هدر

وزیر کار در آیین گشایش کارخانه محصولات پودری پگاه آذربایجان شرقی:

سبک مصرف لبنیات در حال تغییر است

دولت در سال جاری سیاست تولید اشتغال و سیاست رفاهی را به طور توامان پیگیری و اجرا می کند.
دولت در سال جاری سیاست تولید اشتغال و سیاست رفاهی را به طور توامان پیگیری و اجرا می کند.
به گزارش خبرنگار ما ، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاحیه کارخانه تولید شیرخشک و محصولات پودری شرکت پگاه آذربایجان شرقی ضمن بیان مطلب فوق افزود: برنامه امنیت غذایی و مبارزه با فقر مطلق از اولویت‌های سیاست رفاهی دولت است.
وی با اشاره به احیای شورای عالی رفاه خاطرنشان کرد: دولت در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها ، امنیت غذایی را در اولویت کاری خود قرار داده و برای مقابله با فقر برنامه‌هایی در دستور کار قرار دارد.
ربیعی گفت: تاکنون 800هزار کودک دچار سوءتغذیه در کشور شناسایی شده است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین  با اشاره به تغییر سبک لبنیات در کشور تصریح کرد: سبک مصرف لبنیات در شهرهای مختلف متفاوت است و باید سیاستی اتخاذ شود تا دسترسی مردم به شیر و لبنیات با سهولت بیشتری انجام شود.
وی شیر را محصولی بدون جایگزین در سبد غذایی مردم دانست و گفت: ترویج مصرف شیر و لبنیات در کشور نیازمند برنامه ریزی است.
ربیعی با بیان اینکه بسته بندی محصولات لبنی در وضعیت مطلوبی قرار دارد به مدیران صنایع لبنی توصیه کرد به قیمت، کیفیت، بسته بندی، ذائقه و تنوع محصولات به صورت توامان توجه داشته باشند.
علی اسدیان در نشست خبری  به مناسب افتتاحیه کارخانه فرآورده‌های پودری اظهار داشت: طبق اعلام مرکز آمار و مرکز پژوهش‌‌های مجلس 4 میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنعت شیر مشغول فعالیت هستند که از این تعداد 1.5 میلیون فرصت شغلی دائم است.
اسدیان اضافه کرد: پتانسیل صنعت شیر برای ایجاد اشتغال بسیار بالا است چون ظرفیت تولید بیش از 12میلیون تن شیر در کشور وجود دارد در حالی که هم اکنون کمتر از 5 میلیون تن تولید می‌شود یعنی کمتر از 40 درصد ظرفیت در حال فعالیت است.
وی با بیان اینکه به همین دلیل توسعه این صنعت نیاز به سرمایه‌گذاری جدید ندارد، افزود: در نیمه دوم امسال در صورت رونق اقتصادی وضعیت بازار شیر بهتر خواهد شد.
نائب رییس هیات مدیره«پگاه» تصریح کرد: از هر 10 تن شیر خام یک شغل در سال ایجاد می‌شود و اگر سرانه مصرف سالیانه 10 کیلوگرم باشد 77 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
اسدیان گفت: اوایل انقلاب سالیانه 400 میلیون دلار صرف واردات شیر می‌شد تا به مصرف سرانه 86 کیلوگرم برسیم و اولین واردکننده پنیر در دنیا بودیم در حالی که هم اکنون بیش از 640 میلیون دلار  صادرات سالانه مواد لبنی کشور است و یک میلیارد دلار موازنه مثبت تجاری به نفع کشور ایجاد شده است.
وی با اشاره به افتتاح کارخانه فرآورده‌های پودری لبنی گفت: هم اکنون 7 کارخانه تولید فرآورده‌های پودری در کشور وجود دارد و دلیل افتتاح چنین کارخانه‌هایی افزایش ظرفیت دریافت شیر دامداران کشور است به طوری که در فروردین ماه امسال دریافت شیر نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش یافته است.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه