هدر

دربازدید از کارخانه فرآورده‌های گوشتی «سولیکو»اعلام شد؛

حذف خمیر مرغ مغایر با اقتصاد مقاومتی

حذف خمیر مرغ در تولید فرآورده‌های گوشتی مغایر با اقتصاد مقاومتی و دور ریختن سرمایه ملی است.به گزارش فود پرس، مجید افلاکی بنی دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی در حاشیه دیدار جمعی از خبرنگاران از کارخانه فرآورده‌های گوشتی تهران
حذف خمیر مرغ در تولید فرآورده‌های گوشتی مغایر با اقتصاد مقاومتی و دور ریختن سرمایه ملی است.به گزارش فود پرس، مجید افلاکی بنی دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی در حاشیه دیدار جمعی از خبرنگاران از کارخانه فرآورده‌های گوشتی تهران
(سولیکو) ضمن بیان مطلب فوق افزود: تولید در کارخانه‌های معتبر فرآورده‌های گوشتی با بهترین مواد اولیه صورت می‌گیرد و دولت و دستگاه‌های نظارتی موظفند با تولیدکنندگان متخلف صنایع غذایی با جدیت برخورد کنند. وی با اشاره به حذف کامل استفاده از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس مصرف داخل خاطرنشان کرد: کلیه محصولات تولیدی در کارخانجات فرآورده‌های گوشتی با نظارت کامل دستگاه‌های نظارتی و بر اساس پروانه‌های بهداشتی و استاندارهای ملی است.
افلاکی تولید و استفاده از خمیر مرغ در صنعت را اقدامی در جهت استفاده بهینه از سرمایه‌های ملی دانست و گفت: سالانه حدود 70-50 هزار تن خمیر مرغ در کشور تولید می‌شود که حذف آن 80 میلیون دلار به اقتصاد کشور آسیب می‌رساند.
دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی همچنین در خصوص افزایش قیمت محصولات فرآورده‌ای گوشتی گفت: در سال 93 فرآورده‌های گوشتی هیچگونه افزایش قیمتی نداشته است و این در حالیست که بسیاری از عوامل تعیین‌کننده در قیمت تمام شده محصولات نسبت به سال گذشته گران‌تر شده است.
سپراتورهای ایرانی با مشابه خارجی تفاوتی ندارد
در ادامه این بازدید رمضان فلاحتی رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی نیز طی سخنانی در پاسخ به سوال خبرنگار 
فودپرس در خصوص تفاوت سپراتورهای ایرانی و خارجی گفت: از نظر فنی و کارشناسی هیچ تفاوت کیفی میان این ماشین‌آلات وجود ندارد و کیفیت محصول به دست آمده از ماشین‌آلات داخلی با نمونه خارجی آن مطابقت می‌کند. وی در خصوص مواد اولیه استفاده شده در تولید سوسیس و کالباس‌های ایرانی گفت: مرغ استفاده شده در کارخانه‌های فرآورده‌های گوشتی همان مرغ مورد مصرف در خانوارهاست و از لحاظ کیفت در یک سطح قرار دارند.
فلاحتی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما درخصوص واردات گوشت گاومیش از هند و استفاده آن در صنعت فرآورده‌های گوشتی تصریح کرد: گوشت گاو میش هندی از لحاظ کیفیت و ارزش غذایی هیچ تفاوتی با گوشت برزیلی ندارد.
وی افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر برزیلی‌ها گوشت قرمز را حدود 5/1-1 یورو گران‌تر به ایرانی‌ها می‌فروختند و از این لحاظ واردات گوشت هندی با قیمت پایین‌تر برای کارخانجات توجیه اقتصادی دارد.
رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی خاطرنشان کرد: علاوه بر ایران 49 کشور دیگر نیز گوشت گاومیش هندی را برای مصرف صنعتی و حتی خانوار وارد می‌کنند، اما در ایران گوشت هندی فقط در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد و استفاده از آن در سبد خانوار مجاز نیست.
بازدید از کارخانه سولیکو
 برای عموم آزاد است
پژمان داوری منزه، مدیرعامل شرکت فرآورده‌های گوشتی تهران (سولیکو) نیز طی سخنانی با اشاره به کیفیت بالای محصولات تولیدی در این شرکت گفت: به منظور آشنایی متخصصان، دانشجویان و همچنین مصرف‌کنندگان، بازدیدهای گروهی از کارخانه و روند تولید محصولات به صورت هفتگی انجام می‌شود و علاقمندان برای بازید از این کارخانه می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی، سامانه پیامکی و همچنین در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کاله اقدام به ثبت نام کنند.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه