هدر


مدرن، مدرن، خیلی مدرن

در یک نمایشگاه تخصصی با ارزش، بازدیدکننده که عموما دست اندرکاران همان موضوع نمایشگاه هستند فرصت خوبی دارند که اندوخته های حرفه ای خود را بالا ببرند صنایع غذایی مثل هر صنعت دیگر برای پیشرفت در حوزه کاری خود به مکمل هایی نیاز دارد، یک بسته قوطی شیشه رب گوجه فرنگی گرچه مواد اولیه آن همان گوجه فرنگی است که از بوته های مزرعه گوجه فرنگی چیده...
در یک نمایشگاه تخصصی با ارزش، بازدیدکننده که عموما دست اندرکاران همان موضوع نمایشگاه هستند فرصت خوبی دارند که اندوخته های حرفه ای خود را بالا ببرند صنایع غذایی مثل هر صنعت دیگر برای پیشرفت در حوزه کاری خود به مکمل هایی نیاز دارد، یک بسته قوطی شیشه رب گوجه فرنگی گرچه مواد اولیه آن همان گوجه فرنگی است که از بوته های مزرعه گوجه فرنگی چیده...
گروه گزارش «اقتصاد سبز»: یحیی امیری : تفاوت های اگروفود 20 را، اگر بخواهیم با اگروفودهای گذشته مقایسه کنیم از نظر من (یحیی امیری) که برای سومین سال متوالی گزارش ویژه این نمایشگاه را برای «اقتصاد سبز» می نویسم در همان یادداشت اولیه دفترم هنگام بازدید، گردش و کنجکاوی در نمایشگاه بوده است، همراه گروه گزارش ساعت 10 وارد سالن شده بودیم و ساعت 11 من این چند کلمه را در دفترم نوشتم: مدرن، مدرن، مدرن، خیلی مدرن ... یعنی در ارزیابی مقایسه ای خود هرچه دیدم پیشرفت و حرکت رو به جلو بود، علی رغم همه مشکلاتی که بدون تردید سر راه تولیدکنندگان صنعت غذا بیشتر محسوس است مدیران خلاق صنایع غذایی کشورمان کار کردند و حالا می توانند در بازارهای جهانی بدرخشند. نکته دیگر رفتار سخاوتمندانه ای بود که اکثر تولیدکنندگان امسال در پیش گرفتند، آنها که سال های پیش از «اشانتیون» بگیرها دلخور بودند و انتقاد می کردند امسال خود داوطلبانه بازدیدکنندگان را نمک گیر می کردند، در همان بدو ورود در سالنی که غرفه «اقتصاد سبز» در آن قرار داشت، پس از خوش و بش و حال و احوال با همکاران سخت کوشم در این غرفه که گفتگو با دوستداران مجله را با حوصله انجام می دادند، یکی فرم اشتراک در اختیار متقاضی می گذاشت و یکی دیگر حساب تخفیف های مجله های شماره 19 و 21 و 23 را سرانگشتی و با کمک حافظه می رسید.
یکی از همکارنمان  با خوشحالی می گفت: فروش شماره 23 خیلی راحت است، 5 هزار تومان با تخفیف ویژه نمایشگاهی و چیزی که فراوان است اسکناس 5 هزار تومانی. در میان جمعیت علاقمندان مجله، مرد جوانی در پاسخ این سوال دوستش که برای چی مجله  می خری؟ گفت: خواندنی های مجله زیاد است و یکی از معدود مجله های تخصصی است که سرگرمی هم دارد، جدول! و این دلنشین ترین حرفی بود که از میان جمعیت حاضر در غرفه «اقتصاد سبز» گوش را نوازش داد، چراکه دانستم خریداران مجله ما، فقط ورق نمی زنند بلکه با دقت و علاقه مطالب هر شماره را می خوانند و مطالبش را به خاطر می سپارند.
بیرون از غرفه، چند خانم جوان در نهایت خوشرویی توزیع رایگان نمونه کار داشتند، «عسل و خردل» و «اسنک چیزبرگر» یامی (yamy) عضو رسمی انجمن اسنک اروپا توجهم را جلب کرد. عجیب اینکه هیچکس حرص نمی زد و برای به دست آوردن یک بسته«یامی» سر و دست نمی شکست، در غرفه «دلتا آلا سبز» چند بسته زیبای تک دانه ای خرما بسیار محترمانه به من تعارف شد و همزمان یکی دیگر از کارکنان غرفه چای بسته بندی تک نفره، چای سیاه، چای سبز، چای ترش و چای زعفرانی به من هدیه شد، مستوره «آرمک» (نمونه) با عنوان مزه واقعی چیپس جالب و جذاب بود. به نظرم آمد به خاطر تیپ و هیکل من که شبیه کارخانه دارها می آمد غرفه دارها با خوشرویی نمونه کار در اختیارم می گذاشتند ولی میترا گیو، مریم حق بیان و دیگر همکاران ما خیلی جدی گفتند پخش این هدایا هیچ ربطی به قیافه کارخانه داری شما ندارد، به ما هم با احترام از این هدیه ها دادند، میترا گیو با اصرار مرا به غرفه آبجوی بدون الکل شمس بردکه در نهایت احترام در یک لیوان یکبار مصرف از این نوشابه به من تعارف کردند که در مقابل خستگی راه رفتن در نمایشگاه بسیار آرامش بخش بود. 
حالا گزارش میدانی امسال ما را از اگروفود 20 بخوانید که از همین آغاز نمره 20 را حق نمایشگاه امسال می دانم. شادابی غرفه داران، برخورد محترمانه، رفتار آرام و بدون هیجان منفی را از ویژگی های نمایشگاه می دانم، مزه چیپس «آرمک» که در بسته های یک گرمی و یا شاید 5 گرمی (چه فرقی می کند) در ذائقه من مانده است، همه ما می دانیم که در صنعت غذا کیفیت خیلی اهمیت دارد، تولیدکنندگان چیپس «آرمک» با این ابتکار (پخش عمومی بسته های ظریف چیپس) نشان دادند که اعتماد به نفس لازم را به دست آوردند، در واقع همه تولیدکنندگانی که به اصطلاح نمایشگاه داران اشانتیون می دادند مطمئن بودند که با هدیه هر بسته نمونه کار، یک خریدار و مصرف کننده قطعی برای تولیدات خود گرفته اند.
گروه گزارش «اقتصاد سبز» کوشیده است تمام غرفه ها را ببیند(و دیده است) تا می تواند با حاضرین در نمایشگاه چه غرفه داران، تولیدکنندگان و چه بازدیدکنندگان (خریداران) حرف بزند و زده است ظرفیت صفحات مجله و تعداد محدود صفحات گزارش این امکان را به ما نمی دهد که همه گزارش را چاپ کنیم، بنابراین اگر بعضی از دیده های جذاب ما در این گزارش نباشد فقط به خاطر محدودیت صفحات مجله است و نه هیچ چیز دیگر!
 
آب داغ، روغن داغ
در یک نمایشگاه تخصصی با ارزش، بازدیدکننده که عموما دست اندرکاران همان موضوع نمایشگاه هستند فرصت خوبی دارند که اندوخته های حرفه ای خود را بالا ببرند صنایع غذایی مثل هر صنعت دیگر برای پیشرفت در حوزه کاری خود به مکمل هایی نیاز دارد، یک بسته قوطی شیشه رب گوجه فرنگی گرچه مواد اولیه آن همان گوجه فرنگی است که از بوته های مزرعه گوجه فرنگی چیده
می شود اما تا تبدیل به رب بشود و در بسته بندی مخصوص خود قرار گیرد به چند صنعت دیگر نیاز دارد. «آروین بخار» اولین تولیدکننده دیگ های بخار تمام اتوماتیک و هوشمند در ایران بخشی از فضای باز نمایشگاه را مهندسی شده در اختیار خود گرفت و هدف را چنین اعلام کرده است:
افزایش کیفیت و دوام محصولات، توسعه منابع انسانی در سایه کنترل عملکرد کارکنان، ایجاد مزیت های رقابت در عرصه بین المللی، این شرکت که در سال 1373 در زمینه طراحی و ساخت دیگ های بخار، آب داغ، روغن داغ و انواع اتوکلاوهای صنعتی و مخازن تحت فشار تاسیس شده حالا به عنوان یکی از 
صنعت های مشهور شده، نیاز تولیدکنندگان را برآورده است. هم اکنون در زمینه طراحی و اجرای سیستم های CHP و بهینه سازی و استحصال
انرژی های اتلاف شده، خطوط تصفیه و هیدروکربنی و خطوط تولید اسید سولفوریک نیز فعالیت می کند.
دوست داشتم با یکی از مدیران این شرکت در رابطه با کاربرد تنگاتنگ آروین بخار در صنایع غذایی صحبت می کردم که نشد یعنی در ساعت مراجعه من، کسی نبود و فقط بروشوری در اختیارم قرار گرفت.
 
انتقادپذیر کم نظیر خرمای سجاد 
در غرفه «خرمای سجاد» هرچه دیدم چشم نواز بود. بسته بندی های کالا، غرفه چینی به روز، با اطمینان
می توانم بنویسم عصاره تمام 7 عنصر در این غرفه مشهود بود، آنچه امروز شرکت دلتا آلا سبز انجام داده اصلا قابل مقایسه با 50 سال قبل و با آنچه که نسل های پیش انجام می دادند نبود و نیست، این شرکت یکی از چند تولیدکننده و عرضه کننده نمونه خرمای ایران در جهان است، این را از تماشای نمای کلی غرفه و عرضه تصویری خرما و طراوت و هنرنمایی بسته بندی قابل درک کرده بود علی رغم همه این هوشمندی های محسوس مدیران که توانسته یک محصول کشاورزی دم دستی ایران را پولساز و ارزآور کنند به زبان فارسی هیچ جزوه و بروشوری نداشتند که در اختیار بازدیدکننده قرار دهند، من که به شدت تحت تاثیر نوآوری های نمایش این محصول شده بودم به حالت اعتراضی به مدیر غرفه کم و کسری بروشور به زبان فارسی را به رخ کشیدم:
- آیا شما فقط در امر صادرات فعال هستید و مشتری خارجی می خواهید؟
- البته که نه، بازار داخل را هم می خواستیم که داشته باشیم و داریم.
- پس چرا پیش بینی نکردید که بازدیدکننده غرفه شما نیاز به معلوماتی مکتوب در زمینه فعالیت های شما، انواع بسته بندی، نحوه توزیع و پخش در نقاط مختلف کشور، وزن بسته بندی ها و ... دارد؟
و مدیر غرفه که جوانی آراسته و بسیار مبادی آداب و آگاه به شیوه مدرن بازرگانی در دنیای امروز بود در نهایت خوشرویی انتقاد را پذیرفت و از ترفند توجیه بهره نگرفت.
 
ایده ها را به واقعیت تبدیل می کنیم 
شرکت دوهلر تولیدکننده پیشرو، فعال در زمینه بازرگانی و تامین کننده ترکیبات بر پایه تکنولوژی سیستم های ترکیبی و راهکارهای جامع برای صنعت مواد غذایی و منحصرا نوشیدنی ها است، شعار شان «ایده ها را به واقعیت تبدیل می کنیم» است سیستم کیفیت دوهلر سلامت محصولات و فرآورده ها را تضمین می کند.
به گفته یکی از مدیران، شرکت دوهلر مهارت کافی در زمینه ترکیبات طبیعی طعم دهنده های مواد اولیه برای به دست آوردن ظاهر محصولات صنایع غذایی دارد و می گوید نوآوری هایی داشته ایم و موفق شدیم در زمینه میوه ها و سبزی ها، تمامی گونه های مرکبات و حتی گونه های منتخب سبزی هایی مثل گوجه فرنگی و کدوتنبل (Pumpkin) و نوشیدنی هایی اعم از شیر و انواع آب میوه ها، آب سبزی ها و خلاصه تمامی منابع موجود در طبیعت را به بهترین شکل امکان پذیر کنیم.
شرکت دوهلر مدعی است راهکارهای کاملی برای عرضه تمامی مجموعه های نوشیدنی و به طور کلی صنایع غذایی دارد وخلاصه اش، به دست اندرکاران صنعت غذا می گوید در هر کجای دنیا که باشند آنها در کنارشان قرار می گیرند. 
متاسفانه این شرکت بروشور پرهزینه ای چاپ کرده با انشای بد و نیز با غلط های فاحش دستوری، دو 3 بار این بروشور را خواندم و چیزی نفهمیدم، نوشته ها ویراستاری می خواهد و باید روان باشد.
 
«زمزم» دیروز را فراموش کنید
زمزم را بعد از انقلاب، دوستداران نوشابه و ساندویچ خورهای حرفه ای همان جانشین پپسی کولا می دانند، شاید بعضی ها که اهل نمایشگاه نیستند و در این عرصه خبر و اطلاعاتی ندارند هنوز هم زمزم را همان پپسی کولای سابق بدانند ولی زمزم امروز چیز دیگری است و این نمایشگاه است که تغییرات و قابلیت های امروز این شرکت قدیمی را نشان می دهد. زم زم یا همان «زمزم» که شعارش را «زمزم = لذت نوشیدن» می داند علاوه بر آب معدنی، ماءالشعیر با طعم های مختلف تولید می کند نوشابه ورزشی برای جماعت اهل ورزش و به خصوص فوتبال، دوغ بدون گاز، آب میوه های گازدار که به تازگی خط تولید آن را راه اندازی کرده است و از همه مهمتر نوشابه کلاسیک شیرین شده با شهد خرما که این یکی اگر خوب معرفی بشود می تواند بازار داغ (پرمشتری) داشته باشد. زمزم دیروز نوشابه ای بود در رنگ سیاه و در شیشه های یک چهارم و نیم لیتر، اما زمزم امروز تنوع محصولات و تنوع رنگ ها دارد برای مثال لیمویی و پرتقالی و در بسته بندی هایش هم تنوع شیشه و قوطی در طرح های مطلوب و چشم نواز دارد.
زمزم امروز کاملا تحول یافته و از مدیریت هوشمندی برخوردار است، ولی حتی برای من که یک خبرنگار و گزارشگر حرفه ای صنایع غذایی هستم بسیاری از این محصولات ناشناخته است در غرفه زمزم هم شخص علاقمندی برای توضیح ابتکارهای مدیر هوشمندش ندیدم.
 
چای شهرزاد چه کرد؟
چای شهرزاد یک برند قدیمی در بازار چای ایران بوده است و از آنجا که ذائقه ایرانی های چای خور آشنایی دیرینه دارد حالا یک محصول جدید عرضه کرده با نام چای «ارل گری» شهرزاد که با عطر قوی پوست میوه ترنج و طعم شیرین چای مرغوب هندی معجونی درست کرده باب طبع چای خورهای ایرانی این توضیح را هم در غرفه شنیدم:
«درخت ترنج، گیاهی است از خانواده مرکبات و محصول پیوند درخت لیمو شیرین و نارنج، این درخت به بزرگی پرتقال است و رنگ زرد روشن دارد، طعم آن اندکی
تلخ تر از گریپ فروت اما عطر و بوی برگ های آن شیرین و لذیذ است» درباره خواص دارویی آن هم این نکته ها توجه مراجعین چای دوست غرفه را جلب کرد:
مصرف این محصول نوین ما به کاهش افسردگی، فشارهای عصبی و حتی بهبود سرماخوردگی های خفیف کمک
می کند، کافئین موجود در یک استکان چای ارل گری extra شهرزاد نصف کافئین همان مقدار قهوه است، نشاط آور است و همین خواص موجب شده نوشیدنی ما انرژی بخش و آرام کننده هم باشد و بین 12 تا 15 دقیقه دم می کشد. مدیر غرفه با اطمیمنان می گفت زادگاه این چای سیلان، هندوستان است.
 
نسل جدید نوشیدنی های گیاهی با نام تراوش
یکی ار عناوین جدید در صنعت نوشیدنی های بدون گاز با نام تراوش توجه ما را جلب کرد که در شیراز تولید
می شود، کارخانه در شهرک صنعتی شیراز قرار دارد و به گفته مدیر غرفه 4-3 سالی است که محصولات تراوش با بسته بندی های جذاب وارد بازار مصرف شد:
«شرکت تجارت بین المللی جلوه صبا در سال 1388 در زمینی به مساحت 3600 متر مربع و سرمایه ای بالغ بر 2 هزار میلیون ریال با ظرفیت تولید 270 تن شربت آلات و نوشیدنی گیاهی و سنتی برپایه عرقیات به نام «تراوش» آغاز به کار کرده، در واقع عرقیاتی مثل نعنا، گلاب، نسترن، طارونه، بهارنارنج و عرق بیدمشک را به صورت نوشابه در اختیار عموم قرار داده ایم.»
از مدیر غرفه پرسیدیم یک چنین نوشیدنی باید در حوزه خلیج فارس پرمشتری باشد آیا وارد این بازار شده اند، با خوشحالی گفت بله، ما وارد بازار کشورهای حوزه خلیج فارس شده ایم و اتفاقا محصولات ما خیلی هم مورد استقبال قرار گرفته است.
درباره شکل بسته بندی که شبیه شربت سینه است ولی با رنگ روشن و شفاف پرسیدیم، مدیر غرفه تراوش گفت:اتفاقا در انتخاب ظرف ما خواستیم به مشتری یادآوری کنیم این نوشیدنی ها خواص دارویی دارد ولی زیان داروهای شیمیایی را ندارد.
 
قندانه و قند پارسی شکرانه
بازار قند هم که همیشه شیرین بود حالا وارد تحولاتی در عرضه نوع بسته بندی، ترکیبات و نوآوری هایی در این زمینه شده است و قندانه با شعار «قندانه بیش از هر چیز به سلامت جامعه می اندیشد» در این زمینه کارهای جالبی انجام داده است.  محمد لطفی مدیر بازرگانی این شرکت را در غرفه دیدیم که درباره محصولات این شرکت باروی خوش توضیح می داد و درباره قندهای طعم دار قندانه حرف های شنیدنی داشت:
شکر قهوه ای قندانه به دلیل داشتن کالری پایین نسبت به شکر معمولی دارای انرژی غذایی بالایی است، این نوع شکر دارای املاح مفید و ضروری بدن از جمله کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. قند با طعم دارچین هم داریم که علاوه بر درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرام بخشی هم دارد، قند با طعم هل هم داریم که ضمن کمک به هضم و گوارش بهتر غذا، دارای مزیت هایی از جمله تقویت قلب، تقویت بدن، خوشبوکننده دهان و ضد مسمویت هم هست، نبات شاخه زعفرانی قندانه سبب افزایش نشاط و شادمانی می شود.
آقای لطفی درباره خط تولید محصولات این شرکت هم گفته است:
تمام دستگاه های خط تولید قندانه از جنس تمام استیل کاملا مکانیزه و بهداشتی و منحصر به فرد می باشد و این سیستم در اداره کل ثبت اسناد و مالکیت صنعتی ثبت اختراع گردیده و تا 20 سال هیچ کارخانه دیگری حق استفاده از این روش را ندارد.
 
بانک کشاورزی و آبزی پروری
چند سالی است که آبزی پروری در کشورمان رواج پیدا کرده و علاوه بر ایجاد اشتغال در تولید انبوه آبزیان نقش مهم و اساسی دارد و در غرفه بانک کشاورزی به نکات جالبی از موقعیت جغرافیایی و امکانات کار در این حوزه برخوردیم:
کشور ما ایران، یک هزار و 800 کیلومتر مربع مرز آبی در جنوب و 900 کیلومتر مرز آبی در شمال کشور و ده ها هزار منابع آبی خرد و کلان داخلی دارد. بر اساس آمار ارایه شده توسط سازمان شیلات ایران در سال 1388 (تولیدات آبزی و صید) حدود 500 هزار تن بوده است. در همین غرفه صحبت از طرح های ویژه بانک کشاورزی برای حمایت از زنان شنیدیم که عبارتند از ایران دخت، دختران آفتاب، ایران بانو و مهر ایران و گفته شد در این طرح های 4 گانه همه می توانند از خدمات بانکداری الکترونیکی نظیر پرداخت قبوض، همراه بانک، تلفن بانک، خرید آسان، انتقال وجه به صورت آنی و حتی خریدهای اینترنتی انجام دهند.
به گفته یکی از مدیران غرفه، در حال حاضر 5 درصد از کل فعالیت های بخش کشاورزی و یک درصد از کل اشتغال کشور به بخش شیلات اختصاص یافته و فرصتی پیش آمده تا علاقمندان و فعالان آبزی پروری از حمایت های این بانک استفاده کنند.
 
آلاگون و صیفی جات
«آلاگون» برند شرکت«دلتا آلا» هم فعالانه در نمایشگاه شرکت کرده بود، این شرکت برای انواع غذاهای پلویی، قرمه ای، کوکویی، سوپی، آشی و ... سبزی بسته بندی کرده تولید کرده و یک خانم بسیار پرحوصله درباره چگونگی تولیدات این شرکت درباره تره، جعفری، اسفناج، شوید، شنبلیله، گشنیز، سیر، نعنا، ریحان ، ترخون، تربچه، پیازچه، شاهی و ... توضیح داد:
ما حدود 12 سال است که در زمینه بسته بندی و تولید آماده مصرف صیفی جات کار می کنیم، در همین مدت موفق شدیم علاوه بر بیمارستان های مشهور مثل میلاد و مجموعه رستوران های هانی، و ایران ایر و مرکز تهیه غذای فارس و کارخانه های ایران داروک و حتی مشتری های خانوادگی از طیف ها و طبقات گوناگون جذب کنیم، ما این افتخار را داریم که تسهیل کننده نیاز مصرف کنندگان سبزیجات و صیفی جات خشک و تازه باشیم در تولیدات آلاگون هرگز از مواد نگهدارنده استفاده نمی کنیم و بهداشت و کیفیت مواد اولیه از همان آغاز کار، سر مشق تولیدات ما بوده و پیاز آلاگون را هر کس استفاده کرده ابراز رضایت کرده و در جواب آقایی که پرسیده بود پیاز برشته آلاگون چه فرقی با انواع مشابهش دارد گفت: در فرآیند تولید به جای روغن از هوای گرم بهره می گیریم به طوری که عطر و طعمی مشابه پیازداغ دارد و جایگزین خوبی برای این عنصر در غذاهای ایرانی است، یادتان باشد محصولات آلاگون بدون استفاده از افزودنی ها تا 2 سال قابل مصرف است.
 
گلها آرام نمی گیرد
گلها به خاطر تنوع در تولید سال گذشته توجه ما را جلب کرده بود، امسال تحولی که در خوش آهنگ کردن و چشم نواز شدن بسته بندی محصولات این شرکت به وجود آورده بود ما را مقابل غرفه اش ایستاند، البته از شرکتی که 50 سال در صنعت غذای ایران، همواره حضور فعال داشته انتظار چنین حرکت رو به جلو می رود، مدیران شرکت خوب می دانند که در سرو غذا، عطر، رنگ و مزه چه نقش مهمی دارد. کار درستشان درک چشم نواز بودن تولیدات صنایع غذایی است. بدون اغراق، از تماشای بسته زرد جوجه، بوی زرد جوجه را حس کردم و جعبه قرمه سبزی و یا ظرف سطل مانند خلال پیاز و پوره سیب زمینی. 
در جمع بازدیدکنندگان غرفه گلها آقایی درباره خرید انبوه برای یک مجتمع غذایی در گنبد کاووس وارد مذاکره شده بود و در همان لحظه آقای دیگری که به گفته خودش مشاور روانشناسی رستوران یک هتل در تهران است با صراحت گفت:
برادرم خلبان است. هروقت به خانه می آید و هوس هر غذایی که داشته باشد، با امکانات گلها از پس خواسته اش برمی آید، به شکل افراطی آش رشته دوست دارد، می گوید در طول سفرها، انواع کباب ها و غذاهای هندی، فرانسوی، ایتالیایی و تایلندی در اختیارش قرار می گیرد اما در هیچ یک از این سفرها، آش رشته گیرش نمی آید، به خانه که می آید با کمک محصولات گلها در ظرف کمتر از نیم ساعت آش رشته ای می پزد که حتی مادرم از آن تعریف می کند.
 
امپراتور سس سازان جهان
غرفه «دلوسه» مثل سال های پیش از نظم و مدیریت قابل توجهی برخوردار است و علی رغم شلوغی و تنوع بازدیدکنندگان توان پاسخگویی وجود دارد، یکی از مدیران غرفه در پاسخ این سوال که چگونه توانستید این نظم را به نمایشگاه بیاورید؟ می گوید: در آخرین جلسه قبل از افتتاح نمایشگاه اگروفود20، تقسیم کار تخصصی انجام دادیم و آمادگی پاسخگویی به مراجعین در طبقات مختلف را هدف گرفتیم، گروه بازرگانی برای مذاکره گروه کارشناسی برای خط تولیدهای فعالی که داریم حتی گروه نظرسنجی از مصرف کنندگان تولیدات دلوسه. در میان جمع حاضرین غرفه دلوسه حرف های خانمی که به عنوان فردی آگاه و باخبر از همه چیز برای دوستش توضیح می داد، توجهم را جلب کرد و یادداشت کردم:
«برادرم در لندن سوپرمارکت ایرانی دارد، می گفت یکی از مشتریان هندی ما عاشق سس سیر دلوسه است، هروقت به فروشگاه ما می آید فقط سس سیر دلوسه می خرد.»
آقایی می گفت: سوپری ما در خیابان نفت تهران روی سس های دلوسه شماره گذاشته، برای مثال دلوسه «پنج» که سس مکزیکی است و دلوسه «سه»که سس ایتالیایی است و دلوسه «هفت» سس تایلندی است. 
در همین لحظه آقایی با صدای بلند رو به مازیار مدیر عامل دلوسه می گوید: سلام بر مازیار خان، امپراتور سس سازان جهان، و مازیار با لبخندی می گوید اگر منظورتان از جهان رییس هیات مدیره دلوسه است امروز به نمایشگاه نیامده و همان خانمی که برادرش در لندن سوپرمارکت ایرانی دارد می گوید: «دلوسه» ای ها در تنوع تولید محصولات سبک شاعرانه دارند، سس تامی، سس سیر، سس مکزیکی ... و مازیار که شنونده این حرف ها بوده با حاضر جوابی سنجیده ای باز با لبخند می گوید: اتفاقا جهان ما شاعر است و از این حرف، خنده ای شاد بر لبان همه ما ها  می نشیند.
 
چای شهرزاد قهرمان جهان
از غرفه چای شهرزاد که بیرون آمدیم ذهنم متوجه چای جهان شد، چای جهان هم از آن قدیمی های خوش نام است، بالاخره وارد این غرفه هم شدیم و اول از همه ترکیب تولیدات چای جهان توجهم را جلب کرد و عناوینی که روی بسته ها آمده بود مثل چای جهان «ترازو قهوه ای» ترکیبی از بهترین باغ های آسام و سیلان، پررنگ و خوش طعم، یا چای جهان چین اول بهار و درباره این چای مدیر غرفه می گفت:  کشاورزان چایکار شمال کشورمان زحمت خود را  می کشند و کشت و برداشت خودشان را انجام می دهند ولی ما با تجربه ای که در طول 50 سال فعالیت در عرصه چای جهان داریم متوجه شدیم چین اول چای لاهیجان و نواحی شمال ایران بهترین چای ایران است که واقعا در جهان چای رقیب ندارد، این را باید تجربه کرد و کیفیت آن را آزمود، ما این کار را کردیم حالا چای چین اول بهار را در بسته بندی مخصوص عرضه کردیم و خیلی خوب هم جواب گرفتیم، مشتریان این تولید، کمتر از علاقمندان چای سیلان نیستند. نوع دیگری از چای ایرانی را به نام «ستاره» وارد بازار کرده ایم، رنگ و طعم این چای واقعا مطلوب است. یا چای ترش که جنبه دارویی دارد و برای افرادی که از فشار خون رنج می برند درمانگر است، چای ترش جهان از گیاه «هیبیسکوس» بارز چینی تهیه می شود نشاط آور و شاداب کننده است.
آقای سن و سال داری رو به نوه اش کرد و گفت:  ملیحه جان، این بسته های چای جهان از دوران کودکی در خاطرم مانده، من چای خریدن را با انتخاب این بسته ها آغاز کردم.
 
بلغور ترخینه و بیسکویت فرخنده
شرکت بیسکویت سازان اصفهان، امسال یک کتابچه کم حجم درباره انواع تولیدات خود و تنوع بیسکویت های این شرکت در اختیار بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار داده بود، البته در غرفه چیدمان انواع بیسکویت ها توجه آدم را جلب می کرد، دفترچه فرخنده به 3 زبان فارسی، انگلیسی و عربی جذب مشتری می کرد ولی تماشای بسته بندی ها و تنوع رنگ جعبه های بیسکویت هم حرف دیگری بود، مدیر غرفه برخلاف شهرت عدم سخاوت اصفهانی با روی گشاده نمونه هایی از بیسکویت های پرتقالی، نارگیلی، موزی و هلی را در اختیار بازدیدکنندگان می گذاشت. 
ترخینه ای ها هم که در سال های اخیر خوش درخشیدند امسال 4 محصول جدید به نمایشگاه آورده بودند، بلغور جو، بلغور گندم در میان خانم های کدبانویی که باور دارند آشپزی هنر است طرفداران زیادی پیدا کرده و بالاخره ادویه های ترخینه با بسته بندی بسیار مطلوب.
واقعیت این است که در صنایع غذایی، بسته بندی به اندازه کیفیت اهمیت دارد کسی که انواع بسته بندی های ادویه ترخینه را در قفسه آشپزخانه کنار هم بچینید خیلی راحت می تواند وقت آشپزی هر چه را که می خواهد در اختیار بگیرد، ادویه کباب کوبیده، ادویه همبرگر، ادویه مرغ، ادویه لیمو فلفلی، ادویه ترشی، ادویه کاری و بالاخره سماق و آویشن و فلفل های سیاه و قرمز و از همه مهمتر  چاشنی های سالاد. ترخینه ای ها در چند سال اخیر که آشپزی اهمیت ویژه ای پیدا کرده موفق شدند برای محصولات خود مشتری دائمی بسازند. 
 
حبوبات هدیه طلا
در زمینه حبوبات و بسته بندی های جذاب و به اندازه معروف، دست اندرکاران صنایع غذایی و کشاورزی به راستی خدمات ارزنده ای انجام دادند، حتی حبوبات فروشی های کاروانسرای قزوینی های بازار تهران هم وارد بازار رقابتی بسته بندی شده اند. کاروانسرای قزوینی ها که از 100 سال پیش مرکز بزرگ بخش حبوبات بود، چند روز پیش که از روی کنجکاوی به این کاروانسرای قدیمی سری زدم، دیگر از آن انبوه گونی های کنفی 50 کیلویی نخود و لوبیا چیتی و چشم بلبلی و عدس و لپه خبری نبود. اغلب مغازه ها خشکبار را کارتونی می فروختند و کیسه ای هم به 5 کیلویی و 10 کیلویی ختم شده بود.
یکی از غرفه داران که در نمایشگاه امسال توجهم را جلب کرد «هدیه طلا» بود که انواع حبوبات بسته بندی شده، ادویه جات، هل، زرشک، گوجه مشکی (همان گوجه سیاه)، خلال پسته و سبزی جات خشک را عرضه کرده بود، جالب اینکه دفتر مرکزی هدیه طلا انتهای بازار آهنگران نبش سرای نادعلی و در همسایگی همان کاروانسرای قزوینی ها قرار دارد، ولی در بسته بندی و عرضه اجناس 100 گام جلوتر مدرن های بالاتر از ونک و قلهک و حبوب فروشی های بازار تجریش حرکت کرده است، در بروشور شیک و تر و تمیز هدیه طلا عکس یک چرتکه به نشانه خروج از سنت به مدرنیته را چشم نواز دیدیم، ولی در مورد نام برند نتوانستیم با کسی که بتواند خوب توضیح بدهد که چرا «هدیه طلا ؟» در آن ساعت که از غرفه بازدید می کردم کسی را نیافتم.
 
روغن کرمانشاهی 10 گرمی
روغن کرمانشاهی به خاطر عطر و طعم خود از گذشته های دور یک مکمل غذایی اشرافی بود و شهرت داشت بدغذاترین آدم ها وقتی عطر روغن کرمانشاهی به مشام شان برسد میل به غذا خوردن پیدا می کنند. یکی از با سابقه ترین عرضه کنندگان روغن کرمانشاهی شرکت نیک منش است که نزدیک به 70 سال در این زمینه کسب و کار دارد، آنچه که من از گذشته های دور از روغن کرمانشاهی به خاطر داشتم حلب های 5 کیلویی بود، ولی در نمایشگاه امسال و در غرفه نیک منش بسته بندی های 10 گرمی روغن کرمانشاهی توجهم را جلب کرد و چه کار خوبی کردند مدیران تولید این شرکت، نظرم را به مدیر غرفه گفتم و او هم با خوشحالی درباره انواع بسته ها و وزن ها توضیح کامل داد:
روغن کرمانشاهی 10 گرمی را برای آن دسته از علاقمندان به روغن کرمانشاهی تدارک دیدیم که مایلند برای افراد محدودی غذا درست کنند البته 450 گرمی و 900 گرمی و 3 کیلویی هم داریم، حتی بسته بندی 17 کیلویی هم داریم که منحصر رستوران ها و هتل ها و کترینگ ها و شیرینی پزی های سنتی است.
همین شخص وقتی علاقه ما را به آگاهی بیشتر از روغن کرمانشاهی دید درباره بهداشت و خالص بودن تاکید کرد:
مواد افزودنی و نگهدارنده ها و از همه مهمتر بهداشت کامل را مد نظر داشته ایم و داریم، روغن کرمانشاهی ما امگا3 دارد و آنتی اکسیدان ها و ویتامین A و E سیستم بدن را تقویت کرده و آثار سالخوردگی را کاهش می دهد.
 
ماشین سازها خوب آمدند
اگر در اگروفود اول صنعت ماشین سازی صنایع غذایی در مراحل آغازین خود قرار داشت حالا در اگروفود 20 ما با ماشین سازی های پیشرفته ای آشنا می شویم. ماشین سازها بیشتر در فضای باز تولیدات خود را به خاطر حجم بالا به نمایش گذاشته بودند امسال هم روی یکی از ماشین ها نوشته ای توجهمان را جلب کرد، شرکت گام آزین تکتا، روی یکی از محصولات خود با خط درشت نوشته بود:  «فروخته شدبه کارخانه امین ابهریان، آرد منصوبیان» مدیر غرفه گفت: اگر بخواهید سفارش بدهید خیلی زود از این نمونه می سازیم و به شما می فروشیم!
گروه صنعتی استیل سازی شرق انواع تولیدات خود را به نمایشگاه آورده بود: ما اولین سازنده اتاق های پخت پانلی easy cook system با قابلیت های منحصر به فرد و تجهیزات جانبی فرآورده های گوشتی در ایران هستیم. 
شرکت مهندسی رهنمون صنعت که در زمینه دستگاه های چسب زن کارتن در ایران فعالیت دارد برای پاسخ به نیاز تولیدکنندگان صنایع غذایی به نمایشگاه آمده بود. ماشین اتوماتیک چسب زن زیر و روی کارتن، میز گردان، انواع نقاله های آکاردئونی ساده و موتور دار، درب بندی، چسب زن و منگنه زن اتوماتیک زیر و روی کارتن، کارتن ساز و چسب زن همزمان زیر کارتن و ... از جمله نمونه های کار بود که مورد نیاز تمامی کارخانه های تولید کننده صنایع غذایی است:
تولید مهم است اما سرعت بسته بندی مناسب با قابلیت آشنایی و تفکیک محصولات هم اهمیت خودش را دارد.
 
کشاورزی گلخانه ای
صنایع گلخانه ای برای کشاورزان گلخانه ای که در سال های اخیر رواج پیدا کرده از دیدنی های نمایشگاه است، یکی از مدیران صنایع گلخانه ای مرصوص کام Marsuscom را در غرفه دیدیم و از او درباره 
فعالیت های شرکت پرسیدیم:
ما در سال 1381 آغاز به کار کردیم و با اطمینان به شما می گویم یکی از قدرتمندترین شرکت های ایرانی در طراحی و ساخت گلخانه های مدرن کشاورزی هستیم که می توانیم گلخانه تونلی (گلخانه ای ارزان با نصب سریع)، گلخانه به هم پیوسته (تولید محصول در ابعاد وسیع)، گلخانه پلی کربناتی (گلخانه ای با پوشش دائم)، گلخانه تیشه ای (تولید با بیشترین میزان تابش نور) برای شما بسازیم، مشاوره هم می دهیم، یعنی شما زمین و امکاناتی که دارید در اختیار ما می گذارید و ما گلخانه مناسب آنچه می خواهید بکارید و برداشت کنید برای شما می سازیم. ما توان این را داریم گلخانه ای ارزان و اقتصادی و به اصطلاح به صرفه با قابلیت نصب سریع و آسان که کاملا پیش ساخته و گالوانیزه بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی است بسازیم. درباره حداکثر مساحت زمین هایی که بشود روی آن گلخانه ساخت پرسیدم، وی از 500 متر مربع حرف زد و گفت:
سالن های پرورش قارچ، استخر پرورش ماهی و ... به چیزی در همین حدود زمین نیاز دارد، برای زمین های با مساحت کمتر هم البته امکاناتی داریم که در اختیارشان می گذاریم.
 
برند «آی می» را می شناسید؟
حضور در نمایشگاه را می توان یک جور اعلام وجود هم دانست، برای مثال در نمایشگاه است که ما با فعالیت های «صنایع غذایی بوعلی سینای اکباتان» آشنا می شویم یعنی همان کسی که برند «آی می» را بیش از 12 سال است به بازار صنایع غذایی جهان شناسانده است، این شرکت در حضور امسال علاوه بر نمونه آرایی جذاب در بروشوری بسیار دیدنی (که التبه یک کمی افراطی رنگ قرمز دارد) توجه بازدیدکنندگان را جلب کرد، یکی از مدیران غرفه می گوید: ما در زمینه آجیل به بهترین ها فکر می کنیم و به صادرات توجه داریم، 2 خط تولیدی مجزا داریم، یک خط اتوماتیک تولید اسنک و فرآورده های غلات حجیم شده در اشکال مختلف و یک خط مکانیزه بوجاری، پخت و بسته بندی انواع آجیل و خشکبار، می خواهیم با افزایش تنوع محصولات خشکبار و تنقلات، گامی اساسی در راستای تولید برداریم. 
شرکت در شهرک صنعتی بوعلی مستقر است و اسنک ها را در بسته های 60 گرمی و کارتن 30 عددی عرضه می کند، مغز بادام زرین و بادام دست شکن را در کیسه های 20 کیلویی و بادام زمینی را در کیسه های 10 کیلویی عرضه می کند مدیر غرفه می گوید:
4 نوع تخمه با عناوین تخمه دور سفید، تخمه شمشیری، تخمه سنقری و تخمه ریز (روغنی) را در بسته بندی جذاب با بهترین کیفیت وارد بازار مصرف داخل و خارج کرده ایم و خدا را شکر استقبال خوب بوده است. پسته های اکبری، کله قوچی، فندقی و مغز فندق را هم در کیسه های 10 کیلویی و 20 کیلویی عرضه کرده ایم و ...

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه