هدر

مهدی خانمحمدی، پدر صنعت نان در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز» اعلام کرد:

ساخت ماشین‌آلات صنعت نان با یک‌پنجم قیمت نمونه‌های خارجی

«بزرگترین آرزویم این است که روزی اصلا ضایعات نان نداشته باشیم و نان کشور نه‌تنها موجب ایجاد امراض برای مردم نشود، بلکه به‌گونه‌ای غنی‌سازی شود که از نظر تغذیه‌ای سلامتی را برای مردم کشور به ارمغان آورد و حتی بتواند کمبودهای تغذیه‌ای‌شان را مرتفع سازد.»

«بزرگترین آرزویم این است که روزی اصلا ضایعات نان نداشته باشیم و نان کشور نه‌تنها موجب ایجاد امراض برای مردم نشود، بلکه به‌گونه‌ای غنی‌سازی شود که از نظر تغذیه‌ای سلامتی را برای مردم کشور به ارمغان آورد و حتی بتواند کمبودهای تغذیه‌ای‌شان را مرتفع سازد.»

آنچه خواندید فرازهایی بود از صحبت‌های مهندس مهدی خانمحمدی، پدر صنعت نان کشور که بالغ بر 43 سال از عمرش را صرف تولید بالغ بر 150 نوع انواع نان، ساخت ماشین‌آلات صنعت نان، تولید انواع بهبوددهنده‌ها و آنزیم‌ها و آموزش فعالان این صنعت کرده است.
آنچه می‌خوانید ماحصل گفت‌وگو با این مرد سرد و گرم چشیده صنعت، بنیانگذار گروه معظم «سحر» و رییس هیات‌مدیره شرکت صنایع پیشرفت‌پخت است که با هم ماحصل آن را می‌خوانیم:


در طول یک دهه گذشته شاهد رشد و توسعه ساخت داخلی ماشین‌آلات صنعت نان بوده‌ایم. ممکن است آخرین وضعیت ساخت این ماشین‌آلات در داخل کشور را تشریح کنید؟
ما از سال 1360 با توجه به نیاز کشور به ماشین‌آلات تولید نان که به دلیل خروج شرکت‌های خارجی به وقوع پیوسته بود، شروع به ساخت قطعاتی که دیگر وارد نمی‌شد کردیم. پس از مدتی، ساخت برخی ماشین‌‌آلات کوچک صنعت نان را هدف گرفتیم تا اینکه از سال 1368 کارخانه‌ای در رباط‌کریم به نام «صنایع پیشرفت‌پخت سحر» تاسیس کردیم و تاکنون به تولید انواع ماشین‌آلات تولید نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم می‌پردازیم.
البته حدود 2 سال است که بر روی ماشین‌آلات تولید نان مسطح کار می‌کنیم. در تلاش هستیم تا دستگاهی تولید کنیم که در پروسه تولید نان لواش مانع خشک شدن آرد و آب شود و نان را به طور کامل بپزد. در واقع برای خطوط تولید نان لواش و تافتون 2 سال است که مشغول مطالعه و طراحی هستیم و به امید خدا تا 6 ماه آینده به نتیجه خواهد رسید. البته در مورد تولید ماشین‌آلات تولید نان در واحدهای صنعتی قابلیت ساخت 100 درصد ماشین‌آلات مورد نیاز را داریم، اما برای واحدهای صنعتی نیاز به یکسری فرم‌دهنده‌ها داریم که از ترکیه و آلمان برخی قطعات را وارد می‌کنیم. در واقع ماشین‌آلات مورد نیاز واحدهای تا 2 تن را در داخل می‌سازیم، اما به طور حتم به یاد دارید چند سال پیش برای توسعه واحدهای تولید نان صنعتی بودجه‌های هنگفتی وارد شد و از این بودجه هیچ قسمتی نصیب ماشین‌سازان داخلی نشد و به عبارتی دولت ماشین‌سازان داخلی را به بازی نگرفت. درواقع این روند در طول 6 سال گذشته باعث افت تولیدکنندگان ماشین‌آلات تولید نان در کشور شد و حتی تعدادی از واحدها تعطیل شده و دست‌ از کار کشیدند، اما شرکت صنایع پیشرفت‌پخت در میدان باقی ماند و هم‌اکنون هم حدود 2 سال است که فناوری و کیفیت ماشین‌آلات ساخت مجموعه ما حتی از نمونه‌های ساخت کشور ترکیه هم مرغوب‌تر است.


اشاره کردید 100درصد ماشین‌آلات تولید نان تا ظرفیت 2 تن در روز را می‌سازید. برای ظرفیت‌های تولید بالاتر در چه وضعیتی قرار دارید؟
در صورت مونتاژ برخی قطعات، توانایی ساخت ماشین‌آلات تولید نان تا ظرفیت 20 تن در روز را نیز داریم. البته برای واحدهای 20 تنی هم توانایی مجری شدن طرح، ماشین‌سازی و انتقال فناوری را داریم، یعنی به عبارتی پس از آنکه کار طراحی یک واحد 20 تنی را انجام دادیم که اقدام بسیار مهمی در تولید نان است، تجربه بیش از 4 دهه‌ای مجموعه را در اختیارشان می‌گذاریم و ماشین‌آلات مورد نیاز را تامین می‌کنیم، یعنی اگر به ماشین‌آلاتی پیشرفته‌تر از نمونه‌های ساخت داخل نیاز داشته باشند، نیز مبادرت به واردات از ترکیه و آلمان می‌کنیم تا باز هم گارانتی‌های لازم را مجموعه ما ارایه دهد، پس از راه‌اندازی واحد، پرسنل آن مجموعه جدید را در آموزشگاه مجموعه «سحر» آموزش می‌دهیم و حتی اگر نیاز به آموزش در مقاطع بالاتر داشته باشند در دانشگاه «سحر» دوره‌های پودمانی 4 ماهه، 2 ساله (درمقطع فوق دیپلم) و 4 ساله (مقطع لیسانس) را ارایه می‌دهیم. یعنی به عبارتی اگر مجموعه‌ای با ما قرارداد منعقد کند و بخواهد از 2 تن تا 20 تن تولید داشته باشد تجربه 43 ساله گروه «سحر» را در اختیارشان می‌گذاریم تا دیگر هزینه هیچ گونه سعی و خطایی را نداشته باشند. در واقع تمام تلاش ما در راستای این مساله است که در تولید نان کشور هیچ گونه وابستگی به خارج از کشور نداشته باشیم.


لطفا کیفیت قطعات و ماشین‌آلات ساخت داخل را با نمونه‌های خارجی مقایسه کنید.
هم‌اکنون میکسرهای ساخت داخل از نمونه‌های ساخت ترکیه مرغوب‌تر است، دستگاه کرم‌زنی که از آلمان وارد کشور می‌شد، هم‌اکنون با یک‌پنجم قیمت در داخل ساخته می‌شود. اتاق تخمیر که قطب نانوایی به شمار می‌رود را در داخل تولید می‌کنیم. اتاق تخمیر را برای مجموعه «سحر» حدود 52 هزار یورو از آلمان خریداری کردیم، اما امروز موفق شدیم مشابه همین اتاق تخمیر را با 40 میلیون تومان تولید و عرضه کنیم. یعنی یورو برای افرادی که از ماشین‌آلات ساخت شرکت صنایع پیشرفت‌پخت استفاده می‌کنند، تنها 900 تومان خواهد بود، به عبارتی خرید از شرکت صنایع پیشرفت‌پخت با یوروی 900 تومانی صورت می‌گیرد. یعنی تولیدکنندگان به جای آنکه بخواهند اتاق تخمیر واحد خود را با یوروی 4 هزار و 200 تومانی از آلمان خریداری کنند، با یوروی 900 تومانی از محصولات صنایع پیشرف‌پخت با همان کیفیت مطلوب می‌توانند تهیه کنند.


به غیر از قیمت در زمینه گارانتی و خدمات پس از فروش چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟
گارانتی محصولات ما یکساله است و خدمات پس از فروش را همه روزه 6 واحد سیار ما از ساعت 6 صبح تا 12 شب ارایه می‌دهند.


هم‌اکنون در شرکت «پیشرفت‌پخت» چند نوع ماشین‌آلات تولید می‌کنید؟
ما تقریبا تمام ماشین‌آلات یک کارخانه تولید نان را داریم. اگر هم قطعه یا دستگاهی را نداشته باشیم خودمان راسا برای آن واحد از خارج تهیه می‌کنیم.


چه صحبتی با دولتمردان برای توسعه تولیداتتان دارید؟
از دولت هیچگونه تسهیلاتی نمی‌خواهیم، تنها خواسته ما حمایت از سازندگان ماشین‌آلات صنعت نان است تا بتوانیم در زمینه تولید قوت لایموت مردم کشور خودکفا باشیم.


اشاره کردید که نمونه‌های داخل باکیفیتی مشابه خارجی‌ها تولید می‌شود، اگر اینگونه است، آیا امکان صادرات به کشورهای دیگر را دارید؟
بله، ما به طور کامل به مرحله‌ای از پیشرفت رسیده‌ایم که می‌توانیم فناوری تولید نان را صادر هم کنیم. با کشورهای روسیه و گرجستان مذاکراتی داشته‌ایم که البته هنوز به طور کامل نهایی نشده است، اما مذاکرات با دوبی و مصر به نتیجه رسیده و قراردادهای لازم منعقد شده است. هم‌اکنون نقشه کارخانه‌ای در مصر را مجموعه «سحر» طراحی کرده و صفر تا صد راه‌اندازی این واحد را بر عهده گرفته‌ایم، حتی پرسنل این واحد هم‌اکنون در کلاس‌های ما مشغول سپری کردن دوره‌های آموزشی هستند و پیش‌بینی می‌شود تا 9 ماه آینده این کارخانه در قاهره راه‌اندازی شود.


در طول چند ماه گذشته شاهد آن بودیم که مجموعه «سحر» دانشگاهی را راه‌اندازی کرده‌، ممکن است پیرامون این دانشگاه توضیح دهید.
اعتقاد داریم اگر واحدی بهترین مواد اولیه، مرغوب‌ترین ماشین‌آلات تولید نان را در اختیار داشته باشد، اما نتواند از این 2 فاکتور استفاده بهینه کند، در نهایت محصول مرغوب‌تری را تولید نخواهد کرد. لذا با توجه به اهمیت آموزش در مقوله تولید نان ابتدا در آموزشگاه «سحر» تاکنون یکهزار و 760 نفر را آموزش داده‌ایم. بعد به این فکر افتادیم که این آموزشگاه برای جایگاه صنعت نان کشور کوچک است و باید با ایجاد دانشگاه‌ گامی اساسی‌تر در زمینه آموزش برداریم. از این رو در مساحتی به وسعت 16 هزار مترمربع واقع در منطقه صفادشت این دانشگاه را دایر کردیم. دراین دانشگاه یکهزار صندلی برای دانشجویان تعبیه شده و در کنار این فضای آموزشی در بخشی به وسعت 400 متر تمام ماشین‌آلات نان صنعتی را نصب خواهیم کرد تا وقتی دانشجویی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، بتواند به راحتی واحدی را مدیریت کند. درواقع اگر پرسنل واحدهای تولیدی نان کشور آموزش دیده باشند، هم ضایعات نان کاهش می‌یابد و هم اینکه سرمایه‌گذاران بیشتری با ریسک کمتر وارد عرصه تولید نان در کشور می‌شوند. در واقع در دانشگاه علمی-کاربردی ثمین نان سحر با محور قرار دادن آموزش‌های عملی که 70 درصد برنامه‌ها را شامل می‌شود افراد ورزیده‌ای را وارد صنعت خواهیم کرد.


چه رشته‌هایی را برای این دانشگاه برنامه‌ریزی کرده‌اید و هم‌اکنون در دور نخست چند دانشجو پذیرفته‌اید؟
برای 7 رشته تحصیلی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در دوره اول 50 نفر دانشجو در رشته نان جذب کرده‌ایم. البته در رشته‌های بیسکوئیت، شیرینی و شکلات و ... تعداد دانشجو برای دوره نخست به حد نصاب نرسید، اما برای ترم بهمن تاکنون 120 نفر ثبت نام کرده‌اند و در واقع از بهمن ماه تعداد دانشجویان دانشگاه ما به 170 نفر خواهد رسید.


به عنوان آخرین پرسش چه صحبتی با همکاران، دولتمردان و مصرف‌کنندگان محصولاتتان دارید؟
از همکارانم می‌خواهم به شغل بسیار مهمی که داریم توجه لازم را داشته باشیم و اگر بتوانیم سر سفره‌های مردم روسفید باشیم دعاهای آنها را مستجاب خواهیم کرد. درواقع ما برای برکت خدا باید بهترین کیفیت تولید و بهترین بسته‌بندی را داشته باشیم . از دولتمران هم توقع حمایت خاصی نداریم. فقط انتظار داریم بسترهای لازم برای فعالیت بخش خصوصی را فراهم کنند، دولتمردان اگر اجازه دهند بازار رقابتی حاکم شود و چماق تعزیر را بردارند، بسیاری از مشکلات فعلی مرتفع خواهد شد. از مشتریان درخواست دارم به اندازه نیاز نان خریداری کنند و در نگهداری نان کوشا بوده و مانع اسراف این ماده ارزشمند شوند.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه