هدر

«اقتصاد سبز» از نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران گزارش می‌دهد:

اختصاص تسهیلات ویژه برای جابه‌جایی ریلی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی

هشتمین جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران با محوریت بررسی توانمندی‌های حمل و نقل ریلی جهت جابه‌جایی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی و آسیب‌شناسی تولید خاویار و ماهی‌ خاویاری برگزار شد. 
هشتمین جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران با محوریت بررسی توانمندی‌های حمل و نقل ریلی جهت جابه‌جایی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی و آسیب‌شناسی تولید خاویار و ماهی‌ خاویاری برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار ما در ابتدای جلسه احمد صادقیان رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ارایه گزارشی گفت: اخیراً دولت روسیه اعلام کرده که تعرفه محصولاتی نظیر پسته، خرما و کشمش به صفر رسیده و تعرفه سایر محصولات کشاورزی نیز کاسته خواهد شد و حتی اعلام شده که با تفاهم حاصل شده و ایجاد کریدور سبز گمرکی راه ورود محصولات ایرانی به روسیه مانند ترکیه تسهیل خواهد شد.  وی با بیان این‌که درخواست دولت روسیه فعالیت بیشتر تجار ایرانی است، افزود: طرف‌های روس علاقه بسیاری برای حل و فصل مشکلات پیش‌آمده دارند. 
 
انتقاد از نحوه سیاستگزاری خرید تضمینی 
صادقیان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: این اعتقاد وجود دارد که نحوه سیاستگزاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی نیاز به بازنگری دارد، چرا که به‌جای توجه بر روی افزایش بهره‌وری و کیفیت به‌عنوان نمونه در محصولی نظیر گندم موجبات چندگانگی قیمت برای نانوا و صنعتگر و ظهور پدیده رانت شده است. وی در این خصوص پیشنهاد کرد تا دولت با آزادسازی، قیمت‌ها را یکسان کند تا براساس نظام عرضه و تقاضا بهترین قیمت‌گذاری صورت گیرد. در ادامه سوزنچی رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی استان همدان با گلایه از قوانین بانکی یادآور شد: هم‌اکنون برخی قوانین بانک‌ها از نظر حقوقی نیز دارای اشکال است، به‌عنوان نمونه بانک‌های مختلف برای کشاورزان سودهای بانکی متفاوتی را مطالبه می‌کنند که همین مسأله خلاف قوانین است. 
 
زیرسؤوال رفتن استقلال بانک مرکزی 
در ادامه و پس از سخنان شاهرخ ظهیری، صمیمی‌، رییس اتحادیه خرما و... که نکاتی را پیرامون چالش‌های سیستم بانکی ایراد کردند، علی شریعتی، دبیرانجمن اسنک پیرامون ضعف قوانین بانکی و زیرسؤوال رفتن استقلال بانک مرکزی سخن گفت و تأکید کرد: با قانونی که اخیراً مطرح شده قرار است تمامی بانک‌های کشور زیرنظر کمیته‌ای 8 نفره مرکب از 5 نفر از فقهای شورای نگهبان، رییس کل بانک مرکزی و دو معاون وی فعالیت کنند و دراصل با اجرای این قانون می‌توان مدعی شد که این مسیر شروع نشده استقلال بانک مرکزی را زیر سؤوال خواهد برد. بر پایه این گزارش پس از استماع صحبت‌های اعضای کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران نوبت به عاشوری، معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران رسید تا به معرفی توانمندی‌های حمل و نقل ریلی (کانتینرهای معمولی و سردخانه‌ای جهت جابه‌جایی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی بپردازد. 
 
تسهیلات ویژه راه‌آهن برای حمل محصولات کشاورزی و غذایی 
وی در ابتدا به معرفی توانمندی‌های حمل و نقل ریلی در 80 سال اخیر پرداخت و با بیان این‌که معادن و صنایع فولاد مشتریان اصلی حمل و نقل ریلی هستند، اظهار داشت: سهم کالاهای کشاورزی در مسیر حمل و نقل ریلی بسیار ناچیز بوده و در مقاطعی که نقش دولت بیشتر بوده تقاضاهایی برای حمل گندم و محصولات پشتیبانی کشاورزی نظیر کود و گوشت زیاد بود که به‌تدریج با کمرنگ‌تر شدن نقش دولت در خرید و فروش اقلام کشاورزی دامنه این همکاری محدودتر شد.  معاون بهره‌برداری و سیر حرکت راه‌آهن یادآور شد: حمل و نقل ریلی دو مزیت عمده دارد، یکی این‌که بسیار ایمن بوده و در مقایسه با حمل و نقل جاده‌ای 50 برابر ایمن‌تر است، همچنین میزان مصرف سوخت به‌ ازای هرتن جابه‌جایی یک هفتم جاده است که این مسأله نقش اقتصادی حمل و نقل ریلی را پررنگ می‌کند، از سوی دیگر آلودگی حاصل از حمل و نقل ریلی یک بیست و چهارم حمل‌ونقل جاده‌ای است. 
وی با بیان این‌که در دوره جدید سیاستگزاری راه‌آهن توجه به محصولات کشاورزی نیز در اولویت قرار گرفته، گفت: طی جلساتی که با مسؤولان وزارت جهادکشاورزی به‌خصوص بازرگانی دولتی، پشتیبانی امور دام و خدمات کشاورزی برگزار شده در طول سال‌های 93 و 94 حدود یک میلیون تن بار گندم و جو از خطوط  حمل و نقل ریلی جابه‌جا شده همچنین حدود نیم میلیون تن کود خریداری شده موردنیاز کشاورزی از همین طریق جابه‌جا شد و البته در زمینه روغن و دانه‌های روغنی نیز محموله‌هایی از مسیر ریلی حمل شده است.  عاشوری با اشاره به اتصال خطوط ریلی ایران به بازارهای جهانی موردنظر فعالان کشاورزی و صنایع غذایی تصریح کرد: راه‌آهن در نقطه صفر مرزی سرخس و اینچه‌برون به ترکمنستان متصل است و از این مسیر به تمام آسیای میانه و روسیه دسترسی دارد. از سوی دیگر در مرز جلفا به نخجوان متصل هستیم و در نقطه آستارا گیلان هم راه‌آهن در حال اتصال به آذربایجان بوده و در مرز رازی نیز به ترکیه متصل است. 
وی در بخش دیگری از سخنانش به ملحق شدن 200 واگن یخچالدار به حمل و نقل ریلی کشور اشاره کرد که این واگن‌ها دارای موتور سردکننده و GPS است که می‌تواند موقعیت مکانی و دمایی را کنترل کرده و به مشتری اطلاع دهد و افزود: با چنین امکاناتی ضمن توافق با راه‌آهن‌های کشورهای منطقه برای توسعه حمل و نقل ریلی مقرر شد تخفیف‌هایی لحاظ شود و حتی در زمینه بیمه و انتقال پول نیز راهکارهای مطلوبی اتخاذ شد. در ادامه جلسه عاشوری در پاسخ به احمد صادقیان، رییس کمیسیون که پیرامون تفاوت قیمت حمل و نقل ریلی پرسشی را مطرح کرده بود، خاطرنشان ساخت، قیمت حمل و نقل ریلی در کالاهای مختلف متفاوت است، به‌عنوان مثال در زمینه نفت هزینه جابه‌جایی معادل حمل و نقل جاده‌ای است، اما در حوزه معدنی 5 تا 10 درصد ارزان‌تر بوده و در زمینه جابه‌جایی محصولات کشاورزی هم بسیار پایین‌تر خواهد بود. 
 
صادرات خاوریار از دل کویر 
بر پایه این گزارش در ادامه جلسه محمدتقی برخوردار پرورش دهنده ماهی خاویاری و عضو کمیسیون کشاورزی اتاق قم که از دل کویر ماهی خاویاری پرورش می‌دهد و صادرات نیز دارد گفت: با یک چاه آب کشاورزی به‌عنوان اولین پرورش دهنده ماهی خاویاری در ایران فعالیت می‌کنم و از سال 84 نیز نخستین‌ صادرات گوشت ماهی خاویاری را آغاز کرده‌ام.  وی با بیان این‌که خاویار تولیدی‌اش به پاریس صادر می‌شود، اضافه کرد: هم‌اکنون استخرهایی دایر کرده‌ایم که تا 50 تن گوشت را در خود جای داده است، اما نه بازار داخلی مناسبی وجود دارد و نه این‌که فضا برای صادرات وجود دارد.  در ادامه شیخانی، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی استان قم تأکید کرد: هنگامی‌که بازدیدکنندگان خارجی پس از طی 35 کیلومتر در دل کویر به این مزرعه می‌رسند متعجب می‌شوند که در فضایی به‌وسعت 120 هکتار چگونه چنین بهشتی ایجاد شده است.  وی گفت: در این مزرعه علاوه بر پرورش ماهی خاویاری، به کشت یونجه، پسته و جو با همان یک چاه آب مشغول است و اخیراً از همین مزرعه 400 کیلو خاویار صادر کرده‌اند که بسیار حایز اهمیت است. 
 
اخطار برگزارکنندگان مایشگاه «اگروفود»
در ادامه جلسه دکتر علی شریعتی، عضو هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران و عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران از برگزاری یک نشست با عنوان آسیب‌شناسی نمایشگاه‌های صنعت غذا و کشاورزی «در روز چهارم نمایشگاه ایران اگروفود» خبر داد و گفت: سالانه حدود 86 عنوان نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود که به‌هرحال «اگروفود» به‌عنوان بزرگترین نمایشگاه بخش به حساب می‌آید، اما متأسفانه از پروسه ثبت‌نام این نمایشگاه گرفته تا زمان بازدید و طیف مخاطبانش دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم.  وی افزود: حدود 91درصد فضای این نمایشگاه به بخش غذایی اختصاص دارد و تنها نه درصد به تولیدکنندگان کشاورزی اختصاص یافته که همین تقسیم‌بندی هم منطقی به‌نظر نمی‌رسد و از همین‌رو از سوی کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی نامه اخطار به برگزارکنندگان این نمایشگاه زده شده است. 
 
(شماره 59 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه