هدر

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی ماد (شوکوماد):

قیمت کارخانه‌های شکر گاهی با واسطه‌های دست سوم و چهارم برابری می‌کند

«نبود برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده در نهاد‌های ذی‌ربط و صدور بخشنامه‌های غیر علمی و کوتاه‌مدت، مغایرت و همپوشانی این بخشنامه در برخی موارد و عدم دسترسی به استانداردهای به‌روز شده در اغلب موارد، بورروکراسی اداری، نرخ بالای سود بانکی و ... از مهم‌ترین مشکلات تولیدکنندگان به شمار می‌رود.» آنچه خواندید فرازهایی از صحبت‌های مهندس فرزاد اشعار قدیم، مدیرعامل شرکت صنایع غذایی ماد (شوکوماد) بود که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم:
«نبود برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده در نهاد‌های ذی‌ربط و صدور بخشنامه‌های غیر علمی و کوتاه‌مدت، مغایرت و همپوشانی این بخشنامه در برخی موارد و عدم دسترسی به استانداردهای به‌روز شده در اغلب موارد، بورروکراسی اداری، نرخ بالای سود بانکی و ... از مهم‌ترین مشکلات تولیدکنندگان به شمار می‌رود.» آنچه خواندید فرازهایی از صحبت‌های مهندس فرزاد اشعار قدیم، مدیرعامل شرکت صنایع غذایی ماد (شوکوماد) بود که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم:
تولید کنندگان شکلات برای تهیه مواد اولیه با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند؟
امتناع و یا کاهش عرضه کالا توسط فروشندگان در مواقع نوسانات، یا افزایش نرخ ارز از عمده ترین مشکلات صنایع در تهیه مواد اولیه است. از سوی دیگر افزایش‌های ناگهانی قیمت ارز مستقیما در تقلیل سرمایه در گردش واحد تولیدی به نسبت افزایش نقش مهمی دارد. کوچک شدن سرمایه در گردش، کاهش قدرت خرید و انبارش مواد اولیه را در پی دارد. همچنین از آنجایی که تا 80درصد سرمایه در گردش واحد، به صورت کالای تولید شده در حال فروش در انبار یا فروشگاه عمده فروشان، خرده فروشان، نمایندگان فروش و یا شرکت‌های پخش کالا با موقعیت کالای امانی در حال فروش با قیمت مقطوع بوده که مشمول هیچ افزایشی نمی‌شود. در مورد این واحد به خصوص سیکل برگشت سرمایه از فروش 3 ماه است، که در هر نوسان نرخ ارزی یا افزایش تورمی کارخانه جهت تطابق با وضعیت جدید متحمل ضرر می‌شود. که اولین ضربات به واحدهای جدید الاحداث وارد می‌شود، که توان مالی کافی نداشته و به علاوه اقساط وام‌های احداث کارخانه و یا سرمایه در گردش با حدود 30درصد سود واقعی مزید بر علت می‌شوند. علاوه بر موارد فوق که نبود ثبات در اقتصاد مسبب آن است، نبود برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده در نهادهای ذی‌ربط و صدور بخشنامه‌های غیر عملی و کوتاه مدت، مغایرت و همپوشانی این بخشنامه‌ها در بعضی موارد، عدم دسترسی به استانداردهای بروز شده در اغلب موارد، بوروکراسی اداری، نبود پاسخگویی صریح و سریع در سازمان‌ها، بالا بودن نرخ سود بانکی، طولانی بودن زمان تخصیص وام نیز از دیگر مشکلاتی است که گریبان‌گیر تولید بوده و مشوقی برای توسعه واحد و افزایش سرمایه‌گذاری نیست.
در زمینه تامین کاکائو به عنوان ماده اولیه اصلی هم اکنون با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
قیمت واردات مستقیم کاکائو توسط شرکت، امروز گرانتر از خرید داخلی تمام می‌شود.
تولید شرکت به چه میزان است؟ آیا صادرات هم دارید؟ لطفا توضیح دهید.
پروانه تولید شرکت در دو واحد تحت پوشش به میزان 3 هزار تن در سال است که هم‌زمان با فروش داخلی به کشورهای امارات، یمن، عراق و افغانستان صادر می‌شود. لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر به علت مشکلات اقتصادی، رکود بازار، مشکلات صادرات و یا تهیه مواد اولیه و یا مشکلات و کاهش نقدینگی شرکت نتوانسته است به مقدار پروانه اخذ شده تولید کند و میزان تولید بسیار کاهش داشته است.
باتوجه به گرانی شکر در ماه‌های اخیر هم اکنون در رابطه با تامین این ماده با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
قیمت‌های اعلام شده از سوی کارخانجات تولید شکر گاه با قیمت واسطه‌های دست سوم و چهارم برابری می‌کند و با این همسانی قیمت، خرید شکر از کارخانه به صورت نقد و خرید از واسطه مدت‌دار است.
لطفا کمی در رابطه با شرکت و تولیدات آن توضیح دهید.
شرکت صنایع غذایی ماد از سال 1379 با اخذ پروانه بهره برداری شروع به فعالیت کرد و با رشد چشمگیری تا سال 87 توانست با 4 واحد تحت پوشش و سازمان پخش مستقل، به کار و توسعه شرکت ادامه دهد. از سال 88 به دلیل افزایش فشارهای اقتصادی و آغاز رکود اقتصادی مشکلات شرکت آغاز شد که تاکنون با کاهش واحدهای تولیدی به 2 واحد و محدود شدن فعالیت شرکت با افزایش نرخ ارز و افزایش سود بانکی با مشکلات تقابل کرده است. محصولات تولیدی این شرکت نیز انواع شکلات‌های مغزدار و تخت کاکائویی، انواع ویفر ساده و روکش دار و کاکائویی و انواع رول ویفر و شیرینی‌های مغزدار است.
در رابطه با بسته‌بندی و افزایش قیمت آن با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
افزایش ناگهانی قیمت سلفون، چاپ، کارتن و جعبه که به تبع آن افزایش قیمت در محصول نهایی را شامل می‌شد و کاهش قدرت خرید مشتریان بیش از 25درصد بازار این واحد را از دسترس خارج کرد و در کاهش میزان صادرات نیز تاثیر مهمی داشت.
یکی از بزرگترین مشکلات تولید کنندگان شیرینی و شکلات نبود روغن‌های تخصصی در این صنعت است، دراین رابطه چه نظری دارید؟ 
با توجه به اینکه CBS، کره کاکائو و انواع روغن‌های تخصصی نامرغوب موجود در بازار از برندهای مشهوری مانند بسلر، فوجی یا کارگی نیستند، ولی قیمتی بیش از مارک‌های مشهور دارند. روغن‌های تخصصی تولید داخل نیز با وجود نداشتن کیفیت و استاندارد لازم قیمتی بیش از نوع وارداتی دارند. همچنین نبود روغن‌های ویژه در بازار سبب محدود شدن تنوع محصول شده که به بازارهای صادراتی ضربه می‌زند.
تنوع محصولات  شما  چگونه است و لطفا کمی در مورد برنامه‌های آینده شرکت توضیح دهید.
تنوع محصولات شرکت در حدود 42 نوع است که در حال حاضر به دلایل ذکر شده شرکت در برنامه توسعه خود دچار وقفه شده است.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه