هدر

احمد ملک، مدیرعامل شرکت «مانا» تشریح کرد:

تعرفه‌های دردسرسازصادرات ماکارونی

اعتقاد ویژه‌ای به فرهنگسازی دارد و معتقد است در این بخش بیش از دولت تشکل‌ها و فعالان صنعت ماکارونی اهمال کرده‌اند. آزادسازی و ظهور بازار رقابتی را کلید رفع مشکلات صنعت نان می‌داند و تأکید می‌کند که تا سایه «یارانه» از این صنعت رخت برنبندد، انتظار رفع معضلات توقع نابجایی خواهد بود. با احمد ملک، مدیرعامل شرکت «مانا» که توجه به کیفیت و بهره‌گیری از ماشین‌آلات مدرن را رمز موفقیت «مانا» می‌داند، گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:
اعتقاد ویژه‌ای به فرهنگسازی دارد و معتقد است در این بخش بیش از دولت تشکل‌ها و فعالان صنعت ماکارونی اهمال کرده‌اند. آزادسازی و ظهور بازار رقابتی را کلید رفع مشکلات صنعت نان می‌داند و تأکید می‌کند که تا سایه «یارانه» از این صنعت رخت برنبندد، انتظار رفع معضلات توقع نابجایی خواهد بود. با احمد ملک، مدیرعامل شرکت «مانا» که توجه به کیفیت و بهره‌گیری از ماشین‌آلات مدرن را رمز موفقیت «مانا» می‌داند، گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که ماحصل آن در ادامه می‌آید:
 
 به‌عنوان نخستین پرسش دلیل اقبال ماکارونی «مانا» در سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی «اقتصاد سبز» را ناشی از چه عواملی می‌دانید؟ 
اعتقاد دارم به‌دلیل آنکه مجموعه «مانا» از دو سال گذشته مدرن‌ترین کارخانه آرد را ایجاد کرده است در پروسه تولید از مواد اولیه بسیار باکیفیت استفاده می‌کند.  در واقع ماشین‌آلات بسیار مدرن کارخانه آرد «مانا» و استفاده از گندم‌های با کیفیت منجر به تولید ماکارونی مرغوب شده است. 
 
یک استراتژی مهم «مانا» این بوده که تلاش کرده‌ایم به‌طور مستقیم اقدام به واردات گندم نکرده و از میان گندم‌های وارداتی بهترین را انتخاب کنیم. 
در واقع وقتی گندم‌های با کیفیت متوسط وارد کشور می‌شود مبادرت به خرید نمی‌کنیم و تنها گندمی را خریداری می‌کنیم که در آنالیز واجد تمام ویژگی‌های تولید یک ماکارونی با کیفیت باشد. متأسفانه امروز ما دارای یک خط سمولینا هستیم که با ظرفیت بسیار پایین تولید می‌کند. در واقع در پروسه تولید ماکارونی باید از «سمولینا» استفاده شود که به‌دلایل ذائقه خاص ایرانی‌ها که بیشتر به سمت شیرینی است در تولید ماکارونی از ترکیب آرد «سمولینا» و «نول» استفاده می‌شود، چرا که «سمولینا» به بافت ماکارونی کمک می‌کند و آرد نرم طعم ماکارونی را با ذائقه ایرانی هماهنگ می‌سازد. متأسفانه به‌دلیل آنکه دولت متعهد به خرید تضمینی از زارع است همواره گندم را با قیمت بالا از کشاورز خریداری می‌کند، به‌همین دلیل قیمت گندم در داخل همواره بالاتر از نمونه‌های وارداتی است و به‌دلیل رقابتی بودن بازار ماکارونی همواره گندم‌های نرم وارداتی در اولویت استفاده در صنعت ماکارونی برخوردار است.  در این شرایط تولیدکننده‌ای که بخواهد تنها از گندم دوروم و یا حتی 50 درصد دوروم استفاده کند از قیمت تمام شده‌ بالایی برخوردار شده و در بازار رقابت دچار مشکل خواهد شد. با توجه به این‌که هم‌اکنون در ایران چند برند مورد اقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفته‌اند و فروشگاه‌ها هم تنها برند ماکارونی را در قفسه خود قرار می‌دهد که با قیمت ارزان‌تر تهیه کرده‌اند. در حقیقت «مانا» در چنین فضایی هم کیفیت را مدنظر خود قرار داده است و هم نیم‌نگاهی به بازار دارد. 
 
«مانا» از چه نوع گندمی استفاده می‌کند؟
ما همواره از گندم درجه یک استرالیا و روسیه که دارای گلوتن بالایی است استفاده می‌کنیم که در کنار ماشین‌آلات مدرن و تکنولوژی به‌روز در مجموع کیفیت متفاوتی را پدید آورده که مورداقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفته است. 
 
آیا واحد نظرسنجی از مشتریان هم دارید؟
بله – در نظریات جمع‌آوری شده اخیر مربوط به مردادماه از 9 مورد شکایت کل کشور، 5 مورد از نحوه توزیع گلایه داشتند. 4 مورد درخصوص پاره‌گی نایلون و مباحثی غیر از کیفیت گلایه گزارش شده است. 
 
ممکن است پیرامون ویژگی‌های کارخانه آرد «مانا» توضیح دهید؟
کارخانه آرد با ماشین‌آلات بولر سوئیس در ایران بسیار دایر شده، اما تمام کارخانه‌های آرد ایران بر مبنای آرد خبازی طراحی شده است، یعنی آرد مطلوبی برای نانوایی تولید می‌کنند، اما خط کارخانه آرد «مانا» بر مبنای آرد اسپاگتی طراحی شده و از ماشین‌آلات کامل‌تری بهره‌ گرفته که هزینه بیشتری نیز در برداشته است. 
 
سال گذشته از کمبود سهمیه گندم و... گلایه داشتید و اعلام کردید که از ظرفیت کارخانه آرد «مانا» به‌طور کامل استفاده نمی‌شود، ممکن است پیرامون وضعیت امروز این واحد تولیدی توضیح دهید. 
امروز گندم‌های موردنیاز را از روسیه و استرالیا فراهم می‌کنیم، اما در گذشته با توجه به این‌که تنها از گندم‌های روسیه، قزاقستان و آلمان استفاده کردیم که هر سه کشور دارای گندم‌های قرمز رنگ است برای استفاده در صنعت ماکارونی باید با گندم‌های سفید نظیر گندم ایران یا استرالیا مخلوط شود تا رنگ آرد حاصل تیره نباشد. در واقع در آن زمان نیاز به سهمیه داشتیم تا گندم‌های موجود در کارخانه را با گندم سفید ایرانی مخلوط کنیم که متأسفانه سهمیه‌ای به ما اختصاص نمی‌یافت. 
 
آیا هم‌اکنون کارخانه آرد «مانا» با ظرفیت کامل تولید می‌کند؟
خیر -‌ هم‌اکنون به‌دلیل آنکه آرد موجود در بازار آنقدر ارزان است که هیچ مشتری در بازار ندارد و تنها‌ آرد موردنیاز کارخانه ماکارونی «مانا» و «سمیرا» را تأمین می‌کند، از این‌رو هم‌اکنون کارخانه آرد «مانا» با نصف ظرفیت تولید می‌کند. ببینید هم‌اکنون در کشور آرد یارانه‌ای ما قاچاق می‌شود، اما گندم ما به‌دلیل آنکه گران است هیچ‌گاه قاچاق نمی‌شود. در واقع نحوه اختصاص یارانه دولت به این بخش فسادزا شده است. 
 
ممکن است متوسط قیمت بازار و آرد تولیدی‌تان را مقایسه کنید. 
قیمت آرد «مانا» حداقل کیلویی 1350 تومان تمام می‌شود، درصورتی که کارخانجات آرد دیگر محصولاتشان را کیلویی 1250 تومان می‌فروشند.  در واقع تا زمانی‌که اختلاف قیمت فعلی میان گندم دولتی و آزاد وجود دارد ما نمی‌توانیم آرد بفروشیم.  هم‌اکنون قیمت گندم دولتی با گندم آزاد حداقل کیلویی 600 تومان اختلاف دارد و از این‌رو شایسته است قیمت گندم آزاد شود تا همه کارخانه‌ها گندم را به یک نرخ خریداری کنند و اگر اینگونه شود به‌دلیل کیفیت برتر، «مانا» بازار را به‌دست خواهد گرفت.  اگر قیمت گندم آزاد و آرد رقابتی شود بسیاری از معضلات فعلی مرتفع شده و کیفیت نان تولیدی ارتقا می‌یابد. 
 
با توجه به شرایط بین‌المللی و داخلی برای از بین‌ رفتن موانع تولید چه پیشنهادی به دولتمردان دارید؟
اولویت اول تعدیل سود تسهیلات بانکی است، همچنین ظرفیت داخل و مصرف داخل ماکارونی کاملاً مشخص است و باید برای مازاد تولید، نسخه صادرات پیچیده شود.  با توجه به این‌که قیمت تمام شده ماکارونی ما همتایان ترکیه‌ای تفاوتی ندارد، اما دریافت تعرفه گمرکی روی محصولات صادراتی ایران از سوی کشورهای هدف باعث شده تا در بازار صادراتی قافیه را به ترک‌ها ببازیم.  در واقع با گشایش بازارهای صادراتی و ارتقای مصرف پایین‌ سرانه پایین صنعت ماکارونی این صنعت به رونق خواهد رسید. در ضمن ماکارونی دارای ارزش غذایی بالاتر به نسبت مقایسه با برنج و نان است و به‌راحتی می‌تواند جایگزین  شود. 
از سوی دیگر مردم دنیا صدها نوع غذا با ماکارونی تهیه می‌کنند، اما در کشور ما تنها با یک نوع آن هم با گوشت و سویا تهیه می‌شود. در این میان در همه دنیا ماکارونی را پس از آبکش کردن با مواد افزودنی مصرف می‌کنند. شایسته است انجمن صنفی ماکارونی با کمک رسانه‌ها به‌خصوص رسانه ملی فرهنگسازی لازم را در این‌ خصوص به‌عمل آورد.  تنها در یک مورد وقتی به مردم آموزش تهیه سالاد ماکارونی داده شد، مصرف ماکارونی فرمی به طرز چشمگیری افزایش یافت و این مسأله نشان می‌دهد که فرهنگسازی از اولویت‌های امروز صنعت ماکارونی به‌شمار می‌رود.
(شماره 50 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه