هدر

مه‌آوران با مه سیاه بیشه جاده چالوس در نخستین نمایشگاه حلال

نه فقط گوشتی‌ها پروتئینی‌های غیرگوشتی هم به نمایشگاه آمده بودند

گروه گزارش «اقتصاد سبز»/یحیی امیری: «اگر فیلم مادر علی حاتمی را دیده باشید (که حتماً دیده‌اید) پسر بزرگ مادر، کارش صادرات روده به آلمان است، گاهی چند کلمه آلمانی هم صحبت می‌کند. کار ما هم مشابه کار اوست، یعنی همان کار است، تولیدکننده و صادر کننده انواع محصولات روده و آلایش دامی، به اسپانیا، اتریش و مخصوصاً آلمان، سالامبور دامی صادر می‌کنیم 
گروه گزارش «اقتصاد سبز»/یحیی امیری: «اگر فیلم مادر علی حاتمی را دیده باشید (که حتماً دیده‌اید) پسر بزرگ مادر، کارش صادرات روده به آلمان است، گاهی چند کلمه آلمانی هم صحبت می‌کند. کار ما هم مشابه کار اوست، یعنی همان کار است، تولیدکننده و صادر کننده انواع محصولات روده و آلایش دامی، به اسپانیا، اتریش و مخصوصاً آلمان، سالامبور دامی صادر می‌کنیم 
در واقع در 95 کشور مشتری داریم ولی بهترین مشتری‌ها آلمانی‌ها هستند که از روده گاو و گوسفند برای پوشش سوسیس معروف کشور خودشان استفاده می‌کنند.»  در گشت‌زنی نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال جهان در تهران، غرفه RSH که در گوشه‌ای از ته سالن قرار دارد توجه مرا جلب کرد. غرفه خلوت و فقط یک نفر پشت میزی که چند شیشه با محتوای روده سفید گاو و گوسفند روی آن قرار دارد و چند نمونه از سوسیس‌هایی که با این روده‌ها پوشش داده شده، دیده می‌شود، غرفه هیچ دکور و آرایشی ندارد، می‌شود گفت خلوت‌ترین و ساده‌ترین غرفه نمایشگاه است، حتی یک بروشور هم ندارد، وقتی می‌گویم نمایشگاه جای عرض اندام است با بنر، بروشور، دکوربندی؟ می‌گوید بروشور سفارش داده‌ایم اما دیر اقدام کردیم و برای نمایشگاه امسال آماده نشد.  اسمش رضا شریف‌زاده و مدیر RSH است تولیدکننده انواع محصولات روده‌ای:  من نسل چهارم خانواده در این صنعت هستم، پدربزرگم و پدرم در این کار بودند، در واقع این کار و شغل خانوادگی ما تا حالا در چهار نسل تداوم داشته، از تولیدات ما فقط چیزی حدود 5 درصد در داخل کشور استفاده می‌شود و بقیه صادرات می‌شود. جزو معدود تولیدکنندگانی هستیم که برای مواد اولیه مشکلی نداریم، یعنی روده‌های گاو و گوسفند را از کشتارگاه تهران می‌خریم و در کارگاه خود عمل‌آوری می‌کنیم. پروسه تولید 7 تا 8 روز طول می‌کشد، روده‌ها باید در این مدت گندیده شود تا بشود روی آن کار پاکسازی انجام گیرد یعنی لایه‌های داخلی و خارجی روده تمیز شود. آمار تولیدات ما روزانه بین 300 تا 400 هنگ است. 
وقتی درباره هنگ می‌پرسم، می‌گوید:  روده‌های گاو و گوسفند بین 24 تا 28 متر می‌شود، هر هنگ از 3 تا 4 روده تشکیل و 90 متر طول دارد، واحد کار ما «هنگ» است، این اصطلاح بین ما تولیدکنندگان معنی واضح خودش را دارد. روکش‌های مهمترین برندهای سوسیس و کالباس اروپا از محصولات ما ساخته می‌شود، اروپایی‌ها معتقدند روکش سوسیس و کالباس با روده حیوانی کیفیت را بالا می‌برد و سبب طعم‌دهی خوب می‌شود. کل کارگاه‌های تولیدکننده هنگ در ایران بین 30 تا 40 برند است، بسیاری از مشتری‌های قدیمی ما حدود 80 سال است که مشتری و خریدار مانده‌اند، تکنولوژی تغییراتی در شیوه کار ما ایجاد کرده، مثلاً در نحوه آلایش، بسته‌بندی، ولی اصل کار همان است که از قدیم بوده، روده‌ها را از کشتارگاه‌ها می‌خریم، به کارگاه‌ می‌آوریم و پس از طی مراحل عمل‌آوری صادر می‌کنیم. کار ما تخصصی و تجربی است.  آقای شریف‌زاده درباره این‌که چرا مشتری‌های داخلی شما این‌قدر کم است، می‌گوید بیشتر تولیدکنندگان داخلی دولتی هستند و خودشان روکش‌های گوناگون تولید می‌کنند. با شرح این دیدار و گفت‌وگو، گزارش آنچه که در نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی حلال تهران دیده‌ایم برای خوانندگان ماهنامه اقتصاد سبز می‌نویسیم. نمایشگاهی که از بین 14 کشور خارجی، هندی‌ها و ژاپنی‌ها پُر رنگ‌ بوده‌اند. 
 
همه جا صحبت از گوشت بود 
در مجموع، 3 سالن به شـرکت‌کننـــدگان گوشـــتی اختصاص داشت. به باور بسیاری از دست‌اندرکاران، این اولین تجربه نمایشگاهی اختصاصی و تخصصی مواد پروتئینی، بهتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد برگزار شد. شلوغی‌های عمومی نمایشگاه‌های این‌چنینی را نداشت، به استثناء غرفه‌ای که در فضای باز همبرگر مجانی می‌داد و مثل همیشه در تمام ساعات جلوی این غرفه صف دیده می‌شد. بیشتر بازدیدکنندگان متخصصین دست‌اندرکار مواد پروتئینی بودند، غرفه‌های خارجی‌ها عموماً ساده و برندهای ایرانی تا توانستند نوآوری کردند و خوش درخشیدند.  در تمام 4 روز برپایی نمایشگاه صحبت از گوشت و انواع فرآورده‌های گوشتی بود، حتی در غرفه‌ برندی که همبرگر بدون گوشت حیوان تولید می‌کند بازهم صحبت از گوشت بود.  شرکت‌های وابسته به صنایع گوشتی هم حضوری فعال داشتند، مثلاً صنعتگری انواع چرخ‌گوشت‌های صنعتی را به نمایشگاه آورده بود، در این غرفه درباره تولید انبوه و چرخ‌دهی گوشت اطلاعات دقیق و مفید به مشتری داده می‌شد، برای تولید انبوه، بین 1 تا 100 تُن چرخ گوشت آورده بودند و کارآیی هریک از این ماشین‌ها در چرخ کردن مناسب گوشت، مرغ، ماهی، بوقلمون، گاو، گوسفند و... معلومات داده می‌شد. 
 
سوسیس غیرگوشتی لُرد 
شرکت فرآورده‌های گوشتی پارس با برند «لُرد» غرفه نسبتاً پرمشتری داشت، اکثر افرادی که به این غرفه می‌آمدند درباره سوسیس‌های غیرگوشتی کنجکاوی داشتند، در بنر خوش‌آب و رنگ آن درباره ویژگی‌های منحصر به‌فرد این محصولات چنین خوانده‌ایم:  فاقد منیزیت، فاقد فسفات، فاقد استابیلایزر، فاقد گوشت قرمز، فاقد گوشت مرغ.  خانمی از مدیر غرفه پرسید سوسیس‌های شما که گوشت قرمز و گوشت سفید ندارد پس چی دارد؟  پرسشی که لبخند به لب همه ماها آورد، مدیر با تجربه و مسلط غرفه با لبخند گفت:  چیزهایی بهتر از گوشت قرمز، مثل سویا ایزوله، روغن مایع، پودر سفیده تخم‌مرغ، سیر و آرد، نشاسته، گلوتن، ادویه و نمک، آب و یخ! ما موفق شدیم با 5 سال مطالعه و بررسی بهداشتی و پزشکی اولین تولیدکننده سوسیس غیرگوشتی با برند لُرد در ایران و حتی در دنیا باشیم.  مدیر غرفه‌ با غرور از کار چشمگیری که او و همکارانش انجام داده‌اند، حرف می‌زد و یادآور شد:  از ویژگی‌های بسیار مهم سوسیس غیرگوشتی لُرد، عدم استفاده از مواد نگهدارنده، مثل منیزیت و فسفات و چیزهایی از این قبیل است، مزیت چشمگیر دیگر سوسیس لرُد، ترکیب پروتئین حیوانی و گیاهی و افزایش صددرصدی پروتئین این محصول با سوسیس‌های مشابه است.  نکته‌ای که باید حتماً یادآور شوم، بسته‌بندی خوش رنگ سوسیس‌ها و چشم‌نوازی و شادی‌آوری تنوع رنگ‌هاست. 
 
لابراتور «روبرته» 
یکی از دیدنی‌ترین‌های نمایشگاه، غرفه روبرته بود که چه در بروشور و چه توضیح مدیران غرفه به مراجعه‌کنندگان توجه برانگیز و حتی می‌شود گفت تحسین برانگیز، ارایه اطلاعاتی دقیق درباره ترکیبات محصولات این شرکت است، مثلاً درباره گوشت لقمه چنین آمده است:  پروتئین 4/17 – چربی 3/4  - رطوبت 5/74 – کربوهیدرات 8/0 – خاکستر 3/2 – فیبر 2/0 
یا مثلاً درباره طعم‌های ترکیبی و.. توضیحاتی داده است که فکر نمی‌کنم عامه مصرف‌کننده از آن سر دربیاورند و باید گفت فقط متخصصین و دست‌اندرکاران صنعت فرآوری گوشت متوجهش می‌شوند. از خانمی که به پرسش بازدیدکنندگان پاسخ می‌گفت پرسیدم این چیزهایی که شما نوشته‌اید برای من مصرف‌کننده که نیست؟ خندید و گفت: البته برای تولیدکنندگان است، از محصولات روبرته در تولید انواع سوسیس و کالباس خام ریخته شده، انواع همبرگر و ناگت، جوجه‌کباب و کباب‌های گوشتی، پیتزا آماده، انواع کنسرو، انواع غذاهای آماده و نیمه آماده استفاده می‌شود، ولی چه اشکالی دارد شمای مصرف‌کننده هم بدانید مرغ بدون پوست و چربی، 21 درصد پروتئین، 5/3 درصد چربی و 6/74 درصد رطوبت دارد. کم نیستند خریداران محصولات پروتئینی که به این معلومات نیاز دارند. 
 
فرآوری پر شترمرغ
غالب مردم پروتئین‌را در گوشت گاو و گوسفند و بیشتر در مرغ و ماهی می‌شناسند، ولی چند سالی است (شاید حدود 3 دهه) که شترمرغ هم در چرخه غذاهای صنعتی قرار گرفته و «سیمرغ‌پروران پارسه» که در امر تولید، پرورش، کشتارگاه و صنایع جانبی در شیراز فعال شده غرفه‌ای داشت با عکس‌های دیدنی از شترمرغ و تور دیدنی از ترکیب حضور شترمرغ‌ها و محصولات غذایی که با گوشت  شترمرغ ساخته می‌شود. اولین نکته‌ای که در حرف‌های غرفه‌دار به مراجعه کننده توجهم را جلب کرد اشاره به محصولات این شرکت است که فاقد هرگونه هورمون و یا محرک‌های رشد‌دهنده در پرورش شترمرغ می‌باشد: 
این تجمع علاوه بر تولیدات داخلی بیش از صد واحد تولیدی استان فارس را پوشش می‌دهد. در مجتمع ما علاوه بر کشتارگاه صنعتی کارخانه‌های متصل نظیر فرآوری گوشت، سوسیس، انواع کالباس، برگرها، فرآوری روغن، فرآوری پر، فرآوری پوست تا مرحله پیش دباغی نیز می‌باشد. هر 6 هزار قطعه‌برداری و قابلیت کشتار 80 قطعه در هر شیفت را دارد.  در بازار مصرف مواد پروتئینی، این سال‌ها، گوشت شترمرغ جایگاه پیدا کرده، مخصوصاً بعضی از برندهایی که از گوشت شترمرغ استفاده می‌کنند، طعم‌دهی مطابق با ذائقه‌ ایرانی‌ها را هم لحاظ کرده‌اند که سبب رونق فروش شده است. 
 
 
آرزومان خاطره‌ساز
غرفه گوشتیران یا همان آرزومان سابق بیش از دیگر غرفه‌ها دیدنی بود، بیشتر بازدیدکنندگان سن و سال‌دار این غرفه، خاطره‌سازی می‌کردند. آرزومان بیش از 80 سال سابقه دارد و اکثر مردم سوسیس و کالباس را با نام آرزومان می‌شناسند، یا آرزومان همان تولیدکننده‌ای است که مردم را به خوردن سوسیس و کالباس عادت داده است.  در دهه 40 در لاله‌زار، جنب سینما متروپل اغذیه‌فروشی آرزومان چنان شهرتی داشت که بخشی از تفریحات شهرستانی‌هایی که به تهران می‌آمدند خوردن ساندویچ در این مغازه بود. بعداز انقلاب نام این شرکت به گوشتیران تغییر کرد ولی از آنجا که شهرت آرزومان در جذب مشتری زبانزد بوده، در کنار تمام برچسب‌ها و تابلوها، کنار نام شرکت گوشتیران نام آرزومان هم در پرانتز آورده می‌شود. شرکت به‌روز شد، اگر در گذشته فقط سوسیس و کالباس تولید می‌کرد حالا در امر انواع همبرگر، ناگت و غذاهای پخته شده منجمد و حتی گوشت بسته‌بندی شده دستی پُر کار دارد، مدیران امروز شرکت هم کوشش مؤثری برای حفظ اعتماد مردم به نام آرزومان دارند و می‌کوشند سابقه و خاطره خوب 80 ساله را حفظ کنند، یکی از برنامه‌های مفید این شرکت آموزش و بازدید از کارخانه است.  بازدید هفتگی مراکز آموزشی (مدارس، دانشگاه‌ها) از فعالیت کارخانه و پذیرش بیش از 300 دانشجو در طی سال برای گذراندن دوره کارآموزی. 
 
مه سیاه بیشه جاده چالوس 
یکی از دیدنی‌های نمایشگاه، غرفه‌ مِه‌آوران بود، مدیران باذوق این شرکت با نصب دستگاه مه‌آور در غرفه، فضای بیرونی را دودآلود کرده بودند، البته دود که نبود همان بخار یا مه‌ای است که مسافران جاده چالوس در منطقه سیاه‌بیشه بارها دیده و از تماشای آن لذت برده‌اند.  دستگاه‌های رطوبت‌ساز شرکت مه‌آوران حالا نوع خانگی‌اش را هم وارد بازار کرده و نمونه‌هایی از آن را به نمایشگاه آورده بود: «افتخار ایرانی در ابداع سیستم جدید تولید رطوبت برای مصارف صنعتی و خانگی» راهنمای غرفه می‌گفت:  نوع خانگی، کم صدا، سبک و بسیار کم مصرف است. تولید رطوبت سرد بدون خیس کردن محیط ایجاد ابر و مه با همه خصوصیات طبیعی آن، پخش سریع و یکنواخت در تمام محیط. پرسیدم این دستگاه شما چه ارتباطی با نمایشگاه پروتئین دارد؟ سؤوال من، سؤوال دیگر بازدیدکنندگان هم بود، چون همه سرتا پا گوش شدند تا توضیحات را بشنوند:  محیط‌های صنعتی، ماشین‌های جوجه‌کشی و... برای رفع خشکی هوا به این دستگاه نیاز دارند، مخصوصاً در کارگاه‌های بزرگ صنایع غذایی که کار ماشین‌آلات هوا را خشک می‌کند، با این دستگاه رطوبت لازم حاصل می‌شود از همه مهمتر، فضای مه‌آلود، حالت خوش شاعرانگی می‌دهد و انرژی تولید کار را بالا می‌برد، اگر دقت کرده باشید همین مه‌ای که ما تولید کردیم بازدیدکنندگان را جذب ورود و نزدیک شدن به غرفه ما کرده است. 
 
مستر قصاب چه کرده؟ 
ذوق و طنز ایرانی برای ایجاد لحظه‌های شاد در غرفه «مستر قصاب» باورکردنی شد، معمولاً تصوری که از قصاب‌ها و کار قصابی داریم چهره زمخت و سبیل پُرپشت و پیش‌بند قرمز شده از گوشت و کارد سلاخی است، مستر قصاب به همه خشونت ظاهری این حرفه و آدم‌های این شغل پایان داده و لطافت بخشیده. اول از اسمش شروع کرده «مستر قصاب» چند دقیقه‌ای که در اطراف این غرفه پرسه می‌زدم به چهره بازدیدکنندگان دقیق شدم، بدون استثناء، از زن و مرد، جوان و پیر، وقتی تابلوی مستر قصاب را می‌دیدند لبخندی به لب می‌آوردند، کم نبودند افرادی که عکس سلفی هم از غرفه می‌گرفتند. «شرکت سلامت پروتئین ایرانیان» به شماره ثبت 456155 به گفته غرفه‌دار 8 سال از عمر فعالیتش می‌گذرد، کارش فروش گوشت است اما نه مثل قصاب‌های سنتی، مدرن شده، سایت دارد، سفارش اینترنتی می‌گیرد و به اصطلاح خیلی باکلاس است. همه قطعات داخل و بیرون گوسفند و گوساله و مرغ را قطعه قطعه دارد. گوشت ران، سردست، راسته، فیله، مرغ سبز کامل (بدون آنتی‌بیوتیک) بال و کتف، کله‌پاچه، دل و جگر، ماهیچه گوسفندی، راسته شاندیزی، انواع جوجه‌های طعم‌دار نیمه‌آماده و... خلاصه انواع محصولات دریایی، گوشت‌های گوسفندی و گوساله و مرغ هم عرضه می‌کند و با ماشین‌های سردخانه‌دار. شیوه‌ای نوین، رایگان برای این آدم‌های باذوق و مبتکر تبلیغ می‌کنیم:  M.R.GHASAB 
 
چرخ گوشت مبله 
در نمایشگاه پروتئین، همه جا بحث گوشت است، یکی از ابزار استفاده از گوشت، چرخ‌گوشت است. مخصوصاً ایرانی‌های کباب کوبیده‌خور، دقت کرده‌اید در میهمانی‌ها و جشن‌های عروسی، سینی مملو از کباب کوبیده زودتر از غذاهای دیگر خالی می‌شود. پس چرخ‌گوشت یکی از ملزومات همه غذاهای گوشتی است و «شرکت صنعتی پولاد غرب» همدان با دست پُر به نمایشگاه آمده و انواع چرخ‌گوشت‌ها را به نمایش گذاشته بود؛ چرخ گوشت مبله (تمام استیل) چرخ گوشت رومیزی 32 پولاد، چرخ‌گوشت پولاد 42 گیربکس، چرخ‌گوشت 42 گیربکس حلزونی، چرخ گوشت 42 ثابت، چرخ گوشت 32 نیمه متحرک «پولاد 5» سبزی خردکن سطلی و بالاخره سبزی‌ خرد کن بشقابی و چرخ‌گوشت 32 تسمه‌ای (مدل گلدانی) کباب کوبیده‌خورهای حرفه‌ای در این غرفه کنجکاوی می‌کردند که هر دستگاه ظرفیت چه حجمی از گوشت را دارد، درباره نوع خانگی و صنعتی‌اش معلومات می‌گرفتند و این‌که کارخانه در همدان جاده کرمانشاه قرار دارد ولی مشتری از هر جای ایران سفارش بدهد و خرید کند، شرکت دستگاه را صحیح و سالم تحویل می‌دهد.  همین‌جا باید تشکر کنم از سردبیر «اقتصاد سبز» که دست مرا برای نوشتن باز گذاشته تا تبلیغ و معرفی کنم از دیدنی‌های نمایشگاه، بدون آنکه بخش بازرگانی اعتراض کند که چرا برای فلان تولیدکننده تبلیغ مجانی کرده‌ای. چون، دیدنی‌های جالب باید در گزارش بیاید و آمده است. 
 
ماهی را هر وقت از ما بگیری تازه است 
شرکت خانواده دریای آبی با شعار «ماهی را هر وقت از ما بگیری تازه است» ما را به‌سوی خود کشاند، غرفه‌ای دیدنی و با پروپاگان‌های خواندنی. واردکننده ماهی است و 25 سال از شروع فعالیت‌هایش می‌گذرد، غرفه‌دار می‌گوید اولین وارد کننده ماهی منجمد و تازه است. در زمینه ماهی «کاد» ماهی «سالمون» تازه شکم خالی «لویی سالمون تازه» استیک سالمون تازه، تکه سالمون تازه، سالمون، سالمون تازه کبابی، فیله سالمون تازه با شعارهای «تازگی را تجربه کن» خلاصه روی سالم بودن و تازه بودن ماهی‌های وارداتی از نروژ تأکید دارد. کار جالب این شرکت بسته‌بندی‌های مختصر و مفید است، روی بسته‌های 200 گرمی و 600 گرمی، خوب کارکرده، یعنی هرکسی می‌تواند به تعداد نفرات با وزن مطمئن خرید کند.  از غرفه‌دار پرسیدم شما که این‌همه روی ماهی تازه مانور داده‌اید بگویید چگونه می‌شود از نروژ ماهی تازه به تهران آورد؟ می‌گوید: بستگی به سفارش مشتری دارد در حال حاضر ما هفته‌ای 4 بار با پرواز مستقیم از نروژ به تهران ماهی وارد می‌کنیم و تحت نظارت مستقیم سازمان دامپزشکی قرار داریم مشتری‌های ما خوب می‌دانند به آنچه می‌گوییم درست عمل می‌کنیم، از اهداف ما، ماهی‌خور کردن ایرانی‌هاست، حالا دیگر همه می‌دانند، ماهی یکی از بهترین و مفیدترین غذاهاست و به‌طور کلی ما دریای آبی‌ها بهترین‌ها را سر سفره می‌آوریم.
 
سبدهای دیدنی شایان اعتماد 
در غرفه سبدهای متنوع شایان اعتماد با چند دست‌اندرکار صنایع غذایی آشنا، صحبت از این شده بود ابزار حمل و نقل و جابه‌جایی گوشت بسیار حساس است، سبد کالای ساده‌ای است و هرکس می‌تواند انواع آن را انتخاب کند. آقای زاهدی مدیرفروش شرکت وارد بحث ما شد و گفت سبد مناسب، اندازه مناسب، وزن مناسب خیلی مهم است.  ما بیش از 30 سال است که در این زمینه فعالیت تولیدی داریم خودمان را با دانش روز هماهنگ کرده‌ایم، موفق شدیم تخصصی‌ترین سبدها را تولید کنیم و با تجربه دریافتیم سبد حمل ماهی با سبد حمل گوشت و سبد جابه‌جایی مرغ و ... چه نقشی در سهولت کارها دارد. یک بازوی کار دست‌اندرکاران صنایع، به‌خصوص صنایع غذایی شده‌ایم، ما می‌دانیم حتی رنگ سبد چه نقشی دارد.  دکتر منوچهر کیا گفت: حرف درستی است، رنگ‌ها از نظر روانی شادابی جامی کار دارد، هر تولیدکننده‌ای، در ابعاد مختلف کالای خود را بسته‌بندی می‌کند، سبد باید کار حمل را آسان کند، من اینجا سبدهایی می‌بینم که بین 9 تا 10 سانتی‌متر ارتفاع دارد و سبدهایی دیده‌ام رویش نوشته شده 35 سانتیمتر یعنی در این سبد که ارتفاع 35 سانتیمتر دارد نمی‌شود کالای وزن‌دار گذاشت چون حملش مشکل می‌شود، حتی رنگ‌ها، برای جابه‌جایی مرغ سبد سبز رنگ توصیه شده، رنگ سفید مرغ با رنگ سبز ترکیبی خوشایند به‌وجود می‌آورد. 
 
خدمات حلال به‌گردشگران 
حدود دو میلیارد مسلمان در بیش از دویست کشور جهان یکی از دغدغه‌‌هایشان مصرف گوشت حلال بوده است. حلال واژه‌ای مقدس و مورد احترام آنهاست از سه چهار دهه پیش برند حلال در اقتصاد جهان جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و به گفته یکی از کارشناسان حتی کشورهای غیراسلامی هم میل به استفاده از گوشت حلال دارند، اکنون کنسرسیوم صادراتی محصولات حلال فعال شده و داد و ستد خوبی با اکثر کشورهای علاقه‌مند به تناول گوشت حلال دارد. رضا شکوئی مشاور و کارشناس امور حلال به ما می‌گوید: مؤسسه حلال جهانی بر اساس استاندارد جهانی حلال برای بنگاه‌های تولیدی و مؤسسات خدماتی پس از ارزیابی و انطباق شرایط، گواهی حلال صادر می‌کند.  از فعالیت‌های جدید مؤسسه حلال جهانی، خدمات گردشگری حلال است که به گردشگران مسلمان تضمین یک اقامت آسوده و مطمئن را در مدت سفرشان براساس معیارهای اعتقادی (که اصصلاحاً به آن حلال توریسم می‌گویند) ارایه می‌دهند. هتل‌ها، رستوران‌ها و فست‌فودهای حلال، خدماتی مناسب ارایه می‌دهند. در گذشته‌هایی نه چندان دور، در تورهای گردشگری کم نبودند مسلمانانی که به‌خاطر همین مسأله اطمینان از حلال بودن گوشت، تغذیه مناسبی نداشتند، در غرفه حلال، راهنمایی‌های خوبی برای تولیدکنندگان با برند حلال صورت می‌گرفت و این خود، بخشی از دستاوردهای نمایشگاه امسال بود.
 
بعضی‌ هزینه‌ها لازم است 
در بعضی از غرفه‌های خارجی‌ها، افرادی که مشکل زبان داشتند نمی‌دانستند، چه در مذاکره و چه در خواندن بروشورها از چه کسی کمک بگیرند. متأسفانه اکثر غرفه خارجی‌ها تدبیر لازم برای مخاطبین فارسی زبان نکرده بودند، برای همین، غرفه‌ خارجی‌ها (دست‌کم روز آخر) رونق چندانی  نداشت. در یک نمایشگاه بین‌المللی بهتر است (مخصوصاً آنها که در امر واردات یا صادرات هستند) بروشور دو زبانه تهیه کنند درست مثل کاری که «انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی» انجام داده بود، بروشور به دو زبان و غرفه‌دارهایی مسلط به زبان‌های مختلف بودند. کار جالب دیگر این انجمن معرفی هیأت مدیره بود. رییس، نایب رییس، خزانه دار و ... بعضی از بروشورها از نظر نثر زبان فارسی، روان و سلیس نبود، در مقابل انواع هزینه‌های شرکت در نمایشگاه، هزینه ویراستار زبان فارسی رقمی نیست که از توان تولید کننده خارج باشد. در نمایشگاه افراد مختلفی حضور می‌یابند، بعضی‌ها پژوهشگرند، بعضی‌ها کار مطالعاتی انجام می‌دهند و می‌خواهند با شریک تجاری و همکاری‌های آینده یارگیری کنند. در مجموع می‌شود با اطمینان خاطر گفت اولین نمایشگاه (به‌عنوان نخستین گام) خوب  بود.
 
(شماره 65  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه