هدر

پس از هشتمین مرحله شمارش آراء

(شماره 46 مجله اقتصاد سبز) دوئل «سحرخیز» و «گلستان» انتقام «یک و یک» از «مهرام» و درخشش «نان‌آوران»

این نظرسنجی صرفا از خوانندگان «اقتصاد سبز» صورت می‌گیرد  و به معنای نظرسنجی از مصرف‌کنندگان کل کشور نیست. «مهرام» که همین یک ماه پیش از رقیب کهنه‌کارش «یک و یک» عبور کرده بود دوران صدرنشینی‌اش یک ماه بیشتر دوام نیاورد تا «یک و یک» با فاصله‌ای اندک صدر جدول را پس بگیرد
این نظرسنجی صرفا از خوانندگان «اقتصاد سبز» صورت می‌گیرد  و به معنای نظرسنجی از مصرف‌کنندگان کل کشور نیست. «مهرام» که همین یک ماه پیش از رقیب کهنه‌کارش «یک و یک» عبور کرده بود دوران صدرنشینی‌اش یک ماه بیشتر دوام نیاورد تا «یک و یک» با فاصله‌ای اندک صدر جدول را پس بگیرد
و سرنوشت صدرنشین این گروه را به هفته‌ها و روزهای آخر بکشاند. 
دوئل «چی‌توز» با «مزمز» و «زرماکارون» با «تک ماکارون» هم حال وهوای خاصی به نظر سنجی امسال بخشیده است، هرچند که نمی‌توان از درخشش «گلستان» هم به راحتی چشم پوشی کرد، چرا که آنقدر در سه ماه گذشته تلاش کرد تا ضمن جبران عقب‌ماندگی‌ها با «سحرخیز» هم امتیاز شود و از همین حالا زنگ خطر را به صدا درآورد. البته «نان‌آوران» هم پس از ماه‌ها تلاش سرانجام توانست از رقیب باتجربه‌اش «سحر» عبور و در رتبه دوم جاخوش کند. «ب. آ» هم اندک اندک خواب صدرنشینی گوشتیران را آشفته خواهد کرد. با توجه به این‌که زمان نظرسنجی تا پایان وقت اداری 10 خرداد خاتمه می‌یابد در عمل در طول چند هفته باقی‌مانده شاهد گرم‌تر شدن رقابت‌ها خواهیم بود. نظرسنجی که در روزهای پایانی‌اش مقارن با نمایشگاه «ایران اگروفود» است و می‌رود تا در سومین گام حرکت جدیدی را تجربه کند. 
 
«یک و یک» تاب برتری «مهرام» را نداشت 
خط و نشان «مهرام» برای «یک و یک» دیری نپائید و «یک و یک» آنقدر در یک ماه گذشته به خوبی عمل کرد و مورد اقبال خوانندگان «اقتصاد سبز» قرار گرفت که دوباره صدر جدول را در یک رقابت میلیمتری پس گرفت تا اوج هیجان را در این گروه نظاره‌گر باشیم. «دلپذیر» هم کماکان تعقیب کننده اصلی صدرنشینان، ضلع سوم مدعیان این گروه را تشکیل داده‌است. «شیلتون»، «شیلانه» و «دلوسه» هم در رتبه‌های چهارم تا ششم جاخوش کرده‌اند و با فاصله‌ای اندک «بهروز»، «تبرک»، «گلنوش» و «چین چین» بالانشین‌ها را تعقیب می‌کنند. 
 
«هراز» صدرنشین بی چون و چرای لبنیات 
هرچقدر رقابت در گروه کنسرو فشرده است و صدر جدول هر ماه دست به دست می‌شود تولید کنندگان لبنی در فضایی یکنواخت به رقابت می‌پردازند، «هراز» با اقتدار صدر جدول را قبضه کرد و «کاله»، «پگاه»، «دامداران»، «میهن» و «پاک» کماکان با فاصله‌ای متعادل نیم نگاهی به رتبه‌های بالاتر دارند. 
 
رقابت «فرمند» با  «شیرین عسل» شیرین‌تر شد 
«شیرین عسل» با وجود آنکه کماکان فاتح رده بندی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات است، اما اردیبهشت را باید ماه «فرمند» نامید که خود را به یک قدمی صدر جدول رساند. «آیدین»، «باراکا» و «شونیز» هم با فاصله در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند. 
«چیچک» هم با عبور از «پارمیدا» خود را به صدرنشینانش نزدیک‌تر کرده است. 
 
«سحرخیز» و «گلستان»  با رقابتی شانه به شانه هم 
«گلستان» به قدری مورد اقبال خوانندگان ما قرار گرفت که خواب خوش «سحرخیز» را از سر پراند و پس از ماه‌ها تلاش نه تنها فاصله را جبران کرد، بلکه به‌صورت مشترک هم امتیاز با «سحرخیز» شد تا اوج هیجان را در این گروه به عینه شاهد باشیم «تروند زعفران» و «بهرامن» هم در رتبه‌های بعدی جدول قرار گرفته‌اند تا هرگونه پیش‌بینی را در این گروه دچار مشکل کنند و هرگونه گمانه زنی را متحمل  نماید. 
 
اقتدار «لادن / بهار»  در صدر جدول روغنی‌ها 
اگر عبور «نینا» از «لویه» را فاکتور بگیریم، رقابت در گروه روغنی‌ها با آهنگی یکنواخت در جریان است و پنج رتبه نخست جدول بدون تغییر در اختیار «لادن / بهار»، «اویلا / فامیلا»، «آفتاب» و «غنچه» است.البته از جهش چند پله‌ای «نرگس شیراز» هم به‌راحتی نمی‌توان عبور کرد. 
 
«چی‌توز» برنده رقابت  با «مزمز»
دوئل «چی‌توز» و «مزمز» در حالی در صدر جدول گروه اسنک مشاهده می‌شود که این دو ابرقدرت با فاصله دور از هم دوئل می‌کنند و «مزمز» هرچه تلاش می‌کند، «چی‌توز» ول کن رقابت نیست. البته با فاصله «چاکلز»، «مینو» و «یامی» هم در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند و اندکی آنطرف‌تر «باتو» اندکی به اوضاع خود سر و سامان داده است. 
 
«سه نان» کماکان برنده رقابت مثلث قدرت، صنعت نان
«سه نان» در حالی به صدر جدول گروه صنعت نان چسبیده که در هفته‌های پایانی نظرسنجی تنور رقابت در این گروه داغ‌تر از همیشه شده است و «نان‌آوران» که چند ماهی خوب به جمع‌آوری امتیاز پرداخته بود، سرانجام رقیب کهنه‌کارش «سحر» را پشت‌سر گذاشت و با تلاش بسیار خود را به رتبه دوم رساند تا مشخص شود در نظرسنجی امسال شرایط برای «نان‌آوران» به مثابه سال گذشته نیست. 
 
«تک ماکارون» از صدر جدول پایین بیا نیست 
دوئل «زر» و «تک» آنقدر فضا را در صنعت ماکارونی تحت تاثیر قرار داده است که شاید اقبال «مانا» در میان خوانندگان اقتصاد سبز کمتر به چشم آمده باشد، در چنین فضایی، «تک»، «زر» و «مانا» در سه رتبه بالایی جدول رتبه‌بندی سلاطین رشته‌های طلایی قرار گرفته‌اند و کمی پایین‌تر «سمیرا» و «مک» در رده‌های چهارم و پنجم جا خوش کرده‌اند. 
 
«گوشتیران» فعلا برنده دوئل با «ب .آ»
«گوشتیران» در حالی کماکان درصدر جدول فرآورده‌های گوشتی جاخوش کرده که دیگر اقتدار گذشته را ندارد و صدای نفس «ب.آ» را در یک قدمی‌اش حس می‌کند. به‌خصوص که از این رقابت فشرده در ماه‌های پایانی سال گذشته نیز خاطره خوشی ندارد و هر لحظه بیم آن می‌رود تا صدر جدول این گروه در مدت کوتاه باقی‌مانده تا پایان نظرسنجی دست به دست شود. «آندره» و «سولیکو» هم با فاصله ناظر رقابت این دوئل هستند. 
 
«رانی» ول کن صدر جدول نیست 
«رانی» در حالی مقتدرانه در پله نخست نوشیدنی‌ها قرار گرفته و «کوکاکولا» / فانتا» را تعقیب کننده خود می‌بیند که کمی آنطرف تر «بهنوش / دلستر» فرار خود را آغاز کرد و با عبور از «سن ایچ» خود را به یک قدمی «کوکاکولا / فانتا» رساند. البته «سن ایچ» با فاصله‌ای بسیار کم منتظر تلافی این فرار بزرگ است و «پپسی» و «ایستک» و «دماوند» هم کمی پائین‌تر چشم به روزهای آینده دوخته‌اند. 
 
«گلها» کماکان گل سرسبد ادویه و سبزیجات خشک 
«گلها» به‌قدری امسال در رده‌بندی گروه ادویه و سبزیجات خشک گل کرده که رقبا تنها به رتبه دوم به بعد فکر می‌کنند. 
«ترخینه»، «همیشک»، «تواضع» و «سبزان» اگرچه خود را از دیگران متمایز کرده‌اند، اما با توجه به فرصت کوتاه باقیمانده بعید است بتوانند به صدر جدول برسند. 
 
«ملارد» همچنان بر قله گروه قارچ
اگر «ملارد» و «سینا» را حاکم صدر جدول تولیدکنندگان خارج بنامیم، بی‌شک عبور «پارس شهریار» از «جوانه» مهمترین حادثه این ماه گروه قارچ به‌شمار می‌رود، چرا که باعث شد «قارچینو» به رتبه سوم صعود و «جوانه» با یک پله نزول در رتبه چهارم قرار بگیرد. اندکی پایین‌تر «نگین» و «شوپی» هم برای تثبیت در جایگاه پنجم رقابت میلیمتری را با هم آغاز کرده‌اند. 
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه