هدر


«والک» سیر وحشی، پر از فایده

سبزی والک سرشار از ویتامین های C و B و A و املاح معدنی منگنز، روی، گوگرد و کلسیم است. 

سبزی والک سرشار از ویتامین های C و B و A و املاح معدنی منگنز، روی، گوگرد و کلسیم است. 

مهندس زهرا گیو: از بازار تجریش که عبور می کنی عطر و بوی «والک» مشامت را انباشته می کند و یک سرو گردن بیش از سبزی های دیگر بازار خودنمایی می کند. رد که می شوی ناخودآگاه می ایستی قیمتش را می پرسی و می خری. از ابتدا تا انتهای بازار قیمتش از کیلویی 8 تا 12 هزار تومان تغییر می کند، علت را که جویا می شوی تازه چینی آن را در پاسخ می گویند، در گذشته فقط مادربزرگ ها این سبزی را دوست داشتند و جوان ها کمتر به آن رغبت نشان می دادند، اما این روزها طرفداران زیادی دارد. این سبزی صحرایی سالی یک بار در فصل بهار آن هم به مدت 20 تا 30 روز در مناطق کوهستانی و صحراها می روید. بسیاری از آنها که خواص این گیاه را می دانند خود به دشت و صحرا می روند و اقدام به چیدن و جمع آوری آن برای مصرف سال خود می کنند...

 
گیاه شناسی والک
والک در محل های مرطوب و سایه ای جنگل ها و بیشه ها می روید. گیاه تازه را می توان در تابستان و پاییز جمع آوری کرد و برای خشک کردن آن باید آن را هنگامی که گل دارد چید و هرچه سریع تر آن را در حرارت کمتر از 40 درجه سانتیگراد خشکانید. والک در منطقه وسیعی از ایران به خصوص در نواحی کوهستانی البرز، دربند، لشکرک، شهرستانک، فشم، آذربایجان، ارومیه و برخی نواحی گیلان و اراک می روید. روستای لیلستان واقع در 42 کیلومتری جاده چالوس جایی که امام زاده هاشم و امام زاده هارون در آنجا قرار دارد و منطقه تفریحی و زیارتی است، «والک» مشهوری دارد و «والک» آن ارگانیک است و عطر و طعم طبیعی دارد در این روستا تفریح اکثر زنان روستایی چیدن و جمع آوری انواعی از سبزی های کوهی و عرضه آن از طریق بازارهای روز به شهرنشینان است. والک کوهی نوعی سبزی وحشی و خودرو است که در رشته کوه البرز و فقط در فصل بهار می روید. سرشار از کلسیم و انواع ویتامین ها است. والک از گونه های سیر و به نوع سیر کوهی مشهور است. نام علمی آن Board – Leaved Garlic یا Wild Garlic و از خانواده Liliaceae است. به والک پیاز خرسی، سیر جنگلی و سیر خرس هم می گویند والک بسیار ملایم تر و شیرین تر از سیر معمولی است و بیشتر مصرف دارویی دارد.
 
ترکیبات شیمیایی والک
والک حاوي ترکيباتي مانند اسانس فرار که حاوي ترکيبات گوگردي است، مي باشد. والک را در فصل بهار مي‌ چينند و براي فصول ديگر به دو روش فريز کردن و يا خشک کردن نگهداري مي‌ کنند. در صورتي که بخواهيد سبزي والک را خشک کنيد، حتماً بايد به روش خشک کردن در سايه عمل کنيد. 
 
اثرات دارويي والک
- والک در تصلب شرايين، اسهال، اتساع روده اي، آنفلوانزا، برونشيت، بيماري اسهال خوني از نوع آميبي و سياه سرفه به کار مي رود.
- مداومت در خوردن والک سبب ريزش موى سفيد و در آمدن موى سياه به جاى آن مي شود. اين خاصيت به علت داشتن فلز منگنز است که در آن زياد بوده و عامل سياهى موى بدن انسان مى باشد.
- والک با انبساط ملايم عروق خوني سبب کاهش فشار خون مي شود.
- سرشار از ويتامين C بوده و داراى لعاب و صمغ زياد مى باشد.
- والک براي تصفيه خون بسيار مفيد است و در ناراحتي‌ هاي هاضمه کمک مي ‌کند و خواص پياز آن تا حدود زيادي شبيه سير است.
- سير کوهي براي کساني که تنگي عروق دارند و همچنين براي سرگيجه بسيار مفيد است.
- اين گياه ضد عفونى کننده قوى است؛ به هضم غذا کمک مى کند و ضد کرم معده و کرم کدو است.
- والک برای تقویت اعصاب بسیار مفید است.
- والک تسکين دهنده درد روماتيسم، سياتيک و نقرس مى باشد.
- والک رنگ چهره را نیکو می کند.
- به علت داشتن املاح زیاد، خون را قلیایی کرده و اسیدی بودن آن را از بین می برد.
- ميوه والک بسيار خنک و ضد رطوبت بدن است و رقت خون را درمان مى کند.
- ملين و اشتهاآور بوده و ادرار را زياد مى کند.
آسیه شجاعی متخصص داروسازی گیاهی خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و مهار تجمع پلاکت را از دیگر خواص والک ذکر می کند. این متخصص داروسازی می گوید: هرچند تماس با گیاه والک می تواند برخی حساسیت های پوستی را ایجاد می کند، اما در عین حال پمادهای ساخته شده از عصاره گیاه در درمان برخی از دانه های پوستی و کورک و جوش های بزرگ پوستی تاثیرگذار است. سبزی والک سرشار از ویتامین های C و B و A و املاح معدنی منگنز، روی، گوگرد و کلسیم است. این گیاه به دلیل دارا بودن کلسیم برای درمان پوکی استخوان و التیام دردهای استخوانی و مفصلی مفید است.
 
 چگونه والک را مصرف کنیم
والک، سبزی بسیار لطیفی است. اگر مدت پخت آن را طولانی کنیم این سبزی له می شود، در نتیجه بهتر است هنگامی که برنج نیم پخت شد سبزی والک را به آن اضافه کنیم. طعم و عطر «والک» در کته برنج بهتر معلوم می شود. در گذشته والک پلو را با سماق و زعفران دم می کردند. از خیس کردن طولانی مدت والک در آب طی مراحل شست و شو پرهیز کنید. از والک در کوکوسبزی، سبزی پلو، آش، سالاد و... استفاده می شود.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه