌کشاورزی:

پیش‌بینی افزایش 10 تنی تولید زعفران

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد‌کشاورزی گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته امسال تولید زعفران با 10 تن افزایش به 360 تن خواهد رسید.
مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد‌کشاورزی گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته امسال تولید زعفران با 10 تن افزایش به 360 تن خواهد رسید.
به گزارش ایران اکونومیست؛ سید محمد کیایی افزود: سال گذشته از 94 هزار هکتار سطح زیر کشت حدود 351 تن زعفران تولید شد. وی میانگین عملکرد زعفران کشور را در سال 1394 حدود 3 کیلو و 800 گرم در هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: یک زعفران کار نمونه سال گذشته 34 کیلوگرم زعفران در هر هکتار برداشت کرد. کیایی با اشاره به این که دو استان خراسان رضوی و جنوبی 95 درصد سطح زیر کشت و تولید زعفران کشور را در سال گذشته برعهده داشتند، تصریح کرد: در سال 1394 خراسان رضوی از سطح 75 هزار هکتار 280 تن و خراسان جنوبی از 15 هزار هکتار 94 تن زعفران برداشت کرد. 14 درصد تولید کل زعفران کشور نیز به استان‌های خراسان شمالی، یزد، اصفهان و کرمان مربوط می‌شد.  مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی گفت: امسال برداشت زعفران در مناطق سرد از نیمه مهر آغاز شد و از مناطق گرم تا نیمه آذرماه ادامه دارد. 
 
رشد 15 درصدی صادرات وزنی زعفران در 7 ماه امسال 
کیایی، از افزایش صادرات زعفران در 7 ماه امسال خبر داد و گفت: در این مدت 1/66 تن زعفران به ارزش 7/96 میلیون دلار صادر شده که نسبت به صادرات 4/57 تنی مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی 15 درصد و از نظر ارزشی 14 درصد افزایش نشان می‌دهد. وی یادآور شد: در مجموع سال گذشته 114 تن زعفران به ارزش 165 میلیون دلار صادر شده است. مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها و گیاهان دارویی ادامه داد: صادرات این محصول با کیفیت ایرانی به کشورهای همچون چین، استرالیا، اسپانیا، ژاپن، آمریکا و آفریقای جنوبی صورت می‌گیرد. 
 
راه‌اندازی واحدهای تولید پیاز زعفران 
کیایی با بیان این‌که استاندارد تولید پیاز زعفران با همکاری مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وزارت جهادکشاورزی در حال تهیه است، اعلام کرد: تهیه استاندارد پیاز با هدف دسترسی کشاورزان به پیاز مناسب، درشت و با کیفیت و در راستای افزایش عملکرد صورت گرفته است. وی افزود: با تدوین این استاندارد و ابلاغ آن، واحدهای تولید پیاز زعفران در مناطق مستعد راه‌اندازی تا نیاز استان‌ها تامین شود. مدیر‌کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی کاشت پیاز بالای وزن 8 گرم را برای افزایش عملکرد تولید اقتصادی و فنی دانست و اظهار داشت: در هر هکتار اراضی به‌طور میانگین 5 تن پیاز زعفران استفاده می‌شود. کیایی به تهیه طرح ملی «بهبود تولید، فرآوری، توزیع و صادرات زعفران» در سال 1391 اشاره کرد و ادامه داد: این طرح به‌دلیل نبود تأمین منابع مالی اجرا نشده و امیدواریم امسال طرح فوق تصویب و با تأمین اعتبار در سال آینده اجرا شود. 
 
 تشکیل زنجیره زعفران 
وی با بیان این‌که برای توسعه تولید و صادرات، کارگروه زنجیره زعفران در حوزه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده است، تصریح کرد: این کارگروه متشکل از تولیدکنندگان، تشکل‌ها، صادرکنندگان و بخش دولتی است و در این کارگروه موضوع زنجیره از ابتدا تا انتهای توزیع و صادرات این محصول رصد و برنامه‌ریزی می‌شود. کیایی همچنین بر توسعه مکانیزاسیون در حوزه کشت و برداشت این محصول تأکید کرد و اظهار داشت: در حال حاضر اغلب برداشت زعفران به‌صورت دستی در کشور انجام می‌شود و قصد داریم با ورود ماشین آلات جدید پیازکار، دستگاه برداشت و سورت پیاز زعفران، مکانیزاسیون را در این بخش توسعه دهیم. 
 
نیاز اعتبار 250 میلیارد ریالی برای تشکیل صندوق تخصصی زعفران 
وی درباره صندوق ملی تخصصی زعفران که در سال گذشته تهیه و تصویب شده گفت: با پرداخت سهم 49 درصد دولت، این صندوق آغاز به کار خواهد کرد. کیایی تأمین حداقل 250 میلیارد ریال(25 میلیارد تومان) از سوی دولت را رقم خوبی برای آغاز به‌کار صندوق ملی تخصصی زعفران عنوان کرد. وی افزود: سرمایه این صندوق به عنوان سرمایه در گردش و وام‌دهی با سود حدود 4 درصد در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت تا تولیدکننده در زمانی‌که به پول نیاز دارد مجبور به پیش فروش زعفران نشود و به این ترتیب علاوه بر حذف دلالان، ارزش و قیمت این محصول حفظ خواهد شد. زعفران گیاهی با نام علمی (Crocus sativus) از تیره زنبقیان به‌شمار می‌رود؛ سرده زعفران که ویژگی سرخوشی دارد و امروزه برخی شرکت‌های دارویی اروپایی از آن به‌عنوان اینتگراتور ضد افسردگی استفاده می‌کنند. زعفران گیاهی کوچک و چند ساله به ارتفاع 10 تا 30 سانتی‌متر است که گل‌های آن دارای 6 گلبرگ بنفش رنگ و در برخی واریته‌ها به رنگ گلی یا ارغوانی هستند. از وسط برگ‌ها، ساقه گلدار خارج شده که به یک تا سه گل منتهی می‌شود. گل‌ها دارای 3 پرچم و یک مادگی منتهی به کلاله سه شاخه به رنگ قرمز متمایل به نارنجی است. قسمت مورد استفاده این گیاه، انتهای خامه و کلاله سه شاخه است که به‌نام زعفران مشهور است و دارای بوی معطر با طعم کمی تلخ است. زعفران بسته به نوع برش به چهار شکل نگین، سرگل، پوشال و دسته به بازار عرضه می‌شود که کمترین قیمت زعفران مربوط به دسته آن است. 
 
(شماره 65  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه