هدر

در گفت‌وگو با علیرضا مروت‌پور، مدیرعامل گروه «نان‌آوران» مطرح شد؛

از تولید 150 نان باگت تا خلق امپراتوری «نان‌آوران»

اگر سرعت رشد و توسعه «نان‌آوران» را بی‌نظیر تلقی نکنیم بدون اغراق کم‌نظیر بوده است. واحدی که در کمتر از یک دهه، از تولید 150 نان باگت به‌گونه‌ای رشد کرد که امروز با 9 مجموعه زیرگروه تبدیل به هلدینگ بزرگی در عرصه تولید نان کشور شده است. 
اگر سرعت رشد و توسعه «نان‌آوران» را بی‌نظیر تلقی نکنیم بدون اغراق کم‌نظیر بوده است. واحدی که در کمتر از یک دهه، از تولید 150 نان باگت به‌گونه‌ای رشد کرد که امروز با 9 مجموعه زیرگروه تبدیل به هلدینگ بزرگی در عرصه تولید نان کشور شده است. 
راه‌اندازی نخستین واحد پخش سراسری نان و حضور پررنگ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مجموعه‌ای مثال‌زدنی در عرصه پر پتانسیل صنعت غذای کشور ایجاد کرده است.  برای اطلاع از آخرین وضعیت مجموعه «نان‌آوران» پای صحبت‌های مهندس علیرضا مروت‌پور، مدیرعامل گروه «نان‌آوران سبوس» نشستیم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:
 
چند روز پیش شاهد برگزاری سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی بودیم که برای سومین‌بار به‌عنوان شرکت برتر از سوی مصرف‌کنندگان برگزیده شدید، به‌عنوان نخستین پرسش چه نقاط ضعف و قوتی را برای این جشنواره متصور هستید؟
اعتقاد دارم جمع شدن بزرگان صنعت غذا از نقاط عطف این جشنواره به‌شمار می‌رود، چرا که همین که این جشنواره به درجه‌ای از اعتبار رسیده که اکثر بزرگان صنعت غذا را دورهم جمع می‌کند به نوبه خود حایز اهمیت است.  از سوی دیگر وقتی مشاهده می‌شود که فارغ از رقابت‌های صنفی مدیران شرکت‌های صنایع غذایی برای رقبایشان دست می‌زنند و آنها را تشویق می‌کنند، به‌طور حتم به گمان من نشان می‌دهد این جشنواره تا حد بسیاری به آرمان‌هایش دست یافته و مهر تائید از بزرگان صنعت غذا گرفته است.  صحنه‌های زیبایی که در این جشنواره خلق می‌شود، به نوبه خود حایز اهمیت است. 
امیدوارم همیشه شرایطی هموار شود که بداخلاقی‌ها کنار برود و به‌جای در کنار هم بودن صرف، اهالی صنعت غذا همیشه باهم باشند.  معتقدم بزرگترین نقطه ضعف این جشنواره همکاری کم اهالی صنعت غذا در راستای برگزاری باشکوه‌تر این مراسم است. 
مراسم تقدیر از شاهرخ ظهیری پدر صنعت غذا هم به‌نظرم از بخش‌های جذاب سومین جشنواره «اقتصاد سبز» به‌شمار می‌رود.  در مجموع حرکت «اقتصاد سبز» اقدامی ابتکاری و قابل تحسین است که خوشبختانه با مهر تائید بزرگان صنعت و چهره‌های نظیر مهندسی ابویی مهریزی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و تنی چند از اعضای هیأت رییسه اتاق بازرگانی توام شده است. 
 
لطفاً مختصری پیرامون طرح‌های توسعه‌ای گروه «نان‌آوران» توضیح دهید.
تعدادی از ماشین‌آلات تولید نان ساخت «نان‌آوران» تا یک ماه آینده در سراسر کشور نصب می‌شود.  در واقع شرکت «نان سازه» مشغول ساخت ماشین‌آلات تولید نان لواش از جمله «نان روستا» است که از محصولات مجموعه «نان‌آوران» می‌باشد. این دستگاه تولید نان لواش مشتریان بسیاری دارد و علاوه بر مشتریان داخلی، خوشبختانه مشتریانی از کشورهای سوئد، آلمان و ایتالیا دارد. این دستگاه توسط واحد فنی – مهندسی «نان‌آوران» طراحی و ساخته شده است و نمونه مشابه ندارد. 
 
قیمت این دستگاه چقدر است و تا چه میزان تولید دارد؟
بهای این دستگاه حدود 300 میلیون تومان است و با توجه به نوع دستگاه از 2/1 تن تا 2 تن نان لواش تولید می‌کند. در مجموعه «نان‌آوران» یکی از دستگاه‌های نصب شده روزانه تا 2 تن نان روستا تولید می‌کند. نان این دستگاه پس از تخمیر کامل خمیر و بدون هیچ‌گونه افزودنی تولید می‌شود. در پروسه تولید برای آنکه بتوان از ویتامین‌های سرشار استفاده کرد، از سبوس برنج و گندم و خمیر ترش لاکتیکی استفاده می‌شود. در واقع با توجه به آنکه هنوز هم حدود 93 درصد سبد مصرفی خانوار را نان‌های مسطح تشکیل می‌دهد، در مجموعه «نان‌آوران» بر روی تولید انبوه و بهداشتی اینگونه نان‌ها تمرکز کرده ایم. 
 
کیفیت دستگاه‌های ساخت «نان سازه» چه تفاوتی با نمونه‌های مشابه خارجی دارد؟ 
اعتقاد دارم از نظر کیفیت مطابق با نمونه‌های خارجی و حتی بالاتر است، حتی برخلاف نمونه‌های خارجی که تیغه شکننده دارد، ماشین‌آلات ساخت «نان سازه» به هیچ‌وجه نمی‌شکند. 
 
شرکت «نان سازه» جدای از دستگاه تولید نان لواش، چه ماشین‌آلات دیگری را تولید کرده است؟
دستگاه‌هایی نظیر برش «مکدونالد»، دستگاه بسته‌بندی نان‌های حجیم و نیمه حجیم که به‌طور اتوماتیک صورت می‌گیرد. دستگاه برش «تُست»، دستگاه مولد بخار، دستگاه برش لواش و... از جمله تولیدات «نان سازه» است. 
 
لطفاً مختصری پیرامون عملکرد شرکت «پارسیان آنزیم ایرانیان» توضیح دهید. 
خوشبختانه این شرکت در سال‌جاری کلیه مجوزهای لازم را برای تولید انبوه دستاوردهای تحقیقاتی‌اش گرفته است. با توجه به حجم بالای فعالیت‌های این شرکت به احتمال بسیار در سال 94 دارای هویت مستقل و فضای مناسب‌تری برای احداث کارخانه خواهد شد. 
 
شرکت پخش سراسری «نان‌آوران» در چه وضعیتی قرار دارد؟
ناوگان شرکت پخش سراسری «نان‌آوران» تا چند روز آینده یکپارچه خواهد شد و تمام ماشین‌ها به‌صورت متحدالشکل درخواهند آمد.  بالغ بر یکصد دستگاه خودرو تهیه شده که تا چند روز آینده وارد ناوگان پخش «نان‌آوران» خواهد شد. 
 
چند سالی می‌شود که «نان‌آوران» وارد فروشگاه‌های زنجیره‌ای شده و حتی در همانجا اقدام به تولید هم می‌کند، عملکرد این فروشگاه‌ها و یا واحدهای تولیدی کوچک را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 
از اواخر سال 92 شرکت «نان مدیترانه» با مدیریت محمد‌امین مروت‌پور راه‌اندازی شد، این شرکت در فروشگاه‌های بزرگ مثل «هایپرمی»، «اتکا»، «یاس» و ... اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی نان می‌کند.  این شرکت به اندازه‌ای رشد کرده که امروز معادل یک کارخانه ما تولید دارد. 
 
فروشگاه‌های «کلانا» با چه استقبالی روبه‌رو شده است؟
خوشبختانه استقبال از این فروشگاه‌ها بسیار مطلوب بوده است و هم‌اکنون پنجمین شعبه «کلانا» هم در حال خدمت‌دهی است.  یکی از شعبه‌های «کلانا» در سالن کنسرت برج میلاد مستقر است که پذیرایی دو هزار نفر را طی 3 تا 4 ساعت انجام می‌دهد. فروشگاه شماره یک «کلانا» در حوالی چهارراه پارک وی، فروشگاه شماره 2 در نیاوران، فروشگاه شماره 3 در میدان ونک دایر شده و سه شعبه دیگر در تجریش، میدان فردوسی و حوالی میدان ولی‌عصر راه‌اندازی شده است. 
 
شرکت «پارسیان آنزیم» که در سال‌های گذشته بسیار فعال بود، امسال جدای از طرح توسعه چه برنامه‌هایی دارد؟
امسال بر روی تولید نان با خمیر ترش و سبوس تخمیری متمرکز شده‌ایم و در نظر داریم تمام نان‌های تولیدی «نان‌آوران» را به‌صورت مغذی ارایه دهیم. 
 
مهمترین عامل موفقیت «نان‌آوران» در جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی را چه عواملی می‌دانید که در سه سال متوالی از خوانندگان «اقتصاد سبز» مهر تائید گرفته‌اید؟
ما در «نان‌آوران» تمام تلاشمان را در راستای رضایت مصرف‌کنندگان به‌کار می‌گیریم و با آخرین توان در این راستا حرکت می‌کنیم. از این‌که مصرف‌کنندگان هم ما را باور کرده‌اند و به ما رأی می‌دهند قدردان آنها هستیم.
(شماره 50 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه