هدر

مجید قهرمانان، رییس هیأت مدیره انجمن نان‌های ماشینی و صنعتی اعلام کرد:

خودزنی با نان

کاملاً تصمیم اخیر جهادکشاورزی مبنی بر ممنوعیت واردات گندم را به نقد کشیده و معتقد است در حالی‌که درهای دنیا به‌روی ما گشوده شده، محدودیت تجارت با دنیا اقدام معقولی نیست. گرانی فاحش و چند برابر شدن قیمت نان را یکی از تبعات مهم این رویکرد می‌داند، به‌گونه‌ای که حتی صحبت از نان 4 هزارتومانی هم به میان می‌آورد وقتی به سبقه گفت‌وگوهای قبلی‌اش مراجعه می‌کنیم، به پیشگویی‌هایی برخورد می‌کنیم که جملگی جامه عمل  پوشیده و شاید به‌همین دلیل باشد که این‌بار هم این تحلیل را غیرممکن نمی‌دانیم. جهت بررسی آخرین وضعیت صنعت نان پای صحبت‌های مهندس مجید قهرمانان، رییس هیأت مدیره انجمن نان‌های ماشینی و صنعتی کشور نشستیم که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم: 
کاملاً تصمیم اخیر جهادکشاورزی مبنی بر ممنوعیت واردات گندم را به نقد کشیده و معتقد است در حالی‌که درهای دنیا به‌روی ما گشوده شده، محدودیت تجارت با دنیا اقدام معقولی نیست. گرانی فاحش و چند برابر شدن قیمت نان را یکی از تبعات مهم این رویکرد می‌داند، به‌گونه‌ای که حتی صحبت از نان 4 هزارتومانی هم به میان می‌آورد وقتی به سبقه گفت‌وگوهای قبلی‌اش مراجعه می‌کنیم، به پیشگویی‌هایی برخورد می‌کنیم که جملگی جامه عمل  پوشیده و شاید به‌همین دلیل باشد که این‌بار هم این تحلیل را غیرممکن نمی‌دانیم. جهت بررسی آخرین وضعیت صنعت نان پای صحبت‌های مهندس مجید قهرمانان، رییس هیأت مدیره انجمن نان‌های ماشینی و صنعتی کشور نشستیم که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم: 
لطفاً به‌عنوان دست‌اندرکار پیشکسوت حوزه نان بازار صنعت نان را در این روزها آنالیز کنید و به‌نظر شما آیا ممنوعیت واردات گندم در این مقطع تصمیم معقولی است؟ 
در ارتباط با مسائل بین‌الملل ما 4 سال تحریم شدیم و از قوانین بین‌الملل نیز دور افتادیم مخصوصاً در مورد قوانین بانکی – سوئیفت. سوئیفت‌ها را بستند و ما دیگر قادر به انجام مبادلات بین‌المللی نبودیم و با دلالی امثال آقایونی که پرونده‌های میلیاردی دارند پول نفت را بردند و دیگر برنگرداندند روزگار سپری کردیم. شاید دلیلش هم این بود که ما می‌خواستیم به هر دلیلی ارز را وارد کشور کنیم و معیشت مردم را بگردانیم . نکته مهمی که در این مقطع رخ داد این بود که 2 سال طول کشید تا ما دوباره توانستیم به بازارهای جهانی راه پیدا کنیم و تازه چند روز است که سوئیفت‌  باز شده، متأسفانه 2 سال طول کشید تا در مذاکرات با 1+5 توانستیم تحریم‌ها را لغو کنیم و حالا با یک تصمیم غیرعاقلانه و نادرست خودمان را تحریم می‌کنیم، یعنی در حال حاضر با بسته شدن واردات گندم و جلوگیری از واردات گندم خودمان را تحریم کردیم و برای خودمان مشکل درست کردیم و در واقع خودزنی کردیم. حالا چرا این خودزنی را انجام دادیم؛ به‌دلیل این‌که می‌خواهیم از کشاورز حمایت کنیم این در حالی است که برای حمایت از کشاورز روش‌های بهتری وجود دارد، نه این‌که خودزنی کنیم جلوی صنعت را ببندیم و به صنعت کشور آسیب وارد کنیم. 
آرد عراق، آذربایجان و قسمتی از روسیه و بعضی از حوزه‌های خلیج‌فارس را ترکیه تأمین می‌کند، کشور ما در حوزه آسیاب ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد، اما بعضاً از 20 درصد آن استفاده می‌کنیم.  چرا باید به این‌صورت باشد در حالی‌که ترکیه از تمام ظرفیت‌های آسیاب‌هایش استفاده می‌کند. 
این رویکرد ناشی از سیاست‌های اشتباه دولت است اما بایستی که سیاست رقابتی در کشور به‌وجود آید. آرد و گندم بایستی یک نرخ داشته باشند اگر در داخل نرخ آرد و گندم یکسان نباشد نمی‌توانیم صادرات داشته باشیم و به‌همین دلیل رانت‌های داخلی به‌وجود می‌آید و هرکیسه آرد آزاد هم در حال حاضر 38 تا 40 تومان به‌فروش می‌رسد، در حالی‌که دولتی آن 45 تومان است. در حالی‌که می‌بایست قیمت آرد و گندم یک نرخ باشد که ازکشاورز و صنعت به‌صورت یکسان حمایت شود و از سویی تفاوت نرخ بین‌المللی را دولت بایستی به یک نحوی جبران کند باید پذیرفت که  این تصمیم به نوعی یک خودزنی است در فرآورده‌های گندم که ما انجام دادیم. تمامی صنایعی که با آرد گندم در ارتباط هستند مانند صنعت شیرینی و شکلات، ماکارونی، نان‌های صنعتی، سنتی و تمامی صنایعی که با آرد سروکار دارند دچار مشکل شدند و تبعات این تصمیم به سال 95 نیز تسری پیدا می‌کند و در سال آینده نیز ما یک آشفته بازاری در صنعت آرد، نان و گندم خواهیم داشت. 
بنده در مصاحبه‌ قبلی به این موضوع پرداختم که نان در سال آینده بسیار گران خواهد شد و دقیقاً همین موضوع در حال رخ دادن است و فقط با توجه به شرایط موجود آرد 40 درصد به قیمت آرد ما باید افزوده شودو چیزی نزدیک به 50 تا 60 درصد نیز در حوزه اجاره ملک و بیمه و حقوق افزایش قیمت خواهد داشت، یعنی نانوایی که نانی را به قیمت 2 هزار تومان می‌فروشد در سال آینده با توجه به تمام این مسائل همان نان را بایستی به قیمت 4 هزار تومان بفروشد، در غیراینصورت برای نانوا به‌صرفه نیست، چرا که در حال حاضر هر نانوا به‌صورت میانگین برای هر مترمربع 500 هزار تومان اجاره می‌دهد و و از آنجایی که هر نانوایی نزدیک به 150 متر وسعت دارد در حالت خوش‌بینانه نانوا ماهی 50 میلیون تومان اجاره ملک پرداخت می‌کند و هر نانوا روزی 8 کیسه آرد نان می‌پزد که می‌شود روزی 2 هزار عدد نان بدین‌ترتیب باید روی هر عدد نان یک هزار تومان فقط اجاره مغازه را حساب کند پس با توجه به تمام این هزینه‌های سرباری که یک نانوا دارد بایستی قیمت نان را افزایش دهد و این تصمیمی که در جهاد وزارت کشاورزی گرفتند تسری پیدا می‌کند در قیمت نان سال آینده ،پس می توان نتیجه گرفت اولین تبعات تصمیم ممنوعیت واردات گندم بیکاری است که در تمامی صنایع مرتبط با آرد مانند شیرینی و شکلات، ماکارونی، نان سنتی و غیره ایجاد می‌شود و در این‌صورت شما نان 4 هزار تومانی خریداری می‌کنید یا برنج 7 هزار تومانی  به وفورمشاهده خواهد شد. 
 
به واقع فکر می‌کنیم وضع‌کنندگان این قانون متوجه تصمیم‌شان نبودند؟ 
با این حرکتی که دولت انجام داد مردم روی می‌آورند به برنج خارجی، در حالی‌که ما در برنج نیز هنوز به خودکفایی نرسیده‌ایم و این سیاست‌هایی که وزارت جهاد‌کشاورزی اعمال کرده ضد سیاست اقتصاد مقاومتی است به‌دلیل این‌که باعث بیکاری می‌شود و مردم را از سوی مصرف نان و ماکارونی به سمت برنج می‌کشاند. 
ما در برنج خودکفا نیستیم پس مجبور می‌شویم به سمت واردات برنج برویم و ارز کشور را می‌بریم به سمت هند و تایلند و دیگر کشورهای وارد کننده برنج که البته این واردات نیز دست یکسری تجار و افرادی است که از رانت استفاده می‌کنند و این رانت‌خواری ضد اقتصاد مقاومتی است.  دولت بایستی سریعاً کارگروهی تشکیل دهد که مابه‌التفاوت قیمت خرید تضمینی با وارداتی را پوشش داده و تصمیمی عاقلانه و درست بگیرند. 
 
با تمام شعارهایی که در حوزه سلامت نان مطرح بود ما شاهد آن هستیم که نان هنوز به آن درجه کیفی مناسب نرسیده است و با توجه به آزادسازی نان و تمامی نظارت‌هایی که روی صنعت می‌شود هنوز تولید نان به سلامت کامل نرسیده به‌نظر شما دلیل این امر چیست؟ 
طرح‌های مختلفی از جمله طرح پخت نان صنعتی که هم طرح و لایحه آن به مجلس رفت و تصویب شد مطرح بود ، همچنین بودجه خیلی کلانی برای آن در نظر گرفته شد اما موفق نبود و دلیل آن ذائقه اجتناب‌ناپذیر مردم است. ما ذائقه مردم را از نان سنتی نمی‌توانیم به نان صنعتی تغییر دهیم و این موضوع بایستی موردتوجه قرار بگیرد. همانطور که می‌دانید بنده عضو انجمن علوم و فناوری غلات ایران و رییس هیأت مدیره انجمن نان‌های صنعتی – ماشینی ایران، رییس هیأت امنای دانشگاه غلات و رییس هیأت مدیره تعاونی ایثارگران نان «جنت» هستم و 25 سال در نان سابقه کاری دارم ، نان فانتزی که همان صنعتی می‌باشد نزدیک به 45 سال و خیلی جلوتر از مالزی و کشورهای حوزه خلیج‌فارس در کشور ما تولید شده است چرا ما هنوز روی آن 6 درصد ماندیم یعنی هنوز 94 درصد تولید و مصرف ما نان سنتی است و فقط 6 درصد نان صنعتی است، چرا که ذائقه مردم نان صنعتی را نمی‌پذیرد و ما عادت کردیم که نان سنتی را داغ بگیرم و در فریزر قرار دهیم و دوباره داغ کنیم و استفاده کنیم ما بایستی اصلاحاتی در نان سنتی انجام دهیم نه نان صنعتی. ما در تمام این انجمن‌هایی که مرتبط به صنعت نان است تصمیم گرفتیم تا آردی سالم به نانوا بدهیم که آرد سفید نباشد تا حداقل مردم نان سالم استفاده کنند. 
 
کدام نان سالم‌تر است؟ 
نان لواش بیشترین درصد جوش‌شیرین را دارد بعد از آن نان تافتون و بعد از آن نان بربری است که از جوش‌شیرین استفاده می‌کنند و در حال حاضر از جوهر قند نیز متأسفانه استفاده می‌شود. این واقعاً خیانت و جنایت است. من همه‌جا حتی در رادیو نیز اعلام کردم که بایستی جلوی آن را بگیرند و نباید از شاطر بخواهیم نان ارزان در اختیار مردم بگذارد بلکه بایستی بگوییم که نان سالم پخت شود، حتی اگر 100 تومان گرانتر باشد و این حرکت بایستی انجام شود. انجمن اعلام کرد که آمادگی هرگونه همکاری با وزارت بهداشت و درمان، وزارت جهادکشاورزی، وزارت صنعت و معدن و وزارت کشور دارد که این اتفاق نیفتد و نان سالم به مردم بدهند متأسفانه افرادی می‌آیند و در مسند کار می‌نشینند که هیچ‌گونه اطلاعاتی از نان ندارند و همین موضوع باعث می‌شود تا طرح نان صنعتی را ارایه بدهند که در نهایت شکست می‌خورد و جالب‌تر از آن این است که اتحادیه صادرکنندگان نان را نیز تأسیس می‌کنند در حالی‌که هیچ‌گونه صادراتی در این حوزه نداریم در واقع معلوم نیست که چند تن نان صادر شده است که اتحادیه صادرکنندگان تشکیل شده است؟!
 
لطفاً به‌عنوان نکته آخر بفرمایید چه توصیه‌ای برای دولتمردان در خصوص حوزه آرد، نان  و گندم در سال جدید دارید؟ 
از دولت تقاضا دارم از انجمن‌های تخصصی مانند انجمن تخصصی غلات، انجمن نان‌های صنعتی – ماشینی، انجمن نان‌های حجیم و نیمه حجیم، انجمن‌ صنفی آرد سازان و کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران استفاده کند، چرا که این انجمن‌ها به‌صورت منافع شخصی کار نمی‌کنند. این انجمن‌ها به‌صورت تخصصی ایجاد شده‌اند و منافعی هم برایشان ندارد. دولت بایستی از وجود آنها استفاده کند این انجمن‌ها از نظر علمی زیرنظر وزارت علوم هستند، از نظر صنعتی زیرنظر وزارت کار و از نظر کارفرمایی زیرنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارند دولت باید این انجمن‌ها را دورهم جمع کند و از آنها کار بخواهد و به آنها مأموریت بدهد در مورد گندم و نان قطعاً نتیجه خواهند گرفت. در خردادماه تبعات ممنوعیت واردات گندم را همگی شاهد خواهیم بود حداقل 50 درصد افزایش قیمت در نان خواهیم داشت. دولت بایستی با کمک این انجمن‌ها اصلاحاتی را در حوزه نان سنتی انجام دهد. 
 
(شماره 57 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه