هدر

مدیر عامل شرکت«ایران برتر» :

منتظر نوشابه‌های انرژی‌زای میوه‌ای«شمس» باشید

برند«شمس» از برندهای نام‌آشنای قدیمی است که قرار است روزهای گرم تابستان را به کام همشهریان تهرانی گوارا کند. نوشیدنی‌های مالت شمس و کاسل‌برو در بسته‌بندی‌ و طعم‌های جدید روانه بازار شده است. جهت اطلاع از آخرین وضعیت تولید و عرضه این محصولات پای صحبت‌های مهندس رفعتی‌پور، مدیرعامل شرکت ایران برتر نشسته‌ایم که ما حصل آن را با هم می‌خوانیم:
برند«شمس» از برندهای نام‌آشنای قدیمی است که قرار است روزهای گرم تابستان را به کام همشهریان تهرانی گوارا کند. نوشیدنی‌های مالت شمس و کاسل‌برو در بسته‌بندی‌ و طعم‌های جدید روانه بازار شده است. جهت اطلاع از آخرین وضعیت تولید و عرضه این محصولات پای صحبت‌های مهندس رفعتی‌پور، مدیرعامل شرکت ایران برتر نشسته‌ایم که ما حصل آن را با هم می‌خوانیم:
لطفا کمی در رابطه با تهیه مواد اولیه نوشیدنی‌های مالت میوه‌ای و لیموناد نعناع توضیح دهید؟
در تهیه نوشیدنی‌های مالت شمس و کاسل‌برو از عصاره مالت اروپایی با کیفیت بالا استفاده می‌شود، همچنین اسانس‌های میوه این محصولات از بهترین کمپانی‌های اروپایی تامین می‌شود. در زمینه تامین مواد اولیه محصول لیموناد نعناع مهمترین نکته استفاده از کنسانتره لیمو و اسانس‌های 100درصد طبیعی است که این محصول در شیشه و به صورت گازدار به بازار عرضه می‌شود.
نوشیدنی‌های مالت در چند طعم تولید و به بازار عرضه می‌شود؟
نوشیدنی‌های مالت شرکت کاسل نوش با 2 برند کاسل‌برو و شمس در طعم‌های لیمو – هلو – آناناس – استوایی – سیاه – ساده – لیمو نعناع و مالت کولا به بازار عرضه  که محصولات شمس ساده و لیمونعناع و مالت کولا محصولات پریمیوم بوده و در بسته‌بندی‌های اسلیو به بازار ارایه می‌شوند.
استقبال مردم از این محصولات به چه شکلی بوده است؟
با توجه به جوان بودن شرکت در رقابت با سایر رقبای اصلی این محصولات می‌توان از میزان استقبال مردم از محصولات راضی بود، البته این استقبال بیشتر در زمینه محصولات منحصر به فرد شرکت همچون ماءالشعیر لیمونعناع شمس، ماءالشعیر ساده شمس  و مالت کولا است.
در رابطه با تهیه محصولات تولیدی شرکت با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
یکی از مشکلات عمده که می‌توان به آن اشاره کرد، بالا رفتن قیمت مواد اولیه به طور روزانه است. با عنایت به این امر که صنف تولید کنندگان نوشیدنی‌های مالت سالانه یکبار اقدام به افزایش قیمت محصولات می‌کنند امر افزایش قیمت مداوم مواد اولیه می‌تواند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مجموعه مطرح شود.
از دیگر مشکلات اصلی می‌توان به افزایش قیمت حامل‌های سوخت اشاره کرد که با توجه به تاثیر فراوان آن در چرخه پخش محصولات (هزینه سوخت خودرو‌های پخش کننده در سطح کشور) باعث کاهش میزان سود حاصله از تولید و سخت تر شدن تولید می‌شود.
موازی‌کاری‌های سازمان استاندارد و وزارت بهداشت تا چه حد بر روی عملکرد واحد تولیدی شما تاثیر گذار بوده است؟
این فرآیند باعث کند شدن دریافت مدارک و پروانه‌های قانونی و سردرگمی تولید کننده می‌شود و در محصولاتی که در دوره خاصی از سال می‌توان تولید کرد مثل بستنی یا نوشیدنی‌های خنک که دوره اوج تولیدشان 4 تا 6 ماه است گاه گرفتن مجوزها حدود 4 ماه طول می‌کشد و این امر موجب از دست دادن فصل مناسب فروش برای تولید کننده می‌شود.
در 10 سال اخیر سرانه مصرف ماء الشعیر در کشور افزایش چشمگیری داشته است در حال حاضر میزان مصرف سرانه چه میزان است و چه دور نمایی را برای این صنعت متصور هستید؟
نمی‌توان رقم دقیقی برای میزان سرانه مصرف نوشیدنی‌های مالت در ایران اعلام کرد، چرا که با افزایش روزافزون برند‌ها در بازار مواجه هستیم و همچنین متاسفانه منابع آماری دقیقی در سطح کشور برای بررسی و مانیتور کردن صنایع غذایی در اختیار نیست ولی به طور مشخص می‌توان اعلام کرد با توجه به رویکرد مردم ایران به سلامت و داشتن فاکتور‌های بالای سلامتی در محصولات نوشیدنی مالت به نسبت نوشابه‌های گازدار، روند مصرف این محصولات در سال‌های اخیر بسیار رشد داشته و در آینده نزدیک با رشد مناسبی نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
محصول آینده شرکت چیست؟ و با چه برندی به بازار ارایه خواهد شد؟
از محصولات آینده شرکت کاسل نوش که به زودی روانه بازار می‌شود، می‌توان به نوشابه‌های انرژی‌زای میوه‌ای و نوشابه‌های طعم‌دار رنگی اشاره کرد که با برند فروز (Fruzz) آماده ورود به بازار است. این محصولات نیز در بسته بندی شیشه تولید می‌شوند، چرا که از مهمترین رویکرد‌های شرکت کاسل‌نوش حفظ و کمک به نگهداری از محیط زیست است و در این رابطه سعی بر آن بوده تا در حد امکان از بسته‌بندی‌های پت استفاده نشود.
برندینگ در صنعت غذایی ایران بسیار مشکل و پر هزینه است در این رابطه چه نظری دارید؟ و چه راهکارهایی را برای حفاظت از برند پیشنهاد می‌کنید؟
شناسنامه هر محصول موفقی را می‌توان در مرحله اول به انتخاب برند برای آن محصول نسبت داد، چرا که نخستین مرحله در انتخاب محصول از روی شلف مغازه‌ها توسط مشتری به صورت دیداری انجام می‌پذیرد و داشتن برند مناسب به این امر کمک شایانی می‌کند. در این زمینه شرکت کاسل‌نوش اقدام به خرید و ثبت برند شمس کرد تا با استفاده از خوشنامی و سابقه مناسب این برند بتواند مارکتینگ مناسبی ایجاد کند. پیشنهاد ما در رابطه با راهکار‌های حفاظت از برند اقدامات قانونی و ثبت برند در مراجع رسمی است، چراکه همواره حرکت در مسیر قانونی باعث موفقیت هر فرد یا صنعت است.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه