هدر

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «اقتصاد و تغذیه»:

مغزهای نخبگان سرمایه ماندگارهر جامعه است

برای دست‌یابی به نتایج بهتر و توسعه مناسب در علوم و صنایع غذایی، باید همکاری بیشتری بین دانشمندان، متخصصان و اهالی صنعت ایجاد شود. به گزارش ایانا، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی اقتصاد و تغذیه با اعلام این توصیه،گفت: 
برای دست‌یابی به نتایج بهتر و توسعه مناسب در علوم و صنایع غذایی، باید همکاری بیشتری بین دانشمندان، متخصصان و اهالی صنعت ایجاد شود. به گزارش ایانا، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی اقتصاد و تغذیه با اعلام این توصیه،گفت: 
در سال‌های اخیر تلاش‌های علمی مناسبی در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان انجام شده است، اما مهم آن است که این علوم به صنایع راه یابد. آیت‌ا... اکبر هاشمی رفسنجانی با اشاره به تاکید سند چشم انداز 20 ساله در دانش بنیان بودن توسعه کشور، افزود: توسعه کشور می‌تواند از منابع خدادادی باشد، اما راه معقول دیگری نیز وجود دارد و آن مغزهای نخبگان است که سرمایه ماندگار برای هر جامعه به شمار می‌روند. وی با برشمردن اهداف تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اول پس از پیروزی انقلاب، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نیاز جامعه در مقاطع عالی افزایش یافته است و دانشگاه آزاد اسلامی هم برای تحصیلات تکمیلی برنامه‌های خوبی دارد. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اهمیت صنعت غذا در امنیت غذایی کشور و تشکر از زحمات متخصصان علم تغذیه ادامه داد: با استفاده از دانش نوین می‌توان به عمق علمی صنعت غذا رسید و تاسیس دانشکده غذا در دانشگاه آزاد نیز در این راستاست.
رییس هیات‌امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به مهاجرت جوانان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور، اظهار داشت: منتقدان باید هزینه‌های ارزی تحصیل جوانان در خارج از کشور را حساب کنند و نباید برای تیتر خوردن نظرشان در روزنامه‌ها حرف‌هایی بزنند که در راستای منافع ملی نیست.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان، توسعه رشته‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی را خواسته قلبی جوانان و مردم دانست و گفت: حتی منتقدان این دانشگاه در مجلس هم برای حوزه‌های انتخابیه خویش دنبال ایجاد رشته‌های جدید در مقاطع تحصیلات عالی در دانشگاه‌های آزاد حوزه انتخابیه خود هستند.
 
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از2 چهره صنایع غذایی تقدیر کرد
2 شخصیت برجسته صنایع غذایی در همایش ملی اقتصاد و تغذیه لوح و تندیس از دست آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی دریافت کردند.
به گزارش خبرنگار ما در همایش ملی اقتصاد و تغذیه از 2 چهره صنعت غذایی کشور تقدیر به عمل آمد. بنابراین گزارش، در این آیین که در دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد تهران و با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسوولان و فعالان صنایع غذایی کشور برگزار شد، از سید محمد حسینی، رییس انجمن علوم و متخصصین صنایع غذایی ایران و احمد فتح‌اللهی شخصیت برگزیده سال 92 صنعت غذا تقدیر شد. این افراد لوح و تندیس خود را از دست آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، رییس هیات‌امنا و هیات‌موسس دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کردند.
در آغاز این مراسم عزیزی، دبیر انجمن علوم و صنایع غذایی و عباسپور، رییس واحد علوم و تحقیقات تهران درباره‌ وضعیت صنعت غذا و لزوم ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت غذا تاکید کردند و به بیان دیدگاه‌های خویش در این زمینه پرداختند.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه