هدر

پس از نهمین مرحله شمارش آرا؛

(شماره 47 مجله اقتصاد سبز) «مهرام» و «ب.آ» دوباره به صدر رسیدند «فرمند» به یکقدمی «شیرین‌ عسل»

«مهرام» که در طول سه ماه گذشته رقابت فشرده ای با  «یک و یک» داشت و ماه پیش هم با واگذاری صدر جدول در عمل قافیه را باخته بود، در این ماه به‌قدری مورد اقبال خوانندگان «اقتصاد سبز» قرار گرفت که نه تنها دوباره به صدرجدول بازگشت، بلکه از رقیب‌اش به قدری فاصله‌ گرفت که در مدت کوتاه باقی‌مانده کار «یک و یک» را برای جبران سخت کرده است. 
«مهرام» که در طول سه ماه گذشته رقابت فشرده ای با  «یک و یک» داشت و ماه پیش هم با واگذاری صدر جدول در عمل قافیه را باخته بود، در این ماه به‌قدری مورد اقبال خوانندگان «اقتصاد سبز» قرار گرفت که نه تنها دوباره به صدرجدول بازگشت، بلکه از رقیب‌اش به قدری فاصله‌ گرفت که در مدت کوتاه باقی‌مانده کار «یک و یک» را برای جبران سخت کرده است. 
صدرنشینی «ب.آ» پس از چندماه تلاش، عبور «پپسی» از «سن‌ایچ»، جهش «آفتاب» در گروه روغنی‌ها، حرکت صعودی غافلگیرکننده «فرمند» و به صدا درآمدن زنگ خطر برای «شیرین‌ عسل» و عبور «گلستان» از «سحرخیز» پس از چند ماه رقابت میلیمتری از جمله مهمترین رخدادهای این ماه به شمار می‌رود.  با توجه به این‌که زمان سومین نظرسنجی «اقتصاد سبز» از خوانندگان تا پایان وقت اداری 10 خرداد به پایان می‌رسد در عمل روزهای برگزاری بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی  «ایران اگروفود» واپسین مهلت برای ارسال فرم‌ها به این نظرسنجی می‌باشد و کار جمع‌آوری فرم‌ها از غرفه‌ »اقتصاد سبز» در نمایشگاه نیز ادامه دارد.
 
«مهرام» دوباره به صدر برگشت
دوئل «مهرام» و «یک و یک» بی‌شک یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های این دوره نظرسنجی به‌شمار می‌رود، چرا که هر ماه یکی از این دو مدعی بزرگ کنسرو دیگری را جا می‌گذارد و درست به فاصله یک ماه پس از آنکه «یک و یک» صدر جدول را از «مهرام» پس گرفت، این‌بار «مهرام» با اقتدار طی  هفته‌های گذشته به‌قدری مطلوب به جمع‌آوری امتیاز پرداخت که جای هیچ تردیدی برای صدرنشینی‌اش باقی نگذارد.  البته «دلپذیر» هم کماکان تعقیب کننده این دو صدرنشین است که منتظر کوچکترین لغزش رقبایش است. «شیلتون» و «دلوسه» هم در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 
 
«ب.آ» سرانجام به صدر جدول رسید 
«ب.آ» که چند ماهی می‌شد دورخیزاش را برای رسیدن به صدر جدول آغاز کرده بوده، سرانجام پس از 4 ماه تلاش و عبور از برندهایی نظیر «آندره»، «گوشتیران»، «سولیکو» و... سرانجام به صدر جدول رسید تا سناریویی نظیر سال گذشته برای این گروه تکرار شود. «گوشتیران» در رتبه دوم قرار گرفت و «آندره» کماکان در رتبه سوم قرار دارد. 
 
«چی‌توز» ول کن صدر جدول نیست 
اگرچه دوئل «چی‌توز» و «مزمز» به حرارت دوئل «مهرام» و  «یک و یک» نیست، اما چند ماهی می‌شود که این دو برند صاحب‌نام چیپس و اسنک سایه به سایه هم حرکت می‌کنند و «چی‌توز» چهارچشمی مراقب «مزمز» است تا تهدیدی برای صدرنشینی‌اش نباشد. «چاکلز»، «مینو» و «یامی» هم همچنان در رتبه‌های بعدی شاهد و ناظر اتفاقات آینده هستند. 
 
سبقت «پپسی» از «سن‌ایچ» و تداوم صدرنشینی «رانی» 
با وجود آنکه کماکان «رانی»، «کوکاکولا / فانتا»، «بهنوش / دلستر» سه رتبه نخست جدول را مال خود کرده‌اند، اما «پپسی» که یکی دو ماهی می‌شود حرکت صعودی را آغاز کرده از «سن‌ایچ» سبقت گرفت و یکقدم خود را به صدرنشینان نزدیک‌تر کرده است. «ایستک»، «دماوند»، «تکدانه» و «سان‌استار» هم با فاصله‌ای اندک تعقیب کننده صدرنشینان هستند. 
 
طلوع «آفتاب» زیر سایه «لادن / بهار» 
«لادن / بهار» در حالی به جمع‌آوری امتیاز پرداخته و جاپای خود را در صدر جدول محکم‌ کرده که حتی نزدیک‌ترین رقیبش یعنی «اویلا / فامیلا» امید چندانی به صدرنشینی در مدت کوتاه باقی‌مانده ندارد. «آفتاب» هم از «اتکا / ورامین» سبقت گرفت و «غنچه» هم با فاصله‌ای اندک خود را به رتبه چهارم رده‌بندی رساند تا «اتکا / ورامین» با دوپله نزول در جایگاه پنجم رده‌بندی قرار گیرد. «لویه»، «نینا»، «گلناز» و «رودبار» هم در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 
 
«سه‌نان» به صدر جدول چسبیده است 
«نان‌آوران» که ماه پیش با عبور از «سحر» به رتبه دوم رسیده بود، در این ماه مقهور قدرت‌نمایی رقیب کهنه‌کارش شد تا این دو برند خوشنام صنعت نان پایین‌تر از «سه نان» دوئل میلیمتری باهم داشته باشند. «نان قدس رضوی» هم با فاصله‌ تعقیب کننده مثلث طلایی صنعت نان است، گروهی که «نان‌آوران» و «سحر» نمی‌گذارند تنور رقابت در این گروه سرد شود. 
 
«هراز» صدرنشین مقتدر لبنیاتی‌ها 
اگر از اقتدار «هراز» و سبقت «رامک» از «پاکبان» عبور کنیم، فضای رقابت در گروه لبنیات با آرامش خاص و کمترین تغییر در 10 رتبه نخست دنبال می‌شود. «کاله»، «پگاه»، «دامداران» و «میهن» در کنار «هراز» صدرنشینان این گروه را تشکیل داده‌اند و با فاصله‌ای مشخص در رتبه‌های اول تا پنجم قرار گرفته‌اند. 
 
رقابت میلیمتری «شیرین عسل»  با «فرمند» 
«شیرین عسل» که ماه‌ها به تنهایی در صدر جدول گروه شیرینی و شکلات می‌درخشید، طی یکی دو ماه گذشته از سوی رقیب قدری چون «فرمند» به‌گونه‌ای تهدید شده که هم‌اکنون به یکقدمی‌اش رسیده است، فاصله‌ای که تنها با یک رای قابل تغییر است و از این حیث «شیرین عسل» هیچ حاشیه امنی ندارد.  «آیدین»، «باراکا» و «شونیز» نیز کماکان صدرنشینان را تعقیب می‌کنند. 
 
«تک ماکارون» کماکان صدرنشین تولیدکنندگان رشته‌های طلایی 
«تک ماکارون» در این دوره نظرسنجی به‌گونه‌ای به جمع‌آوری امتیاز پرداخته که گویا به هیچ‌وجه قصد پایین‌آمدن از صدر جدول را ندارد. «زرماکارون» و «مانا» هم شانه به شانه هم در انتظار کوچکترین لغزش صدرنشین هستند. «سمیرا»، «تک»، «رشد» و «جهان» هم تعقیب‌کنندگان صدرنشینان به‌شمار می‌روند.
 
«سینا» در یکقدمی «ملارد» صدرنشین 
«ملارد» در شرایطی صدرنشین بی‌چون و چرای گروه تولیدکنندگان قارچ است که در هیچ مقطعی موقعیتش توسط «سینا» به این شکل تهدید نمی‌شد. جدای از رقابت میلیمتری دو صدرنشین، «قارچینو» و «جوانه» هم شانه به شانه هم پیش می‌روند، به‌طوری که هرگونه پیش‌بینی از آینده را دچار مشکل 
کرده‌اند. «نگین»، «شوپی»، «صدف» و «آسیا» با فاصله در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌‌اند. 
 
«گلستان» سرانجام از «سحرخیز»  عبور کرد
«گلستان» از سد قدرتمند «سحرخیز» گذشت و «دبش» هم با عبور از «بهرامن» به رتبه چهارم رسید تا شور و حرارت و رقابت گرم در گروه زعفران و چای نمود بیشتری پیدا کند. «تروند زعفران» هم کماکان در رتبه سوم جاخوش کرده و «محسن»، «شهرزاد» و «شاهسوند» هم در رتبه‌های ششم تا هشتم جای گرفته‌اند. 
 
«گلها» صدرنشین بلامنازع گروه ادویه  و سبزیجات خشک 
«گلها» در شرایطی یکه‌تاز گروه ادویه و سبزیجات خشک است که «ترخینه» را با فاصله‌ای بسیار دور تعقیب کننده خود می‌بیند و شاید از همین حالا بتواند خود را برترین شرکت این گروه بداند. در این ماه «تواضع» هم از فروغ خوبی برخوردار بود و با عبور از «همیشک» به رتبه سوم رسید.
 
 
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه