هدر

باحضور 138 شرکت آرد و نان در نهمین نمایشگاه بین‌المللی تهران

زمین به من گندم داد گندمو بردم آسیاب

گروه گزارش «اقتصاد سبز»/ یحیی امیری: می‌گفت «چهار تا دونه نون سنگک و بربری و تافتون و لواش تبریزی دیگه نمایشگاه لازم نداره، پنجاه سال مش رباب گوشه طویله مش رجب تنورش 3، 4 ساعت داغ می‌شد و نون تمام مردم محله سنگلج تأمین می‌شد.» 
گروه گزارش «اقتصاد سبز»/ یحیی امیری: می‌گفت «چهار تا دونه نون سنگک و بربری و تافتون و لواش تبریزی دیگه نمایشگاه لازم نداره، پنجاه سال مش رباب گوشه طویله مش رجب تنورش 3، 4 ساعت داغ می‌شد و نون تمام مردم محله سنگلج تأمین می‌شد.» 
نوه او، مهندس کمال تبریزی که متوجه شده بود کنجکاوانه به حرف‌هایشان توجه دارم و یادداشت بر می‌دارم پدربزرگ را که لباس شیک به تن داشت و اصلاً به‌نظر نمی‌رسید روزگار جوانی‌اش را در محله سنگلج پای تنور گذرانده باشد جلوی غرفه شرکت «تکنو پانکو» ایستادند و با لبخند گفت «فروشگاه نان سحر را در خیابان شریعتی که دیدی چی گفتی؟ باورت نمی‌شد این فروشگاه عظیم نانوایی باشد، گفتی یاد فروشگاه بزرگ فردوسی زنده شد که در خیابان فردوسی درش باز شده بود و مردم از چهار گوشه تهران و از شهرهای بزرگ ایران می‌آمدند و غرق در حیرت تماشای پله‌های برقی، آسانسور و فراوانی اجناس آن شده بودند، به قول خودت از جان آدم تا شیر کبوتر در فروشگاه فردوسی که آلمانی‌ها ساخته بودند خوشحال و خندان خرید می‌کردند.  شما دیشب وقتی وارد ساختمان نان فروشی سحر شده بودی باورت نمی‌شد این ساختمان یک نانوایی باشد و مردم توی این برف سنگین پاییزی آمده باشند که نان بخرند.  انواع نان‌ها را با دقت تماشا کردیم، خودت گفتی که دیگه نانوایی، تافتون‌پزی نیست، فقط در ویترین‌های این فروشگاه برای تو 22 نوع نان نشان دادم در بسته‌بندی‌های به قول شما شیک و اشرافی، این مردم همان‌هایی هستند که تا چند سال پیش فقط همان دو سه رقم نان بربری و لواش و سنگک می‌خریدند، حالا شما هم آمده بودی که نان رژیمی خودت را بخری، دنیای نان و نانوایی دگرگون شده، نان پزهای امروزی، درس خوانده، دکتر و مهندس و متخصص آزمایشگاه شده‌اند، حوصله کنی تو را در این نمایشگاه با خیلی چیزهای جدید آشنا می‌کنم.»  روز سه‌شنبه، روزی آفتابی بود ولی بقایای برف سنگین روز یکشنبه در گوشه و کنار خیابان‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران دیده می‌شد، در ارتفاعات، سپیدی برف چشم‌نوازی می‌کرد، نمایشگاه شلوغ بود، به گفته همکاران ما در غرفه «اقتصاد سبز»، در این روز، سومین روز نهمین نمایشگاه بین‌المللی آرد و نان بازدیدکنندگان بیشتری آمده بودند، شور و نشاط بیشتری دیده می‌شد، اکثرغرفه‌ها شلوغ و مذاکرات گرم، جریان داشت، گشت و گذاری 5 ساعته در این نمایشگاه، دنیای جدید امروز نان را شکوفا نشان می‌داد، و بنرها و پوسترهای سردر غرفه‌ها لبخند به لب  می‌آورد.  «برولند، سرزمین نان و لبخند»  «من نان سالم می‌پزم» گروه تولیدی نان صنعتی رامین  امسال 138 شرکت ایرانی و خارجی در نمایشگاه شرکت کرده بودند، خارجی‌ها بیشتر از ترکیه آمده بودند، در بعضی از غرفه‌ها مراحل پخت نان را عملاً به تماشا گذاشته بودند، بیرون از سالن، در فضای باز، صف نان مجانی شور و حال خودش را داشت، غرفه‌های رامین و مرشدی نان سنتی به شیوه مدرن عرضه کرده بودند، افرادی که موفق شده بودند یک قطعه نان مجانی تازه از تنور (تنور؟) درآمده به‌دست آورند خوشحال بودند، شادی خانمی مسن و جا افتاده را، وقتی که یک قرص نان داغ در دستش گرفته بود دیدیم، او را به حرف آوردیم «این یک دونه نون چه ارزشی داره که داری دستت رو می‌سوزونی» تکه‌ای به دهانش گذاشت و با دهان پٌر ولی پر از شوق گفت «کیف داره، نون تازه خوردن مزه داره». همکاران میز فروش «اقتصاد سبز»به مهندس محمدرضا جمشیدی مدیر مجله غٌر می‌زدند که «چرا دستگاه کارتخوان نداریم ده‌ها مشتری خرید و اشتراک را از دست دادیم» یکی دیگر به من گفت «آقای امیری دیروز نانواهای سنتی نانی با خود آورده بودند بزرگ به اندازه قدشان، نانواهای امروزی با علاقه تماشایش کردند.» حالا گزارش نمایشگاه امسال را بخوانید:
 
کیفیت در تولید، نظم در توزیع 
اتریش، آلمان، سوییس، هلند و ترکیه غرفه داشتند ولی اکثریت با ایرانی‌ها بود که حرف تازه داشتند در صنعت نان، هرکس دقت می‌کرد به این نتیجه می‌رسید ایرانی‌ها در یکی دو دهه اخیر در نان صنعتی پیشرفت چشمگیری داشتند، افراد تحصیل‌کرده و عاشق کار وارد این حرفه شده و در تلاش خستگی‌ناپذیر موفق شدند حتی در بازارهای جهانی نان به درخشند در غرفه شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود صحبت از این بود که ظرفیت سالانه آرد این شرکت به 75 هزار تن رسیده و کارخانه آرد برگزیده سال 1392 بوده است:  «شاهرود و میامی را بی‌شک می‌توان تنها قطب کشاورزی استان سمنان دانست. گندم مصرفی سالیانه این کارخانه که شامل اختلاط 70 درصد گندم گلوتن بالای شاهرود و میامی و 30 درصد گندم درجه 1 آلمانی‌است ثابت و یکنواخت بودن کیفیت آرد تولیدی در طول سال را تضمین می‌کند.» مدیر غرفه تأکید دارد: «کیفیت آرد تولیدی ما همواره مورد تقدیر شرکت بازرگانی دولتی ایران، اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان، معاونت غذا و دارو، اداره کل استاندارد قرار گرفته، واحد تحقیق و توسعه R&D ما بسیار فعال است و بیشتر تمرکز ما روی کیفیت کار است، البته موازی با آن بازاریابی را از یاد نبرده‌ایم، مواد اولیه مورد نیاز انواع شیرینی و نان حجیم را ما تأمین می‌کنیم.
 
 
نان شیرمال نک 
گروه کارخانجات نان صنعتی شرکت کیان گرم نان NAK پرشورتر از دیگران ظاهر شده بود (دست‌کم به‌نظر ما چنین آمده) آدم کارتنی نک را هرکس که می‌دید لبخندی به لب می‌آورد، بازار عکس یادگاری با این آدم کارتنی گرم بود، جوانی که داخل حجم شده بود بسیار با ذوق و مبتکر و پرانرژی در سالن گشت می‌زد و برای عکس یادگاری دل هیچ‌کس را نمی‌شکست هر طور که دوست داشتند با او عکس می‌گرفتند.  «شرکت کیان‌گرم نان» حدود 10 سال است که در عرصه تولید نان و شیرینی صنعتی در شمال غرب کشور (زنجان) با توان تولیدی 60 تن در روز برند نک را تقریباً در بازارهای سراسر کشور جا انداخته و سبد محصولاتش را تنوع بخشیده و بیش از 35 محصول مختلف، همچون نان‌های لایه‌ای، نان‌های مسطح، نان‌های حجیم و نیمه حجیم و انواع شیرینی‌جات صنعتی را عرضه کرده و بعید نیست با شور و هیجانی که در مدیریت این شرکت حس می‌شود موفق شود به‌زودی علاوه بر بازار ایران بازار منطقه را هم به قول یکی از مدیران «فتح» کند. مشتریان نان تست سبوس و نان تست اسنک غرفه را شلوغ کرده بودند. در پاسخ به سؤوال که کدام محصول شما خط تولید محکم‌تری دارد از مدیر غرفه شنیدیم: همه محصولات ما، از نان خشک جو بگیر تا نان شیرمال، مشتری‌های ما با نان شیرمال حال می‌کنند. 
 
دمنوش جو شهد زاگرس 
آن گروه از دست‌اندرکاران صنایع غذایی که در دو سه دهه اخیر در این عرصه خوش درخشیدند مدیرانی بودند که موازی با در به اختیار گرفتن تکنولوژی روز به شناخت تازه‌ای از ذائقه عمومی مردم و گرایش به درک ارزش غذایی را مدنظر داشتند به‌عنوان مثال جو، خوراک سنتی اسب و قاطر و دیگر چهارپایان مورد استفاده انسان بومی بوده، شاید همانطور که در یکی از گزارش‌های پیشین «اقتصاد سبز» یادآور شدیم سید ضیاءالدین طباطبایی نخست وزیر 100 روزه کودتای 1299 پس از بازگشت از اقامت طولانی در فلسطین به جو کاری در زمین‌های سعادت‌آباد و اوین مشغول شد و اول رجال سیاسی و بعد عامه مردم را با خواص و ارزش غذایی جو آشنا کرد، در نمایشگاه امسال یکی از دست‌اندرکاران صنعت غذا (شرکت شهد زاگرس جهانبین چهارمحال و بختیاری شهرکرد) بعد از آش و سوپ و نان جو، دمنوش جو و آرد جو و عصاره مالت جو ساخته است که در این بازار گرم جوخواری برای سلامت بیشتر انسان شهری، یک خوردنی جذاب به حساب می‌آید. غرفه شلوع و همه لبخند به لب به توضیحات یکی از کارشناسان غذاشناسی که گفته بود این شرکت برای اولین‌بار در ایران دمنوش جو تولید کرده من و دیگران گوش جان سپردیم: دمنوش جو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از تشکیل ترکیبات سمی و رادیکال‌های آزاد ممانعت کرده و از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کند. دمنوش جو بهترین کاهش‌دهنده کلسترول و تصفیه بهتر خون انسان است و... 
 
ماشین حمل نان و شیرینی  در غرفه 
تولید، توزیع می‌خواهد، وسیله توزیع صنایع غذایی بسیار اهمیت دارد چرا که مسأله سلامت انسان مطرح است و بهترین تولیدکنندگان با بهترین کیفیت‌ها، اگر وسیله حمل مناسب نداشته باشند سلامت خریداران را به خطر انداخته و به‌زودی مشتری از دست می‌دهند. در نمایشگاه آرد و نان علاوه بر حضور تولیدکنندگان، صاحبان صنعت جانبی هم حضور داشتند و مثل هر نمایشگاه بین‌المللی دیگری، فرصت بررسی و مطالعاتی به تولیدکنندگان انبوه برای تکمیل و تأمین نیازهای خود می‌دهند «شرکت ارشیا کانتینر پویا» که در شهرک صنعتی قزوین فعال است یک نمونه از ماشین حمل نان و شیرینی را به نمایش گذاشته بود و بروشورهایی تصویری از انواع مدل‌های دیگر که موردنیاز دست‌اندرکاران صنعت غذا است، عرضه کرده بود. در این غرفه از بازدیدکنندگان عادی خبری نبود و بیشتر مراجعین مدیران توزیع و حمل آرد و نان و شیرینی کنجکاوی می‌کردند و مشاوره می‌گرفتند که چه وسیله نقلیه‌ای از انواع کامیون و کامیونت مسقف چادری و ایزوله یخچالی و مسقف فلزی و... به کارشان می‌آید. در این غرفه بیشتر صحبت‌ها درباره کاربری «بغل بازشو» و «چادری ریلی» و «مسقف فلزی درب کرکره پراید» و... این چیزها بود که یادآور شدم بیشتر تخصصی و خاص مدیران فنی تولید و توزیع است و به کار عامه نمی‌آید، ولی این نکته و اشاره را آوردم برای آنها که به هر دلیلی در نمایشگاه حضور نمی‌یابند تا از همه امکانات بهبود دهنده تجارت خود آگاه شوند. 
 
 
حضور گلهای ادویه در آرد و نان 
می‌خواستم سری به غرفه «کاکامی» محمد پروین پسر علی پروین بزنم که با دیدن غرفه گلها، نانوایی محمد پروین و فوتبال و ورزش و همه این چیزها از یادم رفت از خودم پرسیدم این سلطان ادویه در نمایشگاه آرد و نان چه می‌کند، البته آرد جو و برنج و ذرت و... گلها در یادم بود اما از همه مهمتر، این‌که چگونه می‌شود با بی‌وقفه کار کردن برند شد، خوشنام شد و در شاخه‌های مختلف صنایع غذایی درخشید، حضور کمپانی گلها در نمایشگاه آرد و نان در همان لحظه تعجب و حیرت، مرا با دکتر ماه منظر الهام رودرو ساخت، او گفت «می‌دانیم بسیاری از تولیدکنندگان اسم و رسم‌دار ما در نمایشگاه‌های مرتبط با فعالیت‌های خود شرکت نمی‌کنند و برای عدم حضور خود چند تا بهانه هم در آستین دارند که بدترین آن، ما دیگر شناخته شده هستیم و نیاز به نمایشگاه نداریم و از این حرف‌هاست. اما این آقای دکتر مهدی کریمی تفرشی مدیر مجتمع صنایع غذایی گلها همه این بهانه‌ها را دور زده و از میان ده‌ها نوع محصولی که عرضه می‌کند در سه قلم آرد را بهانه خوبی دانست که در این نمایشگاه هم حضور داشته باشد.  دکتر الهام معتقد بود:  رودرو شدن با مشتری و حس ارتباط، یک اصل شناخته شده در دنیای تجارت مدرن است تولید همان تولد است. یک جور زایش که با نیاز انسان ارتباط دارد، به‌نظرم این حس در بعضی از مدیران از جمله مدیر گلها قوی است و چه بهتر. 
 
عطر نان حجیم صومعه‌سرا 
قدیمی‌‌ها اعتقاد داشتند عطر نان اشتهاآور است سبب حرکت صحیح گلبو‌ل‌های خون می‌شود، خیلی‌ها عادت داشتند صبح زود به نانوایی محل بروند، بوی نان به شامه‌شان بخورد و با یک بغل نان گرم سر سفره صبحانه بنشینند. وقتی به غرفه عطر نان حجیم رسیدم تحسین کردم که یکی از دست‌اندرکاران آرد و نان کشورمان متوجه این نکته شده و از همان انتخاب عنوان تولیداتش ذوق و ظرافت لازم را به‌کار برده و برای معرفی بهبود‌دهنده‌هایش از شهرت عطر نان بهره برده است. در جستجوی بیشتر آگاه شدم از شرکت‌های فعال و نوآور شهرستانی است «گیلان، شهرستان‌ صومعه‌سرا) عمر فعالیت‌هایش هنوز به 10سال نرسیده، اما پرتلاش می‌کوشد در حضور صنعت آرد و نان مطرح باشد، در پاسخ این سؤوال که عطر نان چه می‌کند، یکی از مدیران غرفه با برخورد و حوصله‌ای مثال‌زدنی، آنچه می‌کنند را چنین برشمرد:  محصولات این شرکت شامل انواع بهبود دهنده‌های صنعت نان از قبیل نان‌های حجیم و نیمه‌ حجیم و بیکینگ پودر، مثلاً بهبود دهنده آرد با 200 گرم در 1000 کیلو آرد موجب تقویت شبکه گلوتنی آرد و افزایش مقاومت شبکه گلوتنی تا 25 درصد و بازدهی بیشتر محصول می‌شود. برای نان سنتی هم ما بهبود دهنده داریم. بعد بروشوری به‌دست من داد و به شوخی گفت: قیافه شما به نانوایی‌های سنتی نمی‌خورد اما اگر صنعتی هستید این جزوه را دو سه بار بخوانید!
 
مینی لواش جو 50 گرمی 
دور ریز نان از گذشته‌های دور از معضلات اقتصاد خانواده بود، حتی با حذف سوبسید و هم‌اکنون که قیمت‌های نان در آزادپزها واقعی شده، باز هم دورریز نان داریم که در مجموع رقم بالایی در طول سال می‌شود. فورنی (FORNI) بر مبنای همان دورریزهایی که در هزینه نان همه‌گیر بوده با ابتکار جالبی مصرف کننده را برای همیشه از این سوخت هزینه راحت کرده است. یعنی بسته‌های 50 گرمی از انواع نان‌ها ساخته که به گفته یکی از مدیران همین شرکت با استقبال خوبی روبه‌رو شد.  فورنی بسته‌های نان لواش مینی و مینی‌لواش جو 50 گرمی را در اختیار همگان قرار داده تا دیگر تأسفی از بابت دورریزها نداشته باشیم. روی بسته‌ها تاریخ تولید و تاریخ انقضاء به‌صورت درشت و قابل رؤیا چاپ شده علاوه بر آن ترکیبات نان و میزان آهن و پروتئین و فیبر خام و کلسیم و همه آنچه که از نظر ارزش غذایی در 50 گرم نان وجود دارد در مقابل چشمان خریدار قرار داده تا هرکس بتواند با توجه به وضعیت سلامتی بدن از آن بخورد. ویژگی دیگر این بسته‌های نان که قید آرد کامل هم دارد با روند پخت نان سنتی انجام گرفته و برای کسانی که ذائقه‌شان با نان‌های صنعتی حجیم سازکار نیست با خیال راحت از آن بهره‌مند شوند.  این روش تولید را فورنی از ایتالیایی‌ها گرفته ولی کاملاً بومی‌اش کرده‌اند مخصوصاً از نظر رنگ و پخت اگر فرهنگ‌سازی شود و همگان از آن باختر شوند دیگر مشکلی به‌نام دورریز نان نخواهیم داشت. 
 
اهمیت نظم در توزیع تولید 
نظم در توزیع شعار شرکت تولیدی آرد طلوع فجر هاشمی با برند «آرتک» از گرگان (استان گلستان) توجهم را جلب کرد. روزی در تحریریه همین مجله بحث هوشمندی مدیران تولید صنایع غذایی مطرح شد. باورم این بود که مدیران و سازندگان برندها افراد هوشمندی هستند. مدیران شرکت دلوسه آمل در انتخاب رنگ بنفش برای لوگوها و بسته‌بندی‌ سس‌های خود هوشمندی به‌کار بردند چرا که تنوع و چشم‌نوازی رنگ‌ها سبب توجه ویژه خریدار به محصولات آنها می‌شود، کار به امتحان می‌کشد و ذائقه هم جواب می‌دهد. در جمعی از مدیران شرکت مینو در اواخر سال که من هم به‌طور تصادفی حضورداشتم بحث این بود که با آمدن و فراگیر شدن رسانه‌های تصویری، تبلیغات در تلویزیون محدود شود. اما آقای خسروشاهی مدیر مینو اصرار داشت که تبلیغات چاپ شده در مطبوعات (تبلیغات کاغذی) را هیچ‌وقت نباید از نظر دور داشت چرا که تلویزیون هرگز نمی‌تواند در ماندگاری چاپ کاغذی رقیب مطبوعات شود.  استان گلستان را بی‌شک می‌توان قطب تولید کیفی‌ترین گندم کشور دانست. گندم‌های کشت شده عموماً از نوع دیم بوده و دارای پروتئین متوسط 13 درصد، اندوسپری با گلوتن متوسط 31 درصد و ایندکس حداقل 85 درصد مورد علاقه تولیدکنندگان انواع شیرینی و کیک و مخصوصاً انواع نان بوده است، آرد نول ... آرتک مورد نیاز نان پزی‌ها، کیک‌پزی‌ها و شیرینی‌پزی‌ها اگر به موقع نرسد کار تولید لنگ می‌زند، مدیران آرتک با شعار نظم در توزیع خیال همه همکاران را از بابت به‌موقع رسیدن سفارش آرد راحت کرده‌اند. 
 
فروشنده آزموده و کارآمد نانوایی 
یک زمانی مردم عادت داشتند فقط نان لواش بخرند چرا که می‌شد لای آن کباب یا پنیر یا یک تکه کوکو سبزی و تخم‌مرغ پخته گذاشت. کار راحتی بود اما اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌ حجیم تهران که در نمایشگاه حضور پررنگی داشت بر این باور است که با فرهنگ‌سازی در عرصه نان می‌توان نان حجیم را هم برای تکمیل ذائقه ایرانی‌ها کاربردی‌اش کرد. افرادی که در غرفه این اتحادیه حضورداشتند به‌راحتی دارای فرهنگ و معلومات لازم برای معرفی کارشان بوده‌اند، یکی از این آقایان با بیانی محکم می‌گفت دغدغه تولید نان در گروی آموزش بهینه نانوایان است. او به من یادآور شد: «اتحادیه در این راستا تلاش مؤثر و نتیجه بخشی داشته، حالا دیگر نانوا آن شاطر دست و صورت نشسته‌ای نیست که با اخم و ترشرویی پارو در تنور بزند، افراد تحصیلکرده آگاه به اهمیت بهداشت، آگاه به خوش‌خلقی با مشتری و مسلط به نان‌پزی مدرن و با سیستم حرارتی به‌روز شده‌اند، دیگر شاطر مجبور نیست با یک دست خمیر روی پارو پهن کند و با یک دست دیگر هیزم توی تنور بریزد، حالا او مشتری را مجبور به قبول هرچه از تنور درآید نمی‌بیند، او می‌داند که در حرفه پٌر رقابت و مهمی حضور دارد که به مجموعه آگاه همکاران خود وابسته است. محمود ژولی از نانوایان بایسته و خزانه‌دار اتحادیه نانوایان حجیم تأکید داشت: ما به نقش فروشنده نان اهمیت می‌دهیم، برای ما فروشنده آموزش دیده و کارآمد در نانوایی نقش پررنگ دارد. 
 
خاطرات پسر پزشک نانوا 
در مقابل غرفه فورنی «FORNI» یک جمع 4 – 5 نفری خانوادگی درباره رژیم نان و نان‌های رژیمی بحث می‌کردند، همگی معتقد بودند نان سوخاری را به‌عنوان نان رژیمی از زبان مادر بزرگ‌ها و پدربزرگ‌های قدیمی بسیار شنیده‌اند. امروزه جو، محور نان‌های رژیمی شده یا درباره فواید نان‌های تُست شده برای معده‌های ضعیف سخن بسیار گفته می‌شود، اما یک اصل بسیار مهم و دور از چشم، بهداشت محیط تولید است. دکتر حشمت ساروی که همراه پدر نانوایش به نمایشگاه آمده بود از دیدن غرفه «الکتریک‌سازان افق کویر» که دستگاه‌های دفع دائمی حشرات، حیوانات موذی، موش و پرندگان مزاحم را به نمایش گذاشته بود بسیار خشنود دیدم، گفتم دکتر سبب دقیق‌شدن شما در این غرفه برای چیست؟ او که از کنجکاوی من هم خشنود شده بود با حوصله توضیح داد:  بچه بودم، شاید 4 یا 5 سال بیشتر نداشتم که همراه پدرم به مغازه آمده بودم، پدرم وقتی در پاتیل خمیر را برداشت متوجه شد یک موش ریز و نحیف در خمیر گیر کرده، بدجوری دستپاچه شد، دستور داد پخت متوقف شود، حرف شاطر را هم گوش نکرد که یک قسمت خمیر را دور می‌ریزیم، او تمام خمیر را در سطل ریخت و با شتاب پاتیل را شست و دوباره آرد ریخت و خمیر ساخت، این‌کار حدود یک ساعت وقت گرفت مشتری‌ها صدایشان درآمده بود، آنها فریاد می‌زدند و اعتراض می‌کردند اما پدرم که حسابی عرق کرده و خسته شده بود به شاطر گفت موش ناقل انواع بیماری‌هاست، ما نباید با جان و سلامتی مردم بازی کنیم. ضرر و زحمت این‌کار مال من است ولی هرچه هست بهتر از مریض‌کردن مردم است. 
 
جنگ با پشه، سوسک و ساس 
دکتر حشمت ساروی با علاقه و تحسین دستگاه‌های تخصصی دفع موش ( التراسونیک) دستگاه تخصصی دفع پرنده (سونیک و التراسونیک) و دستگاه تخصصی دفع سوسک (الکترو مغناطیس) را با دقت تماشا کرد و وقتی به دستگاه تخصصی دفع ساس (الکترو مغناطیسی و التراسونیک) رسید خطاب به من گفت «خدا رو شکر حالا این دستگاه‌ها آمده همه‌چیز مدرن شده ولی روزگاری پشه و مگس هم در نانوایی‌ها بیداد می‌کرد، لابد شما هم شنیده‌اید که یک کسی با خوردن نان دچار دل درد شدید شده، یا سردرد گرفته و کار به دکتر و درمان کشیده، آن روزها کسی نمی‌دانست علت اصلی و ریشه این بیماری‌ها از کجاست، کارگرها و نانوایی‌های عامی در برخورد با این حشرات و حیوانات متوجه ضرر و زیان انسانی آن نمی‌شدند، بیشتر سعی می‌کردند نانی بپزند و دست مشتری بدهند، بعضی‌ها بر این باور غلط بودند که آتش تنور همه میکرب‌ها را می‌کشد، غافل از این‌که بعضی از میکرب‌ها در خمیر جا خوش کرده و به معده انسان می‌روند، ما البته از شیوه سنتی پخت نان و آن محیط‌های غیربهداشتی نگهداری آرد و خمیر فاصله گرفته‌ایم، حالا این دستگاه‌های مدرن آمده و کار نانواها را راحت کرده، ولی بازهم نباید فراموش کنیم که بهداشت محیط بسیار اهمیت دارد.  کوچک‌ترین سهل‌انگاری و نادیده‌گرفتن نکات بهداشتی سبب خسران جبران‌ناپذیر می‌شود. حیوان گرسنه در هر جا که غذا باشد اتراق می‌کند. شما فکر می‌کنید چند نانوا مثل پدرم وقتی موش در پاتیل خمیر می‌بینند کل خمیر را دور  می‌ریزند؟
 
سفارش آنلاین شیرین تلخ 
نمایشگاه فرصتی است برای عرضه نوآوری‌ها، مثلاً شرکت شیرین تلخ اعلام کرده سفارش آنلاین محصولات SHIRINTAL.com می‌پذیرد، و شرکت تولیدی سبلان پلاستیک انواع وسایل جانبی موردنیاز نانواها و قنادها را به نمایشگاه آورده بود. از انواع سطل‌ها تا لیفتراک و جک‌های دستی و «جهان نقش» در دنیای چاپ را زیباتر و رنگین‌تر در بسته‌بندی‌ها کرده بود و شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس انواع وسایل حمل نان و آرد و... را به نمایش گذاشته برد با توضیح‌دهندگان خبره و مسلط در غرفه. اما محمد نصرتی مدیرعامل «شیرین منش» با انتخاب همین نام، کوشید کام همه بازدیدکنندگان را شیرین کند.  این شرکت که نگاه جدی به امر صادرات دارد از تحولاتی که در طول نیم قرن سابقه فعالیت‌هایش دارد می‌گوید و نگاه حرفه‌ای به مشکل کسانی که در حسرت خوردن نان شیرینی می‌سوزند! ما کوشیدیم همگام با کشورهای پیشرفته به تولید نان شیرینی دیابتی‌ها و دایتی‌ها (رژیمی‌ها) بپردازیم. برای کسانی که در حسرت خوردن یک عدد نان شیرینی در طول عمرشان مانده‌اند. برای کودکان کم غذا یعنی آنهایی که اصولاً بی‌اشتها هستند و با بی‌توجهی‌ به خوردن سبب رنج والدینشان می‌شوند محصولاتی مؤثر تولید کنیم با رنگ‌آمیزی طبیعی و اشتهاآور و ترکیبات کاملاً بهداشتی عرضه کنیم. ما برای به اشتها درآوردن کودکان و به‌طور کلی آدم‌های بی‌اشتها، تحریک اشتها به‌وجود آوریم و اتفاقاً در این کار موفق بودیم و از بازخوردهایی که داشتیم مثل شاعری که از شنیدن شعرش لذت می‌برد، لذت ببریم.
(شماره 54 مجله اقتصاد سبز)
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه