هدر

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز» اعلام کرد:

«صادرات» مشکل‌گشای صنعت فرآورده‌های گوشتی

صنعت فرآورده‌های گوشتی کشور به‌رغم انجمن فعالی که دارد و در سال 94 با حضور در نمایشگاه «ایران اگروفود»، توزیع CD های فرهنگسازی، انتشار ویژه‌نامه گسترده در سطح نمایشگاه و .... کارنامه قابل قبولی از خود برجای گذاشته است، اما کماکان صنعت پرحاشیه و پرهجمه‌ای به‌شمار می‌رود. در این صنعت همواره دود ضعف نظارت و تخلف تعدادی واحد انگشت‌شمار به چشم کل صنف می‌رود و همواره در حالی‌که اکثریت تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می‌کنند، اما متأسفانه گاه و بی‌گاه با هجمه‌های خانمان براندازی مواجه هستند. جهت اطلاع از آخرین وضعیت صنعت پای صحبت‌های دکتر مجید افلاکی، دبیر انجمن‌ صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی نشسته‌ایم که ماحصل آن در ادامه می‌آید.
صنعت فرآورده‌های گوشتی کشور به‌رغم انجمن فعالی که دارد و در سال 94 با حضور در نمایشگاه «ایران اگروفود»، توزیع CD های فرهنگسازی، انتشار ویژه‌نامه گسترده در سطح نمایشگاه و .... کارنامه قابل قبولی از خود برجای گذاشته است، اما کماکان صنعت پرحاشیه و پرهجمه‌ای به‌شمار می‌رود. در این صنعت همواره دود ضعف نظارت و تخلف تعدادی واحد انگشت‌شمار به چشم کل صنف می‌رود و همواره در حالی‌که اکثریت تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می‌کنند، اما متأسفانه گاه و بی‌گاه با هجمه‌های خانمان براندازی مواجه هستند. جهت اطلاع از آخرین وضعیت صنعت پای صحبت‌های دکتر مجید افلاکی، دبیر انجمن‌ صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی نشسته‌ایم که ماحصل آن در ادامه می‌آید.
لطفاً مختصری پیرامون عملکرد انجمن در سال 94 توضیح دهید. 
سال 94، سال انتخاب هیأت مدیره جدید در انجمن فرآورده‌های گوشتی ایران بوده و از نظر این‌که افرادی تازه نفس به‌عنوان اعضای جدید وارد هیأت مدیره شدند، سال قابل توجه‌ای  برای انجمن به شمار می رود، چرا که تا حدودی ترکیب هیأت مدیره عوض شد و افرادی جوانتر با تخصص‌های جدید وارد هیأت مدیره شدند، در واقع ورود افراد قدیمی و افراد جدید در هیأت مدیره انجمن فرآورده‌های گوشتی نوید این را می‌داد که سال 94 سالی پربار باشد و افراد جدید در کنار قدیمی‌ترها قرار گرفتند و نتایج انتخابات خردادماه سال جاری نیز هم‌اکنون مشاهده می‌شود. 
 
تولیدات با کیفیت بیشتر یکی از مواردی بود که هیأت مدیره در سال 94 به آن توجه بسیاری داشت و انجمن نیز به‌همین سمت سود رفته است و در برنامه‌ها حداقل‌های کیفیت را در محصولات خود خصوصاً محصولات سنتی‌تر مانند سوسیس و کالباس لحاظ کرده‌ایم. 
البته نیاز به هماهنگی‌های بیشتری در انجمن‌های استانی و کشوری احساس می‌شد، به‌خصوص در استان‌های قم، اصفهان، فارس و تا حدودی آذربایجان که مراکز عمده تولیدات فرآورده‌های گوشتی هستند، این هماهنگی‌ها که شامل هماهنگی در تولید، قیمت و کیفیت بوده صورت گرفته و مصرف‌کنندگان ما در نیمه دوم سال‌جاری شاهد ثمرات آن بوده‌اند. 
در تصمیمات هیأت مدیره به دو موضوع خیلی مهم پرداخته شد یکی سلامت مصرف کننده و دیگر ایمنی غذایی بیشتر در تولیدات که بسیار این دو موضوع موردتوجه قرار گرفت. موضوع حایز اهمیت دیگر موضوع لیبلینگ بر روی محصولات و درج اطلاعات بوده است و با کمک سازمان استاندارد اطلاعات کاملی را بر روی لیبلینگ‌های محصولات سوسیس و کالباس درج کردیم و با حمایت صنعت و با استقبال مصرف کنندگان چه در بخش خانوار و چه در بخش تجاری، بازرگانی و غیره مواجه شدیم. هم‌اکنون بهبود هرچه بیشتر کیفیت و پایین بودن قیمت‌ها همچنان در دستور کار انجمن قرار دارد و برای سال 95 نیز همین دستورالعمل در برنامه کاری انجمن قرار گرفته است. 
 
در زمینه تولید چه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌اید؟
برای سال 95 برنامه بسیار مهمی که در دستور کار داریم و بر روی آن بحث و صحبت زیادی انجام گرفته افزایش تولید به‌صورت کمی و کیفی است و امیدواریم همین مسائل کیفی بر روی تقاضای مصرف کننده تأثیر مثبت بگذارد. همانطور که شاهد این موضوع هستید در رسانه‌های مختلف مانند صدا و سیما و غیره هجمه‌هایی بر علیه بخش‌هایی از محصولات و تولیدات ما صورت می گیرد ، ولی خوشبختانه این انتقادها و تبلیغات منفی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا نکرده است  لذا امیدواریم تا با برنامه‌ریزی در بخش تبلیغات و روابط عمومی و آموزش و از همه مهمتر تأثیر بر افکار عمومی بتوانیم به آن نتیجه‌ای که در نظر داریم برسیم. 
فرآورده‌های گوشتی در دو یا سه سال اخیر مورد هجمه‌های بسیاری قرار گرفته است و بایستی که برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در این مورد داشته باشیم. در این خصوص نیازاست که تبلیغات وسیعی را در رسانه‌های گروهی و جمعی و یا حتی روزنامه‌ها در کوتاه‌مدت و بلندمدت داشته باشیم و همچنین باید برنامه‌ریزی بلندمدتی برای سه یا چهار سال آینده تدوین شود و در تمامی موارد مربوط به تولیدات فرآورده‌های گوشتی، به‌خصوص با شرایط فعلی بعد از تحریم‌ها که اثرات برجام از هم‌اکنون در جامعه قابل رویت است این صنعت نیز استفاده کند. سابقه تولید فرآورده‌های گوشتی در کشور ما به 90 سال پیش باز می‌گردد و با توجه به سابقه و تجربه‌هایی که ما در صنعت فرآورده‌های گوشتی داریم بازشدن در‌های صادراتی می‌تواند کمک بسیار خوبی به صنعت فرآورده‌های گوشتی کند. 
 
به‌راستی آیا فرآورده‌های گوشتی مزیت صادراتی دارد؟ 
ما می‌توانیم ارتباطات وسیعی از نظر صادرات فرآورده‌های گوشتی با کشورهای همسایه داشته باشیم، به‌خصوص با کشورهایی مثل عراق، ارمنستان و گرجستان حتی کشورهایی که سابقه قدیمی‌تری از ما در تولید فرآورده‌های گوشتی دارند مانند روسیه می‌توانیم به این کشورها نیز صادرات داشته باشیم، چرا که محصولی که در کشور ما تولید می‌شود از نظر ذائقه بسیار شبیه به کشورهای همسایه است.  با توجه به بهبود روزبه‌روز مواد اولیه آن چیزی که هم‌اکنون در حال تولید آن هستیم مطابق با استاندارد است و حتی تولیدات فرآورده‌های گوشتی کشور ما مطابق با استاندارد کشورهای همسایه نیز می باشد به‌همین دلیل بنده سال 95 را سال بسیار خوبی برای صنعت فرآورده‌های گوشتی می‌دانم.  در سال 94 بخش عمده‌ای از صنعت کشور با رکود مواجه بوده است تکلیف سیستم بانکی کشور و همچنین تکلیف بخشی از سیستم کارگری و کارفرمایی مشخص نبود، اما در حال حاضر با شرایط آرامتری در اقتصاد کشور روبه‌رو هستیم و فکر می‌کنم که در 6 یا 7 ماه آینده با تولیدات بیشتر و با کیفیت‌تری مواجه شویم. ما در انجمن صنفی فرآورده‌های گوشتی نسبت به سال 94 امیدواری بیشتری در سال 95داریم و انجمن صنفی فرآورده‌های گوشتی به‌عنوان نماینده این صنعت در نمایشگاه اگروفود 95 برای دومین سال متوالی شرکت خواهد کرد. 
 
لطفاً پیرامون برنامه‌های سال آینده انجمن هم توضیح دهید. 
قرار است در مهرماه سال 95 نمایشگاه تخصصی فرآورده‌های گوشتی درکشور با حمایت معنوی و مالی یک گروه نمایشگاهی آلمان در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شود در این نمایشگاه   فرآورده‌های گوشتی و صنایع وابسته آن نظیر ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز تولید فرآورده‌های گوشتی و یا در بخش انواع مواد اولیه مثل گوشت قرمز با کمک چند شرکت آلمانی و ایرانی در سال 95 نمایش داده خواهد شد که مجوز این‌کار نیز اخذ شده و یکی از برنامه‌های ما در این نمایشگاه این است که تمامی برندهای داخلی و یا حتی برندهای خارجی در این نمایشگاه شرکت داشته باشند و تمام برنامه‌ریزی‌ها در این خصوص صورت گرفته است.  امیدواریم برگزاری این نمایشگاه باعث پیوند بعضی از برندهای بین‌المللی ما با برندهای اروپایی شود، چه از نظر انتقال تکنولوژی و فناوری و چه از نظر انتقال مباحث علمی که در این صنعت صورت گرفته نتایج در خوری حاصل شود. 
 
آیا مقایسه‌ای در میزان تولید امسال و سال قبل وجود دارد؟ 
میزان تولید در کشور ما در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار پایین‌تر است طبق برآوردهای انجام شده مصرف سرانه هر فرد 5 کیلوگرم در سال است. در این رابطه مقایسه تولید در سال‌های مختلف به‌طور مثال سال 88 نسبت به سال 93 را در دستور کار انجمن قرار دادیم تا متوجه این موضوع شویم آیا این 5 کیلوگرم در این سال‌ها ثبات داشته یا دچار افزایش و یا کاهش شده است، اما برآورد شخصی بنده این است که تولیدات ما در دو یا سه سال اخیر افزایش چندانی نداشته، مگر این‌که فقط متغیر جمعیت را به این موضوع وارد کنیم که افزایش جمعیت باعث افزایش تولید شده است و امیدواریم که در اردیبهشت و یا خرداد سال 95 مقادیر تولید قطعی را اعلام کنیم. 
 
(شماره 57 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه