هدر

مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نان اعلام کرد :

رشد 100 درصدی Ibex 2015 نسبت به سال گذشته

مهدی خانمحمدی 45 سال است در صنعت نان سنتی و ماشینی با نام تجاری سحر و ساخت ماشین‌آلات نان با نام تجاری پیشرفت پخت سحر و بهبود دهنده با نام ثمین نان سحر مشغول فعالیت است
مهدی خانمحمدی 45 سال است در صنعت نان سنتی و ماشینی با نام تجاری سحر و ساخت ماشین‌آلات نان با نام تجاری پیشرفت پخت سحر و بهبود دهنده با نام ثمین نان سحر مشغول فعالیت است
 وی که تمام تجربیات خود با تأسیس آموزشگاه نان سحر را در اختیار علاقه‌مندان به این صنعت قرار داده با تأسیس دانشگاه نان سحر نام و نشان خود را در صنعت نان ایران ماندگار کرد. وی امسال مدیریت اجرای نمایشگاه نان را برعهده دارد، از همین‌رو با وی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که با هم می‌خوانیم:
 
با توجه به این‌که مدیریت نهمین نمایشگاه صنعت آرد و نان به‌عهده شماست نحوه برپایی نمایشگاه را توضیح داده و بفرمایید   از نظر کمی و کیفی چه وضعیتی دارد؟
همان‌گونه که اطلاع دارید ریاست انجمن نان صنعتی استان تهران به‌عهده بنده بوده و این دوره نهم  نمایشگاه است که برگزار خواهد شد نمایشگاه در بعد معرفی نان سالم و بهداشتی و همزمان ارایه کلیه ماشین‌آلات پخت نان و حتی شیرینی را خواهد داشت و ازنظر کیفی نیز بر‌اساس آمار موجود استقبال و ارایه دستاوردها نسبت به سال گذشته بیش از 100 درصد رشد را نشان خواهد 
داد.
 
حمایت و استقبال تشکل‌ها و اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران را در این نمایشگاه چگونه می‌بینید‌؟
با توجه به تجربیات موجود و اعمال مدیریت با شعار ‌برای نان ایران توانسته‌ایم ‌طی جلسات منظم با حضور کلیه دست‌اندرکاران به نتایج بسیار خوبی از نظر اداره و برگزاری برسیم که دلیل آن‌هم استقبال بیش از 100 درصد خارجی‌ها و ایرانی‌ها از این نمایشگاه است. 
 
صنعت نان کشور چه پیشرفت‌هایی داشته است‌؟
همان‌گونه که اشاره شد با شعار برای نان ایران وهم زمان با  استفاده از گندم و آرد مناسب و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی چه در داخل کشور و چه خارج از کشور و تبادل اطلاعات و تجربیات گام‌های مهمی در این مورد برداشته ‌شده است.
 
ظاهراً 8 دوره از برپایی نمایشگاه صنعت آرد و نان می‌گذرد تأثیر این نمایشگاه‌ها تا چه حدی بوده است‌؟
بسیار واضح است بازدیدکنندگان ما دو گروه هستند گروه اول آحاد مردم که در واقع هدف اصلی می‌باشند و‌ می‌بایستی نظر و ذائقه  ایشان جلب گرد که بارها دیده ‌شده که رهنمودهای بازدیدکنندگان عادی  تأثیر خوبی در تهیه نان حتی در رفع ایرادات  و دستگاه‌ها داشته، گروه دوم متخصصین و تولیدکنندگان هستند  که نتیجه کار و زحمات ایشان در نمایشگاه‌های مختلف دوره‌های گذشته باعث پیشرفت‌های امروز شده است.
 
بحث آزادسازی آرد چه بخشی از مشکلات صنعت نان کشور را مرتفع خواهد کرد؟
بزرگ‌ترین دستاورد این آزادسازی ایجاد رقابت و در نتیجه بهبود کیفیت آرد و در نتیجه به حداقل رساندن دورریز نان که سالیانه میلیون‌ها تومان از سرمایه مملکت را به هدر می‌دهد خواهد شد.
 
بحث خصوصی‌سازی نان چه پیشرفت‌هایی داشته و پیامد مثبت آن چیست ؟
جهت نیل به این موضوع ابتدا باید مسأله گندم و آرد از انحصار دولت خارج شود تا رقابت سالم به‌وجود آید سپس به ساخت ماشین‌آلات داخلی با استانداردهای قابل‌قبول توجه خاص کرد که البته پایه و اساس این موضوع طی سالیان گذشته مخصوصاً از زمان برگزاری نمایشگاه   IBEX  انجام شده است. 
 
در خاتمه اگر نظر و صحبتی دارید بفرمایید‌؟
تمام نیت و هدف دست‌اندرکاران و متخصصین صنعت آرد و نان این است که مردم از نان سالم و مقوی و بهداشتی و بدون دورریز استفاده کنند و هرروز نیاز و وابستگی ما در این صنعت به خارج از کشور کمتر شود و حتی بتوانیم در زمره بهترین صادرکنندگان  باشیم.
(شماره 53 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه