هدر


(سرمقاله شماره 50) جشنواره‌ای به عظمت یک صنعت

مهندس محمدرضا جمشیدی : سرانجام پس از یکی دوماه تأخیر  نسبت به سال گذشته سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع‌غذایی که کم‌کم می‌رود تا در تقویم مدیران صنایع غذایی کشور جای ثابتی را به‌خود اختصاص دهد با استقبال پرشور مدیران و تشکل‌های بخش خصوصی صنایع غذایی روبه‌رو شد. 
مهندس محمدرضا جمشیدی : سرانجام پس از یکی دوماه تأخیر  نسبت به سال گذشته سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع‌غذایی که کم‌کم می‌رود تا در تقویم مدیران صنایع غذایی کشور جای ثابتی را به‌خود اختصاص دهد با استقبال پرشور مدیران و تشکل‌های بخش خصوصی صنایع غذایی روبه‌رو شد. 
گردهمایی که حاصل تفکر یک نشریه تخصصی بخش کشاورزی است و به‌گونه‌ای با ظرافت پیش‌ رفته که نه تنها وارد رقابت برندها نشده، بلکه فضایی نادر را خلق کرده که رقبای سرسخت صنوف مختلف کنارهم بنشینند و یکدیگر را تشویق کنند. 
جشنواره‌ای مردمی که تار و پودش وابسته به آرای مردم است و برخلاف رویه موجود، شرکت‌ها بدون پرداخت هیچ‌گونه وجهی موردتقدیر قرار گرفته و لوح و تندیس‌هایشان را دریافت می‌کنند. 
به‌رغم همه این صحنه‌های بدیع که امسال با تقدیر از شاهرخ ظهیری، پیشکسوت ارزنده صنایع غذایی که از او به‌عنوان پدرصنعت غذا نیز یاد می‌شود رنگ و بوی معنوی‌تری گرفته بود، حضور بزرگانی نظیر مهندس حسین ابویی‌مهریزی، معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهندس شاهرخ رمضان‌نژاد، مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت جهادکشاورزی، مهندس محمدرضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران ، مهندس فاطمه مقیمی از اعضای هیأت رییسه اتاق ایران، مهندس مهدی معصومی از اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران و... در مجموع وجهه خاصی به این مراسم بخشیده بود و به نوعی مهر تائید  بر تفکری می‌زد که هنوز در آغاز راه است و با نواقص بسیاری نیز در نحوه اجرا روبه‌رو می‌باشد. 
با وجود همه این موارد مهم و قابل اعتنا به‌نظر می‌رسد قهرمانان واقعی این رویداد بی‌شک تولیدکنندگان با جنبه و پرظرفیت صنایع‌غذایی باشند که خود را در معرض قضاوت مصرف‌کنندگان قرار دادند و بدون توجه به فضای رقابتی موجود در بازار با حضور پرتعداد خود در جشنواره ما را در طی این مسیر ناهموار امیدوارتر و کوشاتر کردند. 
به‌هرحال جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی که از ابتدا به هیچ‌وجه حتی تصورش را هم نمی‌کردیم، رسالت سنگینی را بر روی دوش نشریه «اقتصاد سبز» گذاشته تا هرساله بر غنای برگزاری مراسم مطابق با شأن بخش پرظرفیت صنایع غذایی بیافزاید. 
البته در نظر داریم برای سال آینده تغییراتی را هم در نحوه برگزاری نظرسنجی و هم در نحوه اجرای جشنواره ایجاد کنیم تا بتوانیم این نوزاد را به تکامل برسانیم. 
امسال چندین تولیدکننده به‌نام از این‌که صنف آنها به‌طور مجزا در فرم‌های نظرسنجی قرار نگرفته بود گلایه‌هایی را مطرح کردند که با توجه به تعداد زیاد صنوف صنایع غذایی ضرورت بازمهندسی این رخداد را دوچندان کرده است. 
نمی‌توان از سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی یاد کرد، اما قدران محبت‌های کاوه زرگران دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی و رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران و دکتر شهاب واعظ‌زاده پیشکسوت ارزنده دانشگاهی صنعت غذا نبود. 
کما این‌که باید قدردان مدیریت روابط عمومی بانک کشاورزی و مدیریت کلینیک برند که با حمایت خود باعث غنای این جشنواره شدند نیز باشیم. و در آخر باید اذعان کرد که هیچ تفکر خلاقانه‌ای بدون داشتن ابزار لازم و تیم اجرایی قوی به سرمنزل مقصود نخواهد رسید و برخود لازم می‌دانم که از کلیه همکارانم که «اقتصاد سبز» را در این جشنواره رو سفید کردند تشکر نمایم.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه