هدر

پس از دومین مرحله شمارش آرا مشخص شد؛

(شماره 00 مجله اقتصاد سبز) جهش خیره‌کننده «رانی» و «هراز» و صدرنشینی «یک‌ویک»

پس از 2 دوره برگزاری نظرسنجی برای انتخاب شرکت‌های برتر صنایع غذایی و مشاهده فراز و فرودهای بسیار در طول دوره نظرسنجی آن چیزی که بیش از همه خود را نشان می‌دهد، اقتدار برخی شرکت‌ها تا پایان دوره  و غیرقابل پیش‌بینی بودن گروهی دیگر است. 
پس از 2 دوره برگزاری نظرسنجی برای انتخاب شرکت‌های برتر صنایع غذایی و مشاهده فراز و فرودهای بسیار در طول دوره نظرسنجی آن چیزی که بیش از همه خود را نشان می‌دهد، اقتدار برخی شرکت‌ها تا پایان دوره  و غیرقابل پیش‌بینی بودن گروهی دیگر است. 
برندهایی نظیر «لادن/بهار» و «ملارد» را شاید از همین امروز بتوان صدرنشینان هفته‌های پایانی رقابت‌ها نیز تصور کرد، اما در گروه‌هایی نظیر ماکارونی، نان، نوشیدنی‌ها، کنسرو، لبنیات و شیرینی و شکلات به طور حتم در ماه‌های آینده شاهد چند بار دست به دست شدن رده‌های بالای جدول خواهیم بود و شاید همین حوادث رقابت در این گروه‌ها را گرم‌تر و پرحاشیه‌تر کند و خوانندگان را هر ماه به دنبال رتبه‌های جدید برندهای محبوب خود بکشاند. 
به هر حال آنچه مایه مباهات برگزارکنندگان این نظرسنجی است، جا افتادن این رخداد در میان مدیران صنایع غذایی است که سال به سال بر غنای آن افزوده می‌شود.  
 
«یک‌ویک» صدرنشین گروه کنسرو شد
«یک‌ویک» از «شیلتون» سبقت گرفت و «شیلانه» از سد «چین‌چین» عبور کرد تا اعضای گروه کنسرو هم نشان دهند که به هیچ وجه قصد پا پس گذاشتن ندارند و به دنبال کوچک‌ترین فرصت برای رسیدن به پله‌های بالایی جدول هستند. «تبرک» هم با صعود 3 پله‌ای خود نشان داد به هیچ وجه از جایگاه فعلی‌اش رضایت ندارد و چشم امیدش به روزها و هفته‌های آتی است. 
 
جهش «ب.آ» در کنار تداوم صدرنشینی «گوشتیران»
اگر از جهش 8 پله‌ای «ب.آ» و صعود 3 پله‌ای «دمس» عبور کنیم، بی‌تردید یکی از گروه‌های کم‌تحرک سومین دوره نظرسنجی  انتخاب شرکت‌های برتر همین گروه فرآورده‌های گوشتی است، چراکه «گوشتیران»، «سولیکو»، «آندره» و «رباط» کماکان 4 پله نخست این گروه را به خود اختصاص داده‌اند. 
 
«مزمز» تنور رقابت‌ها را گرم می‌کند
«چی‌توز» درحالی صدر جدول گروه اسنک را مال خود کرده است که «مزمز» به هیچ وجه تاب تحمل این مساله را ندارد و از همین آغازین هفته رقابت‌های امسال حرکت رو به صعود خود را آغاز کرده است. البته «مینو» و «چاکلز» هم با فاصله‌ای نه چندان زیاد این 2 ابر قدرت گروه اسنک را تعقیب می‌کنند. 
 
جهش خیره‌کننده «رانی» تداوم صدرنشینی «سن‌ایچ»
«رانی» در ماه گذشته کاری کرد کارستان و با صعود 14 پله‌ای خود نه تنها بالاتر از «ایستک» ایستاد، بلکه زنگ خطر را برای همه بالانشین‌های گروه نوشیدنی‌ها به صدا درآورد. البته «سن‌ایچ» هم فاصله خود را با سایر رقبا حفظ کرد تا از همین آغازین هفته‌ رقابت‌ها عزم جدی خود را به همگان نشان دهد. «بهنوش»، «کوکاکولا» و «تکدانه» هم رقبای اصلی این گروه به شمار می‌روند. 
 
«لادن/بهار» یکه‌تاز بی‌چون و چرای روغنی‌ها
«نینا» از «اتکا/ورامین» و «غنچه» سبقت گرفت تا نشان دهد، امسال با عزمی متفاوت در رقابت‌ها حاضر شده است، «اتکا/ورامین» هم سقوط 2 پله‌ای را تجربه کرد تا بیش از پیش متوجه فشردگی رقابت‌های امسال شود. البته با اقتدار خاصی «لادن/بهار» نظاره‌گر رقابت در پله‌های پایین‌تر جدول این گروه است. «لویه» هم موفق‌ترین برند روغن زیتون تا اینجای کار رقابت‌های این گروه به شمار می‌رود. 
 
عزم «سه‌نان» جدی‌تر از همیشه
«سه‌نان» درحالی در صدر جدول گروه «نان» قرار گرفته که «نان‌آوران» یکی از نام‌آورترین برند‌های مثلث قدرت نان کشور که در بازار به خوبی می‌درخشد، گویا در نظرسنجی امسال حال و روز چندان خوشی ندارد و در این ماه قافله رقابت را به «نان‌سحر» نیز واگذار کرد، البته تجربه سال گذشته نشان داد،‌«نان‌آوران» تا آخرین روز هم غیرقابل پیش‌بینی است. 
 
«هراز» باز هم همه مدعیان را غافلگیر کرد
همانطور که پیش‌بینی می‌شد، امسال نیز «هراز» همه را غافلگیر کرد و با صعود 10 پله‌ای خود نشان داد که تبحر خاصی در تصاحب آرای خوانندگان ما دارد. «هراز» درحالی صدرنشین این گروه شده که «کاله» و «پگاه» بزرگ که در روز جهانی غذا و روز ملی صادرات همه جوایز را مال خود کرده‌اند را پشت سر گذاشته است. البته در رده‌های پایین‌تر در یک ماه گذشته تغییر قابل توجهی مشاهده نمی‌شود.

«شیرین‌عسل» بر بام تولیدکنندگان دنیای شیرین
«پارمیدا»، «مینو» را پشت سر گذاشت تا رقابت فشرده «آیدین» و «فرمند» که دست از سر هم برنمی‌دارند، کمتر به چشم بیاید. البته «شیرین‌عسل» درحالی در صدر جدول این گروه جا خوش کرده که «باراکا» هم سایه به سایه‌اش حرکت می‌کند و مترصد کوچک‌ترین لغزش این بزرگ صنعت شیرینی و شکلات است تا به صدر جدول برسد.

دوئل «تک» و «زر» از آغاز رقابت‌ها
دوئل «تک‌ماکارون» و «زرماکارون»  امسال هم گل سرسبد رقابت‌های گروه ماکارونی به شمار می‌رود و «مانا»، «مک» و «سمیرا» هم با فاصله بسیار تعقیب‌کنندگان این 2 ابرقدرت صنعت ماکارونی به شمار می‌روند.

«ملارد» بر قله گروه قارچ ایستاد
«ملارد» درحالی صدرنشین بلامنازغ گروه قارچ است و «سینا» پرآوازه و «جوانه» را به دنبال خود می‌بیند که «نگین» با فرار از سد «پارس‌شهریار» در عمل کاری کرد کارستان. «صدف»، «آسیا» و «کوهستان» هم تعقیب‌کنندگان صدرنشینان این گروه به شمار می‌روند.

«سحرخیز» حاکم بلامنازع تولیدکنندگان طلای سبز و سرخ
شاید واژه کم‌تحرک‌ترین گروه برای زعفران و چای چندان بی‌مسما نباشد، چراکه در 7 رتبه نخست جدول هیچ تغییری به نسبت مقایسه با ماه گذشته مشاهده نمی‌شود و «محسن» هم با لیفان‌هایش هنوز نتوانسته بالاتر از «قائنات»، «گلستان» و «سحرخیز» بایستد و «سحرخیز» حاکم بلامنازع این گروه است.

«گلها» گل سرسبد گروه ادویه و سبزیجات خشک
«گلها» درحالی گل سرسبد گروه ادویه و سبزیجات خشک است که «همیشک» و «سبزان» هم اندکی خیال پا پس کشیدن ندارند و به نظر می‌رسد تنور رقابت‌های این گروه به تدریج گرم و گرم‌تر شود. «گلستان»، «سبزینه» و «ترخینه» هم به ترتیب در رده‌های بعدی جدول این گروه قرار دارند.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه