هدر

رییس هیات‌مدیره «نان‌آوران»:

«صداقت»‌حیات جشنواره «اقتصاد سبز» را تضمین می‌کند

دیدگاه برنامه‌محور و برنامه‌ریزی براساس افق‌های 15 تا 20 ساله از ویژگی‌های مدیریتی اوست. آنچنان متفکرانه و عمیق سخن می‌گوید که بر ذهن مخاطب اثر گذار است و
دیدگاه برنامه‌محور و برنامه‌ریزی براساس افق‌های 15 تا 20 ساله از ویژگی‌های مدیریتی اوست. آنچنان متفکرانه و عمیق سخن می‌گوید که بر ذهن مخاطب اثر گذار است و
 آنگونه از آینده با اطمینان سخن می‌گوید که گویی رسیدن به آن در یکقدمی‌اش قرار دارد. مجید مروت‌پور، رییس هیات‌مدیره «نان‌آوران» با پسرعموی خود علیرضا زوج کاری تشکیل داده‌اند که روز به روز ماحصل کار آنها شکوفاتر می‌شود. با او گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که ماحصل آن را می‌خوانیم:
به عنوان نخستین پرسش، نقاط ضعف و قوت نخستین جشنواره برترین‌های صنایع غذایی به انتخاب مصرف‌کننده را تشریح کنید.
مهم‌ترین عاملی که می‌تواند حیات این حرکت پویا را تضمین کند، صداقت و عدالت در نظرسنجی است، هرچند ممکن است با چالش‌هایی از سوی شرکت‌هایی مواجه شوید که گمان می‌کنند شاید شان آنها در بازار بالاتر از رتبه‌ای باشد که در این جشنواره ارایه شده است، اما باید پذیرفت که به هر حال بخشی از نظر مصرف‌کننده نسبت به برندهای صنایع غذایی آن چیزی است که در این جشنواره ارایه می‌شود و این فضا فرصتی را برای صاحبان برند ایجاد می‌کند که اگر دارای رتبه‌ای هستند به بررسی جایگاه خود بپردازند و آن را تقویت‌کنند، همچنین شرکت‌هایی که تصور می‌کنند جایگاه بالاتری نسبت به آنچه در این نظرسنجی ارایه شده داشته‌اند، می‌توانند از این فرصت استفاده بهینه‌ای برای نگاه واقع‌بینانه‌تری نسبت به خود داشته باشند.
 این جشنواره فرصت خوبی است برای آنکه مدیران صنعت غذا ارزیابی کنند که چرا بخشی از مصرف‌کنندگان محصولات که خواننده «اقتصاد سبز» هستند مانند ارزیابی‌های آن واحد عمل نکرده‌اند. معتقدم گام در راه بسیار سختی گذاشته‌اید که نیازمند صبوری و نگاه بلندمدت است، یقینا با برخوردهایی مواجه خواهید شد که اگر بخواهید با دید کوتاه‌مدت پاسخگو باشید و یا در مقام دفاع برآیید به نفع شما نخواهد بود، اما اگر با سعه صدر مقابله کنید، در طول زمان صاحبان برند به این نتیجه خواهند رسید که نگاه «اقتصاد سبز» عاری از لابی‌گری است. از نقاط قوت این جشنواره می‌توانم به این نکته اشاره کنم که برخلاف برخی جشنواره‌های برگزار شده کشور، هیچ وجهی را از شرکت‌های برتر مطالبه نمی‌کنید و با شرافت کار خود را انجام می‌دهید.
در طول 3 سال گذشته «نان‌آوران» روند رو به رشدی را آغاز کرده است، ممکن است ارزیابی خود را از این روند ارایه کنید؟
سال 92 سال بسیار خوبی برای مجموعه بود و تلاش‌ها باعث شد به نقطه مطلوب دست یابیم. برای سازمان‌هایی که تصمیم به توسعه می‌گیرند آسیب‌های بسیاری ایجاد می‌شود. شرکت‌هایی بوده‌اند که تا مرحله‌ای از توسعه موفق بوده‌اند، اما پس از مرحله‌ای دچار معضلات عدیده‌ای شده‌اند، ما در سال 92 سعی کردیم به صورت علمی ساختارهای مورد نیاز «نان‌آوران» را حداقل برای 15 تا 20 سال آینده در نظر بگیریم. در نتیجه پروژه‌هایی را تعریف کردیم که از سال 92 کلید خورد و  در این راستا شرکت‌های جدیدی را ایجاد کردیم.
هم‌اکنون چند شرکت دارید؟
7 شرکت شامل شرکت نان‌آوران مرکزی، نان‌آوران 2، نان‌آوران 3 و نان‌آوران 4 که در هشتگرد، اشتهارد، کمالشهر و تهران دایر شده‌اند.
شرکت فروشگاه‌های «مدیترانه» را ایجاد کرده‌ایم که متولی ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های حوزه متوسط فروش است.  شرکت «نان‌آوران ایرانیان سبوس» نیز در حوزه فروش و توزیع فعالیت می‌کند. شرکت فنی و مهندسی «نان‌سازه» را دایر کرده‌ایم که به تولید ماشین‌آلات صنعت نان می‌پردازد.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه