هدر

رییس هیات‌مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز»

فراکسیون صنایع غذایی مجلس را احیا می‌کنم

دو دستگی کانون و انفعال انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی عامل هجمه‌های اخیر به صنایع غذایی است.در میان مدیران تشکلی صنعت غذا فرد کاریزماتیکی وجود دارد که دوست و دشمن به کفایت و قدرت بالای او در پیگیری مباحث صنایع غذایی اذعان دارند. البته در مقاطعی گروهی همین ویژگی‌های منحصر به فرد که پشتوانه یک دهه فعالیت در مجلس و یک دهه فعالیت در وزارت صنایع را به همراه داشت را عاملی برای موازی‌کاری در تشکل‌های صنایع غذایی می‌دانستند.

دو دستگی کانون و انفعال انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی عامل هجمه‌های اخیر به صنایع غذایی است.در میان مدیران تشکلی صنعت غذا فرد کاریزماتیکی وجود دارد که دوست و دشمن به کفایت و قدرت بالای او در پیگیری مباحث صنایع غذایی اذعان دارند. البته در مقاطعی گروهی همین ویژگی‌های منحصر به فرد که پشتوانه یک دهه فعالیت در مجلس و یک دهه فعالیت در وزارت صنایع را به همراه داشت را عاملی برای موازی‌کاری در تشکل‌های صنایع غذایی می‌دانستند.

غافل از آنکه در طول 2 سال گذشته که او اعلام بازنشستگی کرده و دیگر اثری از مجمع تشکل‌های صنایع غذایی، فراکسیون صنایع غذایی و مهمانی‌های شام با مسوولان به میزبانی انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی نیست، نه‌تنها انسجام در تشکل‌ها مشاهده نمی‌شود، بلکه این بار بی‌انگیزگی تعدادی از اعضا به نوعی عامل دودستگی در فراگیرترین تشکل صنایع غذایی کشور شده تا به همگان ثابت شود هنوز فعالان تشکل‌گرایی در کشور آنگونه که باید و شاید با قواعد دموکراسی عجین نشده‌اند. فضای فعلی و به خصوص هجمه‌های نادر به صنعت غذا که متاسفانه با انفعال تشکل‌های موجود همراه بود ما را بر آن داشت تا پای صحبت‌های دکتر سیدمحمد حسینی، بنیانگذار و رییس هیات‌مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی که از مشاهیر تشکلی این صنعت به شمار می‌رود بنشینیم که ماحصل آن را با هم می‌‌خوانیم

 

حدود 2 سالی می‌شود که از فعالیت موثر در تشکل‌های صنعت غذا فاصله گرفته‌اید. فعالیت‌هایی که گروهی از آن موازی‌کاری در فعالیت‌های اجرایی با کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی تلقی می‌کردند و شاید هم عاملی برای از بین رفتن وحدت میان تشکل‌ها، اما دراین 2 سال غیبت باز هم انسجام خاصی میان تشکل‌ها مشاهده نشده است. در این رابطه چه نظری دارید؟

همانطور که در مصاحبه گذشته‌ام با جنابعالی اعلام کردم 2سالی می‌شود که روش نلسون ماندلا را در پیش گرفته‌ام، چراکه او از کنگره آفریقا استعفا نداد، اما از رهبری و ریاست کناره‌گیری کرد و گفت که می‌خواهد به کشاورزی بپردازد. به هر حال انسان‌ها معمولا 2 رویه‌ را برای خود برمی‌گزینند، عده‌ای معتقدند که تا آخر باید در تشکل‌ها باقی بمانند و گروهی دیگر هم جای خود را به جوان‌ترها می‌دهند. بنده با اتخاذ روش گروه دوم از تمام فعالیت‌های تشکلی صنعت غذا کناره‌گیری کردم و تنها در انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران حاضر هستم که در این انجمن نیز تا ماه آینده رییس هیات‌مدیره خواهم بود و پس از آن جایم را به فرد دیگری خواهم سپرد، البته کماکان به عنوان عضو هیات‌مدیره فعالیت خواهم کرد.


با چه هدفی به عنوان عضو هیات‌مدیره باقی می‌مانید؟
تنها هدفم کمک به اعضای جوان‌تر و انتقال تجربیات گذشته‌ام است.


شایعه است که ابوالحسن خلیلی، دبیرکل سابق کانون جانشین جنابعالی در انجمن خواهد شد، آیا واقعیت دارد؟
خلیلی هم از اعضای پیوسته انجمن است که هم حق رای دارد و هم می‌تواند کاندیدا شود. البته او نیروی قابل و خوشفکری و البته در گذشته هم بنده با خلیلی در دوران دبیرکلی‌اش در کانون هیچ مشکلی نداشتم و حتی یک نامه برخلاف کانون ننوشتم. حتی بر خلاف نظر عده‌ای که از من می‌خواستند به نامه‌های کانون جواب بدهم هیچ واکنشی نداشتم، چراکه سیاست ما اختلاف با کانون نبود.


در این 2 سال اخیر به چه اموری اشتغال دارید؟
بنده به امور خیریه می‌پردازم و یک موسسه خیریه برای یتیمان با استعداد روستایی به نام موسسه خیریه «آرمان» به ثبت رساندم. البته از امورات شخصی و اعطای مشاوره به واحدهای بزرگ صنایع غذایی و دوستانم نیز غافل نیستم.


از محافل صنایع غذایی شایعه‌ای به گوش رسید که جمعی از فعالان تشکل‌های صنایع غذایی از جنابعالی دعوت کرده‌اند که بار دیگر با حضور خود به اجماع تشکل‌ها کمک کنید. آیا واقعیت دارد؟
در این رابطه بسیار علاقمندم که اگر کاری از دستم برمی‌آید انجام دهم. اعتقاد دارم ایجاد وحدت در تشکل‌های صنایع غذایی هم اقدام خیری خواهد بود. به نظر من برای ایجاد وحدت ابتدا باید آمادگی وحدت وجود داشته باشدو از تک‌روی جلوگیری شود. البته محمدرضا مرتضوی، رییس هیات‌مدیره کانون هم در زمره دوستان من قرار می‌گیرد و شاید اگر عده‌ای معتقدند که من می‌توانم عامل وحدت باشم این است که با همه اعضا دوست هستم. نکته مهمی که اعضای جوان فعلی کانون باید به آن توجه داشته باشند این است که باید حرمت پیشکسوتان را نگه دارند، چراکه اگر اینگونه رفتار نکنند، فردا این رویه بر سر خودشان خواهد آمد. شاهرخ ظهیری، احمد خانلو، مرتضوی، یزدجردی و ... جزو پیشکسوتان ما هستند که باید حرمت آنها را نگه دارند.


از فراکسیون صنایع غذایی مجلس چه خبری دارید و علت کم‌تحرکی آن را ناشی از چه عواملی می‌دانید؟
اعتقاد دارم فراکسیون صنایع غذایی مجلس باید دوباره احیا شود و این کار را علاقمندم انجام دهم، چراکه احیای دوباره این فراکسیون تنها از دست بنده برمی‌آید و این کار را خواهم کرد. تا زمانی که بنده فعال بودم این فراکسیون فعال بود، از وقتی کناره‌گیری کردم به دلیل مشغله بالای نمایندگان مجلس این فراکسیون غیر فعال شد. اعتقاد دارم فراکسیون بهترین مرکز برای وحدت صنایع غذایی و محوریت فعالیت‌ها خواهد بود.


به اعتقاد جنابعالی کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی به عنوان جامع‌ترین تشکل این صنعت می‌تواند محور فعالیت‌های تشکلی این صنعت باشد؟
به نظر من در شرایط فعلی این تشکل برآیند تشکل‌های صنایع غذایی نیست، چراکه برخی تشکل‌ها ارتباط خود را کمرنگ کرده‌اند و با وجود انکه عضو کانون هستند، اما تحرک چندانی ندارند. نکته مهم این است که برای تشکل‌های دولتی می‌توان دستور صادر کرد، اما در بخش خصوصی باید بر قلب‌ها مدیریت کرد. در شرکت‌های خصوصی سهامدار عمده با وجود آنکه 55 درصد سهم شرکت را دارد و می‌تواند هیات‌مدیره را انتخاب کند، اما از مابقی سهامداران هم نماینده درهیات‌مدیره انتخاب می‌کند، اعتقاد دارم در کانون باید اقلیت هم در نظر گرفته شوند. در انجمن آرد هم پس از آنکه احمد خانلو برنده انتخابات شد، مرتضوی هم نایب‌رییس شد. از نظر من مرتضوی در کانون هم باید از انجمن‌های آردی سرمشق بگیرد و کانون را به شکل فعلی هدایت نکند، چراکه اگر اینگونه ادامه پیدا کند، کانون راه به جایی نخواهد برد. بنده شخصا علاقه بسیاری به محمدرضا مرتضوی دارم، اما اعتقاد دارم شرایط وقتی به گونه‌ای پیش می‌رود که شخصی نظیر شاهرخ ظهیری را کنار می‌گذارید، یعنی خودتان را کنار گذاشته‌اید. اصلا امثال ظهیری و واعظ‌زاده که نباید کاندیدای هیچ انتخاباتی شوند ما باید از آنها بخواهیم که کاندیدا شوند. پیشکسوتان چشم و چراغ ما هستند و حرمت آنها حرمت ماست. معتقدم وضعیت فعلی شرایط مطلوبی را رقم نزده است و موجبات حرمت‌شکنی پیشکسوتان را فراهم کرده است. کانون زمانی به وحدت می‌رسد که امثال مرتضوی، موحد، ظهیری، خلیلی و پیشکسوتان همه در کنار هم باشند، به نظر بنده طرف‌های مختلف کانون مانند 2 حزب سیاسی باید با هم همزیستی داشته باشند. اگر هیات‌مدیره فعلی اعتقادی به دودستگی ندارد، کافی است تشکل‌های بی‌انگیزه که بیرون از هیات‌مدیره هستند دور هم جمع شوند، آنوقت اتفافات مثبت رخ خواهد داد.

وزارت بهداشت؛ متهم ردیف اول
در طول 3 تا 4 ماه گذشته شاهد هجمه‌های بسیاری به صنعت غذا بوده‌ایم که در نوع خود نادر بوده است، هجمه‌هایی که دیگر متوجه چیپس، پفک، نوشابه و فرآورده‌های گوشتی نبوده و حتی شیر، آب‌معدنی، آبلیمو و ... را هم در بر گرفت، علت اینگونه هجمه‌ها به کلیت صنعت غذا را ناشی از چه مسایلی می‌دانید؟
در این اتفاقات اخیر کانون و انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی هیچگونه فعالیت موثری نداشته‌اند. از سوی دیگر به رغم کفایت وزیر بهداشت و ارادتی که به شخص ایشان دارم نوع خاص اطلاع‌رسانی انجام شده که ناشی از بی‌اطلاعی بوده باعث این هجمه‌های شکننده به صنعت غذا شده است. اعتقاد دارم وزیر بهداشت در مدت کوتاه وزارتش منشا خدمات بسیاری در بهداشت عمومی جامعه بوده، اما بزرگ‌ترین لطمه را به صنعت غذا زده است. اگر تشکل‌های صنایع غذایی منسجم بودند می‌توانستند حتی از وزیر به واسطه نوع تخریبی اطلاع‌رسانی‌اش شکایت و مساله را از طریق دادگاه پیگیری کنند. البته معتقدم که ایشان با مصاحبه‌هایش به بهداشت عمومی جامعه هم لطمه زده است، چراکه 30 تا 40 درصد از مصرف شیر در مقاطعی کاسته شد و بی‌شک این مساله به سلامت جامعه لطمه خواهد زد. اعتقاددارم اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد متهم ردیف اول وزارت بهداشت است که پروانه‌ها را صادر کرده و مسوولان فنی کارخانه‌ها هم از سوی آنها منصوب شده‌اند. دودستگی در کانون و انفعال انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی باعث این هجمه‌ها شده است. وزیر بهداشت باید به طور علنی از صنایع غذایی عذرخواهی کند. البته جدای از این رویه عملکرد قابل قبولی از سوی وزیر بهداشت در سایر موارد دیده‌ایم که جای قدردانی دارد، اما به عنوان نمونه به واسطه همین اظهار نظر در مورد لبنیات 3 کارخانه لبنی درتربت جام تعطیل شده است و فردی هم پاسخگو نیست. وزیر بهداشت باید به جای اعلام عمومی با توجه به اهرم‌هایی که در دست دارد، سیستم‌تولید صنایع غذایی را بهبود ببخشد.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه