هدر

پس از سومین مرحله شمارش آرا مشخص شد؛

(شماره 00 مجله اقتصاد سبز) قدرت‌نمایی «کاله»، «چی‌توز»، «سه‌نان»، «لادن/بهار»، «گلها» و «تک ماکارون»

ماه آبان را باید ماه «کاله»، «دلپذیر»، «مزمز»، «کوکاکولا»، «آیدین» و «گلها» بنامیم، چراکه به گونه‌ای به جمع‌آوری امتیاز پرداختند که زنگ خطر را برای همه رقبا به صدا درآوردند. «دلپذیر»، «چین‌چین» و «مهرام» را پشت سر گذاشت.

ماه آبان را باید ماه «کاله»، «دلپذیر»، «مزمز»، «کوکاکولا»، «آیدین» و «گلها» بنامیم، چراکه به گونه‌ای به جمع‌آوری امتیاز پرداختند که زنگ خطر را برای همه رقبا به صدا درآوردند. «دلپذیر»، «چین‌چین» و «مهرام» را پشت سر گذاشت.

«مزمز» خود را به یکقدمی «چی‌توز» رساند، «کوکاکولا»، «بهنوش» را پشت سر گذاشت، «کاله» با قدرت از«هراز» عبور کرد و جایگاهش را پس گرفت و ... درواقع در سومین ماه نظرسنجی انتخاب شرکت‌های برتر رقابت‌ها سر و شکل خوبی به خود گرفت و تنور رقابت‌ها داغ داغ شده است و استقبال خوب خوانندگان از این نظرسنجی امید آن را می‌دهد که شاهد رقابت‌های نفسگیری در ماه‌های آینده باشیم. از همه خوانندگان که به دعوت ما پاسخ گفته‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم امسال بتوانیم با شرایط بهتری این نظرسنجی را انجام دهیم.


جهش «دلپذیر»؛ تداوم صدرنشینی «یک‌ویک»
«دلپذیر» به گونه‌ای در ماه گذشته به جمع‌آوری آرای خوانندگان پرداخت که نه‌تنها زنگ خطر را برای تمامی صدرنشینان به صدا درآورد، بلکه با حضور در رتبه سوم، «شیلانه»، «چین‌چین» و «مهرام» را به زیر خود کشید. البته در این گروه «یک‌ویک» کماکان صدرنشین است و «شیلتون» و «دلپذیر» مترصد کوچک‌ترین لغزش هستند تا خود را بر سکوی نخست گروه کنسرو ببینند. به راستی آیا «چین‌چین» و «مهرام» ساکت می‌نشینند یا «دلپذیر» این بار «یک‌ویک» را نیز غافلگیر خواهد کرد. تا یک ماه دیگر همه چیز روشن خواهد شد.

«مزمز» زنگ خطر را برای «چی‌توز» به صدا درآورد
«چی‌توز» درحالی همچنان صدرنشین گروه اسنک است که خطر را در بیخ گوش خود احساس می‌کند و حتی اگر بخواهد نمی‌تواند جهش خیره‌کننده «مزمز» را نبیند. 2 رقیب قدری که دایره رقابتشان در بازار را به خوبی در این نظرسنجی نشان می‌دهند. به راستی آیا به مثابه سال گذشته که چندبار «مزمز» صدرنشین شد، امسال نیز می‌تواند چی‌توز را پایین بکشد و سرانجام اینکه برنده دوئل بزرگان اسنک کدام برند است؟ جدای از رقابت میلی‌متری این 2 برند مطرح «مینو» و «چاکلز» تعقیب‌کنندگان اصلی صدرنشینان به شمار می‌روند.

«گوشتیران» ول کن صدر جدول نیست
اگر از جهش 2 پله‌ای «همبرگر202» و سبقت از «ماسیس» و «رباط» عبور کنیم، بی‌تردید گروه فرآورده‌های گوشتی یکی از کم‌تحرک‌ترین گروه‌های این دوره نظرسنجی به شمار می‌رود، چراکه «گوشتیران»، «سولیکو» و «آندره» بدون تغییر مثلث طلایی صدر جدول این گروه را تشکیل داده‌اند و در میانه‌های جدول هم حرکت صعودی «میکائیلیان» باعث شد تا «ب.آ» با یک پله نزول در جایگاهی بهتر از هشتم قرار نگیرد.

«کوکاکولا» به یکقدمی «سن‌ایچ» صدرنشین رسید
«کوکاکولا»، «بهنوش» را پشت سر گذاشت و به یکقدمی «سن‌ایچ» صدرنشین رسید تا به همگان ثابت کند که دود از کنده بلند می‌شود و «کوکاکولا» در کشور ما هم جزو محبوب‌ترین برندها قرار دارد. ایستک هم 3 پله خود را بالا کشید و در رتبه سوم جای گرفت تا «بهنوش» ماه بدی را با 2 پله نزول سپری کرده باشد. البته «رانی» هم با 6 پله نزول در رتبه یازدهم و پس از «سان‌استار» قرار گرفت تا صعود 4 پله‌ای آب معدنی «دماوند» و 2 پله‌ای «زمزم» چندان به چشم نیاید، اگرچه «زمزم» کماکان بالاتر از «پپسی» قرار دارد و «دماوند» هم در میان آب‌های معدنی هنوز هم در رتبه بالاتری قرار دارد.

«لادن/بهار» صدرنشین بی چون و چرای روغنی‌ها
«اتکا/ورامین» به قدری در طول یک ماه گذشته به خوبی امتیاز جمع‌آوری کرد که «نینا» و «غنچه» چاره‌ای جز تسلیم شدن نداشتند. البته نمی‌توان منکر اقتدار بی چون و چرای «لادن/بهار» شد، چراکه به‌گونه‌ای به جمع‌آوری امتیاز پرداخته که شاید از همین حالا بتوان رتبه نخست روغنی‌ها را برایش کنار گذاشت و صدای کسی هم درنیاید. البته کمی آن‌طرف‌تر «قو»، «آفتاب»، «گلناز» و «پامچال» هم صدرنشینان را تعقیب می‌کنند.

«سه‌نان» برنده رقابت مثلث طلایی صنعت نان
برخلاف 2 سال گذشته «سه‌نان» و «نان‌سحر» به گونه‌ای امتیاز گرفته‌اند که «نان‌آوران» هرچه تلاش می‌کند به آنها نمی‌رسد، گویا فرار ماه‌های آخر نظر سنجی سال گذشته برای این 2 برند مدعی به قدری گران تمام شده که به هیچ وجه قصد کوتاه آمدن ندارند و شاید همین رقابت تنگاتنگ اوج هیجان را دراین گروه به وجود آورد. جدای از رقابت تنگاتنگ مثلث طلایی صنف نان «فرنان»، «نان‌قدس‌رضوی» را پشت سر گذاشت تا معلوم شود تنور رقابت امسال در گروه نان داغ داغ است.

زهر چشم «کاله» از «هراز» و بقیه لبنیاتی‌ها
جهش ماه گذشته «هراز» به‌گونه‌ای برای رقیب همشهری‌اش گران تمام شد که «کاله» را وادار که در همین آغازین ماه‌های رقابت زهر چشم را از تمام لبنیاتی‌ها بگیرد و چنان غرشی در صدر جدول صورت دهد که تا ماه‌های آینده خاطره آن برای همگان باقی بماند. به راستی آیا رقبای مازندرانی دست از سر هم برمی‌دارند و «هراز» می‌تواند پاتک جدی رقیب قدرش را پاسخ دهد یا اینکه «کاله» از اریکه قدرت پایین بیا نیست. جدای از این دوئل آملی‌ها در صدر جدول «پگاه» با صبر و حوصله خاص خود را به این 2 رقیب قوی نزدیک می‌کند و مترصد فرصتی است تا هر دو را با هم به زیر بکشد. به راستی آیا همشهریان آنقدر در رقابت غرق می‌شوند که قافیه را به قدرت کهنه‌کار صنایع لبنی ببازند؟ پس از این 3 برند نام آشنای لبنی، «میهن»، «دامداران»، «پاک»، «چوپان» و «پاکبان» قرار دارند که بدون تغییر در فضای مسالمت‌آمیزی طی طریق می‌کنند.

«آیدین» به «شیرین‌عسل» صدرنشین رسید
درحالیکه «شیرین‌عسل» رفته رفته جای پای خود را در صدر جدول محکم می‌کند، «آیدین» رقیب کهنه‌کار همشهری‌اش با عبور از «باراکا» خود را به یکقدمی صدر جدول رساند تا این بار تبریزی‌ها برای رسیدن به قله با هم کورس بگذارند. البته نزول 2 پله‌ای «باراکا» و صعود 2 پله‌ای «مینو»ی کهنه‌کار از جمله دیگر وقایع این گروه به شمار می‌رود. اگرچه نمی‌توان از صعود 3 پله‌ای «آی‌سودا» نیز به راحتی عبور کرد.

«تک» و «زر» از رقبا فاصله گرفتند
اگرچه سلاطین رشته‌های طلایی رقابت آرامی را پشت سر می‌گذارند، اما هنوز هم معلوم نیست، چرا «زرماکارون» مانند سال‌های گذشته رقابت‌ها را جدی نگرفته، آیا آتش زیر خاکستر است یا تاکتیکی که در ماه‌های آینده رو خواهد شد. به هر حال هنوز رقابت‌ها در این گروه گرم نشده و 6 رتبه نخست جدول بدون تغییر دست نخورده مانده است و «تک‌ماکارون» کماکان حاکم بلامنازع این گروه است.

«ملارد» صدر جدول را قبضه کرد
«جوانه» از «سینا» سبقت گرفت و خود را به یکقدمی «ملارد» رساند و «پارس شهریار(قارچینو)» هم«نگین» را پشت سر گذاشت تا بزرگان صنعت قارچ زیر پرچم «ملارد» به رقابت بپردازند. در این گروه اگر عنوان شود با حضور «ملارد» همه برندهای قارچ برای رتبه دوم می‌جنگند سخن چندان بیراهی نخواهد بود.

«سحرخیز» کماکان در صدر
«سحرخیز» درحالی در صدر جدول گروه چای و زعفران جا خوش کرده که «گلستان»ول کن‌اش نیست و کمی آن‌طرف‌تر «قائنات»، «محسن» و «دبش» مترصد فرصتی هستند تا خود را در صدر جدول به رخ رقبا بکشند. البته در ماه گذشته نمی‌توان از جهش «بهرامن» و «جهان» و افول «نوین‌زعفران» سخنی به میان نیاورد.

«گلها» گل سر سبد ادویه و سبزیجات خشک
«گلها» اگرچه خود را به عنوان حاکم بلامنازع گروه معرفی کرده، اما اندکی آن‌طرف‌تر غوغایی به پا شده است. غوغایی که «سبزان» و «ترخینه» به پا کردند و نه‌تنها در رتبه دوم و سوم جدول جا می‌گرفتند، بلکه «همیشک» را وادار به 3 پله نزول و قرار گرفتن در رتبه پنجم کردند. اگرچه «سحرخیز» نیز با 7 پله صعود نشان داد در این گروه هم می‌خواهد حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه