هدر

با برگزاری نشست «تببین جایگاه بخش کشاورزی و صنایع غذایی در اتاق» کلید خورد؛

اتحاد فعالان کشاورزی و صنعت غذا برای تصاحب سهمیه کشاورزی در اتاق

70 نفر از مدیران و چهره‌های تأثیرگذار بخش کشاورزی و صنایع غذایی کشور برای فتح سهمیه بخش کشاورزی در هیات نمایندگان اتاق تهران در هتل سیمرغ پیمان اتحاد و هم‌بستگی بستند.

70 نفر از مدیران و چهره‌های تأثیرگذار بخش کشاورزی و صنایع غذایی کشور برای فتح سهمیه بخش کشاورزی در هیات نمایندگان اتاق تهران در هتل سیمرغ پیمان اتحاد و هم‌بستگی بستند.

به گزارش ایانا، نایب‌رییس خانه کشاورز، به‌عنوان نخستین سخنران نشست «تببین جایگاه بخش کشاورزی و صنایع غذایی در اتاق بازرگانی، صنایع و معاون وکشاورزی ایران»، با بیان این که زندگی ما کشاورزان به دستان صنعتگر شما صنعتگران غذا پیوند خورده است، به مکاتبات 9 ماه گذشته با اتاق بازرگانی جهت تعیین جایگاه اختصاصی برای بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: حتی در مقطعی که بنا داشتند اتاق کشاورزی را منفک از اتاق بازرگانی ایجاد کنند، ما مخالفت کردیم با این استدلال که انشقاق را قبول نداریم و هر حوزه وظایف و تخصص خود را دارد و باید در کنار هم به توسعه فعالیت‌های اقتصادی بپردازند.
عنایت‌ا... بیابانی با بیان اینکه این تشکل بزرگ کشاورزی هم‌اکنون یک میلیون و 840 هزار نفر عضو در سراسر کشور دارد که در 132 شهرستان مستقر هستند و به امر تولید کشاورزی اهتمام دارند، افزود: در اهمیت جایگاه خانه کشاورز همین نکته شاید حساسیت و اهمیت این تشکل را متمایز و بارز می‌سازد که وزیر کشور دولت تدبیر و امید در کنگره چهارم، وقتی حضور و نفوذ خانه کشاورز میان کشاورزان را می‌بیند، این نکته را یادآور می‌شود که من نمی‌دانم چرا باید با توجه به اهمیت و جایگاه این تشکل، دو بار پرونده انحلال خانه کشاورز به شورای امنیت ملی در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد برده شود؟
این چهره نام‌آشنای بخش کشاورزی با اشاره به انتخابات پیش روی اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی که قرار است 18 اسفندماه سال جاری برگزار شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه افرادی از حوزه‌هایی غیر از کشاورزی و صنایع غذایی برای کسب سهمیه بخش کشاورزی در اتاق ثبت نام کرده‌اند که اگر فعالان اصلی کشاورزی و صنایع غذایی متحد و منسجم نشوند، خطر از دست رفتن این فرصت جدید و طلایی برای بخش کشاورزی هست.
وی در عین حال با تأکید بر اهمیت حفظ وحدت رویه فعالان کشاورزی و صنایع غذایی حتی اگر رای نیاورند، خواستار همیاری همه‌جانبه کشاورزان و فرآوری‌کنندگان محصولات آنها در چرخه صنعت شد.


تغییر نقش تشریفاتی  اتاق بازرگانی
عضو هیات‌مدیره انجمن صنعت پخش ایران نیز طی سخنانی خواستار بررسی جایگاه اتاق در اقتصاد شد و اظهار داشت: به‌نظر می‌رسد که باید امروز در وظایف برعهده اتاق تجدید نظر اساسی کرد، اتاقی که به زعم رییس هیات مدیره گروه تولیدی مهرام، از تشریفات خارج شود و در تعاملی با دولت حرفش را به کرسی بنشاند و در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کلان کشور تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
سعید جارودی با بیان اینکه تعداد اعضای انجمن صنعت پخش ایران بیش از 700 شرکت هستند که 84 شرکت پخش سراسری است و تمام تولیدات دارویی و غذایی داخلی و وارداتی را با 80 هزار میلیارد تومان گردش مالی و 60 هزار نیروی انسانی توزیع می‌کنند، انتظارات این مجموعه بزرگ را از نامزدهای کشاورزی و صنایع غذایی در انتخابات پیش روی اتاق بازرگانی، صنایع و معاون و کشاورزی اعلام کرد و ادامه داد: تغییر نقش تشریفاتی اتاق بازرگانی، یکی از انتظارات اصلی اعضای انجمن ماست که این امر فقط از پس نمایندگانی برمی‌آید که دارای توانایی این اقدام باشند.
وی با بیان اینکه ضریب نفوذ اتاق پایین است، تصریح کرد: یکی از مشکلات قوانین امروز ما جامع نبودن قوانین ماست که دردسرزا است و در برخی موارد مانند برخورد تعزیرات، هیچ استدلالی اعم از تخریب اقتصاد و... باعث ناگزیری توجه «شکلی» به قوانین غیرجامع کنونی در مواردی مانند مالیات و تامین اجتماعی نمی‌شود.
عضو هیات مدیره انجمن صنعت پخش ایران به مثالی از صنعت پخش اشاره کرد و یادآور شد: سازمان امور مالیاتی در حالی از ما انتظار دارد که هنگام تحویل هر کالای تولیدی شما که تحویل مغازه‌دار می‌دهیم از مغازه‌دار کد اقتصادی بگیریم که مغازه‌دار مجوز را می‌دهد، اما کد اقتصادی‌اش را نمی‌دهد! حال شما تصور کنید که با توجه به 150 هزار واحد مجوزدار و همین تعداد واحد غیرمجوزدار که البته از شمول این بحث من خارج هستند، دستورالعملی صادر می‌شود که 20 درصد ارزش کالای تحویلی به‌صورت جریمه مشترک، مشمول واحد پخش و مغازه‌داری می‌شود که کد اقتصادی نمی‌دهد. جارودی با بیان اینکه خطاب به معاون وزیر تصمیم‌گیرآن مسئله گفته است «اگر سندیکای ما 3 روز دارو در داروخانه‌ها توزیع نکند خواهد دید چه اتفاقی خواهد افتاد»، تاکید کرد: این تصمیم برای صنفی که خدمت می‌دهد و بعد باید جریمه نیز بشود پذیرفتنی نیست و دولت باید بداند اگر چنین مقررات «شکلی» اشتباه به صنعت تحمیل شود، چه مخاطراتی حتی دولت را تهدید خواهد کرد؟ وی در همین راستا بر تشکیل اتاقی متشکل از نمایندگانی که به اصلاح این نگاه‌ها همت و اثرگذاری داشته باشند و صدای فعالان اقتصادی را به دیگران برسانند، تاکید کرد و ادامه داد: چرا باید تهدیدهای مالیاتی فقط شامل تولیدکنندگانی شود که زیرمیزی نمی‌دهند و با هزار مشقت در حال خدمت به کشور هستند؟ جارودی با اشاره به مثالی از خاطره‌ای تاریخی که در «دوراهی چنارشیطون» در حوالی کازرون و پس از اعلام حکومت نظامی در فقط 5 شهر، ماموری در یک روستا در آن ناحیه هم حکومت نظامی اعلام کرد، افزود: در عرصه مدیریت‌های اقتصادی هم تغییرات پیوسته و شتاب‌زده باعث بروز مشکلاتی می‌شود که به‌طور قطع مدنظر خود مدیران ارشد اقتصادی نبوده و نیست، اما نبود قانون جامع و شفاف و همه‌جانبه موجب بروز چنین مشکلاتی برای همه فعالان اقتصادی شده است.


تکثر فعالان غذایی برای راهیابی به اتاق
پدر صنایع غذایی ایران با اشاره به سابقه فعالیت خودش طی 12 سال گذشته در کمیسیون کشاورزی اتاق‌های ایران و خون دل‌هایی که به اتفاق ابوالحسن خلیلی، عضو دیگر هیات نمایندگان اتاق برای مستثنی شدن سهمیه کشاورزی در اتاق خورده است، به چالش‌هایی مانند قدیمی بودن قانون نظارت بر مواد غذایی که از سال 1346 خورشیدی تا امروز تغییر نکرده و به رغم نوشته شدن، اما متاثر از ضعف نفوذ در مراجع قانون‌گذاری معطل مانده اشاره کرد.
شاهرخ ظهیری با بیان تفاوت‌های صنایع غذایی با سایر صنایع کشور و اینکه محصولات کشاورزی خریداری شده را نمی‌توان برای مدت طولانی نگهداری کرد و کشاورز حق دارد دسترنج خود را در فرجه زمانی کوتاهی دریافت کند، گفت: لذا باید فعالان کشاورزی و صنایع غذایی در اقدامی منسجم و یک‌دست، از موقعیت اتاق در این دوره برای تصویب قوانینی به نفع صنعت غذا کمک بگیرند.
وی با اشاره به تعدد و تکثر فعالان غذایی برای راهیابی به اتاق خطاب به بیابانی نایب‌رییس خانه کشاورز، خاطرنشان کرد: «آقای بیابانی، فعالان صنایع غذایی با توجه به ارادتی که بخش کشاورزی به عیسی کلانتری دبیرکل خانه کشاورز دارد، همواره در کنار خانه کشاورز خواهند بود، اگرچه این گلایه دوستانه را نیز از مدیران خانه کشاورز داریم که چرا نباید از صنایع غذایی در این تشکل حضور داشته باشد تا هم‌گرایی بیشتری میان کشاورزان و صاحبان صنعت غذا به وجود آید، کمااینکه بر اساس تجربه‌ای مطالعاتی که در ایتالیا داشتم، کشاورزان آن کشور برنامه‌ای را بر اساس نیاز صنعت می‌گرفتند و مطابق آن و پیش از تولید مبادرت به کشت محصولات با مقیاس کمی و کیفی درخواستی می‌کردند.


اتاق نیرومند به معنای اتاق بزرگ نیست
دبیرکل سابق کانون انجمن‌های صنایع غذایی، در ادامه سلسله سخنرانی‌های نشست فعالان کشاورزی و صنایع غذایی در ابتدا با تایید درددل و گلایه جارودی، عضو هیات‌مدیره انجمن صنعت پخش ایران، به پرسش اخیر یک خبرنگار از حسین وکیلی، معاون سازمان امور مالیاتی اشاره کرد که وقتی از او پرسیده شده بسیاری از تولیدکنندگان کشور از اخذ مالیات برارزش افزوده از بخش تولید ناراضی هستند و معتقدند که این مالیات باید از مصرف‌کننده نهایی دریافت شود، زیرا تولیدکننده به‌دلیل فروش نسیه محصولات خود، مجبور است این مالیات را پیش از دریافت از خریدار به سازمان پرداخت کند که در این میان بسیار متضرر می‌شود؛ این مقام مسئول هم به آن خبرنگار پاسخ داده است «این اظهارات، تنها برای طفره رفتن از قانون از سوی تولیدکنندگان مطرح می‌شود و کذب محض است.»
علی موحد با بیان اینکه پس از ملاحظه این اظهارنظر مطلبی را جهت انتشار در روزنامه ناشر مصاحبه، ارسال کرده، اما جهت انتشار مورد موافقت روزنامه منتشر کننده قرار نگرفته است، ادامه داد: در آن مطلب من راهکار داده بودم که اگر در امر اخذ مالیات ارزش افزوده به شکل درست موفق نباشید، در هیچ زمینه اقتصادی دیگر هم موفق نخواهید بود.
وی تصریح کرد: در حالی در همان مصاحبه عنوان شده بود که 25 درصد فرار مالیاتی داریم که در چند جمله بعد ادعا شده بود که 94 درصد اهداف مالیاتی محقق شده است؛ به معنای دیگر می‌توان گفت که تحقق این اهداف از طریق سرشکن شدن فشار 25 درصد فرار مالیاتی به تولیدکنندگان محقق شده است.
موحد پیرامون موضوع نشست تاکید کرد: از آنجا که اتاق مشاور سه قوه است، پس باید ازتمام نظرات مشورتی اتاق استفاده کرد که الحق و انصاف استفاده‌های گران‌بهایی هم صورت گرفته است که به‌طور مثال می‌توان به «لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» که توسط دولت تهیه شد و با ورود قدرتمندانه اتاق، برخی مواد و نکات مهم اصلاح و تغییر کرد اشاره کرد که جای تقدیر دارد؛ لایحه‌ای که هم‌اکنون در شورای نگهبان است.
وی یکی از بندهای خوب این لایحه را این دانست که وابستگی واحدهای تولیدی را به چنگک‌های بانک‌ها کم می‌کند و امکان دریافت اخد اعتبار از غیر بانک‌ها را نیز فراهم می‌کند.
این فعال صنعت غذا در اشاره به دلایلی از حساس شدن انتخابات پیش روی اتاق همچون هیجان انتخابات ریاست جمهوری در حوزه اقتصادی، به مواردی مانند افزایش تجربه مجموعه هیات نمایندگان طی سال‌های گذشته، آشکار شدن جایگاه مهم اتاق برای بیشتر فعالان اقتصادی کشور، دوران گذر از تحریم‌های اقتصادی و کاهش قیمت نفت اشاره کرد و یادآور شد: راه‌یافتگان به اتاق، باید اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را که در 140 کشور به درستی و رضایت‌مندی در حال اجرا است، در دستور کار فوری و جدی قرار دهند تا مشکلاتی که از طریق اجرای نادرست گریبان تولیدکنندگان کشور را گرفته است، مرتفع سازند.
موحد با بیان اینکه مساله بانک‌ها نکته مهم دیگری است که باید مورد توجه هیات نمایندگان جدید اتاق قرار گیرد، بانک‌های ایران را دچار وضعیت نامناسبی دانست که ناشی از نابسامانی‌های مدیریت منابع بانکی در محل‌هایی است که نباید صرف می‌شد.
وی با استناد به مستندات 140 کشور اظهار داشت: در حالی در کشور ایران نرخ سود بانکی بالای 30 درصد است که فقط در 4 کشور در بین 150 کشور بالای 20 درصد و 80 کشور هم زیر 4 درصد است!
موحد با ابراز تاسف از اینکه اتاق بازرگانی از دارندگان کارت بازرگانی یک در هزار فروش هر نقل و انتقال را بدون برنامه هزینه کرد مشخص و مناسب دریافت می‌کند، افزود: خطاب به دوستان سردمدار اتاق باید بگویم، اتاق نیرومند به معنای اتاق بزرگ نیست و این یک در هزارهای دریافتی، باعث گسترش بی‌رویه و بیهوده اتاق شده است.


تکلیف اهالی صنعت غذا برای حضور مقتدرانه و رای هوشمندانه به نمایندگان واقعی
دبیرکل اسبق کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران نیز به‌عنوان یکی از فعالان کارزار انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در دوره گذشته و کنونی، با استناد به حضور پررنگ مدیران کشاورزی و صنایع غذایی در گردهمایی هتل سیمرغ تهران گفت: هدف از برگزاری این جلسه به صدا درآوردن زنگ خطر امکان وارد نشدن فعالان بخش کشاورزی و صنایع غذایی به اتاق، به رغم اختصاص سهمیه برای این بخش است.
ابوالحسن خلیلی با یادآوری اینکه از 40 صندلی بخش خصوصی هیات نمایندگان اتاق تهران، 6 صندلی به بخش کشاورزی، 16 صندلی به بازرگانی، 14 صندلی به صنعت و چهار صندلی به بخش معدن اختصاص دارد، هشدار داد: باید با دقت در انتخابات رای داد، زیرا اگر اسم من ثبت نام‌کننده در بخش کشاورزی در بخش صنعت نوشته شود، آن رای خوانده نمی‌شود.
به گفته رییس کارگروه صنایع غذایی اتاق ایران، در صورت نبود انسجام تشکیلاتی فعالان کشاورزی و صنایع غذایی، از الان فقط 25 نفر باید برای شانس تصاحب 3 صندلی مبارزه کنند.
خلیلی با اشاره به اینکه اگر دلسوختگان صنعت غذا چهار سال پیش در انتخابات اتاق شرکت نمی‌کردند، امروز به موقعیتی که برای کشاورزی در اتاق جایگاه ویژه اختصاص یافته، نرسیده بودیم، ادامه داد: لذا باز هم شما بیایید، چرا که اگر شما نیایید، ما نیز در اتاق نخواهیم بود.
وی از فعالان کشاورزی و اتاق ایران خواست تا به‌عنوان یک تکلیف برای صنعت غذا حضور در این انتخابات و رای هوشمندانه به نامزدهای بخش کشاورزی و صنایع غذایی برای ورود به اتاق را در دستور کار قرار دهند.
این عضو هیات نمایندگان دوره گذشته اتاق تهران تصریح کرد: این در حالی است که طی 8 ماه گذشته موجی از صنعت‌هراسی و صنعت‌گریزی برای حوزه صنایع غذایی راه افتاده است که از برچسب زدن به تمام واحدهای لبنی شروع شد و با فرآورده‌های گوشتی، روغن نباتی و... ادامه یافته است. خلیلی پیکان نقد خود را در این زمینه متوجه مسوولان بهداشتی کشور کرد که با ایجاد نگرانی برای مردم، باعث بدبینی مردم نسبت به تولیدکنندگان واقعی کشور شدند؛ در حالی که مسوولان بهداشتی به جای ایجاد تشویش در اذهان عمومی و در رسانه‌ها، باید با استناد به قانون، اقدام به برخورد با خاطیان کنند تا اعتماد عمومی به اکثریت فعالان صنایع غذایی سلب نشود.
به گفته وی، یکی از راه‌های دفاع از این‌گونه اتهام‌های شتاب‌زده و خسارت‌زا نیز راهیابی فعالان کشاورزی و صنایع غذایی به هیات نمایندگان اتاق یا هیات رییسه اتاق‌ها است تا بهتر بتوان از حقوق تولیدکنندگان غذا دفاع کرد.
عضو هیات‌مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی همچنین در پایان سخنان خود، به معرفی اجمالی کاندیداهای اصلی و مورد حمایت بخش کشاورزی و صنایع غذایی پرداخت و از احمد صادقیان، مدیرعامل شرکت تک‌ماکارون؛ ارسلان قاسمی، مدیرعامل اتحادیه آبزیان ایران؛ فرهاد بشارت، مدیرعامل شرکت آب‌های معدنی دماوند؛ کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران و یکی از جوان‌ترین کاندیداهای اتاق تهران؛ قاسم روزبه، از فعالان بخش بازرگانی در صنعت روغن نباتی؛ علی موحد، دبیرکل سابق کانون انجمن‌های صنایع غذایی و مدیرعامل شرکت آذرنوش؛ خودش و شاهرخ ظهیری، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران به‌عنوان نمایندگان واقعی بخش کشاورزی و صنایع غذایی نام برد.


استفاده ابزاری از قانون بهبود فضای کسب و کار
رییس هیات‌مدیره صندوق توسعه صادرات آبزیان ایران نیز با تشکر از ظهیری، خلیلی و موحد بابت فراهم کردن شرایط برگزاری این جلسه اظهار داشت: کمابیش همه در جریان بحران آب هستند، اما بر اساس آمار به‌دست‌آمده، کشورهایی که رقم استفاده آنها از آب‌های تجدیدپذیر 20 درصد است، در حد نرمال است، بین 20 تا 40 درصد استفاده‌کننده‌ها در حال بحران و تنها دو کشور در دنیا نیز که بیش از 40 درصد منابع آب تجدیدپذیر را استفاده می‌کند شامل ایران و مصر هستند که در واقع خط قرمز بحران آب را گذرانده‌اند و در حال تحویل سرزمین سوخته به نسل بعد هستند تا در آینده نه چندان دور، نه تاک بماند و نه تاک‌نشان!
ارسلان قاسمی با بیان اینکه در این وادی اتاق باید مشاوری تاثیرگذار باشد، یادآور شد: در این میان، کشاورزی به‌دلیل نبود قانون یا غیبت نمایندگانی که در کنار دو نفر نمایندگان این بخش یعنی خلیلی و ظهیری در هیات نمایندگان حضور داشته باشند سهم کمی در اتاق داشته است، اگرچه در این سال‌ها اتاق تقریبا فقط قانون بهبود فضای کسب و کار را تدوین کرده، اما از این قانون هم استفاده ابزاری شده است.
وی با استناد به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی که بیش از یک سال از ابلاغ آنها گذشته است، به نکته کلیدی بحث امنیت غذایی اشاره کرد که باید دید چه کسانی باید امنیت غذایی را ایجاد کنند!؟
به گفته قاسمی، امروز یک سال و چند روز از ابلاغ این سیاست‌ها گذشته، اما اتاق بازرگانی از این امکان هم برای تحقق امنیت غذایی یا دست کم گام برداشتن جدی به سوی اجرای امنیت غذایی استفاده نکرده است.


30 درصد کارت‌های اتاق تهران، متعلق به بخش کشاورزی و غذا
دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران نیز با اشاره به اینکه خوشبختانه مشکلات عدیده صنعت غذا انگشت شمار است و اگر فعالان اقتصادی کشاورزی و صنایع غذایی گروهی متحد و منسجم را به جمع اعضای هیات نمایندگان اتاق بفرستند، می‌توان مورادی مانند اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده یا اقداماتی جهت حل کسر بودجه مانند اینکه در کمیسیون اقتصادی دولت، به برخی کالاهای آسیب‌رسان مالیات مضاعف وضع می‌شود را ساماندهی کرد، بار دیگر بر انتخاب تیمی منسجم برای فرستادن به جمع هیات نمایندگان برای استفاده بهتر از این موقعیت تاکید کرد و گفت: کمااینکه در دوره‌های قبل به دلیل ایجاد اشکال برای یکی از منتخبین به‌دلیل فعالیت زیاد، شاهرخ ظهیری هم نتوانست دست تنها اهداف مد نظر صنایع غذایی و کشاورزی را انجام دهد! امری که به باور زرگران، با حضور چهره‌هایی جوان در کنار با تجربه‌ها می‌تواند منشاء تحولات خوبی برای صنعت غذا شود. کاوه زرگران درباره ایراد وارده به قانون اخذ یک در هزار فروش به اتاق نیز به‌دلیل قانون برنامه پنجم مشکل‌زا عنوان کرد و افزود: اما می‌توان از آن برای محقق کردن حقوق تشکل‌ها استفاده کرد، کمااینکه در قانون نیز آمده که این بودجه باید صرف توانمندسازی تشکل‌ها شود. وی هشدار داد: از آنجا که در مورد انتخابات اتاق در 18 اسفندماه، خود صاحبان کارت باید پای صندوق حضور یابند و کارت آنها نیز دیجیتال باشد، از همه فعالان صنایع غذایی و کشاورزی خواست تا شخصا و با داشتن کارت الکترونیکی برای حمایت از نمایندگان واقعی این بخش در انتخابات شرکت کنند.
دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی پیش‌بینی کرد که در صورت اقدام منسجم همه فعالان کشاورزی و صنایع غذایی و با توجه به این که صنایع غذایی 4204 کارت در اتاق تهران دارد (یعنی بیش از 30 درصد اتاق تهران) حتی امکان کسب بیش از 6 کرسی هم وجود دارد.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه