هدر

علیرضا غنی‌زاده، مدیرعامل شرکت مرغ زربال در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز» اعلام کرد:

احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه مستقیم «زربال»

بدون تردید نخستین و کامل‌ترین زنجیره تأمین گوشت مرغ در کشور و حتی خاورمیانه متعلق به مجتمع «زربال» است. مجموعه‌ای که با حدود یک هزار نفر اشتغالزایی که 175 نفر از آنها دارای تحصیلات عالیه هستند، نقطه عطفی را در صنعت طیور کشور فراهم کرده‌است.
بدون تردید نخستین و کامل‌ترین زنجیره تأمین گوشت مرغ در کشور و حتی خاورمیانه متعلق به مجتمع «زربال» است. مجموعه‌ای که با حدود یک هزار نفر اشتغالزایی که 175 نفر از آنها دارای تحصیلات عالیه هستند، نقطه عطفی را در صنعت طیور کشور فراهم کرده‌است.
 این مجموعه با تولید 5/7 میلیون قطعه گوشت مرغ درسال که قابلیت توسعه تا دو برابر شدن را دارد، می‌تواند تحول عظیمی در تأمین و صادرات گوشت مرغ در ایران و منطقه ایفا نماید. این مجتمع علاوه بر توسعه کمی در بحث مرغ مادر هم مطابق با استانداردهای جهانی حرکت کرده و با تولید «مرغ سبز» گام بلندی در راستای سلامت مصرف کننده برداشته است. جهت اطلاع از آخرین وضعیت این مجتمع عظیم تولیدی پای صحبت‌های علیرضا غنی‌زاده، مدیرعامل شرکت مرغ «زربال» نشسته‌ایم. مدیری که با کوله‌باری از تجربه در مدیریت‌های مختلف، نمایندگی مردم ارومیه در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی را نیز در کارنامه دارد. 
 
زمانی‌که شما وارد مجتمع« زربال» شدید تولید مجموعه به چه شکل بود و در حال حاضر در چه وضعیتی است؟
سال گذشته که بنده وارد مجموعه «زربال» شدم صنعت طیور و به‌طور کل صنعت کشور حال و هوای خوبی نداشت و طبیعی است ما هم جزیی صنعت هستیم. در حوزه مرغ مادر و مرغ گوشتی ، شرکت «زربال» و اکثر فعالان این صنعت متحمل زیان‌های زیادی شدند «زربال» به‌عنوان نخستین زنجیره تولید گوشت مرغ در کشور برای توسعه دادن مجتمع تولیدی فعالیت‌های بسیاری انجام داده که از جمله مهمترین این اقدامات می‌توان به بالا بردن بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تولید، اصلاح ساختار اداری، جذب نیروی انسانی متخصص و همچنین آموزش نیروهای انسانی اشاره کرد. از همین‌ رو در بحث بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید و از طرف دیگر بهبود مسائل کیفی؛ محصولات تولیدی «زربال» به‌خاطر کیفیت تولید مورد اعتماد  مردم و مصرف‌کنندگان است. مجتمع تولیدی«زربال» با داشتن برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تصمیم به ایجاد تنوع در تولیدات خود دارد که این هدف با کمک سهامداران و همکاران ما در زربال در حال تحقق است. 
 
اشاره به بالا رفتن بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید داشتید لطفاً کمی راجع به این امر توضیح دهید؟
به‌سازی و استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها در قسمت دان‌خوری و آبخوری، اصلاح ساختار گرمایش و سرمایش سالن‌ها، فعالیت‌های تحقیقاتی درخصوص جیره غذایی، اقدام به تهیه مرغ سبز و غیرآنتی بیوتیک که باعث شده ما بتوانیم هم هزینه‌های دارویی را کم کنیم و هم تنوع در تولیدات ایجاد کنیم و اصلاح روش خرید مواد اولیه نیز باعث کاهش بعضی هزینه‌ها در کارخانه دان شد. 
بهسازی و بازسازی دستگاه‌های کارخانه دان و استفاده بهینه از ظرفیت‌های خالی در مزارع، کارخانه دان، کارخانه جوجه‌کشی و کشتارگاه از جمله عواملی است که موجب شده تا حدود 230 تومان در هر کیلو کاهش هزینه داشته باشیم. 
 
در ماه گذشته چند درصد کاهش تلفات داشتید؟
در حدود 5/2 درصد تلفات داشتیم که زیر استاندارد است. 
 
به تنوع تولیدات اشاره داشتید لطفاً کمی جزیی‌تر راجع به آن توضیح دهید!
بحث اول در مورد قطعه‌بندی است و بحث دوم بیشتر در مورد مرغ ارگانیک و آنتی‌بیوتیک است. 
 
یکی از کمپین‌هایی که به تازگی راه افتاده کمپین نخریدن مرغ آنتی‌بیوتیک است راجع به این موضوع چه صحبتی با مشتریان «زربال» دارید و برای این‌که این شایعات به صنعت طیور کشور آسیب نزند چه پیشنهاداتی دارید؟
مصرف آنتی‌بیوتیک در انسان و مرغ یک مقوله کاملاً پزشکی است و تخصص ما در این حیطه نیست. استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها چه گیاهی و چه شیمیایی با توجه به میزان استفاده و تاریخ استفاده اثراتی را در پی دارد و پزشکان چه در طب سنتی و چه در طب نوین برای پیشگیری و درمان بعضی امراض از این دارو استفاده می‌کنند، به عقیده بنده مصرف بی‌رویه این دارو ودیگر داروها برای نسل آینده می‌تواند بسیار مضر باشد. چند سال قبل سازمان بهداشت جهانی طی بیانیه‌ای هشدار جدی داد که اگر از مصرف بی‌رویه داروها پیشگیری به‌عمل نیاید اثرات بسیار مضری برای نسل آینده در پی خواهد داشت. 
چند سال قبل وزیر بهداشت وقت نیز طی اعلام آماری هزینه درمان بیماری‌های ناشی از استفاده بی‌رویه آنتی‌بیوتیک در کشور را چهارصد میلیارد تومان پیش‌بینی کرد. 
مردم از دو طریق آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند نخست به شکل استفاده به‌عنوان دارو برای درمان بیماری و دیگر استفاده از گوشت و مرغی که به آن آنتی‌بیوتیک تزریق شده است و در هر دو مورد عوارض جانبی دارد. بر همین اساس مجموعه «زربال» در راستای کمک به سلامت جامعه در همه مراحل چرخه تولید، آنتی‌بیوتیک را حذف کرده و تولیدات غیرآنتی‌بیوتیک روانه بازار می‌کند. 
یکی از تفاوت‌های « مرغ سبز» مجتمع«زربال» با دیگر واحدهای تولیدی این است که ما و همکارانمان توانستیم طول مدت پرورش مرغ را بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک به یک هفته برسانیم و وزن جوجه را نیز به 2 کیلو برسانیم و بعد از آن جوجه را به کشتارگاه بفرستیم.  مجتمع «زربال» تلاش کرده است با تولید مرغ با کیفیت حداقل دین خود را به مردم کشور ادا کند. 
 
چند درصد از تولیدات «زربال» مرغ سبز است؟
امسال و سال قبل 80 درصد تولید به‌صورت غیرآنتی‌بیوتیکی بوده که امیدوارم این آمار را به صد درصد برسانیم. 
 
لطفاً کمی راجع به ظرفیت مجتمع زربال توضیح دهید؟
ظرفیت مجموعه تولیدی مجتمع زربال در دو کشتارگاه آمل و ساری در حدود 100 تا 120 تن است. 
 
نسبت به گذشته نه چندان دور در حال حاضر مجتمع «زربال» در سیر سوددهی است یا زیان‌دهی؟
بر‌خلاف این‌که صنعت کشور وضعیت خوبی ندارد اما وضعیت مالی مجتمع «زربال» نسبت به گذشته رو به بهبود است. 
 
«زربال» یک زمانی همانند یک دانشگاه بود و اساتید زیادی از «زربال» خارج شدند و بازنشسته شدند در حال حاضر «زربال» در این زمینه هیچ‌گونه برنامه‌ای ندارد؟
فعالیت‌های تحقیقاتی در مجتمع تولیدی «زربال» هیچ‌گاه قطع نشده است ، حتی با توجه به وضعیت نامطلوب صنعت در این روزها یکی از سرمایه‌های ارزشمند «زربال» وجود کارشناسان جوان، متعهد و متخصص است. 
کیفیت بالای محصولات «زربال» تنها به‌دلیل داشتن تیم‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف تولید است و همین امر سبب می‌شود مشتریان وفادار به محصولات «زربال» نسبت به سوءاستفاده‌گران از برند «زربال» هوشیار باشند. 
ما در مجتمع تولیدی «زربال» به‌دلیل داشتن متخصصانی در حوزه دام و طیور، مهندس کشاورزی و مهندس تغذیه ، زنجیره‌ای قوی و کارآمدی را تشکیل داده‌ایم که به‌طور قطع این زنجیره در حوزه طیور یکی از بهترین‌ها است. ما در مجتمع تولیدی زربال 300 نفر نیروی متخصص داریم، همکاران ما در «زربال» دارای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند که علاوه بر تحصیلات آکادمیک در دانشگاه در مجتمع«زربال» نیز دوره‌های تخصصی را می‌گذرانند. 
 
آیا این‌که قسمت اداری مجتمع «زربال» در کنار اماکن تولیدی قرار بگیرد ایده شما بوده است؟
هر مدیری از لحاظ مدیریت روش‌های منحصر به فرد خودش را دارد و بنده نیز عقیده دارم تولیدکننده هر چقدر به مجموعه تولیدی نزدیک‌تر باشد بیشتر می‌تواند مجموعه را کنترل کند این ایده خودمان بود و سهامداران نیز از این ایده حمایت کرد. محل کار بخش اداری را در محل تولید قرار دادیم تا ارتباط بهتر برقرار شود. البته منکر پیشرفت‌های دنیای تکنولوژی نیستم اما تجربه نشان داده است هر‌چقدر مسؤول کارخانه بر سرکار خود باشد جواب بهتری می‌گیرد.
 
به‌عنوان مدیرعامل مجتمع «زربال» شاخص‌ترین ویژگی مجتمع را در چه عواملی می‌بینید؟
به واقع هیچ مرغی کیفیت مرغ «زربال» را ندارد. جیره‌بندی دان و استفاده از دان عالی در سلامت مرغ تأثیر می‌گذارد، رعایت آیتم‌های بهداشتی، استفاده از آب سالم در تولید گوشت خوب مؤثر است کارشناسان کنترل در تولید و تمامی مراحل رشد مرغ را رصد می‌کنند و به‌همین دلیل است که کیفیت تولیدات مجتمع «زربال» بالا است. 
 
اشاره به اصلاح روش‌های خرید مواد اولیه یعنی همان سویا و امثال آن را داشتید، آیا از مبدا خاصی تهیه می‌شود؟
قبل از آنکه دان خریداری شده را به کارخانه دان منتقل کنیم به‌صورت کامل در آزمایشگاه‌های «زربال» تحت آزمایش مختلفی از قبیل میزان انرژی، پروتئین، کپک و رطوبت قرار می‌گیرد و در نهایت به کارخانه دان انتقال داده می‌شود. 
 
لطفاً کمی راجع به وزن مرغ توضیح دهید؟ آیا 900 گرم بهترین وزن است؟
امکان دارد بعضاً مرغ 900 گرمی هم مریض باشد، سلامت و کیفیت مرغ مهم است که این دو مقوله با وزن مرغ، ارتباطی ندارد تا 2 کیلو وزن مرغ مطلوب است اما اگر از 2 کیلو بالا رفت موضوع فرق می‌کند. 
به عقیده بنده هنر این است که بتوان مرغ را بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک دو هفته بیشتر در مرغداری نگهداری کرد. 
 
اما استقبال از مرغ‌های وزن پایین‌ بیشتر است؟
لزوماً نه، شاید تولیدکننده توان نگهداری بیشتر از مرغ را ندارد. 
 
لطفاً راجع به برنامه‌های توسعه‌ای مجتمع «زربال» توضیح دهید؟
در سال قبل مزرعه جدیدی در جاده هراز با قابلیت 70 هزار قطعه ای را احداث کردیم و برنامه میان مدتی را برای تأمین 10 درصد مرغ کشور در نظر داریم، در حالی‌که در حال حاضر کمتر از 5 درصد مرغ کشور را «زربال» تولید می‌کند. 
 
آیا زربال کامل‌ترین زنجیره است؟
بله – زربال کامل‌ترین زنجیره است و نمونه مشابهی ندارد. 
 
تمام مجموعه تحت نظر سازمان اقتصادی کوثر است؟
بله. 
 
به عنوان موفق‌ترین زنجیره تولید طیور در کشور چه پیشنهاد و یا انتقادی دارید؟
ما در تولید مرغ جزو 7 کشور برتر دنیا هستیم، اما صنعت طیور، وابسته است که مغایر با محورهایی است که مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی روی آن تأکید داشتند. مرغ‌های اجداد ما وابسته و وارداتی هستند و اگر فردا ما را تحریم کنند به مشکل بر می‌خوریم. در کشور ما حدود 60 درصد از مردم گوشت مرغ استفاده می‌کنندو  وقتی دان ما از خارج می‌آید، نمی‌توانیم مدعی خودکفایی باشیم و وقتی هزینه‌های تولیدمان به این خاطر بالا است و نمی‌توانیم در بازار جهانی رقابت کنیم. در بازار رقابتی فرانسوی‌ها یک‌هزار تومان ارزان‌تر از ما مرغ را به عراق می‌فروشند و این در حالی است ما ذرت مصرفی را از برزیل و آرژانتین وارد می‌کنیم و نژاد جوجه را از انگلیس، آمریکا و کانادا وارد می‌شود. 
یکی از اساسی‌ترین مباحثی که باید به آن توجه بیشتری شود رسیدن به خودکفایی در تولید نژاد مرغ است که این کار همت و عزم ملی می‌خواهد و ما در زمینه‌های دیگر نیز توانسته‌ایم به خودکفایی برسیم. 
در برنامه‌ریزی‌های بلندمدت 5 ساله وزارت جهاد به خودکفایی در تولید ذرت خواهیم رسید اما در بحث نژاد جوجه که یک بحث کاملاً فنی و تخصصی است باید بیشتر برنامه‌ریزی شود چرا که جوانان کشور ما قادر هستند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند. 
به عقیده بنده می‌توان با یک حرکت ملی و با کمک جهادکشاورزی که متولی این قضیه است به خودکفایی صددرصدی تولید مرغ برسیم چرا که در حال حاضر با استفاده از دان خارجی و نژاد خارجی ما فقط در حال مونتاژ مرغ هستیم نه تولید آن. 
 
به‌نظر شما مرغداری سخت‌تر است یا نمایندگی مجلس؟
تمام کارهای تولیدی دشوار است، اما به عقیده بنده مرغداری سخت‌تر از نمایندگی است. البته هر شغلی وظایف و سختی‌های خودش را دارد. نمایندگی مجلس کار دشواری است چرا که در به تصویب رسیدن یک قانون در کشور نقش دارد. بخش‌های تولیدی نیز دشواری‌های خودش را دارد یکی از دلایلش می‌تواند نامتعادل بودن قیمت‌ها باشد. 
به عقیده بنده در بحث صادرات هنوز وضعیت مشوق‌های صادراتی به‌درستی مشخص نشده و بنده عقیده دارم حمایتی که از صنعت خودرو صورت گرفت بایستی در تمامی صنایع دیگر اجرایی شود. 
جهادکشاورزی به‌عنوان متولی این قضیه می‌تواند مؤثر باشد ولی باید از پتانسیل بخش خصوصی نیز استفاده کند چرا که در کشور ما هیچ چیز نشدنی نیست. 
 
در شرایطی که صنعت طیور دچار مازاد شده بود و راه‌های صادراتی نیز مسدود بود در آن زمان مازاد تولید در «زربال» در چه وضعیتی بود؟
در آن شرایط تمام صنایع دچار بحران شده بودند و مازاد تولید داشتند و قدرت خرید مردم نیز کاهش پیدا کرده بود زمانی‌که مردم قدرت خرید نداشته باشند به همان میزان مصرف کاهش پیدا می‌کند، اگر بخواهیم در بازار عراق حضور داشته باشیم باید از ما حمایت شود چرا که یک صادر کننده ترکیه‌ای با 15 درصد مشوق‌های صادرات زیرقیمت تمام شده بازار عراق را در دست می‌گیرد. 
 
چه برنامه‌هایی در سال آتی برای صادرات دارید؟
به عقیده بنده اگر سیاست‌های اقتصادی به‌صورت کامل شفاف‌سازی نشود ما نمی‌توانیم رقابت کنیم نه ما بلکه هیچ تولیدکننده ، نمی‌تواند رقابت کند، امروزه در تمام دنیا مشوق‌های صادراتی به صادرکنندگان اعطا می‌شود در ایران نیز قرار است پرداخت شود ولی در صنعت طیور این مشوق‌ها را بایستی مستقیماً به خود تولیدکننده بدهند نه به دلال. به هر صورت هزینه‌های تولید زیاد است بنابراین قیمت‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند چرا که نمی‌توانیم از کیفیت محصولاتمان بکاهیم.
 
چند درصد از تولیدات خود را صادر می‌کنید؟
مجتمع تولیدی «زربال» مشتریان داخلی بسیار زیادی دارد اما حضور در بازارهای جهانی را نیز در برنامه کار خود قرار داده است. 
 
چه برنامه‌ای برای ماه‌های پرمصرف مثل عید نوروز دارید؟
ما به‌دنبال این هستیم که ضمن حفظ کیفیت و ارتقای تولیداتمان در میان‌مدت 10 درصد مرغ کشور را تأمین کنیم و با افزایش تعداد فارم‌ها چه فارم‌های مالکیتی که خودمان احداث می‌کنیم  و چه فارم‌های مشارکتی نظیر فارم‌هایی که فعال نیستند، ولی پتانسیل‌های بالایی در بخش نیروی انسانی دارند، مجموعه‌ها را اجاره و با مدیریت خودمان تولید می‌کنیم و در این راستا در نظر داریم تا با کاهش هزینه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای، عرضه مستقیم محصولات «زربال» را احداث کنیم تا با این‌کار هزینه‌های واسطه‌ای را کاهش دهیم تا محصولات مجتمع «زربال» با قیمت مناسب به‌دست مصرف کننده برسانیم.
(شماره 54 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه