هدر


(سرمقاله شماره 65) بلوغ «Ibex 2016» در ده سالگی

مهندس محمدرضا جمشیدی: حدود 200 شرکت داخلی و خارجی از 18 کشور جهان گردهم آمده‌اند تا بزرگترین اجتماع فعالان صنعت آرد و نان کشور را رقم بزنند. نمایشگاهی که امسال در دهمین سال از برگزاری‌اش به چنان مرز پختگی رسیده است که در بخش مشارکت‌کنندگان خارجی رشد 100 درصدی و در بخش داخلی رشد 50 درصدی را نشان می‌دهد. 
مهندس محمدرضا جمشیدی: حدود 200 شرکت داخلی و خارجی از 18 کشور جهان گردهم آمده‌اند تا بزرگترین اجتماع فعالان صنعت آرد و نان کشور را رقم بزنند. نمایشگاهی که امسال در دهمین سال از برگزاری‌اش به چنان مرز پختگی رسیده است که در بخش مشارکت‌کنندگان خارجی رشد 100 درصدی و در بخش داخلی رشد 50 درصدی را نشان می‌دهد. 
نمایشگاهی که امسال همان طور از ظواهر امر بر می‌آید جامع‌تر شده و دیگر به محلی برای جولان ماشین‌آلات خارجی صنعت نان مبدل نگشته است. به‌هرحال در شرایطی تهران میزبان  آخرین توانمندی های یکی از مهمترین بخش‌های صنایع غذایی در کشور است که به‌رغم تأکید چند دهه‌ای مسؤولان هنوز هم پروسه تولید نان کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند. 
حوزه‌ای در صنعت غذا که از ابتدا تا انتهایش دارای اهمیتی استراتژیک و نقشی سرنوشت‌ساز در اقتصاد، سیاست و سلامت مردم کشور است. تولید گندم‌اش ذخایر غذایی استراتژیک کشور را تأمین می‌کند و خودکفایی در تولید‌اش از نظر سیاسی نقشی بی‌بدیل در راستای استقلال کشور ایفا می‌کند. 
پروسه فرآوری‌اش دارای گردش مالی بالا در اقتصاد است و از همه مهمتر تولید نان و مشتقات آردی جایگاه بالایی در سبد غذایی خانوار ایرانی دارد ، البته به غیر از تولید گندم و آرد پروسه تولید نان روایت دلنشین و تأسف‌باری دارد. 
از یکسو حدود یک دهه تلاش برای صنعتی‌ شدن پروسه تولید نان به‌دلیل نبود زیرساخت‌های لازم و فرهنگ مصرف به سرانجام معقول نرسیده است و جز اولین واحد راه‌اندازی شده سایر واحدها حال و روز خوشی ندارند، از مجریان ابتدایی طرح نان صنعتی خبری نیست و کسی هم پاسخگوی تسهیلات اعطایی و ماشین‌آلات ناکارای وارد شده نمی‌باشد. 
اگرچه هنوز هم با وجود تلاش‌های شرکت «سحر» ، «نان‌آوران»، «تک نان » و ... چند درصدی سهم نان‌های حجیم و نیمه حجیم افزایش یافته، اما به‌نظر می‌رسد برای رسیدن به نتیجه معقول‌تر نیاز به سازوکاری دیگر و توجه به صنعتی کردن پروسه تولید نان سنتی به روش صنعتی باشد. در واقع واحدهای نیمه صنعتی یا همان 5 تنی‌ها که مجریان طرح در ابتدای آنها را به حساب نمی‌آوردند با ممارست و بهره‌گیری از سیاست‌های معقول امروز به تولید روزانه 40 تن، 60 تن و بالاتر رسیده‌اند و اصلاً معلوم نیست حال و روز واحدهای 40 تنی طرح نان صنعتی که در شهرستان‌های کوچک راه‌اندازی شد به کجا رسیده است؟! 
به‌هرحال به همت دو مجموعه‌ای که متولیان ابتدایی نان صنعتی اصلاً آنها را واحد صنعتی نمی‌پنداشتند، هم نان‌های سنتی به شکل صنعتی تولید شد و هم به ظرفیت بالای 40 تن تولید دست یافتند. 
اما متأسفانه به‌رغم همه این کامیابی‌ها هنوز هم معضلات بسیاری در پروسه تولید بالغ بر90 درصد نان مصرفی مردم کشور وجود دارد، نه تنها ضایعات به شکل محسوس کاهش نیافته و هنوز هم به وفور از جوش‌شیرین استفاده می‌شود، بلکه این روزها شاهد مواد نوظهوری به‌نام جوهر قند نیز هستیم که آن هم فصل تازه‌ای را گشوده است. 
به‌هرحال با وجود همه این معضلات که برای زدودن آن نیاز به عزمی راسخ و ملی وجود دارد به‌نظر می‌رسد «Ibex2016» را بتوان نمایشگاهی بالغ در صنعت آرد و نان نامید که امروز دیگر می‌تواند آئینه تمام نمایی از آخرین وضعیت یک صنعت را به تصویر بکشد.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه