هدر

«اقتصاد سبز» از مراسم روز جهانی غذا گزارش می‌دهد:

کوک ضرباهنگ حرکت صنایع‌غذایی با متولیان نظارتی

روز جهانی غذا فرصتی شد تا در بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان صنعت غذا و کشاورزی کشور درددل‌های بسیاری بازگو شود و به نوعی فارغ از دریافت نشان سلامت و سرآمدی فضایی ایجاد شد تا ضرباهنگ حرکت فعالان صنایع غذایی و متولیان نظارتی انسجام بیشتری یافته و به اصطلاح کوک شود.

روز جهانی غذا فرصتی شد تا در بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان صنعت غذا و کشاورزی کشور درددل‌های بسیاری بازگو شود و به نوعی فارغ از دریافت نشان سلامت و سرآمدی فضایی ایجاد شد تا ضرباهنگ حرکت فعالان صنایع غذایی و متولیان نظارتی انسجام بیشتری یافته و به اصطلاح کوک شود.

  البته نمی‌توان غافل شد که امسال فضای عمومی موجود با توجه به هجمه‌های گاه و بی‌گاه به صنعت غذا که نوک پیکان تهاجمش به‌سوی متخلف نبود، بلکه حیثیت و اعتبار یک صنف را نزد مصرف‌کننده هدف می‌گرفت، این گردهمایی بیش از هر دورهمی دیگری لازم بود.  گردهمایی که به همت کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی و زوج هماهنگ کاوه زرگران (دبیرکل کانون) و علی شریعتی (عضو هیأت مدیره) سال به سال کم نقص‌تر برگزار می‌شود و امسال علاوه بر فضای همدلی و انسجام که بر فعالان این صنعت همه‌ساله حاکم می‌کرد، نقطه عطفی بود برای زدودن برخی ذهنیت‌ها و سوءتفاهم‌ها میان بالاترین مقام‌های دستگاه‌های نظارتی با عالی‌ رتبه‌ترین گروه صنعت غذا که تاکنون در یک محل دورهم جمع شده بودند.

***
 
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: افزایش هزینه موادغذایی پر نمک و پرشکر
 
دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش روز جهانی غذا با تأکید بر این‌که دولت اهمیت دوچندانی را برای محیط‌زیست و سلامت مردم قائل است تأکید کرد: به شخصه مشتاق هستم بدانم، در این یکسالی که گذشت مردم چقدر به موضوع غذا و سلامتشان توجه کردند و دستگاه‌های متولی مسؤول غذا و سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت چه پرونده قابل قبولی برای مردم ایران دارند؟ 
وی گفت: به‌نظر می‌رسد که نه مردم و نه دستگاه‌های متولی غذا و سلامت مردم وظیفه خودشان را به‌خوبی انجام نداده‌اند.
به گفته هاشمی در ایران افرادی هستند که بنگاه اقتصادی کوچکی دارند و مواد غذایی را به مردم تحویل می‌دهند و به‌نظر می‌رسد که در هر سه بخش دچار مشکلاتی هستیم شاید یکی از دلایلش عدم توجه سیاستگزاران و سیاستمداران به موضوع مهم غذا و مواد آشامیدنی است. در کشورهایی مثل ایران که تمام تمرکز دولت و مجلس به ساخت شبکه‌های زیربنایی مثل ساخت‌وساز ریلی یا جاده‌ای و مسکن حمل‌ونقل است، به سلامت کمتر توجه می‌شود. 
هاشمی ادامه داد: در طول چند دهه قبل موضوع سلامتی اولویت نهم و دهم بوده، ولی در دولت دکتر روحانی برحسب وعده‌ای که داده‌اند یکی از اولویت‌های مهم تا به امروز سلامت مردم بوده و حتی با اجرایی‌شدن بر جام هم کمرنگ نخواهد شد. 
وی گفت: دستگاه‌های نظارتی ما بسیار کم توان بوده و حضورشان کمرنگ است و در عین حال ارایه‌دهندگان خدمت هم به‌دلیل این‌که طبقه‌بندی و رتبه‌بندی نشده‌اند فکر می‌کنند تفاوت محسوسی میان کسی که کارش را به‌خوبی انجام داده با کسی که کارش را به‌خوبی انجام نداده‌ قائل نیستند. 
وزیر بهداشت تصریح کرد: ارزیابی من در این یکساله ارزیابی خیلی خوبی نیست و امیدوارم که خلاف این موضوع ثابت شود اول از همه باید خود مردم توجه کنند، چرا که مردم می‌توانند به ارتقای بهداشت عمومی کمک کنند، همچنین آمار بالای مصرف روغن با توجه به اینکه ترکیب روغن‌ها ترکیب خوبی نیست بسیار قابل تأمل است. 
وی اظهار داشت: در این میان دستگاه‌های کنترل‌کننده نباید اجازه واردات بدهند که در این میان نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت ، خیلی مهم است  و صد البته مردم در این مسأله هم نقش کلیدی و ویژه‌ای دارند، چرا که امروز شایع‌ترین مرگ در ایران مرگ‌های قلب و عروقی است و جدای از استرس و مشکلات روانی در دهه‌های گذشته بخش عمده‌ای مربوط به مصرف غذاست و چه بسا در دهه‌های بعدی بیماری‌های نوپدیدی ناشی از عدم کنترل و نظارت در مواد غذایی داشته باشیم. 
وی ادامه داد: نقش والدین و خانواده‌ها خیلی مهم است نوع غذایی که انتخاب می‌کنند نوع غذایی که تهیه می‌کنند و حتماً در این میان نقش بهداشت مهم است، ولی نقش دستگاه‌هایی نظیر استاندارد و سایر دستگاه‌های متولی نیز مهم است و به‌نظر می‌رسد نظارت در این موارد خیلی کمرنگ و ناچیز است. 
به گفته وی نزدیک به 50 درصد خانم‌های ایران اضافه وزن دارند و البته آقایان با رتبه کمتر، ولی در هر صورت این آمار وجود دارد و باید در نظر داشته باشیم که عامل همیشه کم‌ تحرکی نیست و به غذایی که استفاده می‌کنیم نیز مرتبط  است. 
هاشمی تأکید کرد: آنچه که از دولت انتظار است، همکاری دستگاه‌های نظارتی می‌باشد، چرا که نباید هرگز شاهد رفتارهای گذشته نباشیم که سازمان استاندارد در مقابل دستگاه غذا و دارو و یا غیره قرار بگیرند، نه از نگاه مردم نه از نگاه دولت. این مسائل اصلاً پذیرفته شده نیست. وی گفت: در کشورهای پیشرفته به مسائل زیرساخت‌ها توجه کافی شده و در حال حاضر به مسائلی توجه می‌کنند که برای مردم حائز اهمیت است. 
وزیر بهداشت ادامه داد: شاید به نفع سیاستمداران نباشد که به مسأله محیط‌زیست، مسأله بهداشت و غذای مردم توجه ویژه‌ای کنند، دوستان عزیزی که غذای مردم را تأمین می‌کنند اگرچه ما خیلی ناکارآمد هستیم و در دستگاه نظارت امور خیلی مناسب با خواست مردم امور پیش نمی‌رود، اما انتظار داریم سریعتر و کارآمدتر و با قاطعیت بیشتری در این‌ راه حضور پیدا کنند. 
وی گفت: آینده بازار از آن کسانی است که درستکار هستند و به کیفیت اهمیت می‌دهند و اگر می‌خواهند موفق باشند بایستی کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهند و به سودهای کوتاه‌مدت صرفاً توجه نکند. به‌نظر می‌رسد که در پساتحریم که به‌زودی شروع خواهد شد، حتماً دستگاه‌های نظارتی علاوه بر خود عزیزانی که به فکر خود مردم هستند و نگاهشان نگاهی درازمدت می‌باشد و بالاخره به کیفیت بپردازند، در طول سال‌های گذشته از سمومی استفاده می‌شد که بی‌تعارف به‌خاطر تحریم‌های ظالمانه بسیار خطرناک و به سلامت مردم آسیب‌رسان بود و ما مجبور بودیم از سمومی استفاده کنیم که در همه دنیا از رده خارج شده و این در حالی است که نوع سم، میزان سم و باقی‌مانده سموم در موادغذایی بسیار مهم است. 
وی با تأکید بر این‌که ما به‌دلیل کم اثر بودن نوعی سم، میزان مصرف آن را چند برابر می‌کنیم اظهار داشت: این رویه خیلی منصفانه نیست، چه کسی باید کنترل کند دستگاه‌های نظارتی، چه کسی اجازه ورود این نوع سم را می‌دهد خب دستگاه‌های دولتی، بنابراین اکنون که می‌رویم به سمت این‌که تحریم‌ها برداشته می‌شود حتماً بایستی در تأمین مواد اولیه که صرف تولید مواد غذایی و آشامیدنی می‌شود دستگاه‌های نظارتی نهایت دقت خود را به خرج دهند و همچنین قوه قضائیه هم همکاری لازم را بکند، این‌که در برخورد با متخلف بالاخره میزان مجازات با جرم متناسب نیست حتماً بایستی مجازات بازدارنده  باشد. 
وزیر بهداشت افزود: امیدوارم که سال به سال شاهد بهبود کیفیت موادغذایی مردم باشیم اعم از افرادی‌ که کنترل می‌کنند، مجوز صادر می‌کنند و نظارت می‌کنند، همه ما در بخش‌ نظارتی مشکلات زیادی داریم این مشکلات ناشی از سیاست‌هایی است که مربوط به این دستگاه‌ها است، وقتی مجلس و دولت در امر نظارت نیروی کافی و در عین‌حال قوانین کافی را وضع نکنند، باید در نظر داشت که فقط نمی‌شود به مطالعه اکتفا کرد، مطالعه بایستی متوازن با احتیاج دستگاه‌ها حرکت کرد. 
دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد که سال بعد که دورهم جمع می‌شویم دیگر حرفی برای گفتن باقی نمونده باشه، به‌جز برنامه‌هایی که معقول است، از این‌رو حتماً باید در مالیات‌ها دقت شود، حتماً بایستی در قیمت‌گذاری دقت شود باید قیمت موادی که باعث می شود هزینه‌های درمانی بالا برود مثل سیگار افزایش یابد، دستگاه‌های نظارتی می‌توانند حذف کنند، زیرا قاچاق رواج می‌یابد، بایستی هزینه مواد پرنمک و پرشکر را افزایش داد و این مسأله در اختیار ما نیست، ما فقط نمی‌توانیم پیشنهاد دهیم و بایستی مجلس تصویب کند که امیدواریم سال بعد که دورهم جمع می‌شویم یک کارنامه کاری معقول از هر سه بخش مردم، ارایه‌دهندگان و سیاستگزاران و سیاستمداران و هم دستگاه‌های نظارتی شاهد باشیم.  وزیر بهداشت متذکر شد: اما بنده باز هم تشکر می‌کنم و این به معنی بی‌انصافی و نادیده گرفتن دوستان سازمان‌ها که در امر غذا تلاش بسیاری کردند نیست ولی قبول کنیم که انتظار مردم بیش از اینها  است. 
 
***
 
 
رییس سازمان غذا و دارو : بسیاری از تولیدات صنایع غذایی  مایه افتخار است
همچنین دکتر رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو در ادامه همایش روز جهانی غذا با اشاره به این‌که در سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نقش و اهمیت صنعت غذا در کشور اعم از همه تولیدکنندگان از کشاورزان در مزرعه،  تا صنایع تبدیلی بزرگ غذایی در حوز‌ه‌های مختلف به تلاششان و اهمیت کاری که می‌کنند واقف هستیم گفت: به کیفیت کالای تولیدی آنها افتخار می‌کنیم.  وی افزود: بنده به‌ مناسبت شغلی که دارم بازدیدهایی انجام می‌دهم که واقعاً بسیاری از تولیدات مایه افتخار کشور است. صنایع بسیار معتبر که صادرات آنها به ده‌ها کشور از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی شمالی آن هم در شرایط تحریم بسیار مایه مباهات است و امید است به‌زودی با رفع تحریم‌ها حضور صنایع ایران در صحنه‌ بین‌المللی رونق پیدا ‌کند و امیدواریم کمک بسیار مهمی برای رشد و توسعه کشور  باشد.  دیناروند ادامه داد: روز جهانی غذا بهانه‌ای است تا ما این موضوعات مهم و نظرات مختلف را بشنویم، یعنی از نگاه تولیدکننده، از نگاه صنعت، از نگاه دستگاه‌های متولی دولت، از نگاه دستگاه‌های نظارتی و حتی نگاه بین‌المللی مسائل مهم مطرح شود و ما در این موضوع بحث کنیم. 
وی تأکید کرد: همه ما با جنبه‌های مختلف غذا آشنا هستیم، واقعیت این است که غذا از نگاه اقتصادی، از نگاه اشتغال، از نگاه توسعه وعدالت حایز اهمیت است و در بحث اجتماعی و حفاظت اجتماعی که شعار امسال نیز است و در بحث توسعه فناوری، نقشی که علم و فناوری در این موضوعات دارد و ارتباط دوسویه‌ایی که با هم دارند و سهم غذا و علم و سهم فناوری در غذا از همه این جنبه‌ها مهم است اما مسأله مهم که مسؤولیت سازمان است و برای سازمان مهم بوده و نقش اساسی‌تری دارد بحث سلامت است. وی ادامه داد: امروز ما نمی‌توانیم سلامت را فدای یکی از این موضوعات کنیم اما این به این منظور نیست که ما در حوزه سلامت اهمیت موارد دیگر را نادیده بگیریم.  دیناروند ادامه داد: وقتی که می‌بینید ایران در همه عرصه‌ها و همه زمینه‌های صنعت غذا می‌تواند با بالاترین استانداردهای روز دنیا و با بهترین کیفیت و با رعایت همه جنبه‌های بهداشت ایمنی و سلامت غذا تولید کند، ما به عنوان سازمان غذا و دارو  وزارت بهداشت وقتی می‌بینیم که این چنین ظرفیتی وجود دارد این اجازه را به کسانی‌ که اهمیت این موضوعات را درک نمی‌کنند و یا ممکن هست برای صرفه‌جویی بیشتر، موارد مربوط به تضمین سلامت و کیفیت را نادیده بگیرند نخواهیم  داد تا با حیثیت یک صنف بازی کنند. 
وی تأکید کرد: به شخصه اعتقاد دارم قدرت تولید در بهترین شرایط در کشور ما وجود دارد، یعنی در همه عرصه‌ها، از جمله در صنعت لبنیات ما توانستیم بهترین تولید را داشته باشیم و داریم، در صنعت پروتئینی و گوشتی واقعاً با بهترین کیفیت‌ها تولید می‌کنیم. دیناروند تأکید کرد: در حوزه شیرینی و شکلات، صنایع مربوط به نان، آرد، گندم و کنسروجات در کشور با بهترین کیفیت مشغول فعالیت هستیم و ما انتظارداریم که کسانی که به سطح مطلوب نرسیده‌اند هرچه زودتر به آن سطح برسند. 
دیناروند در ادامه این سخنرانی با اشاره به سه نکته اساسی در حوزه غذا تأکید کرد: از نظر سلامت، غذا یک بعدی نیست، چند بعد مختلف دارد که بنده به آن اشاره می‌کنم. یکی از بعد کاهش مخاطرات غذا است.بسیاری از بیماری‌های مختلف شناسایی شده که وابسته به غذایی است که تولید شده  و برخی عوامل دیگر از جمله به‌دلیل آلاینده‌هایی که در آن وجود دارد. حالا می‌تواند این آلاینده‌ها میکروبی باشد شیمیایی باشد یا فلزات سنگین و یا باقی‌مانده سموم که دلایل مختلفی دارد و می‌تواند بیماری‌های وابسته به غذا یا غذاهای بیماری زا را به‌وجود بیاورد. وی ادامه داد: یکی از کارهای مهم دستگاه‌های نظارتی مبارزه با این مشکلات و حل کردن این معضلات است، به‌هرحال نباید سلامت مردم از بابت غذا به خطر افتد، چرا که مردم غذا را مصرف می‌کنند برای سلامت خود و نباید مصرف غذا مخاطراتی را برای آنها به‌وجود بیاورد. 
رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: مطلب دوم تقلبات غذایی است که متأسفانه با رشد   تکنولوژی در حال افزایش است و این بحث مخصوص ایران نیست این یک پدیده بین‌المللی و جهانی است، برای مثال افزودنی‌ها و رنگ‌ها موادی هستند که مصرف بی‌قاعده آنها مخاطره‌آفرین خواهد بود و با نظارتی که ضعیف باشد ناخودآگاه این موارد وارد چرخه مصرف خواهد شد.  مطمئناً خطرات این موضوع از موضوع اولی کمتر نخواهد بود، یعنی معضل تقلبات غذایی یک معضل بسیار جدی است. دیناروند تأکید کرد: سازمان غذا و دارو هم در مورد اول و هم در مورد دوم تمام تلاش خود را به‌کار برده و ده‌ها میلیارد تومان در حال سرمایه‌گذاری است تا شبکه آزمایشگاهی قوی و مقتدری مهیا کند تا تقلبات و آلاینده‌های خطرناک غذایی را به سرعت شناسایی کرده و تولیدات داخلی را از این موضوعات پاکسازی کنند. 
دیناروند ادامه داد: مطلب سوم موضوع اصلاح شیوه درست تغذیه‌ای افراد در جامعه است که دسترسی به غذا برای آنها کم است، یعنی فقر غذایی دارند. نزدیک به یک میلیارد نفر در دنیا همین مشکل را دارند. ولی در کشور ما درصد این افراد بسیار کم است، افرادی که دسترسی به غذایشان به حدی کم است که دچار فقر غذایی می‌شوند و کالری موردنیاز را دریافت نمی‌کنند.  وی افزود: ولی از طرف دیگر بیش از پنجاه درصد مردم ما اضافه وزن دارند یعنی میانگین کالری دریافتی مردم ما 20 درصد بیشتر از حد مطلوب است. 
تحرک مردم ما کم شده و نمک و شکری که ما استفاده می‌کنیم بیش از حد مطلوب است و چرخه روغن و کلاً غذاهای روغنی از حد مطلوب بیشتر است. به گفته وی اسید چرب ترانس در کشور ما هنوز به وفور استفاده می‌شود و درست است که در ده سال اخیر توانستیم کم کنیم اما واقعیت این است که به حد صفر رساندنش کار بسیار سختی است.
 دیناروند تأکید کرد: به‌همین دلیل یکی از اهداف وزارت بهداشت، صنعت و سازمان بیماری‌های غیرواگیردار حذف اسید چرب ترانس است، یعنی ما بایستی در چند سال اخیر اسید چرب ترانس را در روغن و فرآورده‌های روغنی به صفر  می رساندیم، شاید یکی از دستگاه‌هایی که می‌تواند کمک کند به کنترل این موضوع سازمان غذا و دارو باشد، یعنی آموزش و خواهش کردن از مردم به تنهایی اثرندارد دستگاه ناظر می‌تواند با سرعت بیشتر این موضوع را کنترل کند. 
 
***
 
 
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پیشنهاد داد: واگذاری نظارت  به تشکل‌ها
 
در ادامه این همایش محسن جلال‌پور، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر این‌که صنعت غذای کشور در طی دهه‌های گذشته با زحمات و تلاش فراوان همه دست‌اندرکاران این صنعت توانسته جایگاه خوبی را در کشور پیدا کند، گفت: این‌که ما در کشاورزی و تولید چه مشکلاتی داریم و این‌که مزیت‌های ما در غذا و صنعت غذا چیست!، مسأله مهمی است که باید در مورد آن صحبت کرد. 
وی گفت: عمدتاً کشاورزان ما در کشور از اقشار ضعیف و نیازمند هستند که با هم بخشی از این ضعف را پوشش دادند، اما هیچ‌وقت در پیشرفت دانش آنها و به‌روز کردن آنچه در این بخش از صنعت کشور هست کوشش جدی نکرده‌ایم. وی ادامه داد: امروز جا دارد که مجموعه مدیریتی کشور به جهت دانش روز و استفاده حداکثری از منابع و نیروی انسانی که بخش اصلی این صنعت به‌شمار می‌رود، فعالیت بیشتری به خرج دهند. وی تأکید کرد: همانطور که صحبت شد در اجرای برنامه در مورد حمایت اجتماعی بیش از یکصد و پنجاه میلیون نفر در دنیا توانستند بر مشکلاتشان در این زمینه غلبه کنند ما هم می‌توانیم این مسیر را در جمهوری اسلامی ایران، کشوری که کشور اخلاقیات و آرمان‌ها است مدنظر قرار بدهیم و با حمایت‌های اجتماعی و نگاه درست به این صنعت و نگاه کارشناسانه صنعتی که در سخت‌ترین شرایط توانسته نیازهای کشور را برطرف کند بهره‌مند کنیم. 
به گفته جلال پور این‌که ما از هر مترمکعب آب چه میزان برداشت می‌کنیم تولیداتمان را چه میزان فرآوری می‌کنیم و بهره‌برداری از بیش از یکصد میلیون تن تولید کشاورزی چقدر ارزش افزوده به آن می‌افزاییم و این‌که ما در بازارهای امروز ایران و بازارهای پیش‌روی ما که بعد از تحریم باز خواهد شد چقدر موفق خواهیم بود، از جمله دیگر مباحث مطرح در این بخش است. وی تأکید کرد: همه اینها یک استراتژی جدی صعودی را پیش‌روی ما می‌گذارد برای توسعه صنعت غذا و نگاهی جدی به هر آنچه که امروز به عنوان حلقه واصل به شبکه جهانی باید در برنامه ما قرار گیرد. 
جلال‌پور تأکید کرد: شاید در سال‌های گذشته به‌دلیل فضای بسته کشور چندان نیازی به این زمینه‌ها احساس نمی‌شد، ولی امروز صنعت غذا با این عظمت و این ظرفیت بایستی نگاه جهانی داشته باشد و خودش را به بازار جهانی وصل کند. 
وی با طرح این پرسش که امروز توقع ما از کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی که به‌عنوان علمدار صنعت غذای کشور پیشرو امورست در این صنعت چه خواهد بود؟ تصریح کرد: ما از ظرفیت‌های خوبی در زمینه کشاورزی و تولید در این بخش برخورداریم و امروزه کشور از نظر استراتژیک در منطقه‌ای واقع شده است که پانزده کشور دنیا و بسیاری از کشورهای دیگر برای بازار هدف ما می‌توانند بازار بسیار مناسبی باشند، مزیت‌هایی از قبیل مزیت‌های حلال که ما می‌توانیم در آن فعال باشیم، غذای سالم و غذای ارگانیک که باید بیشتر به آن پرداخت. جلال‌پور ادامه داد: نگرانی‌هایی در زمینه صنعت غذا داریم بحث آب و تولید ما و این‌که ما نمی‌توانیم به تولید بیشتر با توجه به کمبود آب فکر کنیم و از این‌رو نگاه جدی به بازار پیش‌رو ما می‌تواند در کشورهای فرامرزی و حضور در کشورهای اطراف کشورهایی که بیش از سیصد میلیون جمعیت مورد استفاده از غذای توزیعی ما دارد ولی به‌دلایل امنیتی نتوانستند خودشان را با صنعت غذای روز دنیا هماهنگ کنند بسیار مفید باشد خصوصاً کشورهای CIS و حضور بعضی از کشورهای آفریقایی برای کشت فرامرزی جزو برنامه‌هایی است که بایستی فعالین اقتصادی ما ورود جدی به این مقوله داشته باشند. 
به گفته وی امروز  بیش از 10 درصد از ارزش افزوده صنعت ما در صنعت غذاست و بیش از 17 درصد شاغلین در این صنعت هستند، ولی اگر ما به فکر کشت فرامرزی و تولید و بهره‌وری از همین میزان کشتی که در کشور داریم، نباشیم حتماً شرایط آتی به‌همین میزان ارزش افزوده و اشتغال نخواهد بود و بایستی از امروز این فکر را داشته باشیم که برای تولید بیشتر و بهره‌وری بیشتر و حضور در بازارهای جهانی و حفظ این میزان حضور فعالیت جدی داشته باشیم و به گمان بنده دوران پیش‌روی ما دوران جدیدی در اقتصاد کشور خواهد بود و در صنعت غذا هم این دوران بایستی دوران رو به تکامل و رشدی در عرصه جهانی باشد.
 رییس اتاق ایران گفت: آنچه که امروز در صنعت غذا و در کانون باید مورد رضایت قرار بگیرد جذب اختیار برای این صنعت و توسعه فعالیت‌های این صنعت در بازارهای برون‌مرزی است و به اعتقاد من بهترین کاری که فعالان صنایع غذایی باید انجام بدهند وصل شدن به بعضی از بازارهایی است که بتواند یک ارزیابی از ظرفیت‌های غذایی کشور در مدت کوتاه و فرصت کوتاه بعد از تحریم‌ها به ما بدهد و نهایتاً اتاق ایران چنین انتظاری را از تشکل‌ها و مجموعه‌های موضوعی خودش کسب کرده
 است.  وی افزود: من حضور کانون را در هیأت‌ها پررنگ می‌بینیم و آنچه که همواره نیاز است همراهی با اطلاعات لازم است که بایستی عرضه شود و ارزیابی لازم که باید در وضعیت پیش‌روی صنعت دیده شود که بخشی از آن در تشکل مربوطه  وجود دارد.
جلال‌پور تصریح کرد: از مجموعه دولت و دست‌اندرکاران توقع داریم که با نگاه به ظرفیت‌های امروز کشور در بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی نگاه جدی‌تر داشته باشند تا وقتی هرازگاهی بعضی از رسانه‌ها بدون هیچ‌گونه مستنداتی برخی از برندهای صنایع غذایی ما را مورد هجمه قرار می‌دهند و عملاً در دنیای مجازی امروز در کشور هم بسیار رایج شده و صدمه‌های بسیار جدی به کالاها وارد می‌شود باید با نظارت جدی سازمان‌های مربوطه مانع این هجمه‌ها شد ، چرا که بعضی از این شایعات به رقابت‌های ناسالم دامن زده و باعث ورود بعضی از کالاهای قاچاق است و رونق بخش زیرزمینی شده است و ما نگران عدم کنترل آن  هستیم. 
رییس اتاق تهران گفت: سازمان‌های نظارتی ما بایستی وظیفه اصلی خودشان را بر مبنای نظارت و اجرا به تشکل‌ها بسپارند و ما اگر که مسؤول نظارتی خودمان را حتی در بخش اجرا و ورود به بازار و ارزیابی تشکل‌های حمایتی مصرف‌کنندگان و تشکل‌های مربوطه به این صنعت که دلسوز مصرف‌کنندگان هستند بسپاریم و سازمان‌های نظارتی فقط یک نظارت از بالا داشته باشند می‌توان گسترش نظارت را شاهد بود، پس باید در نظر داشت نگاه به صنعت غذا از نظر گسترش قاچاق و بازارهای زیرزمینی، با حاکم کردن شرایط رقابتی میسر
 است.  رییس اتاق ایران یادآور شد: توقع ما از دستگا‌ه‌های نظارتی و مجموعه دولت حمایت جدی از برندها و صنعت سالم غذا و صنعت غذا در کشور است و اگر قرار است نظارت بیشتر باشد توقع این است که بیش از آنچه که امروز صورت می‌گیرد در بحث قاچاق موادغذایی و تولیدات زیرزمینی که در فیلم‌ها و فضای مجازی مشاهده می‌شود و نگران آن هستیم، تلاش بیشتری صورت پذیرد. 
 
***
 
 
رییس هیأت مدیره کانون انجمن صنایع غذایی: صنایع غذایی یک لحظه  از سلامت مردم غفلت نمی‌کند 
 
محمدرضا مرتضوی ، رییس هیأت مدیره کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی و دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران نیز در ادامه این مراسم گفت: رشد و توسعه پایدار اساساً قبل از این‌که پول، معدن و ثروت‌های مادی نیاز داشته باشد نیاز به انسان‌های سالم دارد یعنی اگر ما بخواهیم کشوری داشته باشیم با رشد و توسعه پایدار، اولین موضوعی که می‌بایست به آن توجه کنیم موضوع داشتن نسل‌های سالم، نسل‌های جاری و نسل‌های آتی است. 
وی افزود: در کنار سلامت روح و در کنار لزوم توجه به سلامت روح توجه به سلامت جسم موضوعی است که نسل‌های جاری و آتی ما را حفاظت خواهد کرد و داشتن نسل‌های سالم، دارا بودن جوانان سالم و داشتن سالخوردگان سالم و نسلی پرانرژی و درستکار و آزاداندیش علاوه بر این‌که نیاز به سلامت روح دارد نیاز به سلامت جسم نیز دارد و نقش ما و شما در تضمین سلامت جسم نقشی است بی‌بدیل که صنایع غذایی کشور در حفاظت و صیانت از سلامت نسل ایرانی تکلیف بسیار خطیری را عهده‌دار شده است. وی تصریح کرد: بنده امیدوارم که بتوانم به نمایندگی از شما به اکثر مردم کشور این اطمینان را بدهم که صنایع غذایی کشور کوچکترین گذشت و کوچکترین کاستی و کوچکترین بی‌توجهی را نسبت به سلامت نسل‌های ایرانی به خودش حرام کرده و آسایش و آرامش را در اولویت قرار داده و در صنعت و تجارت مهمترین و اساسی‌ترین و اصولی‌ترین موضوعی که در صدر توجهات صنایع غذایی کشور قرار دارد، سلامت جامعه و سلامت مردم است. 
وی ادامه داد: از طرف دیگر می‌خواهم به شما حضار این بشارت را بدهم که صنعت غذای ایران دارای تاریخچه‌ای بسیار روشن است و یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صنایع کشور صنعت غذا است. سابقه یکصد ساله صنعت قند و شکر ایران و سابقه یکصد ساله آرد ایران، سابقه بیش از 70 سال صنعت گوشت کشور در منطقه خاورمیانه و در اطراف ما صنعت غذای ایران جزو معدود صنایعی جلوه گر کرده است که در حوزه خاورمیانه بیش از هفتاد تا هشتاد سال قدمت دارد و برندهای معتبر ما بیش از نیم قرن سابقه دارند.
 مرتضوی گفت: از طرفی سهم صنعت غذایی ایران در اشتغالزایی کشور جایگاهی است که به ما توجه می‌دهد که این صنعت چقدر در توسعه و رشد کشور سهم دارد، چرا که حدود 430 هزار شغل و حدود 17 درصد مشاغل صنعتی کشور در صنایع غذایی کشور است. 
رییس هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع‌غذایی تصریح کرد: کمتر کشوری در خاورمیانه وجود دارد که مثل ایران سابقه یکصد ساله داشته باشد در اصلاح بذر و نباتات و حتی کمتر کشوری در خاورمیانه وجود دارد که سابقه مؤسسات بهداشتی، استاندارد و سایر مؤسسات مرتبطش به نیم قرن برسد. بنابراین آنچه که پیام آمار فوق به جامعه مصرف کننده ایرانی است این‌که فرزندان شما در صنایع غذایی کشور تمام تلاش خود را به‌کار بسته‌اند که سفره شما سفره شایسته ایرانی و سفره‌ای سلامت باشد، اما متأسفانه قوانین بهداشتی و استانداردهای تفهیم‌ شده در صنایع غذایی ایران نسبت به سایر کشورهای دیگر بسیار سختگیرانه اجرا می‌شود. 
وی اظهار داشت: وقتی بنده عرض می‌کنم بسیار سختگیرانه اجرا و تنظیم می‌شود، به‌ علت آن است که بیش از سی سال در صنایع غذایی به‌صورت مستقیم فعالیت کارخانه‌داری می‌کنم و به‌دلیل نوع شغلم در اکثر مؤسسات بین‌المللی مرتبط با صنایع آرد دنیا عضویت دارم و شاید بیش از سی سال است که عضو هیأت رییسه آسیابانان بین‌المللی هستم، وقتی که من کارخانجات ایران را مقایسه می‌کنم با سایر کشورهای جهان، به‌خصوص وقتی با هیأتی به یکی از کشورهای اروپایی سفر کرده‌ بودم از یک کارخانه آردسازی خیلی مهم بازدید کردیم.  متوجه شدم که صنایع غذایی ایران با همت تک‌تک همکاران و با سخت‌گیری منصفانه دستگاه‌های نظارتی می‌تواند به خودش افتخار کند و به خود ببالد و بگوید صنایعی را شکل داده که شایسته و بایسته نان ایرانی است و نه تنها چیزی از همتایان اروپایی کم ندارند، بلکه بسیار مدرن‌تر فعالیت می‌کنند.  مرتضوی تأکید کرد: یک موضوع خیلی مهم این‌که صنعت غذا و همه آنچه که به‌دست مردم می‌رسد یک بخش شناسنامه‌دار دارد و یک بخش بدون شناسنامه است و از آنجایی‌که اگر بخواهیم سلامت صنعت غذا را تضمین کنیم باید سلامت غذا را از مزرعه تا سفره تضمین کنیم، نکته خیلی خیلی ظریف کار در همین قسمت نهفته است و بخش صنایع تبدیلی به‌خاطر شناسنامه‌داربودنش و به‌دلیل ‌این‌که تکالیفش مشخص است و به‌واسطه این‌که قرارداد خیلی سخت برایش تنظیم شده و به‌دلیل این‌که مجریان بسیار امین و درستکاری این قوانین سختگیرانه را اجرا می‌کند تکلیفش معلوم است. وی تأکید کرد: تکلیف ما از مزرعه شروع می‌شود. یعنی بخش بزرگی از اشکالات و مسایلی که می‌تواند به فضای ما آسیب بزند در این مرحله است که دیگر دست بخش صنایع تبدیلی نیست. اندازه مواد شیمیایی یا اندازه اثرگذاری کودهای صنعتی در مواد اولیه و باقی‌مانده سموم در مواد اولیه، حمل کالا و ... به بخش‌های دیگر اقتصاد بر می‌گردد و شایسته نیست به‌واسطه اهمال در این قسمت‌ها صنعت غذا را نشانه بگیریم.  دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران ادامه داد: حالا ما بایستی این محصول را به سفره مردم برسانیم و من اینجا با شهامت به این موضوع که نظام توزیع در ایران آنطوری که باید و شاید خودش را با امکانات مدرن امروزی هماهنگ نکرده است و این دو آسیب جدی به مصرف کننده وارد می‌کند، اشاره می‌کنم.  مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که قیمت تمام شده یعنی قیمت درب کارخانه تا سفره مردم می‌تواند بهتر از این باشد و حتی به نفع مصرف کننده پس‌انداز داشته باشد، یعنی در واقع بخش بزرگی از قدرت خرید مردم که باید صرف تغذیه سالم شود، در بخش توزیع آسیب می‌بیند تصریح کرد: همانطور که ملاحظه می‌کنید فروشگاه‌های جدیدی در گوشه و کنار تهران تأسیس می‌شود و این استقبال عمومی از این فروشگاه‌ها خود نشان‌دهنده این است که در حوزه توزیع می‌بایستی سعی و تلاش بیشتری کنیم و در حفاظت و صیانت از قدرت خرید مردم الان دیگر کار به جایی رسیده که بعضی از دستگاه‌ها ما را تشویق می‌کنند به گران کردن و ما مقابل دستگاه‌ها اعلام می‌کنیم که دیگر بیشتر از این نمی‌توانیم گران کنیم چرا که مردم قدرت خرید ندارند. 
به گفته وی یک موضوع خیلی ظریفی وجود دارد که باید به آن اشاره شود و آن این‌که آیا در نظام توزیع، نگهداری صحیح است، بالاخره از زمانی‌که ما کالا را تولید می‌کنیم تا در مغازه‌ها چیده می‌شود و به‌دست مردم می‌رسد، این کالا یک شرایط نگهداری دارد و متأسفانه بنده یکی از معترضین به شرایط نگهداری کالا در سیستم توزیع هستم و امیدوارم که بتوانیم با به‌وجود آوردن کنسرسیوم‌های بزرگ بتوانیم با هدایت و حمایت دستگاه‌های دولتی این نقایص را به حداقل برسانیم. حالا چرا می‌گویم با هدایت و حمایت دستگاه‌های دولتی بالاخره همه ما می‌دانیم که مدل دولت در کشور ما یک دولت خیلی بزرگ است و چون اندازه دولت خیلی بزرگ شده ما نمی‌توانیم مصون از دخالت‌های دولت باشیم و دایماً راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم، چرا که وقتی دولت یک اندازه خیلی بزرگی پیدا می‌کند باید راهی پیدا کرد تا از حداکثر امکاناتی که در دولت وجود دارد به نفع سلامت مردم و به نفع اقتصاد استفاده کنیم. مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش از وزارت بهداشت به‌واسطه دقت‌هایی که در حوزه سلامت مردم اعمال می‌کند، قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت: هرچقدر که ما سختگیری را بیشتر کنیم در حوزه نظارت و در حوزه رسیدگی و جلوگیری از آسیب به مصرف کننده همانقدر هم بایستی دقتمان را در حوزه حفاظت و صیانت از صنعت غذای کشور و از برندهای معتبر صنایع غذایی کشور افزایش دهیم.  وی تأکید کرد: در جمع آدم‌های حرفه‌ای خیلی آدم نمی‌خواهد مطبوعاتی صحبت کند، بنده به‌عنوان رییس هیأت مدیره کانون صنایع غذایی سپاسگزاری می‌کنم از وسواس و دقتی که در بخش صنعت غذا و بهداشت و سلامت غذا وجود دارد و تشکر می‌کنم خصوصاً از دکتر «دیناروند» که یار همیشگی صنایع غذایی است. 
مرتضوی متذکر شد: برای ساختن یک برند و برای کسب آبرو در صنعت غذا شما نمی‌توانید این راه را پنج ساله یا ده ساله طی کنید و باید دهه‌های متمادی در خدمت مردم و کشورتان باشید تا مردم به شما اعتماد کنند.  وی یادآور شد: ما خیلی صادقانه و خیلی عاشقانه و خیلی ارادتمنداند  تلاش می‌کنیم و هر تولیدکننده با سابقه‌ای که بیش از سی سال و چهل سال سابقه سفره‌آیی برای ملت ایران دارد از همه مسؤولین کشور تقاضای دوستانه داریم تا نسبت موضوع غذا یک مقدار توجه بیشتری کنند. 
به گفته وی ما دستگاه‌های خیلی مقتدر و درستکار را مسؤول حفاظت و صیانت از صنعت غذای مردم ایران کردیم هریک از این دستگاه‌ها مرتبط با وزارتخانه خود هستند که به تبع پاسخگوی مقامات ارشد خود هستند و هر وقت که بین این دستگاه‌ها اختلاف می‌افتد و ناهماهنگی‌هایی بین این دستگاه‌ها ایجاد می‌شود بزرگترین بازنده و آسیب‌پذیر به بخش‌های خدمتگزار و مردم وارد می‌شود. من از اینجا به‌عنوان مسؤول صنعت غذای کشور خواهش می‌کنم که بپذیرید که من سفیر دوستی و معرفت بین دستگاه‌های دولت باشم و از تمام چهره‌های بزرگ و آشنا که اینجا حضور دارند تقاضا دارم که همه ما می‌خواهیم به ملت ایران خدمت کنیم و هرکدام از ما دارای تخصصی هستیم، بنابراین باید اختلافات بین دستگاه‌ها و تقسیم قدرت بین وزارتخانه‌ها را کنار بگذاریم تا بتوان  با وحدت بین دستگاه‌های دولتی برای رسیدگی به موضوع و مسائل مرتبط با صنعت غذای کشور هماهنگ‌تر عمل کرد. مرتضوی یادآور شد: برای جذب سرمایه‌های بین‌المللی به شما قول می‌دهم که با پتانسیل‌های عظیمی که در کشور وجود دارد ما در ما‌ه‌های فروردین و اردیبهشت سال آینده شاهد تحولات چشمگیری در صنعت و اقتصاد کشور خواهیم بود و صنعت غذا این آمادگی را دارد که به‌عنوان یکی از بخش‌های صنعتی کشور میزبان سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در صنایع کشور باشد. منتها یک شرط دارد و آن این‌که هر خارجی که از بیرون می‌خواهد بیاید اگر کار ما خوب باشد می‌فهمد که اینجا جای کار کردن است اگر کاری مطلوب به تصویر نکشیده باشیم، متوجه می‌شود که نمی‌شود اینجا کار کرد.
 
***
 
 
 مدیرکل ارزیابی و نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: رقابت تولیدکنندگان بر سر غذای سالم
دکتر هدایت حسینی، مدیرکل ارزیابی و نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو نیز در این همایش گفت: شخصاً بر خود وظیفه می‌دانم تبریک بگویم چرا که دراین روز فرصتی است تا همه دست‌اندرکاران حوزه غذا بحث تولید، بحث نظارت و سیاستگزاری برنامه‌ریزی دور هم جمع شوند تا ان‌شاء‌الله دنیا در غذا در جهان بهبود پیدا کند.  وی ادامه داد: در حال حاضر شاید نزدیک به 900 هزار نفر در دنیا و یا یک میلیارد نفر غذای کافی و سالم برای خوردن ندارند و شرایط شرایطی است که ما باید توجه کنیم به تولید غذای بیشتر، تولید غذای سالم و غذای کافی برای همه مردم جهان از جمله مردم عزیز در کشور و برای تأمین غذای سالم و کافی برای این عزیزان باید همه زنجیره غذا از تولیدکنندگان، از فرآوری کنندگان و سازمان‌های نظارتی و کنترلی و بازرسی و نهایتاً مصرف‌کنندگان بتوانند براساس اصول و مبانی علمی فعالیت کنند تا به امید خدا غذای سالم و کافی در اختیار همه آحاد جامعه قرار بگیرد. حسینی گفت: در روز جهانی غذا یکی از برنامه‌هایی که سازمان وزارت بهداشت دارد و سال‌ها پیگیری می‌کند بحث اعطای نشان ایمنی سلامت به محصولاتی است که دارای ارزش غذایی مناسب هستند، ضمن این‌که باعث ارتقای آگاهی مصرف‌کنندگان هم می‌شود، محصولاتی نشان ایمنی و سلامت از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را می‌گیرند که در ارتقای سلامت مصرف کننده تأثیر بسیار زیادی دارند و در سازمان غذا و دارو با توجه به ترکیبات این مواد و ارزش غذایی که این مواد دارند مصرف این مواد توصیه می‌شود.  وی با بیان این‌که تابه‌حال دوازده دوره مراسم اعطای نشان در مناسبت‌های مختلف برگزار شده و امسال سیزدهمین دوره اعطای نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی است،‌گفت: در دوازده دوره قبل تابه‌حال حدود 150 محصول نشان ایمنی و سلامت از وزارت بهداشت اخذ کرده و امسال هم 26 محصول دیگر با حضور تولیدکنندگان و مقامات کشوری همه دست‌اندرکاران صنایع غذا نشان ایمنی را دریافت می‌کنند.  به گفته وی نشان ایمنی و سلامت عالی‌ترین نشان وزارت بهداشت در حوزه غذایی است و این محصولات ارزش غذایی بالا دارند و در ارتقای سلامت مصرف کنندگان مؤثر هستند، فاقد افزودنی‌ها و نگهدارنده‌ها بوده و حاوی عوامل مؤثر در سلامت مردم هستند. 
حسینی اضافه کرد: یک گروه بزرگ از محصولاتی که تابه‌حال نشان ایمنی و سلامت گرفته‌اند گروه فرآورده‌های لبنی هستند که ارتقای فرآورده‌های لبنی و افزایش مصرف آنها در واقع یکی از برنامه‌هایی است که به‌صورت جدی در دستور کار وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو قرار گرفته است. امسال هم تعدادی از محصولاتی که حاوی پروبیوتیک‌ها و همین‌طور محصولات لبنی غنی شده با انواع ویتامین‌ها به‌ویژه ویتامین D که یکی از کمبودهای اساسی مردم عزیز کشورمان است نشان ایمنی و سلامت دریافت می‌کنند، البته برخی از انواع تنقلات سالم هم به نشان ایمنی و سلامت خواهند رسید. به گفته وی با توجه به این‌که مصرف برخی از این تنقلات به‌دلیل نمک بالا و شکر بالا و یا به‌دلیل وجود اسیدهای چرب ترانس مورد توصیه سازمان غذا و دارو نیست. امسال به‌عنوان جایگزین تعدادی میوه‌های خشک و فرآورده‌هایی از خرما نشان را دریافت خواهند کرد،  تا مردم راحت‌تر بتوانند اینها را تهیه کنند، در سبد مصرفشان قرار بگیرد و با توجه به توصیه وزارت بهداشت برای استفاده از این محصولات و سرانه مصرف این محصولات بالاتر برود. در عین‌حال  عامل رقابت بین تولیدکنندگان هم خواهد بود و در این رقابت سازنده روز‌به‌روز محصولات غذایی از جمله تنقلاتی که تولید می‌شود در کشور مسیر ارتقا و مسیر حوزه سلامت را طی کنند علاوه بر این محصولات، محصولات دیگری هم داریم که محصولات بومی کشورمان به‌شمار می‌رود.  به گفته وی برنج ایرانی یکی از بهترین برنج‌های دنیاست و با توجه به بحث تولید و ارزیابی و رهگیری که ما در برنج داشتیم، برخی از این تولیدکنندگان توانستند یک نظام رهگیری بسیار مناسب برای خود تعریف کنند، ضمن این‌که میزان عوامل آلاینده‌ای که به‌صورت قوی در این محصولات به‌خصوص برنج هست در این فرآورده‌ها 50 درصد کاهش پیدا کرده است از این جهت اینها نشان ایمنی و سلامت دریافت خواهند کرد. حسینی افزود: چای هم یکی دیگر از فرآورده‌هایی است که به صورت بومی در ایران مصرف می‌شود و چای ایران یکی از بهترین چای‌های دنیاست که ترکیبات بسیار خوبی دارد و در ارتقای سلامت بسیار مؤثر است. چای هم توانسته ضمن این‌که میزان آلاینده‌ها مانند باقی‌مانده سموم را تا 50 درصد کاهش دهد به‌عنوان فرآورده سلامت شناخته می‌شود و جزو نوشیدنی‌های سالم و جایگزین نوشیدنی‌های با شکر بالا قرار  گیرد. مدیرکل ارزیابی و نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان ساخت: بنده امیدوارم درراستای اجرای نشان ایمنی و سلامت صنایع غذایی هم همکاری بیشتری داشته باشند، تعدادی از محصولاتی که نشان ایمنی و سلامت دارند و در سطح عرضه نشان نصب می‌کنند، باعث می‌شود مصرف‌کنندگان راحت‌تر انتخاب کنند و مصرف این‌گونه محصولات افزایش پیدا کرده و در نتیجه این رقابت سالم و سازنده بین تولیدکنندگان برای تأمین غذای سالم و تولید محصولات با نشان سلامت باشد. 
 
***
همایش روز جهانی غذا در قاب تصویر
 
 
 
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه