هدر

قائم مقام گروه «عطرینه سازیبا» تشریح کرد:

نقش پر رنگ ضد عفونی کننده ها در صنایع غذایی

«ضدعفونی کننده های مورد مصرف در صنایع غذایی باید از ایمن ترین انواع بوده و همچنین دارای دامنه اثر گسترده ای باشند. بطورکلی ضدعفونی کننده ها از نظر اثربخشی بر روی میکروارگانیسم ها به سه گروه مختلف سطح پایین، سطح متوسط و سطح بالا تقسیم بندی می شوند...» آنچه خواندید فراز هایی از صحبت های مهندس مبرهن قائم مقام گروه سازیبا است که مشروح آن در ادامه می آید:
«ضدعفونی کننده های مورد مصرف در صنایع غذایی باید از ایمن ترین انواع بوده و همچنین دارای دامنه اثر گسترده ای باشند. بطورکلی ضدعفونی کننده ها از نظر اثربخشی بر روی میکروارگانیسم ها به سه گروه مختلف سطح پایین، سطح متوسط و سطح بالا تقسیم بندی می شوند...» آنچه خواندید فراز هایی از صحبت های مهندس مبرهن قائم مقام گروه سازیبا است که مشروح آن در ادامه می آید:
لطفا نقش ضد عفونی کننده های خوراکی را در تولید صنعت غذا تشریح کنید ؟
الف- بطور قطع همگی با شعار" پیشگیری آسان تر از درمان است" آشنا هستیم.  استفاده از مواد ضدعفونی کننده و یا به عبارت بهتر مواد گندزدا نیز در همین راستا بوده زیرا در سلامت ماده غذایی تولید شده، روند صحیح تولید محصول، افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی ، کاهش ضایعات، سلامت پرسنل و در نهایت سلامت عمومی جامعه بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است.
حفظ سلامت ماده غذایی در طول مسیر تولیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا نهایتا محصول عاری از فساد به دست مصرف کننده برسد. شناخت نقاط حساس و بحرانی در کارخانجات صنایع غذایی می تواند نقش مهمی در کنترل آلودگی ها داشته باشد و این نقاط در هر واحد تولیدی کاملا از یکدیگر متفاوتند.  انبار مواد اولیه، نوارهای نقاله، صنایع تهویه هوای سالن های تولیدی، ماشین آلات خطوط تولید، انبار اقلام بسته بندی و...  هر کدام می توانند بار عمده ای از آلودگی را به محصول نهائی وارد کنند. 
پس از بررسی زیر ساخت ها و اصلاح آنها میتوان با انجام عملیات شستشو و استفاده مناسب از مواد ضدعفونی کننده تخصصی و کارآمد، وضعیت بهداشتی این نقاط را در حد بسیار مطلوبی نگه داشت و ریسک آلودگی محصول را به طرز چشم گیری پایین آورد.
رعایت بهداشت فردی پرسنل واحد های تولیدی، از عوامل بسیار مهم دیگر است، زیرا آن ها می توانند ناقل میکروارگانیسم های بیماری زا بوده و براحتی این میکروارگانیسم ها را از محیط بیرون به ماده غذایی و یا حتی از مواد اولیه خام و آلوده به بیرون منتقل کرده و بدین وسیله موجبات اشاعه وسیع آلودگی در جامعه شوند. ضدعفونی صحیح دستها با مواد ضدعفونی کننده راه موثری برای جلوگیری از این انتقال می باشد. 
ب- ضدعفونی کننده های مورد مصرف در صنایع غذایی باید از ایمن ترین انواع بوده و همچنین دارای دامنه اثر گسترده ای باشند. بطورکلی ضدعفونی کننده ها از نظر اثربخشی بر روی میکروارگانیسم ها به سه گروه مختلف سطح پایین، سطح متوسط و سطح بالا تقسیم بندی میشوند.کارآمدترین آنها برای صنعت غذا ، ضدعفونی کننده های سطح متوسط می باشند، زیرا ضدعفونی کننده های سطح پایین اثرگذاری لازم را نداشته و از طرف دیگر استفاده از ضدعفونی کننده های سطح بالا با قدرت اثرگذاری بسیار قوی که غالباً دارای مواد شیمیائی مضر برای محیط زیست هستند، مورد نیاز نمی باشند.
ضدعفونی کننده های سطح متوسط از بنیان های شیمیایی متفاوتی تشکیل شده اند که یکی از ایمن ترین و اثرگذارترین آنها، ترکیبات آمونیوم چهارظرفیتی یا همان کوآت ها می باشند. این ترکیبات از سالها قبل مورد استفاده قرار می گرفتند و به تدریج با پیشرفت تکنولوژی، نسلهای جدیدی از آن ها وارد فرمولاسیون مواد گندزدا شده و با کارائی بیشتری عمل می کنند.
محصولات میکروزد با بنیان نسل جدید ترکیبات چهارتایی آمونیوم تولید میشوند و از آنجائی که هر محصول دارای چندین نوع مختلف از این ترکیبات و حتی در برخی از موارد علاوه برآن ها، از  بنیان های دیگری هم استفاده شده است، لذا دارای اثرگذاری بسیار گسترده‌ای بوده و در عین حال بخاطر تعدد بایوسایدهای بکارگرفته شده در فرمولاسیون ، پدیده مقاومت میکروبی برای میکروارگانیسم ها ایجاد نمی شود.
از دیگر محاسن این محصولات کم خطربودن آن‌ها برای محیط زیست و مصرف کنندگان می باشد. همچنین که این محصولات تقریبا بدون بو هستند و اثرات جانبی سوئی برای مصرف کننده ندارند و پرسنل به راحتی میتوانند از این محصولات استفاده کنند ضمن اینکه محصولات میکروزد با توحه به فرمول شمیایی خاصی که دارند به هیچ عنوان به سطوح داخلی تجهیزات، آسیب وارد نمی‌کند.
در رابطه با تفاوت این محصول با محصولات وارداتی میتوان به کیفیت مشابه و حتی در برخی موارد کیفیت بسیار بالاتر محصولات میکروزد و در عین حال پایین تر بودن قیمت تمام شده اشاره کرد. نکته دیگر این است که این محصولات تولید داخل کشور بوده و سبب اشتغال زایی نیز می‌شوند. 
شرکت عطرینه سازیبا دارای سابقه طولانی در زمینه واردات مواد اولیه در صنایع مختلف بوده و از این جهت مواد اولیه اصلی تولید محصولات میکروزد را از یکی از مهمترین تولیدکنندگان در این زمینه تامین نموده و با تکیه بر تلاش و پشتکار نیروهای متخصص داخلی، محصولات با کیفیت بسیار بالایی تولید و در اختیار مصرف کنندگان در زمینه های مختلف قرار می گیرند. 
لطفا مختصری پیرامون ویژگی های قهوه ای که بازار عرضه می کنید توضیح دهید؟
بطور کلی گونه های مختلفی از قهوه در دنیا کشت می شود که متداولترین آن ها قهوه عربیکا Arabica  و روبوستا Robusta  می‌باشد. 
عربیکا با ارزش ترین نوع قهوه است که سه چهارم تولید قهوه جهان را شامل می شود . این نوع قهوهء بسیار حساس , در مناطقی با ارتفاع 275 متر بالاتر از سطح دریا رشد می کند و نسبت به روبوستا به مراقبت بیشتری نیاز دارد. مقاومت بالای  روبوستا تلخی , گسی طعم و محتوای کافئین آن را افزایش می دهد به همین دلیل در قهوه ایلی مورد استفاده قرار نمی گیرد. طعم قهوه عربیکا را اینطور می توان توصیف کرد : خوشبو , شیرین  , کمی اسیدی , اغلب شکلاتی با کرمی به رنگ فندقی ملایم و با تلخی مطبوع , برخلاف آن قهوه روبوستا بسیار تندو گس با عطری کم و تلخی بسیار است و کرم آن رنگی متمایل به قهوه ای – خاکستری دارد. کافئین موجود در عربیکا بین 0.9 – 1.7 % می باشد در حالی که این میزان در روبوستا بیشتر و چیزی در حدود 1.6 – 2.8 % می باشد.
قهوه ایلی ترکیبی است متشکل از 100% از بهترین دانه های قهوه عربیکا که از 9 منطقه مختلف دنیا دست چین شده است. این ترکیب بر پایه قهوه برزیلی است که 50% اصل قهوه و رایحه آن را تشکیل می دهد و با شیرینی و رایحه قهوه آفریقایی و آمریکای مرکزی غنی می شود که همین ترکیب باعث می‌شود که طعم و رایحه قهوه ایلی نسبت به سایر قهوه ها بی نظیر و دلچسب باشد. شایان ذکر است در قهوه ایلی به هیچ وجه از دانه های قهوه روبوستا استفاده نمی شود. قیمت قهوه ایلی نسبت به سایر قهوه های موجود در ایران بیشتر می باشد که این تفاوت قیمت به دلیل ترکیب خاص قهوه ایلی از بهترین دانه های دست چین شده عربیکا  می باشد و  که باعث حاصل گردیدن یک فنجان قهوه با طعم خاص و منحصر به فرد ایلی می شود که طعمی متعادل از قهوه عربیکا و نزدیک به کارامل و شکلات می باشد.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه