هدر

«اقتصاد سبز» از مراسم تجلیل صنعت غـذا از خدمات دکتر هدایت حسینی گزارش می‌دهد:

بدرقه با شکوه آقای ناظر

رییس سازمان غذا دارو با تأکید بر این‌که نگاه تولیدکنندگان صنایع غذایی را نگاهی ملی می‌داند که در صنایع دیگر کمتر به چشم می‌خورد، گفت: هیچ‌گاه در جلسات با صنایع غذایی با مباحث شخصی مواجه نشده و طبیعی است وقتی مخاطب اینگونه عمل می‌کند برای همکاری بیشتر ما نیز تحت تأثیر قرار می‌گیریم
رییس سازمان غذا دارو با تأکید بر این‌که نگاه تولیدکنندگان صنایع غذایی را نگاهی ملی می‌داند که در صنایع دیگر کمتر به چشم می‌خورد، گفت: هیچ‌گاه در جلسات با صنایع غذایی با مباحث شخصی مواجه نشده و طبیعی است وقتی مخاطب اینگونه عمل می‌کند برای همکاری بیشتر ما نیز تحت تأثیر قرار می‌گیریم
معمولاً مدیران دستگاه‌های نظارتی همواره به‌واسطه سنخیت فعالیتی که دارند نمی‌توانند با تولیدکنندگان، تشکل‌های تولیدی و به‌طور کلی مخاطبان مورد نظارت خود رابطه دوستانه و یا صمیمانه برقرار کنند، اما در این میان گاهی مدیرانی هم مشاهده می‌شوند که نه تنها وظایف نظارتی محوله سازمانی را به نحو احسن انجام می‌دهند و ذره‌ای از دغدغه بهداشتی جامعه غفلت نمی‌ورزند، بلکه با توجیه به‌موقع مخاطبان یعنی همان تولیدکنندگان، دغدغه‌های سلامت جامعه را با کمترین تکانه برای تولید محقق می‌کنند. دکتر هدایت حسینی، مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و بهداشتی سازمان غذا و دارو بدون تردید در زمره این مدیران قرار می‌گیرد که در هر دو مرحله قبول مسؤولیت در این سمت همواره ضمن وسواس در اجرای وظایف محوله سازمانی چهره محبوبی نزد تولیدکنندگان و تشکل‌های صنفی صنایع غذایی و دارویی محسوب می‌شد، چرا که قبل از اجرای هر قانون نظارتی با برگزاری جلسه‌های متعدد با فعالان هر صنف ضمن جویا شدن نظرات آنها، توجیه‌های بهداشتی هر قانون را به نحو احسن انجام می‌داد و از این‌رو قدرت پذیرش در قوانین نظارتی دوران مدیریت او بیش از هر زمان دیگر بود و به‌همین نسبت تخلفات و خطاهای گزارش شده در این دوران هم در کمترین نسبت خود قرار داشت. 
به تبع چنین فضای مدیریتی وقتی کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی متشکل از 36 تشکل صنایع غذایی به‌همراه نمایندگان تشکل‌های دارویی ترتیب برگزاری مراسم تودیع و تجلیل از یک مقام دولتی را می‌دهند، این حرکت خلاف عرف را نباید چندان غافلگیرانه تلقی کرد. 
 
 
تداوم تعامل با صنایع غذایی در دوران دکترجنت 
دکتر دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو ضمن قدردانی از کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی به‌عنوان بانی جلسه، دکتر حسینی را شایسته این تجلیل دانست و از این‌که بخش‌های موردنظارت او را مورد لطف قرار دادند، ابراز خرسندی کرد. 
وی گفت: با توجه به نقش محدود کننده وزارت بهداشت برای تولید، برگزاری این جلسه نشان داد که دکتر هدایت حسینی ضمن انجام مطلوب وظایف نظارتی، تعامل مطلوبی نیز با تشکل‌های صنایع غذایی داشته است. دیناروند با ابراز تأسف از خروج دکتر حسینی از سازمان غذا و دارو تأکید کرد: این اعتقاد وجود دارد که حضور دکتر حسینی در انستیتو تغذیه به نفع سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت خواهد بود، چرا که با هماهنگی بیشتر این مرجع، خدمت‌رسانی بهتری به مردم انجام خواهد شد. 
وی با بیان این‌که در دوران دکتر جنت هم باید تعامل با صنایع غذایی کماکان ادامه یابد، تصریح کرد: دستگاه نظارتی نمی‌تواند فرمان صادر کند و باید با هم و با توجیه یکدیگر قوانین و اجرایی شود. 
رییس سازمان غذا دارو با تأکید بر این‌که نگاه تولیدکنندگان صنایع غذایی را نگاهی ملی می‌داند که در صنایع دیگر کمتر به چشم می‌خورد، گفت: هیچ‌گاه در جلسات با صنایع غذایی با مباحث شخصی مواجه نشده  و طبیعی است وقتی مخاطب اینگونه عمل می‌کند برای همکاری بیشتر ما نیز تحت تأثیر قرار می‌گیریم. وی با تأکید بر این‌که ضمانت می دهد دکتر جنت ادامه دهنده راه دکتر حسینی باشد، اظهار داشت: با توجه به این‌که به فاصله چشم برهم زدن عمر دولت‌ها به پایان می‌رسد نمی‌توان برنامه بلندمدت خاصی را اجرایی کرد و از این‌رو در فرصت کوتاه 4 ساله تنها بر روی کارهای اساسی متمرکز شده‌ایم و برای صنایع غذایی هم سازمان غذا و دارو همواره به‌دنبال تسهیل نظارت در این بخش بوده است. 
دیناروند با اشاره به برخی سختگیری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی و تلاش در راستای تسهیل این امور یادآور شد: برای سازمان غذا و دارو مبارزه با قاچاق و تقلب بسیار حایز اهمیت است، همانطور که حذف اسید چرب ترانس، شکر، کالری از صنایع غذایی در اولویت این سازمان قرار دارد. وی در پایان صنایع غذایی کشور را صنعتی پیشرفته برشمرد و تأکید کرد: خوشحالم از این‌که صنایع غذایی به جایگاهی دست یافته که از موقعیت عمومی کشور جلوتر است و از این‌رو مایه افتخار است. 
 
هنر همراه کردن توده‌های اجتماعی 
مهندس محمدرضا مرتضوی، رییس هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی نیز در ادامه مراسم با بیان این‌که وزارت بهداشت مانند سایر وزارتخانه‌های دولت یازدهم و البته بهتر از سایرین به بخش‌های مغفول قانون اساسی می‌پردازد اظهار داشت: امروز مسایل بهداشتی در کشور موضوع روز شده و تسهیلات بسیاری برای عامه مردم در این خصوص ایجاد شده است و می‌توان اذعان داشت که استرس بیماری در دوران وزارت دکتر هاشمی بسیار کمتر شده است. 
وی با تأکید بر نقش بی‌بدیل  حضور افراد متدین، متخصص و وطن‌پرست که در شغل‌های حساس قرار می‌گیرند در راستای بهبود وضعیت مردم تأکید کرد: مقوله نظارت وزارت بهداشت به‌قدری جدی است که اگر تنها یک بیماری و یا یک محصول آلوده وارد شود، سراسر کشور را در بر می‌گیرد و از این‌رو جای اغماض وجود ندارد و از سوی دیگر هم باید در نظر داشت که اگر وزارت بهداشت روی واحدی دست بگذارد، آن واحد دیگر نخواهد توانست بلند شود. مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش به خصایل اخلاقی دکتر حسینی پرداخت و خاطرنشان ساخت: او حتی اگر می‌خواست تصمیم شدیدی برای صنعت غذا اتخاد کند، در قانع کردن تشکل‌های صنعت به‌خوبی عمل می‌کرد و واجد این هنر متعالی بود، یعنی به‌عبارتی دکتر هدایت حسینی علاوه بر تخصص، هنر همراه کردن توده‌های اجتماعی مردم را داشت. 
 
نقطه عطفی به‌نام اعتماد و اعتقاد به تشکل‌ها 
مهندس کاوه زرگران، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران و دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی که از بانیان این جلسه پرشکوه که با حضور اکثریت دبیران انجمن‌های صنفی صنایع غذایی و دارویی همراه بود در ابتدای جلسه ضمن خوشامدگویی به حضار طی سخنانی گفت: اگرچه بخش خصوص همواره در همه شرایط با تکیه بر توان خود، کارش را پیش برده است، اما این بخش همواره متأثر از شرایطی است که دولت‌ها برایش فراهم کرده‌اند و بدون شک همراهی و همکاری بخش‌های مختلف دولت چه در بخش اجرا و چه نظارت می‌تواند در پیشبرد و یا توقف امور مؤثر باشد. 
وی گفت: مدیران و کارشناسان دولت همواره نقش مؤثری در ایجاد شرایط مفید و کارا برای بخش خصوصی دارند. 
خوشبختانه در دولت ما چنین کارشناسان و مدیرانی کم نیستند، مدیرانی که به‌عنوان یک مسؤول اهدافی فراتر از شرایط موجود را دنبال می‌کنند و افق دید بلند و نگرش ملی دارند.  دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی تأکید کرد: رمز بقای سازمان‌ها و ارگان‌ها همین مدیران و کارشناسان پیشرو هستند، مدیرانی که نه فقط به‌واسطه موقعیت اداری خود، بلکه با تکیه بر مدیریت و تخصص شان از بخش خصوصی حمایت می‌کنند. 
به گفته وی صنایع غذایی و آشامیدنی همواره به‌دلیل ارتباط مستقیم با سلامت جامعه حساسیت ویژه‌ای در بین نهادهای اجرایی و نظارتی داشته و دارد و از طرف دیگر قوانین محکم و غیرمنعطف در این بخش کار را برای تولیدکنندگان سخت‌تر کرده است. زرگران یادآور شد: صنایع تبدیلی با بیش از 11 هزار واحد تولیدی همگی ملزم به رعایت استانداردهای ملی و قوانین بهداشتی هستند و این صنایع با وجود مسؤولین فنی و کارشناسان و مدیران کنترل کیفیت و همچنین بازرسی‌های دوره‌ای دارای بیشترین نظارت و به تبع آن اطمینان خاطر از حیث سلامت محصولات تولیدی  هستند. 
دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی متذکر شد: در این سال‌ها سازمان غذا و دارو و مدیرکل نظارت بر موادغذایی و آشامیدنی نشان داده است که ارتباط مؤثر و مستقیمی با صنایع غذایی، بهداشتی و آرایشی و بخش خصوصی دارد. و از این رو خوشحالیم که در این سازمان مدیران و کارشناسان توانمند، دلسوز، مدیر و مدبری هستند که مصداق بارز همزبانی و همدلی مورد فرمایش مقام معظم رهبری هستند. 
وی افزود: حضور دکتر هدایت حسینی در رأس نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و بهداشتی، برای بخش خصوصی فرصت نابی بود تا بتواند مسائل را فارغ از جو سنگین رسانه‌ای و عمومی، با دیدگاه کارشناسی بررسی کرده و به نتیجه برساند و در این راستا شاهد بودم که دکتر هدایت حسینی در تمام مشکلات و مسائلی که برای بخش خصوصی پیش‌ آمد در کنار ما بود و حداکثر تلاش خود را در رفع و رجوع آن انجام داد. 
زرگران تأکید کرد: نگاه دقیق و مدیریتی  وی در چالش‌های پیش‌آمده برای صنایع غذایی همواره کمک حال ما بود و برگزاری موفق سه دوره همایش روز جهانی غذا که نقش مهمی در تقریب نظرات بخش خصوصی و دولتی داشت با همکاری و حضور ایشان به‌عنوان دبیر علمی همایش، یکی دیگر از نقطه‌های مثبت در سابقه حضور مجدد ایشان در سامان غذا و دارو بود.  وی حضور دکتر جنت در راس اداره نظارت بر مواد غذایی ،آشامیدنی و بهداشتی وزارت بهداشت را به فال نیک گرفت و خاطر نشان ساخت :با توجه به تجربیات گذشته و شناخت او از صنعت غذا آینده پر دستاورد و پر تعاملی را پیش بینی می کنیم. دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی تأکید کرد: آنچه بخش خصوصی بیش از هر چیز نیازمند آن است تداوم این همکاری، به‌خصوص در این دوران رکود است و حال که با دقت نظر سازمان غذا و دارو ادبیات فنی و کیفی تولیدکنندگان و واردکننده‌های محصولات غذایی و آشامیدنی تقویت شده، فرصت مغتنمی برای ثبات عملکرد ایجاد شده بین بخش خصوص و مدیران دلسوز دولتی فراهم شده است.  وی تصریح کرد: با شناختی که از دکتر هدایت حسینی دارم، اطمینان خاطر دارم ایشان در مسؤولیت جدید خود مسبب خیر خواهد بود و قطعاً در این دوره ارتباط انستیتو تغذیه با بخش صنعت بیش از پیش تقویت خواهد شد.
 
اعتباری که حسینی به میزش می‌داد 
مهندس بهروز فروتن از پیشکسوتان صنعت غذا و مشاور عالی دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی نیز در این مراسم مانند همیشه پر حرارت پشت تریبون رفت و با بیان این‌که برخی اوقات افراد به میز کاری خود اعتبار و شخصیت می‌دهند و گاهی اوقات هم میز به افراد، تأکید کرد: هدایت حسینی از جمله مدیرانی بود که به میزش اعتبار می‌داد. وی با بیان این‌که حضور او در انستیتو تغذیه و تحقیقات صنایع غذایی می‌تواند منشأ کمک‌های شایانی به وزارت بهداشت باشد، گفت: برخی انسان‌ها در طول زندگی می‌کنند که ماندگاری کوتاهی دارند و تنها افرادی که در عرض قرار دارند ماندگار هستند و به‌درستی که نام حسینی نامی ماندگار در اذهان فعالان صنعت غذا خواهد بود.
 
ضرورت جدایی غذا از دارو در مقوله نظارت 
در ادامه مراسم مهندس شاهرخ ظهیری پدر صنعت غذا و از پیشگامان صنعت غذا با یادآوری این‌که از سال 1349 که وارد اداره نظارت بر مواد غذایی شده تاکنون همواره با روسایی سروکار داشته که متخصص دارو بوده‌اند و از این‌رو همواره درک کمتری از غذا در این اداره وجود داشته، تأکید کرد: این در حالی است که اگر وارد تجارت جهانی شویم تنها کالایی که از ایران قابلیت حضور دارد تنها صنایع غذایی خواهد بود و این در حالی است که متأسفانه قانون نظارتی بر این صنعت پرمزیت مربوط به سال 1346 است که جوابگوی نیازهای امروز صنعت غذا نیست. وی در ادامه با خطاب قرار دادن دکتر دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: از آنجایی‌که تاریخ مصرف این قانون به اتمام رسیده است با کمک 8 کارشناس زبده قانون جدیدی را نوشته و به مجلس ارایه کرده‌ایم تا پس از تصویب، قانون قدیمی اصلاح و غذا و دارو در مقوله نظارتی از هم جدا شوند. 
 
سرباز نظام سلامت هستم 
در ادامه مراسم مرد شماره یک جلسه یعنی دکتر هدایت حسینی مدیرکل سابق اداره نظارت بر مواد غذایی، دارویی و آشامیدنی وزارت بهداشت پشت تریبون رفت و گفت: به هیچ‌وجه انتظار برگزاری این جلسه را نداشت، چرا که همواره روابط محدود کننده‌ای با صنعت غذا داشته است. 
وی با بیان این‌که خود را سرباز نظام سلامت می‌داند، اظهار داشت: نمی‌توانم از همکاری شایسته فعالان صنایع غذایی در طول دوران مدیریتم یادی نکنم، چرا که ماحصل این همکاری‌ها دستاوردهای به نسبت مطلوبی بوده است. حسینی با بیان این‌که همیشه در هنگام کارکردن با دکتر دیناروند نکات بسیاری را فرا گرفته است، تأکید کرد: اگر در دوران خدمتم دستاوردی حاصل شده بی‌شک مرهون مدیریت رییس سازمان غذا و دارو بوده است. 
وی با بیان این‌که در انستیتو تغذیه و تحقیقات صنایع غذایی هم همان راه گذشته را ادامه خواهد داد، دکتر جنت مدیرکل فعلی را مدیری بسیار کارآمد و با تجربه معرفی کرد که اطلاعات بسیاری از صنعت غذا دارد. 
 
دوران طلایی مشارکت تشکل‌ ها 
مهندس محمدرضا هاتفی مینایی، عضو هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی نیز گفت: در طول 30 سالی که با این اداره در ارتباط بوده در دو دوره‌ای که دکتر هدایت حسینی مسؤولیت این اداره نظارتی را برعهده داشت تشکل‌ها بیش‌ترین نقش همکاری را با وزارت بهداشت ایفا کردند. وی همچنین در راستای تداوم حمایت از تشکل‌ها در وزارت بهداشت از دکتر دیناروند درخواست کرد تا این وزارتخانه تنها به اعضای انجمن‌های صنفی مربوطه خدمات‌رسانی کند. 
 
نگاه خاص به صنعت 
بر پایه این گزارش در ادامه این جلسه نقیب  از انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران با بیان این‌که صنف شوینده هیچ‌گاه علاقه‌مند به حضور در مراسم تودیع دکتر هدایت حسینی نبود، اظهار داشت: در طول بیش از 25 سال فعالیت در صنف شوینده کاملاً با بوروکراسی‌ها رایج بهداشتی آشنا هستم و با 10 مدیر کلی که در اداره نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی مواجه بودم به‌جز یک مدیرکل مشکل خاص دیگری وجود نداشت و البته نگاه خاص و دوست داشتنی دکتر هدایت حسینی نسبت به صنعت بسیار ویژه و ملموس بود. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش صنعت شوینده را دارای متخصصان برجسته معرفی کرد که توان تأمین نیاز 300 میلیون نفر را می‌توانند داشته باشند و گفت: معضل اساسی صنعت شوینده مربوط به مدیرانی است که فراقانونی عمل می‌کنند.
 
ثبات در رفتار 
مهندس قبله دبیر سابق انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و مدیرعامل تعاونی فردا نیز در این مراسم یادآور شد: در دوران خدمت دکتر هدایت حسینی در اداره نظارت بر مواد غذایی یک‌بار به‌عنوان مدیر دولتی و بار دیگر مدیر تشکل خصوصی با او روبه‌رو شدم که رفتارش در دو دوران مختلف هیچ تفاوتی با هم نداشت و او حتی در جلسه‌هایی که تا ساعت 8 شب به درازا می‌انجامید با وجود خستگی، مخاطبانش را آرام می‌کرد. 
 
نقش هدایتگر هدایت حسینی 
دکتر علی شریعتی، عضو هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی و دبیر انجمن صنفی چیپس و اسنک نقش هدایتگر دکتر حسینی در نشانگرهای تغذیه‌ای را بسیار قابل توجه برشمرد و اظهار امیدواری کرد که این روش پسندیده کماکان ادامه یابد. وی با بیان این‌که در صنعت نیاز به مرجعی احساس می‌شود که مانع بیان و نشر گمانه‌زنی‌های غیرکارشناسی شود، گفت: امیدوارم زوج مقتدر دکتر دیناروند و دکتر هدایت حسینی که موجب اقتدار بود باز هم تکرار شود. 
(شماره 54 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه