هدر

علی معین، مدیر اجرایی « Ibex 2016»:

رشد 100 درصدی مشارکت‌کنندگان خارجی در Ibex 2016

«به جرأت می‌توانم بگویم نام نمایشگاه صنعت آرد و نان ایران با برند «Ibex» در دنیا شناخته شده است، چرا که 4 شرکت نمایشگاهی از کشورهای ترکیه، فرانسه، مالزی و چین به جهت هرچه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه با ستاد اجرایی همکاری داشته‌اند» آنچه خواندید فرازهایی از صحبت‌های علی معین مدیر اجرایی «Ibex 2016» است با کوله‌بــاری از تجــربه که در آستــانه برگزاری بزرگتـرین رویـداد آرد و نـان کشــور پاسخگو سؤوالات خبرنگار ما بود که باهم ماحصل آن را می‌خوانیم:
«به جرأت می‌توانم بگویم نام نمایشگاه صنعت آرد و نان ایران با برند «Ibex» در دنیا شناخته شده است، چرا که 4 شرکت نمایشگاهی از کشورهای ترکیه، فرانسه، مالزی و چین به جهت هرچه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه با ستاد اجرایی همکاری داشته‌اند» آنچه خواندید فرازهایی از صحبت‌های علی معین مدیر اجرایی «Ibex 2016» است با کوله‌بــاری از تجــربه که در آستــانه برگزاری بزرگتـرین رویـداد آرد و نـان کشــور پاسخگو سؤوالات خبرنگار ما بود که باهم ماحصل آن را می‌خوانیم:
لطفاً کمی در رابطه با ابعاد برگزاری نمایشگاه توضیح دهید؟
دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان(Ibex2016  ) 16 لغایت 19 آذر‌ماه سال جاری در فضای تحت پوشش 14  هزارمترمربع در محوطه سالن‌های و  38A  و38 و 35 و فضای باز اطراف آن با همکاری و همیاری و حضور پررنگ کلیه انجمن‌ها و اتحادیه‌های وابسته با نظیر چون‌: فرهنگ‌سازی و اصلاح الگوی تولید و مصرف آرد و نان، افزایش سطح فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در صنعت آرد و نان و حمایت از احداث و توسعه واحدهای تولید نان صنعتی در کشور،حرکت سازمان یافته در بخش خصوصی در زنجیره تولید و تأمین مواد اولیه تولید نان، بستر‌سازی لازم برای ارایه حداکثری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در عرصه ماشین‌آلات صنایع مرتبط با صنعت آرد و نان ،و تعامل و همکاری‌های بیشتر در صنعت آرد و نان کشور برگزار می‌شود. 
 
در چه گروه کالایی میزبان بازدیدکنندگان هستید؟ 
تولیدکنندگان نان صنعتی، سازندگان ماشین‌آلات تولید نان و  تولیدکنندگان نان شیرین و کیک،‌ تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان تجهیزات کافه قنادی، تولیدکنندگان آرد، سازندگان ماشین‌آلات آردسازی، تولیدکنندگان خمیرمایه و بهبود دهنده، سازندگان سیلو، تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط، تولیدکنندگان آنزیم‌های مصرفی در صنایع غذایی، تولیدکنندگان دکوراسیون مرتبط، تولیدکنندگان امولسیفایرهای خوراکی،  صنایع بسته‌بندی، تولیدکنندگان قهوه و  غلات افزودنی، تولیدکنندگان لباس کار مرتبط. مشاوران صنعت آرد و نان، سازمان‌ها و اتحادیه‌های مرتبط، مطبوعات و صنایع وابسته.
 
چند کشور خارجی در این نمایشگاه مشارکت داشته‌اند؟ 
با حضور 196 شرکت داخلی و خارجی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند از کشورهای آلمان، ترکیه، یونان، ایتالیا، فرانسه، بلژیک، سوئیس، روسیه، لبنان، اسپانیا، چین و اتریش با شعار برای نان ایران... برگزار خواهد شد.
 
آیا برنامه‌ریزی جهت بازدیدکنندگان سایر کشورهای صورت گرفته است؟
ستاد برگزاری برنامه‌ریزی خوب و کارآمدی را به جهت حضور شرکت‌های خارجی انجام و اجرا کرده ما توانستیم اطلاع‌رسانی کامل و وسیعی را در سطح بین‌المللی داشته باشیم علاوه بر آن توانستیم اطلاع‌رسانی مناسبی را در نمایشگاه  2016 IBATECH ترکیه و IBIE2016 آمریکا را به‌صورت حضوری اجرایی کنیم، به جرأت می‌توانیم بگوییم که نام نمایشگاه صنعت آرد و نان ایران با برند Ibex در دنیا شناخته شده است، همچنین 4 شرکت نمایشگاهی از کشورهای ترکیه، فرانسه، مالزی و چین به جهت هرچه بهتر اجرایی شدن پروژه با ستاد مرکزی همکاری داشته‌اند. در بخش مشارکت کنندگان خارجی ما شاهد رشد 100%  حضور نسبت به سال گذشته هستیم و همچنین در بخش مشارکت کنندگان داخلی  نیز نسبت به سال گذشته شاهد رشد 50% می‌باشیم. بازدیدکنندگان از کشورهای هلند، آلمان، ترکیه، ایتالیا، روسیه، بلژیک، یونان، ویتنام، مالزی و چین تاکنون درخواست بازدید از نمایشگاه را به ستاد ارسال نموده‌اند تا مراحل دعوتنامه و اخذ ویزا به جهت آنان انجام گیرد علاوه براین با کمک و راهنمایی‌ها و تلاش‌های انجمن نان‌های حجیم و نیمه حجیم و مسطح و انبوه استان تهران و  انجمن صنفی تولیدکنندگان ماشین‌آلات پخت نان و شیرینی برای حضور بازدیدکنندگان و تجار مرتبط با این صنعت از کشورهای CIS، عراق و حوزه آفریقا برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های خوبی انجام گرفته است که امیدوار هستیم که مثمر ثمر باشد.
 
حمایت و استقبال تشکل‌ها از این نمایشگاه به چه شکل بوده است؟
برگزاری یک رویداد نمایشگاه کاری گروهی و تخصصی است و هرچه قدمت آن بیشتر می‌شود حضور و حمایت بزرگان، اتحادیه‌ها و انجمن‌ها ی مرتبط با آن صنعت بیشتر احساس می‌گردد. امسال نیز به مانند سال‌های گذشته شاهد همکاری و همیاری و حضور پررنگ تر کلیه تشکل‌های مرتبط با صنعت آرد و نان کشور هستیم که برگزاری این نمایشگاه ماحصل برنامه‌ریزی و نظارت و کمک‌ها و تلاش‌های تک‌تک این تشکل‌ها می‌باشد و مطمئنا در سال‌های آتی نیز این روند ادامه خواهد داشت.
 
آیا این نمایشگاه به اهداف اولیه خود دست یافته است؟ 
برای جواب به این سؤوال بهتر است نمایشگاه را یک‌بار دیگر تعریف کنیم و بر ابعاد آن نگاهی بیاندازیم. نمایشگاه نقطه تلاقی عرضه‌کنندگان کالا یا خدمات و متقاضیان همان کالا و خدمات در مکانی خاص و در زمانی مشخص است و از طرفی نمایشگاه تنها مکانی است که می‌توان از 5 حس انسان در یک زمان به جهت تحقق اهداف گام برداشت. همچنین نمایشگاه متشکل از پنج حلقه متصل به هم شامل سایت، برگزارکننده، غرفه سازان،  مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان می‌باشد حال هریک از پنج حلقه در سه مرحله قبل از نمایشگاه هنگام نمایشگاه و بعد از نمایشگاه تاثیر گذاری خود را بریک رویداد نمایشگاهی دارد. نکته مهم اینجاست که مشارکت‌کنندگان بیشترین تاثیر در روند و دست آوردهای نمایشگاه را پس از برپایی نمایشگاه خواهند داشت لذا از مشارکت کنندگان خواهشمندیم به جهت  ایجاد فرصت‌های تجاری و ایجاد دستاوردهای بازار هدف شرکت خود ابزارهای مناسب را برای ایجاد این فرصت‌ها و اطلاع‌رسانی و انجام دعوت از مشتریان خود را  به‌کار گیرند. همچنین برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها نیز به جهت تحقق اهداف آن پس از یک رویداد نمایشگاه گزارشات و پیگیری‌های عملکرد خود را در چهارچوب تعیین شده توسط سازمان توسعه تجارت انجام می‌دهند که ما نیز از این امر مستثنا نیستیم.در پایان امیدوار هستیم با توجه به موقعیت حساس کنونی کشور در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در چهار چوب تعاریف دولت تدبیر وا مید و با همکاری و همیاری کلیه دست‌اندرکاران صنعت آرد و نان کشور شاهد نمایشگاهی پرشور، پررونق و تأثیر‌گذار باشیم.
 
(شماره 65  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه