هدر

مدیرعامل شرکت « دهلر ایرانیان» در گفت‌وگو با« اقتصاد سبز» :

هر مسیری خارج از رقابت سالم به ناکجا آباد ختم می‌شود

واردات در هر صنعتی‌ تا جایی‌که موجب ارتقای کیفیت محصولات داخلی شود می‌تواند موجب رشد بلند‌مدت آن صنعت در کشور شود، این مهم در صنعت موادغذایی از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که با بحث بهبود وضعیت سبد کالای مصرفی خانوار‌ها مستقیما ارتباط دارد. 
واردات در هر صنعتی‌ تا جایی‌که موجب ارتقای کیفیت محصولات داخلی شود می‌تواند موجب رشد بلند‌مدت آن صنعت در کشور شود، این مهم در صنعت موادغذایی از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که با بحث بهبود وضعیت سبد کالای مصرفی خانوار‌ها مستقیما ارتباط دارد. 
ما تولید‌کنندگان درجه یکی در کشور داریم، در بلند‌مدت می‌توانیم شرایطی را متصور باشیم  که تولید‌کنندگان داخلی موفق به عرضه محصولات با کیفیت جهانی شده‌اند به‌گونه‌ای که بازار هدف آنها نه تنها مصرف کنندگان داخلی است بلکه عرضه بین‌المللی محصول بخش اجتناب‌ناپذیری از تجارت آنها محسوب می‌شود و این امر تنها از راه رقابت سالم در بازار جهانی ممکن است.در دوران پسابرجام امکان حضور شرکت‌های بین‌المللی مطرح در هر صنعتی در کشور با سهولت بیشتری فراهم خواهد شد در نتیجه تولید کننده داخلی جهت حضور در این صحنه رقابت ناگزیر به ارتقای کیفیت خواهد بود و حاصل این رقابت حضور فعال برای تولید کنندگان ما در بازار داخل و بین‌الملل است. آنچه خواندید فرازهایی از صحبت‌های خانم کرامتی مدیرعامل شرکت دهلر ایرانیان است که با کوله‌باری از تجربه حاصل از سال‌ها فعالیت در صنعت غذای ایران پاسخگوی سؤوالات خبرنگار ما بود که با هم ماحصل آن را  می‌خوانیم:
 
نوسان نرخ ارز چه تأثیری در، ورود انواع افزودنی‌ها به کشور ایفا می‌کند؟
مسلماً مانند هر فاکتور اقتصادی دیگری، نرخ ارز چنانچه ثابت نبوده و مرتب دستخوش تغییر باشد منجر به عدم ثبات کیفیت مواد اولیه مصرفی در محصول نهایی می‌شود! به این حالت که تولید کننده برای تأمین بودجه هرگز تصویر درستی از هزینه تمام شده محصول نداشته و به دلیل حفظ قیمت فروش و در‌صورت تغییر نرخ ارز که معمولا هم صعودی است ناچار به تغییر منابع تامین می‌گردد. بنابراین تاثیر این فاکتور اقتصادی در تغییر کیفیت محصول نهایی ساده و روشن است.
 
پرمصرف‌ترین افزودنی‌ها در کشور کدامست و به‌طور کلی پیرامون نقش افزودنی‌ها در بازارپسندی و توسعه صادرات محصولات صنایع غذایی توضیح دهید؟
افزودنی‌ها طیف گسترده ای دارند، هر کدام از بخش‌های صنعت غذا نیاز به استفاده از انواع مختلف این افزودنی‌ها را برای تولید محصولی نزدیک به طعم و عطر محصول  خانگی و یا مورد پسند مصرف کننده دارد. و دلیل دیگر آن نیاز به ایجاد شرایط و بستر لازم در روند تولید صنعتی محصول غذایی است. بنابراین نمی‌توان به‌طور قطع گفت کدام افزودنی یا افزودنی‌ها بیشترین مصرف را دارند. اما برای مثال می‌توان گفت هر آنچه که با بافت و طعم محصول نهایی و همچنین رنگ و جلوه آن در ارتباط باشد، جزو پر‌مصرف‌ترین‌ها قرار می‌گیرد!
 
‌ لطفاً مختصری پیرامون محصولاتی که وارد می‌کنید ویژگی‌هایی که نسبت به نمونه‌های مشابه دارد بفرمایید؟
به‌طور خلاصه، محصولات ما به واقع طبیعی هستند، دلیل تمایزشان این است که ما به سلامت خودمان و همه آحاد بشر اهمیت می‌دهیم! جلوه و اثبات آن را می‌توان در روش تأمین، استخراج و روش تولید محصولاتمان به صورت رسمی مشاهده و بررسی کرد. بزرگترین منبع تأمین ما طبیعت است، انواع و اقسام گیاهان، گل و میوه‌ها از هر نوعی که تصورش را بکنید البته به شرط آنکه قابل استفاده در زنجیره غذایی انسان باشد و طعم و خاصیت مطلوب به‌وجود آورند. بنابراین بخش اعظمی از سرمایه‌گذاری و هزینه شرکت بر روی کیفیت آب، تکنولوژی، روش‌های کاشت و داشت و برداشت،  روش‌های تحقیق و توسعه متمرکز است. چه آن بخشی که در تملک شرکت باشد و چه آن بخشی که بصورت قراردادی و یا برون سپاری و شراکت باشد. در تمام اقدامات و فعالیت‌هایمان این دیدگاه که «ما متعهد به کیفیت در فرآیند و محصول هستیم.» مد‌نظر قرار دارد.
 
دلیل فراگیر شدن استفاده از انواع افزودنی‌ها، استابیلایزرها، طعم‌دهنده‌ها و... در صنعت غذا چیست؟
دلیل فراگیری این نوع محصولات را اگر اشتباه نکنم در پرسش قبلی شما تا حدودی پاسخ داده باشم، اصل داستان این است که محصولات باید از لحاظ طعم و کیفیت تا جای ممکن نزدیک به محصولات خانگی و ذائقه‌مان باشد، و تولید آنها به شکل صنعتی نیازمندی‌هایی دارد که استفاده از این نوع محصولات را الزامی می‌کند. دلیلی دیگر را شاید بتوان  به تنوع طلبی و تغییر سریع سلیقه من مصرف کننده دانست که آنچه می‌خورم یا می‌نوشم باید به سرعت انتظاراتم را برآورده کند، و این انتظارات چیزی نیستند جز طعم‌های جدید همراه با ارزش غذایی بهتر و سالم تر. نیازمندی اولیه همه آنها تولید و ایجاد طعم و بافت و رنگ جدید می‌باشد که افزودنی‌ها را شامل می‌گردد.
 
در رابطه با موازی‌کاری‌های اداره استاندارد، وزارت بهداشت و گمرک چه نظری دارید و بفرمایید این موازی‌کاری‌ها چه تأثیراتی بر روی صنعت خواهد داشت؟
خوب این روشن است‌، موازی کاری اسمش رویش است، یعنی اتلاف وقت و انرژی و سرمایه. دیگر باید خواند حدیث مفصل از این مجمل...
 
‌ لطفاً تحلیلی از اقتصاد ایران در حوزه واردات موادغذایی در دوران پسابرجام بفرمایید و ارزیابی شما از این مهم چیست؟
واردات در هر صنعتی‌ تا جایی‌که موجب ارتقای کیفیت محصولات داخلی شود می‌تواند موجب رشد بلند‌مدت آن صنعت در کشور شود، این مهم در صنعت موادغذایی از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که با بحث بهبود وضعیت سبد کالای مصرفی خانوار‌ها مستقیما ارتباط دارد. ما تولید‌کنندگان درجه یکی در کشور داریم، در بلند‌مدت می‌توانیم شرایطی را متصور باشیم  که تولید‌کنندگان داخلی موفق به عرضه محصولات با کیفیت جهانی شده‌اند به‌گونه‌ای که بازار هدف آنها نه تنها مصرف کنندگان داخلی است بلکه عرضه بین‌المللی محصول بخش اجتناب‌ناپذیری از تجارت آنها محسوب می‌شود و این امر تنها از راه رقابت سالم در بازار جهانی ممکن است. در دوران پسابرجام امکان حضور شرکت‌های بین‌المللی مطرح در هر صنعتی در کشور با سهولت بیشتری فراهم خواهد شد در نتیجه تولید کننده داخلی جهت حضور در این صحنه رقابت ناگزیر به ارتقای کیفیت خواهد بود و حاصل این رقابت حضور فعال برای تولید کنندگان ما در بازار داخل و بین‌الملل است. نقطه تمایز شرکت دهلر دقیقا در همین موضوع است، جالب است بدانید شرکت دهلر به‌واسطه احساس تعهد به حمایت از تولید کنندگان صنایع غذایی در ایران و مصرف کنندگان ایرانی همواره خارج از چهارچوب‌های محدود کننده بین‌المللی در ایران حضور داشته است، در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و تحریم‌های چند جانبه بانکی شرکت ما بر مبنای حسن اعتماد با تولید‌کنندگان همکاری داشته است.
 
با توجه به ناآرامی‌های در منطقه از جمله بحران عراق، کودتای ترکیه، مشکلات روسیه و... ایران تا چه حد می‌تواند بازار صنایع غذایی را در منطقه تصاحب کند؟ چه پیشنهاداتی دارید؟
به نکته بسیار قابل توجهی اشاره کردید، این فرصت طلایی قطعاً موجب ترغیب حضور شرکت‌های بین‌المللی در بازار ایران می‌شود و نه تنها به‌عنوان بازار هدف بلکه به‌عنوان پایگاه تولید و عرضه محصول، قطعاً تولید‌کنندگان بزرگ ما از این فرصت غافل نخواهند بود چرا که رقابت بین‌المللی تولید در ایران قطعی است و اگر نخواهیم به‌صورت سالم و با ارتقای کیفیت وارد این کارزار شویم پس به‌طور قطع ناگزیر خواهیم بود عرصه را به قابل‌ترین‌ها واگذار کنیم. برای تولید با کیفیت دو پیش نیاز وجود دارد، یکی بازار رقابتی و دوم امنیت در هر شکل آن ، بحمدالله، در زمینه امنیت همانگونه که می‌دانید در منطقه، ایران حرف اول را می‌زند، در زمینه رقابت با طیب خاطر عرض می‌کنیم هر مسیری خارج از رقابت سالم بین‌المللی به ناکجا آباد ختم خواهد شد. پیشنهاد اینجانب به‌عنوان یکی از فعالان این صنعت در دو دهه اخیر این است که تنها و تنها تولید با کیفیت جهانی خط مشی کلیه سیاستگزاری‌های تجاری و بازرگانی کشور باید باشد، به‌گونه‌ای که بازارهای بین‌المللی منافع خود و مصرف‌کنندگان را در گشودن مسیر کالاهای ایرانی پیدا کنند و قطعاً برای اجرایی شدن آن نیاز به حمایت همه جانبه از تولید کننده و رفع موانع و مشکلات آنهاست!
 
چه دورنمایی را برای صنعت غذای ایران متصور هستید؟
در‌صورت ثبات و حمایت از تولید، ‌آینده بسیار خوبی است، تولید‌کنندگان ما پتانسیل بسیار بالایی در تولید کیفیت و نوآوری دارند، واحد‌های تحقیق و توسعه مجهز، اهمیت به سلامت مردم، دست و دلبازی بسیار در سرمایه‌گذاری برای استفاده از آخرین تکنولوژی موجود در بازار، همه اینها تولید کننده‌ها را شایسته بهترین جایگاه می‌کند. اما، امای بزرگ ثبات و حمایت است! یک مثال کوچک همین فصل اخیر است و فصل تولیدی که کمی دیر شروع شد و تا جان بگیرد با چندین مسأله اساسی درگیر شد: افزایش نرخ شکر و کمبود آن، همزمان با افزایش قیمت بسته‌بندی به‌دلیل افزایش قیمت رزین PET و کاغذ و بالا رفتن هزینه ترخیص با قرار گرفتن برخی اقلام وارداتی در لیست اولویت.
 
لطفاً کمی در رابطه با شرکت و فعالیت‌های آن توضیح دهید؟
شرکت دهلر تولید کننده و عرضه کننده مواد اولیه تکنولوژی محور و ارایه‌دهنده راه‌حل‌هایی یکپارچه در صنایع غذایی و آشامیدنی در سطح جهانی می‌باشد. رویکرد‌های یکپارچه و سبد محصولات گسترده شرکت دهلر بستری مناسب برای ‌نوآوری و برنامه‌های کاربردی در صنعت غذا و آشامیدنی می‌باشد. سبد محصولات مواد اولیه طبیعی شامل طیف گسترده‌ای از طعم‌ها، رنگ‌ها، مواد اولیه بهداشتی و غذایی، مواد اولیه غلات، مواد اولیه لبنی، مواد اولیه تخصصی، مواد خشک، مواد اولیه میوه و سبزیجات می‌باشد.  این شرکت با سابقه 200 ساله دارای زیرساخت‌های علمی و فن آورانه بسیار قوی و به روز بوده و این امر نقطه قوت این شرکت در بازار رقابتی فعلی است. محصولات ما شامل طعم دهنده‌های طبیعی، کنسانتره‌های میوه، عصاره‌های گیاهی و عصاره مالت می‌باشد. حدود 5000 نفر در 130 دفتر و 30 کارخانه تولیدی گروه دهلر در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند. فعالیت ایران هم به خیلی سال قبل برمیگردد. بیشتر از 15  سال.
 
‌ برنامه‌های آینده شرکت چیست؟
برنامه‌های زیادی پیش رو داریم، پیشتر اشاره شد که در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و سیاسی شرکت دهلر نه تنها از حضور فعالانه‌اش کاسته نشد، بلکه با توسعه سازمان و دفتر ایران قدم‌های خوبی در جهت توسعه فعالیت‌ها برداشته‌ایم چند دستور کار داریم که سرخط آنها این است:  -توسعه همکاری دانش بنیان با صاحبان صنعت در ارتقای دانش مصرف سالم -ارتقای فعالیت‌های فعلی و گسترش سازمان برای پوشش هرچه بیشتر بخش‌های مختلف صنعت غذا هر دو به این معنی که هر آنچه از جهت نوآوری و فن آوری برای عرضه و تولید محصولات جدید تر و با کیفیت فراهم آورده‌ایم یا در آینده نزدیک حاصل می‌شود را با مجموعه تولید و یا دانشگاهی در میان  بگذایم. 
 
(شماره 66  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه