هدر

مدیرعامل شرکت آسیاب طلایی (دلوسه):

احترام به شعور و نیاز مصرف‌کننده به جای جایزه وفاداری بیشتری برای برند ایجاد می‌کند

«کچاپ کودک، یکی از محصولات جدید برند دلوسه است که براساس نیاز بازار طراحی و ساخته شده است. ساختار پرزهای چشایی کودکان مزه تلخی را بیشتر از بزرگسالان تشخیص می‌دهد به همین دلیل غذایی که اصلا مزه تلخی ندارد به نظر کودکان تلخ و غیرقابل خوردن می‌رسد.
«کچاپ کودک، یکی از محصولات جدید برند دلوسه است که براساس نیاز بازار طراحی و ساخته شده است. ساختار پرزهای چشایی کودکان مزه تلخی را بیشتر از بزرگسالان تشخیص می‌دهد به همین دلیل غذایی که اصلا مزه تلخی ندارد به نظر کودکان تلخ و غیرقابل خوردن می‌رسد.
مزه شیرینی بهترین مزه برای پوشاندن تلخی است تمایل کودکان به سس کچاپ به علت شیرینی آن است، اما مصرف بیش از اندازه کچاپ در کودکان موجب بروز نگرانی والدین شده است.» آنچه خواندید فرازهایی از صحبت‌های مازیار جمشیدی لاریجانی، مدیرعامل جوان و نام‌آشنای شرکت پرآوازه آسیاب طلایی«دلوسه» است، که با خلاقیت و نوآوری ذاتی که در خاندان جمشیدی ارثیه ماندگار است با تولید سس مخصوص کودک کولاکی را در صنعت غذای ایران به پا کرده است که بدون شک نقطه عطفی در تولید غذاهای سلامت‌محور برای کودکان خواهد بود. با هم ماحصل این گفت‌وگو را می‌خوانیم:
در رابطه با تولید محصولات کنسروی و سس با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنید؟
در چند سال اخیر همگام با افزایش قیمت ارز و حامل‌های انرژی، قیمت مواد اولیه به شدت افزایش پیدا کرده که به طبع تاثیر به‌سزایی در سرمایه در گردش واحدهای تولیدی داشته است، بانک‌ها نقش موثری در تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی دارند، چراکه تامین این سرمایه از طرف واحد‌های تولیدی به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست، ولی متاسفانه به تناسب افزایش حجم نقدینگی مورد نیاز تسهیلات اعطایی نه‌تنها افزایش پیدا نکرده، بلکه به تدریج دریافت تسهیلات برای واحدهایی که بدهی معوقه به سیستم بانکی ندارند نیز روز به روز سخت‌تر و گاهی غیرممکن شده است. مشکل بعدی اخذ مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی است، علی‌رغم این که سازمان مالیاتی کشور اشراف کامل بر شرایط خرده‌فروشی کشور دارند و آگاهند  که امکان اخذ ارزش افزوده از واحدهای کوچک خرده‌فروشی وجود ندارد ولی با نادیده گرفتن شرایط موجود واحدهای تولیدی را مامور اخذ مالیات بر ارزش افزوده کرده‌اند، که در نهایت منجر به پرداخت مبالغ کلان به صورت نقد از سرمایه در گردش و کاهش سودآوری واحدها شده است به طور حتم چنانچه این روند بدون اصلاح کل ساختار مالیاتی کشور پیش برود نتیجه‌ای جز ضعیف شدن و تعطیلی واحدهای موجود نخواهد داشت.
تنوع محصولات دلوسه در ردیف کالایی سس بی‌نظیر است. لطفا کمی در رابطه با محصول جدید دلوسه توضیح دهید.
کچاپ کودک، یکی از محصولات جدید برند دلوسه است، که براساس نیاز بازار طراحی و ساخته شده است. ساختار پرزهای چشایی کودکان مزه تلخی را بیشتر از بزرگسالان تشخیص می‌دهد به همین دلیل غذایی که اصلا مزه تلخی ندارد به نظر کودکان تلخ و غیرقابل خوردن می‌رسد. مزه شیرینی بهترین مزه برای پوشاندن تلخی است. تمایل کودکان به سس کچاپ به علت شیرینی آن است، اما مصرف بیش از اندازه کچاپ در کودکان موجب بروز نگرانی والدین شده است. دلوسه با تغییراتی که در فرمولاسیون کچاپ ایجاد کرده نه‌تنها تا حد زیادی این نگرانی را از بین برده، بلکه کچاپ کودک را تبدیل به چاشنی مفید برای کودکان کرده است، که به برخی از مزایای این محصول اشاره می‌کنم: کاهش مصرف شکر و استفاده از قندهای طبیعی، حذف افزودنی، بدون نگهدارنده، استفاده از پوره میوه‌جات که حاوی ریزمغزی‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز بدن  هستند و استفاده از سرکه میوه به جای سرکه الکلی. در زمینه کچاپ، کاری و کچاپ سیر و چیلی و فلفل پرورده محصولات جدیدی هستند که نه‌تنها پاسخی هستند به نیاز روزافزون بازار به طعم‌های جدید، بلکه توجه به افزودن موادی مانند کاری، سیر، چیلی است، که حاوی مواد بسیار مفید برای مصرف‌کننده هستند. مایونز چیلی، مایونز ویژه با روغن زیتون و تکه‌های زیتون در رده سس‌ها و کنسرو مایه ماکارونی و خوراک بادمجان و انواع سوپ در رده کنسروها نیز از محصولات جدید هستند.
لطفا کمی در رابطه با سوپ‌های کنسروی دلوسه توضیح دهید.
سوپ‌های آماده موجود در بازار غالبا سوپ‌های خشک هستند، که نیاز به پخت و آماده سازی برای مصرف دارند، به علت اینکه مواد اولیه استفاده شده در سوپ در مراحل ساخت در معرض حرارت بالا هستند، برخی از خواص خود را نیز از دست می‌دهند و برای ماندگاری محصول بایستی از افزودنی هم استفاده کرد، ولی در سوپ‌های آماده دلوسه هیچ نوع نگهدارنده و افزودنی استفاده نشده و کاملا به روش آشپزخانه‌ای تهیه و پاستوریزه شده است. اعتقاد داریم احترام به شعور و نیاز مصرف‌کننده به جای جایزه وفاداری بیشتری برای برند ایجاد می‌کند.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه