هدر

مدیرعامل شرکت«پگاه تهران» در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز»:

مواد مغذی کشک مایع 3برابر شیر و ماست است

شرکت صنایع غذایی شیر ایران (پگاه) ازجمله شرکت‌های خوشنام و پرآوازه صنعت غذای ایران است که با تنوع محصول بی‌نظیر و شعار هر 30 روز یک محصول، بازار محصولات لبنی کشور را در اختیار خود دارد.
شرکت صنایع غذایی شیر ایران (پگاه) ازجمله شرکت‌های خوشنام و پرآوازه صنعت غذای ایران است که با تنوع محصول بی‌نظیر و شعار هر 30 روز یک محصول، بازار محصولات لبنی کشور را در اختیار خود دارد.
شرکت پگاه دارای 15 زیرمجموعه در استان‌های مختلف کشور است و هرکدام از این شرکت‌ها در تنوع و نوآوری در نوع خود بی‌نظیر هستند. یکی از این زیرمجموعه‌ها شرکت پگاه تهران است که به واسطه مدیر مدبر و خلاقی که دارد یکی از سرآمدترین شرکت‌های صنایع لبنی کشور است، با هم ماحصل گفت‌وگو با مهندس جریان را می‌خوانیم:
 
لطفا کمی در رابطه با تکنولوژی تولید کشک در کشور توضیح دهید.
کشک به 3 شکل سنتی و نیمه سنتی و نیمه صنعتی در کشور تولید می‌شود:
روش سنتی: ماست پرچرب داخل مشک زده می‌شود و کره و دوغ از هم جدا می‌شوند که بعد از جوشاندن دوغ غلظت آن بالا می‌رود و به صورت گلوله درآمده و در آفتاب خشک می‌شود.
روش نیمه سنتی: در این روش کشک خشک تولید شده به روش سنتی از روستا‌ها جمع آوری شده و به کارگاه‌ها یا کارخانجات تولید کشک انتقال داده می‌شود و بعد از خیساندن با آب و جوشاندن با بخار در دیگ‌های پخت مخصوص به عنوان کشک بسته‌بندی و عرضه می‌شود.
روش نیمه صنعتی: در این روش که در اکثر کارخانجات لبنی انجام می‌شود تولید کشک به‌وسیله تغلیظ ماست انجام می‌شود و عملیات پخت ماست و ایجاد عطر طعم کشکی در ماست به‌وسیله مایه کشک(کشک تولیدی روز قبل) و همراه با فرآیند‌های پاستوریزاسیون در دمای پخت انجام و به دلیل اینکه هنوز مایه کشک تولید نمی‌شود و از کشک روز قبل استفاده می‌شود، نمی‌توان به‌طور کامل صنعتی نامید و در برخی از شرکت‌ها از روش نیمه سنتی و نیمه صنعتی باهم استفاده می‌شود.
نرخ خرید شیر خام از دامدار کیلویی یکهزار و 140 تومان برای هر کیلوگرم اعلام شده است، این امر در قیمت انجام شده لبنیات چه تاثیری خواهد داشت؟
افزایش قیمت شیر خام باعث حداقل افزایش قیمت محصولات به میزان 25درصد و به دنبال آن کاهش مصرف سرانه لبنیات خواهد شد.
متاسفانه کشک از جمله محصولات لبنی است که هنوز هم به صورت فله غیر بهداشتی در مغازه‌ها عرضه می‌شود در این رابطه چه نظری دارید و چه راهکار‌هایی برای مقابله با آن پیشنهاد می‌کنید؟
با توجه به عطر و طعم مطلوب کشک سنتی و نیمه سنتی که به صورت فله‌ای در بازار ارایه می‌شود مطلوبیت زیادی برای مصرف کننده دارد، لذا مسوولیت جلوگیری از گسترش آن وظیفه نهادهای نظارتی و بهداشتی است، چراکه ممکن است پیامد‌های بهداشتی خطرناکی به همراه داشته باشد و عرضه و توزیع و تقلبات موجود در آن به هیچ عنوان قابل کنترل نیست.
لطفا کمی در رابطه با ارزش غذایی کشک توضیح دهید.
با توجه به اینکه کشک مایع یا خشک فرآورده‌ای غلیظ شده از شیر است، لذا میزان ارزش غذایی از بعد مواد مغذی اصلی موجود در شیر از جمله کلسیم و پروتئین در کشک مایع حداقل 3 برابر شیر و ماست و در کشک خشک نیز 8-10 برابر شیر و ماست است. 
در رابطه با تولید کشک که از تغلیظ دوغ پس از کره‌گیری به دست می‌آید توضیح دهید و در رابطه با تهیه مواد اولیه با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
در کارخانجات کشک از تغلیظ ماست تهیه می‌شود که در موارد سوال یک توضیح داده شده است و در رابطه با تهیه مواد اولیه با توجه به اینکه این شرکت کشک را از ماست تولید خود تهیه می‌کند مشکلی از لحاظ تامین مواد اولیه ندارد ضمن اینکه با توجه به نیمه صنعتی بودن تولید و استفاده از مایه کشک روز قبل ممکن است تغییرات کیفی محصول در مقایسه با تولید کاملا صنعتی بیشتر باشد.
متاسفانه اغلب مردم بسته‌بندی و پاستوریزه شدن کشک در چند سال اخیر را دلیلی بر گرانی آن تلقی می‌کنند، در این رابطه چه نظری دارید؟
خیر، فرآیند پاستوریزاسیون و بسته‌بندی کمتر از 20درصد قیمت محصول را تشکیل می‌دهد و 80درصد قیمت این محصول مربوط به خود فرآورده است و این مقدار ناچیز ضمانت سلامت مصرف کننده است. ضمن اینکه این فرآیند‌ها زمان ماندگاری محصول در یخچال را تا 2 ماه افزایش خواهد داد در حالی که در روش‌های سنتی حداکثر زمان ماندگاری محصول کشک مایع یک هفته است.
لطفا کمی در رابطه با خواص مصرف کشک توضیح دهید.
کشک با توجه به غلظت غنی از کلسیم و پروتئین است، لذا مکمل خوبی جهت مصرف به همراه غذا‌های ایرانی است. 
در ماه مبارک رمضان به طور قطع مصرف کشک افزایش می‌یابد، چه تمهیداتی برای تولید و عرضه این محصول دارید؟
افزایش دو برابری تولید کشک داریم.
میزان تولید و صادرات کشک در مجموعه شما به چه میزان است؟
روزانه 2 تن محصول تولید و فروخته می‌شود و جهت صادرات به علت ذائقه شیرین‌پسند کشور‌های حوزه خلیج فارس مقبولیتی ندارد.
لطفا کمی در رابطه با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و تبعات آن بر صنعت غذا و همچنین کاهش مصرف لبنیات در کشور توضیح دهید.
همانگونه که آمار و ارقام نشان داد اجرای فاز اول به همراه حذف یارانه شیر باعث کاهش سرانه مصرف شیر و لبنیات شد و اجرای فاز دوم با توجه به کاهش قدرت خرید مردم به‌خصوص اقشار کم‌درآمد به طور قطع باعث کاهش مجدد مصرف شیر و فرآورده‌های آن خواهد شد.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه