هدر

مدیرعامل شرکت مهندسی_مشاوره‌ای آروشا خوشه خورشید:

بهترین‌ها ما را انتخاب می‌کنند

خواهران رضاقلی به رغم جوان بودن با کوله‌باری از تجربه در همین آغازین سال‌های فعالیت خود گام بلندی را برداشته‌اند و به شرکت‌های معتبری مشاوره‌های راه‌گشا ارایه کرده‌اند. جهت اطلاع بیشتر از چگونگی فعالیت‌های مشاوره‌ای این شرکت معتبر پای صحبت‌های فاطمه رضاقلی، مدیرعامل شرکت مهندسی_مشاوره‌ای آروشا خوشه خورشید (دپارتمان تخصصی مشاوره مهندسی علوم و صنایع غذایی) نشسته‌ایم که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم:
خواهران رضاقلی به رغم جوان بودن با کوله‌باری از تجربه در همین آغازین سال‌های فعالیت خود گام بلندی را برداشته‌اند و به شرکت‌های معتبری مشاوره‌های راه‌گشا ارایه کرده‌اند. جهت اطلاع بیشتر از چگونگی فعالیت‌های مشاوره‌ای این شرکت معتبر پای صحبت‌های فاطمه رضاقلی، مدیرعامل شرکت مهندسی_مشاوره‌ای آروشا خوشه خورشید (دپارتمان تخصصی مشاوره مهندسی علوم و صنایع غذایی) نشسته‌ایم که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم:
لطفا کمی در رابطه با شرکت و فعالیت‌های آن توضیح دهید.
با توجه به علاقه بسیار زیاد به رشته تحصیلی‌ام و فعالیت‌های بسیار زیاد علمی و پژوهشی در زمان دانشجویی و پس از آن مشغول شدن در چند شرکت مشاوره‌ای و C.B و اثبات توانایی‌هایم در شرکت‌های مذکور و همچنین تشویق خواهرم برای انتخاب رشته صنایع غذایی و فعالیت ایشان در این حیطه مقدمه‌ای برای فعالیت ما در این زمینه شد. شرکت مهندسی آروشا متشکل از چند دپارتمان که شامل دپارتمان آموزشی، دپارتمان ارتباط با صنعت و مشاوره، دپارتمان تحقیق و توسعه و دپارتمان بازرگانی می‌باشد، است که تمامی این بخش‌ها تنها به صورت کاملا تخصصی در زمینه صنایع غذایی فعالیت می‌کنند و هر یک زیر نظر متخصصان و اساتید که سال‌ها در صنعت غذا تجربه کسب کرده‌اند و مورد تایید شرکت‌های بین‌المللی صادرکننده گواهی‌نامه‌های آموزشی و سیستمی است. شرکت مهندسی آروشا متشکل از 3 دپارتمان تخصصی اصلی است. 
1- دپارتمان آموزش: جهت برگزاری دوره‌های تخصصی صنایع غذایی برای مسوولان فنی، مدیران تولید، مسوولان کنترل کیفیت است که پس از گذراندن هر یک از دوره‌ها به آنها مدارک پایان دوره اعطا خواهد شد که جهت کسب امتیاز بازآموزی می‌توانند اقدام به تمدید پروانه مسئول فنی و کنترل کیفیتی خود کنند. همچنین برگزاری دوره‌های تخصصی ایزوها و استانداردهای صنایع غذایی شامل GMP – HACCP – ISO22000 و ... برای دانشجویان صنایع غذایی با ارایه مدارک بین‌المللی که موقعیت بسیار مناسبی برای ارتقای کیفی رزومه و استخدام محسوب می‌شود که اساتید همگی سرممیزان شرکت‌های C.B هستند.
2- دپارتمان مشاوره و ارتباط با صنعت: مشاوره در خصوص استقرار سیستم‌های مدیریت کیفیت (ISO) و همچنین مشاوره‌های مختلف در زمینه ارتقای کیفیت و کاهش ضایعات مختلف صنایع غذایی که این بخش توسط تیمی از متخصصان مجرب در هر صنعت مثل تیم لبنیات تیم غلات، تیم صنایع گوشتی و ... بسیاری مشاوره‌های تخصصی دیگر در این زمینه انجام می‌پذیرد.
3- دپارتمان تحقیق و توسعه و آزمایشگاه: با توجه به تعامل بسیار گسترده آروشا با آزمایشگاه‌های مجهز و همچنین دانشگاه‌های معتبر سراسر کشور تمامی آزمون‌های مربوط به کارخانجات در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود. 
 
استقبال شرکت‌های صنایع غذایی از عملکرد و فعالیت شرکت شما به چه شکل بوده است؟
نکته بسیار جالب این است که با توجه به جوان بودن شرکت آروشا که تقریبا مدت 3 سال و نیم است که فعالیت خود را آغاز کرده تعامل شرکت‌های بزرگ و مطرح صنایع غذایی با آروشا بسیار پررنگ دیده شده که دلیل آن می‌تواند به خط مشی شرکت یعنی رضایتمندی مشتری (کارفرمایان) نسبت داده شود. تمامی توان شرکت بر اصول کیفیت، صداقت و منصف بودن استوار است و شاید یکی از دلایل موفقیت آروشا حساسیت ریزبینانه کیفیت توسط یک خانم است که مدیریت شرکت را بر عهده دارد. یکی از دلایل انتخاب شعار تبلیغاتی ما هم همین بود که بهترین‌های این صنعت همیشه به ما لطف داشته و آروشا را انتخاب می‌کردند: «نمی‌گوییم بهترینیم، بهترین‌ها ما را انتخاب می‌کنند.»
 
به عنوان یکی از فعالان مشاوره در صنعت غذای ایران آینده این صنعت را چگونه ارزیابی می‌کنید و چه پیشنهاداتی برای رفع معضلات آن دارید؟
طی 20 سال گذشته در صنایع غذایی سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گرفته است. شرایط اقلیمی ایران موجبات فرآوری محصولات متنوع کشاورزی را که تامین‌کننده مواد اولیه صنایع غذایی هستند، فراهم کرده است، به طوری که در سال 91 در کشور 118 میلیون تن مواد غذایی تولید شده که علاوه بر تامین نیاز داخل می‌توانیم میزان قابل توجهی صادرات هم در این حوزه داشته باشیم، به همین دلیل رییس FAO ایران را امید غذای خاورمیانه دانسته است. با توجه به چنین شرایطی اگر بتوانیم نشان استاندارد و انطباق محصول با اتحادیه اروپا را برای کارخانجات صنایع غذایی کشور دریافت کنیم نقش به‌سزایی را در این عرصه نمایان خواهیم کرد. در صنعت غذا یک سری چالش‌هایی خودنمایی می‌کند مثل اعمال تغییرات ناگهانی در قوانین و مقررات تجاری و یا تغییرات در میزان تخصیص سود بانکی، همچنین آثار ثانویه تحریم‌ها بر صنعت غذای کشور و یا توجه نکردن به مکانیسم‌های فرآوری و درنتیجه حجم بالای ضایعات تولید، مهم‌ترین معضلات این صنعت محسوب می‌شود. همچنین تقلبات در صنایع غذایی یکی از بزرگ‌ترین موضوعات است. به دلیل اینکه 90درصد روغن و 50درصد قند کشور وارداتی است، برای رفع اینچنین معضلاتی دستگاه‌های مکلف باید نظارتی دقیق‌تر داشته باشند و با به‌کارگیری نیروهای فعال و تحصیلکرده در زمینه‌های کشاورزی و همچنین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و سازمان‌های زیربط دخالتی بیشتری در این حوزه داشته باشند. 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه