هدر

مدیرعامل شرکت قارچ پارس شهریار:

«قارچینو» تحولی نوین در صنعت قارچ ایجاد کرد

شرکت «پارس شهریار» دارای 2 برند است یکی به نام «پارس شهریار» و دیگری «قارچینو» به معنای «قارچی نو» در صنعت تبدیلی قارچ که هر دو این روزها آوازه‌ای خاص در این صنعت یافته‌اند. 
پیرامون دلایل توفیقات این شرکت بی‌مناسبت ندیدیم تا پای صحبت‌های مهندس نامی موحدی، مدیرعامل شرکت «قارچ پارس شهریار» بنشینیم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:
شرکت «پارس شهریار» دارای 2 برند است یکی به نام «پارس شهریار» و دیگری «قارچینو» به معنای «قارچی نو» در صنعت تبدیلی قارچ که هر دو این روزها آوازه‌ای خاص در این صنعت یافته‌اند. 
پیرامون دلایل توفیقات این شرکت بی‌مناسبت ندیدیم تا پای صحبت‌های مهندس نامی موحدی، مدیرعامل شرکت «قارچ پارس شهریار» بنشینیم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:
قارچ پارس شهریار از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرده است؟
شرکت کشت و صنعت قارچ پارس شهریار سال 1370 تاسیس شده و پس از مراحل اخذ مجوز‌های لازم و احداث واحد اولیه خود از سال 1376 پرورش قارچ را شروع کرده است.
ظرفیت اولیه پرورش قارچ شرکت 150 تن در سال بود که طی مراحل متعدد توسعه در حال حاضر با ظرفیت 2 هزار تن در سال مشغول به تولید است.
چرا نام «قارچینو» را برای خود انتخاب کرده اید؟
شرکت دارای 2 برند است، یکی به نام «پارس شهریار» و دیگری «قارچینو» محصول قارچ تازه شرکت با برند «پارس شهریار» سال‌هاست که به بازار عرضه می‌شود و خوشبختانه یکی از برندهای خوشنام بازار است. از سال 1391 نیز صنایع تبدیلی تخصصی شرکت فعالیت خود را آغاز نموده است و با توجه به اینکه اهداف صنایع تبدیلی ما تولید محصولات و فرآورده‌های جدید قارچی است به اختصار برند «قارچینو» و شعار فرآورده‌های «قارچی نو» برای محصولات جدید انتخاب شد.
چه استانداردهای بین‌المللی را تاکنون کسب کرده‌اید؟
 شرکت «پارس شهریار» اولین شرکتی است که در زمینه پرورش قارچ خوراکی موفق به دریافت گواهی‌های بین‌المللی ISO گردید و در حال حاضر علاوه بر گواهی‌های  9001 ISO  و 20001 ISO گواهی استاندارد ملی را نیز برای قارچ تازه دریافت کرده است. در زمینه صنایع تبدیلی نیز گواهی‌های بین‌المللی مربوطه شامل 22000 ISO و گواهی HACCP و9001  ISOرا کسب کرده‌ایم.   
چه محصولاتی صادر می‌کنید؟
در حال حاضر صادرات شرکت قارچ تازه است ولی در آینده نزدیک امیدواریم محصولات صنایع تبدیلی شرکت نیز به خط صادرات اضافه شود.
باتوجه به اینکه جزو برندهای برتر انتخاب شده اید دلایل موفقیت خود را چه می‌دانید؟
شرکت «پارس شهریار» همواره در کنار توسعه کمی سعی در حفظ و بالا بردن کیفیت محصولات خود و مشتری‌مداری داشته است و شاید تداوم این سیاست علی‌رغم همه مشکلات موجود در راه تولید مهم‌ترین علت این انتخاب باشد.
میزان مصرف قارچ را در کشور چگونه است و به نظر جنابعالی  آیا درصد رشد آن مطلوب بوده یا نیاز به کار بیشتری وجود دارد؟
مصرف قارچ در کشور در سال‌های اخیر از رشد به‌نسبت مناسبی برخودار بوده است و علیرغم افزایش روز افزون تولید و عرضه قارچ به بازار خوشبختانه قارچ تولیدی جای خود را در سفره مصرف کنندگان بازکرده و از طرفی صادرات قارچ نیز کمک شایانی به بازار داخلی کرده است. ولی اینکه این روند تا کجا ادامه خواهد داشت و این تعادل تا کی برقرار می‌ماند مهم است.
با توجه به افزایش تعداد واحدها و نیز توسعه واحدهای موجود به طور حتم باید فکری برای افزایش محصولات تولیدی آینده کرد و شاید مهمترین چاره کار تبدیل قارچ تازه به محصولات ماندگارتر و صدور آن به خارج از کشور است. در غیر این صورت ممکن است فروش تمام قارچ تولیدی به صورت تازه در بعضی از مواقع با مشکلاتی مواجه شود.
چه پیشنهاداتی برای بالابردن مصرف قارچ دارید؟
افزایش مصرف قارچ در کشور به عنوان یک محصول با ارزش خوراکی باید روز به روز بیشتر فرهنگ‌سازی شود و این کار نیاز به همکاری و برنامه‌ریزی تولید‌کنندگان و همچنین سازمان‌های دولتی مرتبط دارد. چون هزینه‌های این کار به تنهایی برای تولید کنندگان قابل تامین نیست. همچنین تولید محصولات و فرآورده‌های قارچی جدید می‌تواند مصرف آن را در کشور افزایش دهد و راه را برای صادرات آن نیز باز کند. از طرفی علاوه بر ارزش‌های غذایی و سلامت قارچ که ترویج آن را ضروری می‌سازد، تولید قارچ که از ضایعات کشاورزی است و اشتغال زایی مناسبی نیز دارد کمک خوبی به ایجاد اشتغال در کشور و انشاا...  درآمدزایی روز افزون از محل افزایش صادرات قارچ و فرآورده‌های قارچی در آینده خواهد داشت و به همین دلیل سرمایه گذاری دولت نیز در این زمینه از توجیه مناسبی برخودار خواهد بود.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه