هدر

در جلسه هم‌اندیشی هیأت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی با انجمن‌های صنفی صنایع غذایی اعلام شد؛

هدایت کمپین‌ها در راستای تخریب تولید داخلی

نخستین جلسه هم‌اندیشی اعضای هیأت مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران با انجمن‌های صنفی صنایع غذایی به‌منظور بحث و بررسی آخرین وقایع صنعت غذا و اتخاذ راهکارهای مشترک برگزار شد. 
نخستین جلسه هم‌اندیشی اعضای هیأت مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران با انجمن‌های صنفی صنایع غذایی به‌منظور بحث و بررسی آخرین وقایع صنعت غذا و اتخاذ راهکارهای مشترک برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار «اقتصاد سبز» در ابتدای جلسه دکتر محمدحسین عزیزی، رییس هیأت مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران با بیان این‌که در دوره جدید انجمن در نظر است تا با انجمن‌های صنفی تبادل نظر عمیق‌تر و هدفمندتری صورت پذیرد، خاطرنشان ساخت: انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی با 33 سال سابقه و دارا بودن اعضای با تجربه‌اش ظرفیت بسیار بالایی برای یاری رساندن به فعالان صنفی صنایع غذایی دارد.  وی با تأکید بر این‌که در شرایط فعلی اگر کمکی از دست انجمن متخصصین بر می‌آید باید در اختیار انجمن‌های صنفی قرار گیرد و رابطه‌ای دو طرفه باید برقرار باشد، تصریح کرد: هیأت مدیره جدید انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی در نظر دارد، بدون هیچ‌گونه چشمداشتی با ارایه نظرهای کارشناسی به انجمن‌های صنفی یاری رساند، چرا که این اعتقاد وجود دارد که در شرایط اختلاف هر دوطرف بازنده خواهند بود. 
 
اتخاذ راهکارهایی برای جلوگیری از هجمه به صنایع غذایی 
مهندس محمدرضا شافعی‌نیا، دبیر انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران که میزبانی جلسه را نیز برعهده داشت، به‌عنوان دومین سخنران گفت: پس از حدود 38 سال فعالیت در بخش‌های مختلف اعتقاد دارد که 38 تا 40 درصد اقتصاد خانوار در کشور بر پایه غذاست.  وی با تأکید بر این‌که نباید به هیچ‌وجه غذا را فقط منتهی به کشاورزی کرد و یا برعکس کشاورزی را وابسته به غذا دانست، تأکید کرد: تلفیقی از هر دو اینها یعنی کشاورزی و غذا در اقتصاد خانوار مؤثر است و از این‌رو باید بین این دو یک زنجیره برقرار باشد، چرا که تولیدکننده صنعت غذا وابسته به کشاورزی و تولیدکننده کشاورزی وابسته صنعت غذا است. 
دبیر انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی افزود: انجمن‌ها با هدف خدمات‌رسانی و اعطای ایده به‌عنوان نوک پیکان تولید پیگیر امور سربازان تولید هستند و این امور همواره از دو بعد سلامت و اقتصاد حایز اهمیت بوده است. وی گفت: با توجه به هجمه‌های اخیر به تمام زیربخش‌های صنایع غذایی، در انجمن علوم و صنایع غذایی تصمیم گرفته شد که بیش‌تر بر روی موضوع بهداشت متمرکز شویم و در این خصوص جلسات مؤثری با وزیر بهداشت و معاون ایشان (رییس سازمان غذا و دارو) برگزار و منجر به توافق‌هایی نیز شد.  شافعی‌نیا اظهار داشت: در چنین فضایی هیأت مدیره انجمن در نظر دارد با برگزاری جلسات مشترک با انجمن‌های صنفی صنایع غذایی راهکارهایی اتخاذ کند تا بتوان از ادامه چنین هجمه‌های سنگین به صنعت غذا جلوگیری کرد.  وی متذکر شد: فعالان صنعت غذا باید قبل از وقوع هر اتفاقی پیش‌بینی‌های لازم را صورت دهند تا آسیب کمتری متوجه صنعت شود و هیچ‌گاه نباید در مقابله با هجمه‌ها تدافعی عمل کرد، چرا که تنها راه، ریشه‌یابی مسایل و مرتفع‌کردن ساختاری نارسایی‌هاست. 
دبیر انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی به برقراری ارتباط ایمیلی با ژان تیرول فرانسوی، برنده نوبل اقتصاد در سال 2014 میلادی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: به اعتقاد او برندهای کوچک به‌دلیل آنکه نمی‌توانند با برندهای بزرگ رقابت کنند، عموماً از کیفیت تولیدات خود می‌کاهند، از سوی دیگر برندهای بزرگ به‌دلیل آنکه توانایی بالایی دارند، هزینه‌های بیشتری درخصوص تبلیغات و R&D انجام می‌دهند و عموماً هزینه‌های کمتری برای تأمین مواد اولیه داشته و از قدرت بالایی در بازار برخوردارند، از این‌رو ابتدا باید مانع انحصار برندهای بزرگ شد و در گام بعدی با کمک انجمن‌ها برندهای کوچک را با هم متحد کرد تا تولید آنها اقتصادی‌تر شده و از معضلات فعلی آنها کاسته شود. به گفته شافعی‌نیا ادغام شرکت‌های کوچک تنها از عهده انجمن‌های علمی بر می‌آید و از این‌رو نقش قابل اعتنایی خواهند داشت. 
 
برگزاری نمایشگاه غذای حلال؛ مهرماه 95 
مهندس احمد فتح‌اللهی، نایب رییس هیأت مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی نیز با اشاره به موافقت وزارت علوم مبنی بر مجاز بودن انتخاب 40 درصد ترکیب هیأت مدیره انجمن از بخش صنعت و حضور 3 نماینده صنعت در ترکیب 7 نفره هیأت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی اظهار داشت: با توجه به اشراف کامل فعالان صنعتی عضو هیأت مدیره، در طول مدت کوتاه تشکیل هیأت مدیره جدید انجمن تلاش شد تا مذاکرات مؤثری با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط پیرامون مسایل تولیدکنندگان صنایع غذایی صورت گیرد، به‌عنوان نمونه در زمینه درج چراغ راهنمایی بر روی لیبل محصولات صنایع غذایی به وزارت بهداشت اعلام شد که در برخی بخش‌های صنایع غذایی نظیر تولیدکنندگان ادویه‌جات امکان درج ارزش غذایی وجود ندارد و از سوی دیگر برخی تولیدکنندگان، لیبل مصرفی 3 سال آینده‌شان را چاپ کرده‌اند و امکان درج علائم چراغ راهنمایی را ندارند که خوشبختانه با دید مثبت این مسایل پیگیری می‌شود. وی با یادآوری این‌که انجمن علوم و صنایع غذایی می‌تواند بازوی کارشناسی وزارتخانه‌ها حتی برای صدور پروانه باشد تا کشور با اشباع محصول تولیدی صنایع غذایی و کمبود مواد اولیه روبه‌رو نباشد، تصریح کرد: به‌عنوان نمونه در منطقه ورامین تنها معادل 30 درصد ظرفیت واحدهای تولیدی لبنی شیرخام وجود دارد که این امر به‌خوبی هدفمندنبودن رویه صدور پروانه‌ها را اثبات می‌کند. فتح‌اللهی گفت: از آنجایی که مدیریت مقوله حلال در دستور کار انجمن علوم و صنایع غذایی قرار گرفته، جلسه‌ای با آیت‌ا... عالمی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی برگزار و مقرر شد، نمایشگاه بین‌المللی حلال برگزار شود و از این‌رو انجمن درصدد اخذ مجوزهای لازم برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی غذای حلال و همایش جانبی در مهرماه سال آینده است. 
 
پیشنهاد تشکیل سازمان ملی غذا 
مهندس افشین اسماعیلی‌فر، نماینده انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی در ابتدای صحبت‌هایش با توجه به مباحث مهم و مطروحه در جلسه اظهار امیدواری کرد تا با پخته‌تر شدن مسایل در جلسات آینده و با همکاری کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی بتوان به حل مسایل ملی صنعت غذا کمک کرد.  وی گفت: هم‌اکنون ایران در منطقه‌ای از جهان قرار گرفته که 60 کشور از نظر امنیت غذایی دچار مشکل هستند و این 60 کشور در منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه قرار گرفته‌اند، یعنی درست در منطقه‌ای که ما دچار کمبود منابع آبی هستیم.  اسماعیلی‌فر با بیان‌ این‌که کشور هم‌اکنون در تولید محصولات استراتژیک غذایی با مشکلات جدی روبه‌رو است، تأکید کرد: به‌رغم آنکه کشور در دو سال گذشته در زمینه گندم به ثبات نسبی رسیده است، اما در دانه‌های روغنی از 8 درصد خوداتکایی به 4 درصد رسیده‌ایم و نیمی از شکر مصرفی کشور از طریق واردات تأمین می‌شود که همین مسایل اهمیت این جلسه را دوچندان کرده است.  وی یادآور شد: در زمینه نظارت بر مواد غذایی هم معضلات بسیاری مشاهده می‌شود، چرا که در حالی سازمان غذا و دارو مسؤول این نظارت شده که متأسفانه قانون نظارت بر موادغذایی مربوط به 50 سال پیش (سال 1346) است و این سازمان باید بر تولیداتی نظارت کند که حدود 90 درصد مواداولیه‌اش از بخش دیگری وارد پروسه تولید شده که در ظاهر هیچ‌گونه نظارت بهداشتی هم بر روی آن صورت نگرفته  است.  وی اضافه کرد: هم‌اکنون هیچ رابطه مشخصی میان سازمان دامپزشکی، سازمان حفظ نباتات و... وجود ندارد و از این‌رو اصلاح قانون نظارت بر مواد غذایی ضرورتی دوچندان  می‌یابد.  اسماعیلی‌فر تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوعات و جنبه‌های مختلف صنایع غذایی در جلسه‌ای به‌همراه همکاران در کمیسیون کشاورزی مجلس، ضرورت تشکیل سازمان ملی غذا زیرنظر رییس جمهوری را اعلام کردیم. 
 
ضرورت اتحاد کانون و انجمن‌ علوم و صنایع غذایی 
دکتر پرویز جهانگیری، دبیر انجمن افزودنی‌ها نیز در این جلسه یادآور شد: در دو سال گذشته به‌خصوص در اواخر کار دولت دهم صنعت غذا با هجمه‌های بسیاری روبه‌رو شد که یکی از مهمترین آنها موضوع روغن پالم و لطمه شدید به صنایع لبنی بود و حاصل آن روی آوردن مردم به‌سوی لبنیات سنتی  شد.  وی گفت: در چنین فضایی ضرورت اتحاد و انسجام انجمن علوم و صنایع غذایی و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی دوچندان احساس می‌شود تا با این اتحاد فعالان صنعت غذا بتوانند دفاع شایسته‌ای از این صنعت داشته باشند.  جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر این‌که میزان دانش در بخش خصوصی بیش از بخش دولتی است، متذکر شد: هم‌اکنون هیچ‌کدام از کارشناسان نظارتی به اندازه تولیدکنندگان بر پیچیدگی‌های تولید اشراف ندارند و عموماً همین ناآگاهی‌ها به تولید ضربه وارد می‌کند. 
 
انجمن علوم و صنایع‌غذایی تریبون  تشکل‌های صنفی در مواجهه با هجمه‌ها 
دکتر شهریار دبیریان، نماینده انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی افزود: هم‌اکنون نظام قیمت‌گذاری لطمه‌های بسیاری به تولید صنایع لبنی وارد کرده و از این‌رو انجمن صنایع لبنی خواستار آن است که نظام عرضه و تقاضا در این بازار حاکم شود. وی گفت: پیشنهاد بعدی سپردن مدیریت صادرات به بخش دولتی است، چرا که بخش دولتی تخصص لازم برای ورود به این عرصه را دارد.  دبیریان متذکر شد: متأسفانه هم‌اکنون عده‌ای که تخصص لازم برای اظهارنظر را ندارند، از طریق رسانه‌ها و به‌خصوص شبکه مجازی اظهارنظرهایی می‌کنند که لطمه‌های بسیاری به صنعت می‌زند، از این‌رو پیشنهاد تشکیل کارگروه‌هایی متشکل از نمایندگان سازمان استاندارد، سازمان دامپزشکی، سازمان غذا و دارو و انجمن علوم و صنایع غذایی را دادیم تا اخباری که به سرنوشت صنعت غذا گره خورده توسط این کارگروه کنترل شود و اگر کارشناسی ادعایی درخصوص این صنعت مطرح کرد، باید بتواند آن را اثبات کند، در غیراینصورت باید با آن برخورد شود.  وی اظهار داشت: انجمن‌های صنفی هیچ‌گاه نمی‌توانند وارد این‌گونه مباحث شوند، از این‌رو شایسته است انجمن علوم و صنایع غذایی که دارای جایگاه والایی است به‌عنوان تریبون تشکل‌های صنفی عمل کند.  دبیریان در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: تمام فرآورده‌های لبنی ما دارای استاندارد اجباری است، جز شیرخام و این مسأله به‌نوعی پارادوکس در صنایع لبنی ایجاد کرده است. وی گفت: از سوی دیگر به‌نظر می‌رسد دستگاه‌های نظارتی به اندازه‌ای که به تولیدکنندگان صنعتی سرکشی دارند، توجهی به تولیدکنندگان فله‌ای و توزیع‌کنندگان ندارند. 
 
یک بام و دو هوای رسانه‌ای ‌کردن تخلفات صنایع غذایی با حوزه سلامت 
مهندس ابوالحسن خلیلی، دبیرکل اسبق کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران درخصوص مباحث مطروحه در جلسه گفت: مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه شود این‌که باید در نظر داشت وقتی صحبتی از سوی یک مقام بهداشتی مطرح می‌شود، چه اثرات مخربی می‌تواند برای تولید داشته باشد و در این میان با توجه به این‌که ممکن است تعداد اندکی متخلف در هر صنعتی وجود داشته باشد، متأسفانه انجمن‌ها امکان دفاع از اکثریت تولیدکنندگان را از دست می‌دهند. وی با بیان این‌که امروز متخصصین صنعت غذا کمتر در مواجهه با تهدیدات صنعت غذا قرار می‌گیرند و این رویه یعنی سکوت متولیان صنعت غذایی باعث واردآمدن لطمات سنگین به صنایع غذایی در شبکه‌های مجازی شده است، تأکید کرد: دست‌هایی مشاهده می‌شود که در راستای تخریب تولید داخلی کمپین‌های مصرف نکردن انواع مواد غذایی را هدایت می‌کنند و در واقع از کم‌کاری در برخورد با واحدهای متخلف بهترین استفاده را می‌برند.  خلیلی با بیان این‌که تمام اهتمام دولت بر روی قیمت موادغذایی است و توجهی به کیفیت ندارد، گفت: ما امروز چوب غفلت‌هایی را می‌خوریم که باید به‌عنوان مطالبه اجتماعی سراغشان می‌رفتیم. وی یادآور شد: به‌راستی آیا متولیان بهداشتی کشور به همانگونه که برخی تخلفات صنایع غذایی را رسانه‌ای می‌کنند، همین رویه را در برخورد با تخلفات حوزه سلامت و اشتباه‌های احتمالی پزشکان را دارند. دبیرخانه صنعت و معدن گفت: دولت در برنامه ششم پیشنهاد داده که مجموع صادرات به تشکل‌های بخش خصوصی واگذار شود، اما متأسفانه بخش خصوصی تاکنون هیچ برنامه اجرایی ارایه نکرده تا در احکام این برنامه توسعه‌ای گنجانده  شود. وی متذکر شد: وقتی در شورای عالی سلامت (قانون برنامه پنجم) نماینده‌ای از بخش خصوصی صنایع غذایی وجود ندارد، صحبت‌های تولیدکنندگان منتقل نمی‌شود و از این‌رو شایسته است تلاش‌های لازم برای تصاحب یک یا دو صندلی از این شورا در برنامه ششم صورت پذیرد تا در 5 سال اجرای این برنامه صنعت غذا با آسیب‌های کمتری مواجه شود. خلیلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تأکید کرد: انجمن‌ متخصصین علوم و صنایع غذایی می‌تواند به‌عنوان یک انجمن علمی بی‌طرف در بسیاری از مواقع مانع بسیاری از مشکلات صنعت غذا باشد و در راستای تنویر افکار عمومی ایفای نقش کند تا مصرف کننده به‌سوی کالای خارجی سوق پیدا نکند. 
 
فقط یک صدم سرمایه‌گذاری صنعت نفت در محصولات باغی 
در ادامه جلسه محمدطاهر محمدی، نماینده اتحادیه صادرکنندگان خشکبار اظهار داشت: اگر تنها یک دهم یا یک‌ صدم سرمایه‌گذاری که در صنعت نفت صورت می‌گیرد در تولید محصولات باغی انجام شود سرمایه جاودانه‌تری نصیب کشور خواهد شد.  وی گفت: در اوج گرانی، نفت را بشکه‌ای (معادل 159 لیتر) 100 دلار فروختیم، اما امروز آیا محاسبه کرده‌ایم که یک کیلو انگور یا زردآلو را چقدر صادر می‌کنیم و آیا این جایگاه متناسب با توجه‌ها به‌سوی محصولات باغی می‌باشد.!
 
تشکیل کمیته ارزیابی آثار مخرب  اظهارنظرهای غیرکارشناسی 
مهندس قاسم فلاحتی، دبیر انجمن تصفیه‌کنندگان شکر خام نیز اظهار داشت: امروز تشکل‌های صنایع غذایی از تعدد مطلوبی برخوردارند، اما متأسفانه انسجام لازم را ندارند. وی تصریح کرد: در بسیاری از مواقع تشکل‌های صنفی به‌دلیل آنکه ممکن است ذینفع باشند، مجبور به سکوت و پذیرش بسیاری از مباحث می‌شوند، اما کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی، انجمن‌ علوم و صنایع غذایی و اتاق بازرگانی می‌توانند در بحث‌های کلان اظهارنظر کنند و به‌صورت علمی ابراز وجود کنند. فلاحتی گفت: تدوین و تنظیم یک قانون جامع نیازمند ظرفیتی فراتر از توان یک تشکل است و می‌طلبد انجمن‌هایی نظیر انجمن علوم و صنایع غذایی وارد این مباحث شوند و حتی کمیته‌ای درخصوص بررسی آثار مخرب اظهارنظرهای غیرکارشناسی تشکیل دهند. 
 
عدم حمایت صنعت از انجمن‌ علوم و صنایع غذایی 
دکتر محمدرضا کوشکی، عضو هیأت مدیره انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی نیز که در جلسه حاضر بود، پیرامون عدم واکنش این انجمن نسبت به هجمه‌های وارده به صنعت غذا گفت: اگر یک دویستم  امکانات انجمن علوم و صنایع غذایی هندوستان را انجمن ما داشت، به‌طور حتم نسبت به چنین هجمه‌های مخرب به صنعت غذا ساکت نبود و با انتشار بیانیه‌هایی به حمایت از صنعت برمی‌خاست. وی با تائید سکوت انجمن گفت: وقتی انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران حتی یک آزمایشگاه ندارد و صنعت غذا بی‌توجه به این نقصان حتی امکانات آزمایشگاهی و R&D خود را در اختیار این انجمن علمی قرار نمی‌دهد، طبیعی است، این انجمن هم توان دفاع از صنعت را ندارد. کوشکی اظهار داشت: انجمن علوم و صنایع غذایی از ترکیبی علمی و با تجربه برخوردار است، اما متأسفانه به‌دلیل فاصله بسیار دانشگاه‌ها با صنایع و تشکل‌ها که باید کمتر شود، در عمل این ظرفیت غیرقابل استفاده شده است.
 
ناآگاهی مهمترین عامل بحران 
مهندس خوئینی، از فعالان صنایع غذایی و از اعضای با سابقه انجمن علوم و صنایع غذایی نیز ناآگاهی در موضوع روغن پالم را از مهمترین عوامل بروز بحران در صنایع لبنی برشمرد و خاطرنشان ساخت: متأسفانه هنوز هم در سطح جامعه تصویر درستی از این روغن وجود ندارد که شایسته است این نقیصه مرتفع شود.
 
تشکیل اتاق فکر
مهندس محمدرضا شافعی‌نیا پیشنهاد داد: برای پیگیری مسایل مطروحه در این جلسه اتاق فکری تشکیل شود و افراد، اعضا را مشخص کنند تا چالش‌های مختلف را براساس موازین علمی بررسی کنند تا پاسخ‌ها هم بر مبنای مطالب علمی و ادله‌های اصولی ارایه
 شود. 
 
اختصاص برنامه تلویزیونی  به انجمن در شبکه سلامت 
در ادامه جلسه مهندس سید منصور ناصری از تولیدکنندگان به‌نام و فعالان تشکلی صنعت کنسرو نیز گفت: برای تشکیل اتاق فکر باید انجمن علوم و صنایع غذایی دست به‌کار شود و در انجمن باید کمیسیون‌های مختلف تشکیل شوند تا این انجمن‌ برخلاف گذشته بتواند راندمان لازم را برای صنعت غذا داشته باشد.  وی افزود: باید در شبکه سلامت برنامه‌ای به انجمن علوم و صنایع غذایی اختصاص داده شود تا پاسخ به همه هجمه‌ها و شبهات مصرف کننده را به‌صورت علمی ارایه کند.
(شماره 51 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه