هدر

مهندس علیرضا مروت‌پور، مدیرعامل «نان‌آوران» در گفت‌وگو با «اقتصاد سبز»:

قطار توسعه و پیشرفت «نان‌آوران» قصد ایستادن ندارد

شرکت «نان‌آوران» از جمله شرکت‌های پیشرو در صنعت نان است که پله‌های ترقی را به سرعت پیموده است به‌طوری که امروز تبدیل به نامی قابل اعتنا و احترام در صنعت نان کشور شده است.
شرکت «نان‌آوران» از جمله شرکت‌های پیشرو در صنعت نان است که پله‌های ترقی را به سرعت پیموده است به‌طوری که امروز تبدیل به نامی قابل اعتنا و احترام در صنعت نان کشور شده است. پسرعموهای صنعت نان از روزی که با تولید 150 عدد نان باگت وارد جرگه تولیدکنندگان نان کشور شدند تا به امروز دمی از تلاش برای پیشرفت نایستادند و هنوز هم قطار توسعه پیشرفت گروه «نان‌آوران» را به سرعت می‌رانند.برای اطلاع از آخرین وضعیت گروه‌های «نان‌آوران» پای صحبت‌های مهندس علیرضا مروت‌پور، مدیرعامل «نان‌آوران» نشسته‌ایم که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم: 
 
در آستانه برگزاری دهمین نمایشگاه آرد، نان، گندم هستیم به‌ نظر جنابعالی این نمایشگاه دارای چه نقاط ضعف و قوتی است؟ و نمایشگاه امسال چه ویژگی‌هایی دارد؟ 
در سال‌های اولیه برگزاری نمایشگاه با توجه به رزومه‌ای که خود نمایشگاه ارایه کرد رفته‌رفته به این نتیجه رسیدیم که نمایشگاه مطلوبی برای این صنعت است اما در چند سال اخیر افرادی صرفاً جهت فروش ماشین‌آلات نان وارد نمایشگاه شدند و به عقیده بنده نه تنها باعث ارتقای کیفیت نمایشگاه نشدند، بلکه باعث شدند مردم فریب این دلال‌ها را خورده و بدون تحقیق ماشین‌آلات را خریداری کنند و همانطور که شاهد هستیم بعد از نمایشگاه کارخانه‌های جدید تولید نان با ماشین‌آلات گسترده در مجتمع‌های مدرن تأسیس شدند اما نانی تولید نکردند. خوشبختانه امسال نمایشگاه در سطح قوی‌تری برگزار می‌شود و بحث تولید نان در نمایشگاه امسال پررنگ‌تر خواهد بود. 
 
آیا مجموعه «نان‌آوران» امسال در نمایشگاه نان حضور دارد؟ 
امسال دیگر شرکت‌های زیرمجموعه «نان‌آوران» مانند شرکت پارسیان آنزیم ایرانیان و کارخانه ماشین‌‌سازی  نان سازه در نمایشگاه حضور خواهند داشت. 
 
مجموعه «نان‌آوران» چه محصول جدیدی در سال 95 وارد بازار کرده است، آیا محصول جدید دیگری را نیز در دست تولید دارید و به‌طور کلی برنامه‌های توسعه‌ای «نان‌آوران» چگونه خواهد بود؟
در بخش تولید نان، نان‌های صبحانه با حجم پایین‌تر تولید کردیم که مصرف کننده در نگهداری و مصرف آن با مشکل روبه‌رو نشود. در شرکت «کلانا» میان وعده‌های سبک و متنوعی را تولید کردیم. در شرکت «نان سازه» که شرکت ماشین‌سازی صنعت نان است ماشین نان لواش‌سازی تولید شد که در حال حاضر در تهران و اخیراً در شیراز نصب و راه‌اندازی شده است. مجموعه «پارسیان آنزیم ایرانیان» که شرکت دانش‌بنیان مجموعه «نان‌آوران» است، به‌زودی با ماشین‌آلات مدرن و جدید افتتاح خواهد شد. که در این شرکت خمیر ترش لاکتیکی، سبوس تخمیری و انواع استارترها تولید خواهد شد.  همانطور که در جریان هستید در ماه‌های گذشته واحد تولیدی نان «دکتر سبوس» با حضور معاون وزیر بهداشت و معاون وزیر جهادکشاورزی راه‌اندازی شد که در این واحد تولیدی به‌جای جوش‌شیرین از سبوس تخمیری استفاده می‌شود. 
 
در 12 سال گذشته که نخستین مصاحبه را با شما انجام دادم جنابعالی به این موضوع اشاره کردید که مجموعه «نان‌آوران» را با تولید حدود 150 عدد نان باگت در همین محل شروع کردید و در همان زمان به 2 تا 3 تن تولید رسید و خوشبختانه قطار توسعه و تولید «نان‌آوران» به‌سوی موفقیت در حال حرکت است. به عقیده جنابعالی مجموعه «نان‌آوران» چه زمانی به تکامل خواهد رسید؟
به‌نظر بنده اگر که قصد خدمت‌رسانی وجود داشته باشد بایستی که تولید همراه توسعه باشد. تمامی کمپانی‌های بزرگ و مشهور جهان با یک واحد تولیدی کوچک شروع به‌کار کردند و با توسعه دادن واحدهای کوچک به کمپانی‌های بزرگ تبدیل شدند. اگر می‌خواهیم در بازار حضور داشته باشیم و کار جدیدی را ارایه کنیم مستلزم این است که همواره تحقیق انجام شود و نوع کار تولیدی را براساس نیاز جامعه تطبیق دهیم و بنده صادقانه عرض خواهم کرد که تلاش می‌کنیم تا سال 1404 تمامی برنامه‌های مجموعه «نان‌آوران» محقق شود. 
 
در سال 85 طی میزگردی که در دانشگاه غلات قائم (عج) برگزار شد صراحتاً گفته شد که طرح نان‌های صنعتی با شکست روبه‌رو خواهد شد، چرا که سهم این نان‌ها در سبد خانوار کمتر از 5 درصد است، اما در شرایط کنونی واحدهای تولیدی نان‌های حجیم و نیمه‌ حجیم کشور مانند واحد «نان‌آوران» به تولید 40 تن نیز رسیده است، به‌نظر شما دلیل موفقیت این واحدهای تولیدی چیست؟ و دلیل این‌که در آن زمان به صراحت گفته می‌شد این طرح شکست خواهد خورد چه بوده است؟
اصولاً کار تولید سخت است اما اگر اساس تولید محیا باشد کار تولید صورت می‌گیرد. اگر محل و دستگاه‌ها درست انتخاب شود تولید انجام خواهد شد. به عقیده بنده تنها بخش تولید، یک مجموعه را موفق نخواهد کرد، بلکه در دنیای تجارت امروز بحث بازاریابی بسیار مهم است. برای تولید بایستی که زمینه فروش فراهم باشد. 
 
لطفاً بفرمایید از 40 تن تولید مجموعه «نان‌آوران» چه میزان به نان‌های مسطح اختصاص دارد؟ 
نزدیک به 10 تا 12 تن از این میزان 40 تن را نان‌های مسطح (Flat) تشکیل می‌دهد و میزان باقی‌مانده آن مربوط به نان‌های حجیم و نیمه حجیم می‌باشد. میزان استفاده مردم از نان‌های حجیم و نیمه حجیم یعنی سرانه مصرف آن هم‌اکنون به حدود 9 درصد رسیده است و البته این میزان در مناطق گوناگون متفاوت است. 
 
(شماره 65  مجله اقتصاد سبز)
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه