هدر


(سرمقاله شماره 62) پوست‌اندازی جشنواره

مهندس محمدرضا جمشیدی: چهارمین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی در حالی برگزار شد که شاید به‌رغم تمام نارسایی‌ها و نواقصی که در راه برگزاری این رخداد وجود دارد، اما خیلی‌ها بر این باور نبودند که این ابتکار حتی به گام چهارم نیز برسد. 
مهندس محمدرضا جمشیدی: چهارمین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی در حالی برگزار شد که شاید به‌رغم تمام نارسایی‌ها و نواقصی که در راه برگزاری این رخداد وجود دارد، اما خیلی‌ها بر این باور نبودند که این ابتکار حتی به گام چهارم نیز برسد. 
به‌هرحال شخصیت چهارساله جشنواره به‌گونه‌ای به تصویر کشیده شده و بزرگانی همه ساله در آن حاضر می‌شوند که گاهی غیبت برخی‌های دیگر را کمتر هویدا می‌سازد. «اقتصاد سبز» با بهره‌گیری از تیمی جوان و با قابلیت، وقتی سنگ‌ بنای این حرکت را می‌گذاشت خود را آماده چالش‌های بسیاری کرده بود، اما خوشبختانه درک بالای مدیران صنعت غذا و احترامی که به گردانندگان این جشنواره گذاشتند باعث شد تا تنها 4 خاطره ماندگار در چهارسال گذشته در ذهن فعالان صنایع غذایی و حاضران در جشنواره نقش بربندد. از سوی دیگر اگر باور داشته‌ باشیم که املای ننوشته غلط ندارد، به‌طور حتم دیکته چهارساله همکارانم در «اقتصاد سبز» دارای نواقص خاص خود بوده و البته به‌رغم همه این مسایل اهداف اولیه‌مان  از برگزاری چنین جشنواره‌ای یعنی گردهمایی بزرگان صنعت غذار را مسجل کرده است. 
از ابتدا هیچ‌گاه قصد ورود به چارچوب رقابت برندهای معتبر صنایع غذایی نداشتیم، چرا که خودمان را از جنس آنها و نشریه‌مان را تریبون زحمتکشان این صنف می‌دانیم و امروز خوشحالیم که صحنه‌هایی را ضبط کرده‌ایم که رقبای قدر صنوف مختلف کنار یکدیگر می‌نشینند و یکدیگر را هنگام دریافت لوح و تندیس تشویق می‌کنند. البته با وجود آنکه در نقش یک رسانه تخصصی همواره در تلاش بوده‌ایم تا در ذهن مخاطبانمان اثرگذار باشیم و معتقدیم این جشنواره برای «اقتصاد سبز» چنین نقشی را به نحو احسن  مسجل کرده، اما با بررسی‌ چهارسال گذشته به این نتیجه رسیده‌ایم که شیوه اجرایی این جشنواره، هم در بعد نحوه نظرسنجی و هم در چگونگی اجرای جشنواره نیازمند یک باز مهندسی است و از همین امروز به فکر اندیشیدن سازوبرگ دیگری برای این جشنواره هستیم. 
اگر شکل‌گیری چنین گردهمایی‌ را آنقدر ارزشمند بدانیم که حداقل بخش اعظم اهداف بانیان این جشنواره تحقق یافته تلقی شود، اما مجریان این جشنواره از آنجایی که نمی‌خواهند دمی از نوآوری بیاسایند، از همین‌ امروز در حال تدوین  نوآوری  دیگر برای جشنواره تقدیر از برترین‌ها هستند تا بتوانند در رسالتی که برای خود تعریف کرده‌اند سرافراز باشند. 
به‌هرحال از این‌که موفق شدیم برای چهارمین سال پیاپی این جشنواره را برگزار کنیم از درگاه ایزدمنان سپاسگزاریم و دست تک تک عزیزانی که باعث غنای این مراسم شدند را می‌فشاریم. بی‌شک اگر مساعدت‌های شاهرخ ظهیری، محمدرضا مرتضوی، کاوه زرگران، هدایت حسینی، مرتضی سلطانی، مهدی آثاریان، بهروز فروتن، محمدرضا سابقی و.... نبود به این گام نمی‌رسیدیم و از همه آنها و همچنین همکاران ساعی و پرتلاش «اقتصاد سبز» سپاسگزاریم. 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه