هدر

پیمان فروهر ، دبیر کل انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران تشریح کرد:

تکذیب 4شایعه تهدید کننده سلامت آب‌های معدنی

افت تدریجی کیفیت آب موجود در شبکه شهری به دلائل مختلف از جمله فرسودگی سیستم توزیع بدلیل قدمت بالای 40 ساله آن در کلانشهرها و نشت قابل توجه و در نتیجه ریسک ورود آلودگی
افت تدریجی کیفیت آب موجود در شبکه شهری به دلائل مختلف از جمله فرسودگی سیستم توزیع بدلیل قدمت بالای 40 ساله آن در کلانشهرها و نشت قابل توجه و در نتیجه ریسک ورود آلودگی
 به جریان آب و همچنین افزایش تدریجی برخی پارامترهای نامطلوب همچون نیترات و فلزات سنگین به سبب برداشت بی رویه آب از منایع زیر زمینی و در نتیجه افزایش غلظت پارامترهای مذکور در آنها از یکسو ، و تغییر در نحوه و شیوه زندگی افراد (Life Style  ) و صرف اوقات بیشتر در بیرون از منازل و نیاز به همراه داشتن آب و همچنین افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه از اهمیت مصرف آب از سوی دیگر ، موجب افزایش مصرف آبهای بسته بندی و ارتقاء فرهنگ مصرف این محصولات طی سالهای اخیر شده است ، این در حالیست که به موازات چنین افزایشی شاهد بروز ابهامات و پرسشهای توام با نگرانی برخی مصرف کنندگان در خصوص برخی موضوعات کیفی مرتبط با محصولات مذکور بوده ایم که متاسفانه در برخی از موارد منشاء اکثر ابهامات ، انتشار برخی مطالب در فضای مجازی توسط افراد نا آگاه بوده است، مشابه آن چیزی که در خصوص سایر محصولات صنایع غذایی همچون سوسیس و کالباس طی ماههای اخیر اتفاق افتاده است. با عنایت به توضیح فوق ، انجمن آبهای معدنی و آشامیدنی ایران بر اساس وظایف تشکلی خود بر آن شد تا با هدف افزایش آگاهی مصرف کنندگان و رفع ابهامات آنان نسبت به تهیه مقاله ای مفید و موثر اقدام نماید که بخش اول آن به شرح مختصری از بطریهای مورد استفاده در صنعت بسته بندی آب (PET) اختصاص یافته و نهایتاً در بخش دوم به ابهامات و نگرانیهای فوق الذکر پرداخته شده است.
 
ابهامات و نگرانیهای مردم در خصوص آبهای بسته بندی
 خانم Sherly Crow   یکی از هنرمندان عرصه موسیقی آمریکا در برنامه پر بیننده ای تحت عنوان Ellen Show در اکتبر سال 2006 میلادی حاضر و در خصوص تجربیات خود از بیماری سرطان سینه گفتگو و برخی توصیه های متخصص تغذیه خود در خصوص راههای پیشگیری از ابتلاء به سرطان سینه را به تماشاگران و طرفداران خود ارائه نمود که دو مورد از توصیه های وی عبارت بودند از:
الف- عدم مصرف آب درون بطریهایی که برای مدت طولانی در هوای گرم در خودرو یا وسیله نقلیه نگهداری شده‌اند
ب- عدم استفاده از آب های بسته بندی منجمد شده (یخ زده)
وی همچنین توصیه های فوق را که از متخصص تغذیه خود دریافت نموده بود در صفحه فیس بوک خود در اختیار هواداران هنری خود قرار داد و در نتیجه ، ادعای مذکور پس از مدت کوتاهی توسط هواداران وی در فضای مجازی در سراسر جهان منتشر گردید.
همچنین در سال 2007 میلادی ایمیل دیگری به روایت از پزشکی با هویت نامعلوم در فضای مجازی منتشر گردید که بر اساس آن مصرف آب بسته بندی شده ای که در هوای گرم در خودرو یا اتومبیل نگهداری شده است بدلیل نشت DEHA  خطرناک اعلام شده بود.
همچنین دوباره در سال 2009 مطلبی در خصوص اظهارات Sherly Crow و ابتلاء وی به سرطان سینه و ارتباط آن با حضور Dioxin  در آب های بسته بندی در فضای مجازی منتشر شد و نهایتاً ایمیلها و مطالب مشابه پی در پی در زمانهای مختلف با موضوع مخاطرات آبهای بسته بندی همچون سرطانزایی آنها در فضای مجازی منتشر گردید که از آن جمله می توان از مطلب منتشر شده در فیس بوک در 4 می 2013 ، انتشار ایمیل در 22 آپریل 2007 توسط شخصی بنام M.Jori و ..... نام برد. 
در پی انتشار چنین مطالبی در فضای مجازی بلافاصله بسیاری از مجامع علمی و تحقیقاتی و بسیاری از موسسات و سازمانهای مرتبط با موضوع ، مطالب مذکور را با مفاهیمی چون Urban Legend  ، Rumors ، Rumors ، Urban Myth ، Hoax email و ...... معادل و البته فاقد هرگونه اعتبار علمی اعلام نمودند.
از جمله می توان از Rolf Halden (Phd assistant Professor in the Department of Health science and center of water and health at the Jones Hopkins)   به عنوان یکی از محققین بنام و شاغل در مرکز تحقیقات جان هاپکینز نام برد که به صراحت اعلام نمود ، اساساً دیوکسین ها در ساخت و تولید مواد اولیه بطریهای PET وجود ندارد و آنها ترکیبات کلرین داری هستند که تنها در دماهای بیش از 700 درجه سانتیگراد تشکیل می شوند و هیچ ارتباطی با فرآیند تولید PET ندارند ، لذا نامبرده خبر و مطلب مذکور را شایعه و دروغی محض و بی اساس تلقی نمود همچنین نامبرده در خصوص این مطلب که انجماد آبهای بسته بندی موجب نشت دیوکسینها به عنوان عوامل سرطانزا در آنها میگردد بر این مطلب تاکید نمود که صرف نظر از عدم حضور دیوکسین در مواد اولیه تولید بطری ، اساساً در فرآیند انجماد و یا دماهای نزدیک به انجماد واکنشهای شیمیایی متوقف میگردند و خطری تحت عنوان نشت مواد احتمالی وجود نخواهد داشت.
 
بطریهای مورد استفاده در صنعت بسته بندی آب
پت یا PET نامی که اکثر افراد با شنیدن آن بی درنگ بطری آب های بسته بندی شده و یا سایر نوشیدنی ها را به یاد می آورند پلیمریست با نام کامل پلی اتیلن ترفتالئات یا  Polyethylene Terephthalateمتعلق به گروه پلی استرها که خواص منحصر به فرد آن همچون شفافیت ، استحکام ، سبکی وزن ، و..... موجب کاربرد چشمگیر این پلیمر در صنایع مختلف از جمله تولید الیاف ، صنایع غذایی ، صنایع دارویی ، صنایع بهداشتی و ..... شده است.
لازم به ذکر است ایمنی  PET در تماس با مواد غذایی و یا محصولات دارویی حاصل مطالعات و تحقیقات متعدد و نهایتاً صدور مجوزهای قانونی توسط سازمانها و نهادهای معتبر جهان از جمله FDA  ، EFSA و ....بوده است و لذا ایمنی پلیمر مذکور و عدم مخاطره بهداشتی در تماس با محتویات ، موجب استفاده روز افزون این پلیمر در صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی نیز شده است.
 
ادعای نادرست بروز سنگ کلیه 
از دیگر اطلاعات نادرست در خصوص مصرف آبهای معدنی می‌توان از ادعای بروز سنگ کلیه در افرادی که از آبهای معدنی استفاده مینمایند نام برد و بارها شنیده شده است که افراد یکدیگر را از مصرف آبهای معدنی به دلیل احتمال ابتلاء به سنگ کلیه منع می نمایند.  تاکنون در بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی معتبر جهان مطالعات بسیاری در خصوص ارتباط بروز سنگ کلیه با مصرف آب حاوی املاح زیاد معدنی صورت گرفته است که نتایج مطالعات مذکور نشانگر این مطلب میباشند که ترکیب آب تاثیر چندانی بر بروز سنگ کلیه ندارد و آنچه که بیشتر بر این بیماری تاثیر گذار است مقدار مصرف آب است  به عبارتی دیگر در کسانی که به اندازه ای آب مینوشند که حداقل 5/2 لیتر ادرار در 24  ساعت داشته باشند، می‌توان امیدوار بود که کمتر به عارضه سنگ کلیه دچار شوند.
 
اثر تابش خورشید بر آب‌های بسته‌بندی
یکی از متداول ترین نگرانی‌های روزهای اخیر مردم در خصوص آبهای بسته بندی ، تابش نور خورشید به محصولاتی که در بیرون از فروشگاهها نگهداری میشوند می باشد که در این خصوص پیش از هر چیز لازم به توضیح است که نه تنها آبهای بسته بندی بلکه نگهداری هر یک از محصولات غذایی در مجاورت نور خورشید کار نادرست و غیر اصولی می باشد و این در حالیست که اکثر فروشگاههای مواد غذایی در سطح کشور به دلیل کمبود فضا و کثرت تعداد محصولات و کالاها ناگزیر به نگهداری برخی از محصولات همچون آبهای بسته بندی ، انواع نوشیدنی گازدار ، انواع اسنک ها ، انواع نانهای بسته بندی و ..... می باشند. فروشگاهها به صورت روزانه و از طریق سیستمهای توزیع گرم انجام می‌گیرد و لذا نگهداری محصولات مذکور توسط فروشگاه‌ها حداکثر یک یا دو روز بیشتر به طول نخواهد کشید و به هیچ عنوان تابش نور خورشید به محصولات موجب نگرانی و یا بروز مخاطرات برای مصرف کنندگان نخواهد بود. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی آبهای بسته بندی نگهداری شده در مجاورت نور آفتاب هیچگونه مهاجرت شیمیایی که منجر به مخاطره و یا تهدید سلامت مصرف کننده گردد ثبت نگردید و کلیه مقادیر حاصل از آنالیز ها مطابق با استانداردهای جهانی مربوطه بوده است ، ذکر این نکته ضروریست که محتمل ترین تغییر حاصل در آبهای بسته بندی که در مجاورت تابش اشعه آفتاب ( دراز مدت ) بوده اند تغییر خواص ارگانولپتیک ( بو یا طعم ) می باشد ، بدین مفهوم که مصرف کننده پس از باز نمودن درب بطری محصولی که هفته ها یا ماهها در مجاورت هوای گرم و نور مستقیم خورشید بوده است احساس بوی پلیمر یا پلاستیک می نماید که چنین امری بدلیل مجاورت آب با مواد مذکور و حضور مقادیر استاندارد  از برخی پارامترهای آلی ناشی از تابش نور خورشید کاملا طبیعی می باشد. همچنین ذکر این نکته ضروریست که بسیاری از تولید کنندگان آبهای بسته بندی در جهان با هدف جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر محصولات اقدام به استفاده از نایلون شرینکهای چاپ دار Printed Nylonدر بسته بندی محصولات نموده اند که البته استفاده از این نوع نایلون موجب جذابیت بصری محصولات نزد مصرف کنندگان نیز میگردد ، استفاده از نایلونهای چاپ دار در کشور نیز از مدتی پیش آغاز شده است و تعدادی از تولیدکنندگان محصولات خود را با استفاده از نایلونهای چاپ دار بسته بندی و عرضه می نمایند و به مرور زمان شاهد گسترش اینگونه بسته بندی خواهیم بود.
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه